Teplárna ušetřila svým zákazníkům 13 miliónů korun

Verze pro tisk |

Českolipská teplárenská v lednu zúčtovala cenu tepla za loňský rok a přebytek z hospodaření převedla  zpět téměř všem  svým  odběratelům (95 %). Průměrné českolipské domácnosti tak bylo vráceno  více než 1300 korun. V nejhůře zateplených domech ale platí lidé za teplo až dvakrát tolik než ostatní.  


Uspořených třináct miliónů bylo již v únoru vráceno na konta vlastníků objektů nebo jejich zástupců. V současné chvíli by měla být všechna vyúčtování v poštovních schránkách. Každá domácnost se může přesvědčit, jak s teplem hospodařila.
V domech, kde jsou zateplené pláště domů, střechy, lodžie, vyměněná všechna okna a důkladně provedené izolace rozvodů platí průměrná domácnost 17 tisíc korun.
Neudržované domy však  dokáží odebrat z peněženek svých nájemníků až dvojnásobek. „Každý by se měl zajímat o to, kolik platí za energie. Nejen kvůli přehledu a dopadu do rodinného rozpočtu, ale i kvůli celkovému porovnání výhod a nevýhod různých dodavatelů energie. My klademe důraz na zachování kvality životního prostředí a udržitelného rozvoje České Lípy,“ upřesnila předsedkyně představenstva Jitka Holčáková.

Společnost ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a. s. byla založena městem Česká Lípa jako jediným zakladatelem v únoru 1996. ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. zásobuje dodávkami tepelné energie a teplé užitkové vody téměř 11 tisíc domácností ve městě Česká Lípa. Dodávky zajišťuje také pro školy, úřady, obchodní centra a další subjekty ve městě. Celkově se dálkové vytápění podílí na trhu s tepelnou energii v České Lípě více než 70%. Od roku 2010 zajišťuje dodávky tepla i ve městě Dubá. Do skupiny MVV Energie CZ se společnost zařadila v roce 2001.

Nahoru

Komentáře

Re: Teplárna ušetřila svým zákazníkům 13 miliónů korun

Pane Jankovský,
když jste tak výborný, proč se od vás odpojujou CPI byty? Není teplo z vlastních kotelen náhodou levnější než od vás?!?!

Nahoru