Divadelní tipy říjen

Verze pro tisk |

Hrdý Budžes
Dramatizace stejnojmenné komediální prózy Ireny Douskové je už dávno kultem. Hrdinka příběhu v podání Báry Hrzánové, žákyně druhé třídy, nás zkoumavým i naivním pohledem dítěte sugestivně provází tragikomickými roky normalizace, jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých.
11. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Teď ne! aneb Na tohle teď není ta pravá chvíle
Situační komedie o muži v podání Michala Dlouhého, v jehož životě není nic takové, jak se zdá. Má pochybnosti o lásce ke své ženě, stejně jako o úspěchu své firmy. A právě během jediné noci se mu všechny pochybnosti potkají v jednom bytě.
14. 10., 19:00, Divadlo Nový Bor

Českolipský divadelní podzim: Funus
Zahájení přehlídky s koktejlem černé grotesky a poetických obrazů namíchaným pomocí cirkusových disciplín. Specializací dua Bratři v tricku je již deset let propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem a vytvářet zábavnou moderní divadelní show.
14. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Českolipský divadelní podzim: Vávra
aneb Všechno, co jste chtěli vědět o Maryše a báli jste se Mrštíků zeptat. Jedno z nejznámějších dramat českého divadla v zábavném pojetí v podání mladoboleslavského Divadýlka na dlani. V posledních letech patří soubor se svou autorskou tvorbou neodmyslitelně do programu Jiráskova Hronova.
15. 10., Jiráskovo divadlo

Českolipský divadelní podzim: Návštěva starej dámy
Inscenace o lidské chamtivosti a prodejnosti klasika moderního divadla Friedricha Dürrenmatta v podání hosta ze slovenské národní přehlídky a Jiráskova Hronova. Slovenský soubor Hugo s touto inscenací krom jiného získal na evropském festivalu humoru a satiry dokonce cenu za výjimečný umělecký přínos. 
16. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Rigoletto
Nejslavnější a ve své době kontroverzní opera Giuseppe Verdiho v podání Operního souboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem vypráví o prokletém šaškovi z vévodského dvora v 16. století, který řeší problémy se svou dcerou.
17. 10., 19:00, Divadlo Nový Bor

Českolipský divadelní podzim: Zlatý drak
Magická hra z asijské restaurace, která se stala jedním z vrcholů letošního Jiráskova Hronova. Přiváží jí jeden z nejvýraznějších českých amatérských souborů Divadlo Radar/Hrobeso, se kterým spolupracují také divadelní profesionálové, původně dětští či mládežničtí odchovanci souboru. 
17. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Českolipský divadelní podzim: Slávek Novák 
aneb Příběh opravdového herce, který se opravdu stal. Muzikál o populárním českém herci, národním umělci dobrovolně spolupracujícím s StB. Se souborem Ostravský Les přijíždí principál a herec Přemysl Bureš, původem člen českolipského DK Jirásek. 
18. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Českolipský divadelní podzim: Slam Poetry Exhibice
Exhibiční set špičkových českých slamerů Anatola Svahilce, Dr. Filipitche, Caledona a Davea Naslamkejva. Slam poetry je specifický styl básnického přednesu. Jeho podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl co největšího ohlasu v publiku.
18. 10, 21:30, Jiráskovo divadlo

Českolipský divadelní podzim: Slam Poetry Workshop
Rimmer a Dr. Filipitch poradí všem zájemcům, jak se odblokovat ve vyjadřování. Přihlášky je možné posílat na info@cldp.cz. Cena kurzu je 450 Kč za osobu.
19. 10., 9:30–14:30, ZUŠ Česká Lípa

Gin Game
Tragikomedie amerického dramatika a nositele Pulitzerovy ceny Donalda L. Coburna přináší nečekaný pohled na intimní vztah nejstarší generace – nesentimentální, nikterak shovívavý, ale velmi reálný. Příběh dvou nemladých lidí v domově pro seniory je příležitost pro herecký koncert Zuzany Kronerové a Dušana Sitka.
29. 10., 19:00, Jiráskovo divadlo

Partička
Skvělá improvizační show tak, jak ji všichni známe z TV obrazovek. Suchánek, Genzer, Chmela, Čurko, ale také Novotný, Dangl nebo Gondík vás vždy a všechny rozesmějí. A nebo také ne. Přeci jenom, při improvizaci nikdo neví, jak to všechno dopadne.
30. 10., 19:00, KD Crystal
 

 

 

 

Nahoru