Autor - Pavlína Černá

Mezitím v Americe 14

8.11.2017 18:47 | Českolipané v tahu

Jsou to již čtyři roky, co jsem se ještě jako malá černovláska sbalila a vydala za oceán. Kdyby se mě někdo tenkrát na začátku zeptal, kde se vidím touhle dobou, Amerika by ani nebyla na seznamu. Ale osud a můj manžel Juan se mnou měli jiné plány, a tak jsem tady.

Mezitím v Americe 13

14.7.2017 12:24 | Českolipané v tahu

Já si teď budu trošku protiřečit, jelikož jsem někde v mém devátém článku psala o tom, jak se Američani ale vůbec neseznamují tváří v tvář, v barech nebo kavárnách a jak je tu všechno online a každý si svůj protějšek vybírá na Tinderu a jemu podobných stránkách palcem doprava…

Mezitím v Americe 12

7.3.2017 18:58 | Českolipané v tahu

Trvalo mi tři a půl semestru, devatenáct předmětů a nespočet hodin strávených psaním školních esejí, dostat se k napsání dalšího pokračování.

Mezitím v Americe #11

30.6.2015 17:08 | Českolipané v tahu

Jelikož jsem tu už nějakou tu chvíli a za poslední dva roky jsem navštívila zřejmě všechna významná místa a města v okruhu dojezdu autem, rozhodly jsme se s mojí kamarádkou navštívit méně slavný Lancaster. Na samotném Lancasteru není nic zajímavého, nestala se tam žádná významná událost, není tam žádná podle amerického měřítka důležitá „historická“ budova… Ale za to lidi, co tam žijí!

Mezitím v Americe #10

9.6.2015 20:02 | Českolipané v tahu

Zdravím, jmenuji se Pavlína a už nejsem au pair! Jsem studentkou na americké Delaware County Community College! Po šesti stresujících měsících jsem konečně dosáhla svého snu a zajistila si tak pobyt ve Spojených státech na minimálně další čtyři roky! A že to nebylo nic jednoduchého.

Mezitím v Americe #9

18.12.2014 19:37 | Českolipané v tahu

 Dlouho jsem přemýšlela, co jsem ve svých článcích na USA ještě nepomluvila. Ne že by všechno americký bylo horší než český, ale ono je to někdy prostě jen zarážející, velmi zvláštní nebo kompletně k smíchu. A tak bych se s vámi chtěla podělit o to, jak jsem si v Americe udělala řidičák, jaký to je být plnoletá a proč se vyhýbat americkým nemocnicím.

Mezitím v Americe #8

17.8.2014 11:32 | Českolipané v tahu

Ještě před Vánocema, jeden večer si tak ležím v posteli a užívám si, že kolem sebe konečně nemám děti, když uslyším zaklepání. Otevřu dveře a moje hostmum Kim se mě ptá, zda bych mohla přijít dolů do kanceláře. Bylo to v době, kdy se hodně mých kamarádek au pairek dostalo do rematche – rodina zažádala o jinou au pair, neboť nebyla spokojená.

Mezitím v Americe #7

2.6.2014 12:06 | Českolipané v tahu

Snad nejkrásnější a nejkouzelnější svátky, co jsem tu zatím zažila, byly svátky vánoční. Trošku jsem se bála, že mi Santa a jeho sobi zkazí kouzlo našich Ježíškovských vánoc, ale bylo tomu právě naopak.

Mezitím v Americe #6

8.4.2014 16:46 | Českolipané v tahu

Znáte ten pocit, když se na něco těšíte tak moc, že den před tím nemůžete spát, nesoustředíte se na nic jinýho a v břiše máte hejno splašených motýlků? Přesně takhle jsem se cítila já, než jsem se poprvé vydala na víkend do New Yorku. Nemohla jsem se dočkat!

Mezitím v Americe #5

10.3.2014 11:07 | Českolipané v tahu

U nás se běžně půl roku předem mluví o Vánocích. Supermarkety se tradičně plní vánočními stromky a ozdobami, rodiče šílí kvůli dárkům, děti prosí o první sníh, aby mohly napsat Ježíškovi.