Dětský den v knihovně

Verze pro tisk |

Také v knihovně jsme pořádali Dětský den - bylo to na naší pobočce na Špičáku a ke všemu už pošesté! Bohatý program i odměny pro soutěžící byly zajištěny díky finanční podpoře Města Česká Lípa a jeho školskému grantu.

Společným tématem letošního dětského dne byli indiáni, jejich symbolika, um a dovednosti. Na 400 návštěvníků mohlo sledovat divadelní představení novoborského Divadla Matýsek, kejklířské představení Zdeňka Vlčka nebo si nechat pomalovat obličej nějakým ornamentem či maskou. Na zahradu pobočky byly soustředěny různé hry a zábavné úkoly. Nechyběly ani výtvarné činnosti a dovednostní úkoly, které byly podmínkou získání odměny v podobě dárkového balíčku pro každého účastníka. Jediná naše obava byla spojena s počasím – naštěstí i v této otázce vše „klaplo“ - pršet začalo chvilku po ukončení akce!

A co se bude dít v červnu? Tradiční přednášky a dílny pro děti, čtení i cvičení. Na závěr měsíce se i knihovna připojí svým prográmkem k městským slavnostem. K tradičnímu čtenářskému maratonu a vlastnímu loutkovému divadlu letos přibude ještě Knižní směnárna. Co to je? Jednoduše přinesete svou knihu, na které nelpíte, kterou jste už všichni doma přečetli, a nabídnete ji někomu jinému... a to, co Vás zaujme, si na oplátku odnesete. Více na webu knihovny a facebooku

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru