Autor - Městská knihovna Česká Lípa

Nové knihy (o) regionu

30.7.2020 09:44 | Literatura

Na poličkách Městské knihovny Česká Lípa najdete dvě nové knihy o regionálních dějinách.

Nové knihy o českolipském regionu

13.2.2020 09:30 | Literatura

Na poličky Městské knihovny v České Lípě přibyly tři knihy, které se netýkají přímo Českolipska, mají širší záběr, ale kapitoly věnované našemu regionu jsou poměrně rozsáhlé a představují naši minulost i současnost z poměrně zajímavých úhlů.

Nové knihy regionu

22.2.2018 06:24 | Literatura

Zájemci o regionální vlastivědu najdou v Městské knihovně v České Lípě další knižní novinky.

Regionální knižžní novinky v Městské knihovně Česká Lípa

5.6.2017 05:36 | Literatura

Obsáhlá monografie autorů Františka Gabriela, Jaroslava Panáčka a Kamila Podroužka s názvem „Helfenburk: hrad pražských arcibiskupů“ sice vyšla již v roce 2011, ale čtenářům Městské knihovny v České Lípě je k dispozici teprve nyní. První kapitoly knihy jsou věnovány geologickému vývoji Polomených hor, osídlení a kolonizaci krajiny Litoměřicka a Českolipska.

Nové knihy regionu

27.4.2017 16:25 | Literatura

Víte, co se zpívávalo v Podještědí? Ne, tak se přijďte podívat do Městské knihovny v České Lípě na nový přírůstek regionální literatury, kterým je sborník lidových písní českodubského učitele a muzejního pracovníka Václava Havla s názvem „Lidové písně z Podještědí“. Knížka není jen zpěvníkem, ale i zajímavým čtením, protože rozsáhlý doslov knihy se zabývá životem autora, okolnostmi vzniku sbírky a obsahuje několik postřehů věnovaných českým písním libereckého regionu a etnografickému složení obyvatel. Kniha je doplněna černobílými fotografiemi.