Autor - Jana Maněnová

Na radnici se opět jednalo o rekonstrukci Egermannovy ulice

9.3.2016 03:00 | Nový Bor

V prostorách novoborské radnice se počátkem března opět sešli zástupci města Nový Bor, stavbařů a firem, které se podílejí na kompletní rekonstrukci ulice B. Egermanna. Společnou schůzku svolalo vedení města, jež usiluje o to, aby stavební práce probíhaly efektivně.

Historické centrum Nového Boru je třetí nejzdařilejší v kraji

11.2.2015 13:18 | Nový Bor

Revitalizace historického jádra města je jednou z priorit novoborské radnice již několik let. Během nich pak byla zrekonstruována například Kalinova ulice a novou podobu dostal i parčík na náměstí Míru. V letošním roce se má dočkat úpravy také lokalita před Lužickými domky.

Novoborské děti si hrají v originálních zahradách

25.9.2014 12:23 | Nový Bor

V zahradách plných přírodních materiálů, originálních zákoutí a fantazie si od nynějška hrají děti ve čtyřech mateřských školách v Novém Boru. V mateřinkách na Palackého náměstí a v Žižkově, Kalinově a Svojsíkově ulici byly totiž realizovány projekty zahrad v přírodním stylu. Ty se veřejnosti představily v pondělí 22. září.

Chodníky a komunikace v Novém Boru procházejí rekonstrukcemi

15.9.2014 13:27 | Nový Bor

Hned v několika lokalitách v Novém Boru byly v průběhu léta zahájeny rekonstrukce a výstavby chodníků či povrchů komunikací. Další jsou naplánované na nejbližší období.

Rekonstrukce náměstí je v plném proudu

18.8.2014 13:31 | Nový Bor

Čilý stavební ruch již několik týdnů probíhá v prostoru parčíku na novoborském náměstí Míru. Jeho revitalizace je plánovanou další etapou rekonstrukce historického centra města.

Rekonstrukce historického centra města pokračuje

7.7.2014 12:27 | Nový Bor

V těchto dnech zahájila společnost Eurovia CS revitalizaci prostoru mezi budovou novoborské radnice a sklářským muzeem. Nová úprava zdejšího parčíku je pak plánovaným pokračováním obnovy historického jádra Nového Boru.

Ajax ohlídal druháky

13.6.2014 11:43 | Nový Bor

V pátek 13. června měli žáci druhých ročníků novoborských základních škol zpestřenou výuku. Do jejich tříd totiž zavítal starosta města Jaromír Dvořák, velitel Městské policie Jiří Zemanec a českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Rumburská vzpoura bude jedním z témat výstavy o 1. sv. válce

13.5.2014 02:00 | Nový Bor

Od vypuknutí prvního globálního válečného konfliktu letos uplyne sto let. U této příležitosti vznikla putovní výstava dokumentů, fotografií a artefaktů z období 1. světové války, na které se společně s městem Frýdlant podílí i město Nový Bor.

Křižovatka u Skalice se brzy dočká bezpečnostních úprav

7.5.2014 09:22 | Českolipsko

Časté dopravní nehody a ohrožení řidičů i chodců na křižovatce silnice I/9 mezi Novým Borem a Skalicí vedly ke společnému setkání novoborského starosty Jaromíra Dvořáka, starosty Skalice u České Lípy Jiřího Löffelmanna, člena rady Libereckého kraje pro resort dopravy Vladimíra Mastníka, a zástupců Ředitelství silnic a dálnic ČR, odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje, Odboru dopravy Městského úřadu Nový Bor, Policie České republiky a Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Zeleň v Novém Boru prochází jarní obnovou

23.4.2014 16:50 | Nový Bor

S jarem má být Nový Bor zelenější a procházky v jeho ulicích opět o něco příjemnější. Právě to je cílem oddělení technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu v Novém Boru, které v těchto dnech provádí v různých lokalitách města výsadbu okrasných dřevin a úpravy zeleně a odpočinkových míst.