ČLT omezí tento týden dodávky teplé vody v České Lípě

Verze pro tisk |

Modernizace rozvodů a instalace nových domovních předávacích stanic byly v letošním roce jedny z nejrozsáhlejších v celé historii společnosti. Větší komfort a nezávislost si budou nově užívat zákazníci na sídlištích Špičák, Lada a Sever.

Veškeré plánované akce se odehrávají každý rok především v mimotopném období, aby byla omezení pro zákazníky co nejmenší. Přepojení stávajících rozvodů na nové předizolované potrubí se ani tak neobejde bez krátkých odstávek teplé vody. První z odstávek začne v úterý 24. srpna na sídlišti Špičák (Brněnská, Dlouhá, Norská a Vladimírská) a potrvá do čtvrtka 26. srpna. 

Druhou dokončenou akcí bude oprava 150 metrů dlouhého horkovodu v ulici 28. října. Z tohoto důvodu budou bez teplé vody převážně obyvatelé ze středu města. Dokončení tohoto projektu je nezbytné pro bezproblémové fungování celé soustavy v nadcházejícím topném období. Třídenní odstávka je naplánována na období mezi středou 25. srpna a pátkem 27. srpna. 

Největší omezení by si mohla vyžádat úprava technologie na kotelně LOOS, kde se chystá připojení kogeneračních jednotek, které je plánované na první polovinu příštího roku. Z tohoto důvodu by byla ve čtvrtek 26. srpna od teplé vody odpojena značná část zákazníků. Omezení by se nedotklo jen objektů vytápěných z kotelny na Holém vrchu. Poslední týden se na této náročné akci pracuje v nočních směnách. Je tedy možné, že se podaří technologii upravit bez celodenní odstávky. 

Veškeré informace o plánovaných odstávkách najdete na nových internetových stránkách společnosti www.clt.mvv.cz

Společnost ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a. s. byla založena městem Česká Lípa jako jediným zakladatelem v únoru 1996. ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. zásobuje dodávkami tepelné energie a teplé užitkové vody téměř 11 tisíc domácností ve městě Česká Lípa. Dodávky zajišťuje také pro školy, úřady, obchodní centra a další subjekty ve městě. Celkově se dálkové vytápění podílí na trhu s tepelnou energii v České Lípě více než 70%. V letošním fiskálním roce zamíří na investiční projekty a opravy rekordních 30 miliónů korun. Do skupiny MVV Energie CZ se společnost zařadila v roce 2001.

Mgr. Lukáš Jankovský

PR manager

Teplárna Liberec, a. s.

Nahoru