Divadlo: SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ velmi příjemně baví

Verze pro tisk |

Romantické a retro, příjemně konverzační, lehounce spirituální, zápletkově dokonalé a především velmi zábavné! Takové bylo divadelní představení SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ, které uvedlo v téměř vyprodaném sále novoborské divadlo ve středu 8.1.2020.

Kdo z diváků viděl původní film kultovního amerického režiséra Woodyho Allena, mohl rozhodně dobře srovnávat. Pražský divadelní ansámbl v čele s vynikajícím Václavem Koptou v roli Andrewa a Barborou Munzarovou jako Adrianou bavil všechny přítomné po více než dvě hodiny. Podle stejnojmenného filmu totiž vznikla veselá a přitom rafinovaná hra o lásce a sexu, nejrozmanitějších vášních, předsudcích včetně manželských trampot. Zápletka je prostá: do vily kdesi v lesích se jednoho letního dne sjede nesourodá společnost: sexuálně frustrovaný, zmatený vynálezce Andrew provádí excentrické „letecké“ pokusy na vlastním starém bicyklu a snaží se po večerech navázat spojení s duchovním světem, jehož existenci nesmlouvavě popírá druhdy geniální filozof Leopold – brilantní Jaromír Meduna -, který sem přijede na návštěvu s okouzlující snoubenkou Ariel. S ní se od mládí Andrew zná a její přítomnost znovu rozhoří jeho city, ovšem korunu prudkým vášním nasadí ještě bezuzdně milující lékař Maxwell (Radek Zíma), kterého Ariel rovněž omámí. Pestrou společnost doplnila jeho přítelkyně, ošetřovatelka Dulcy, která uhrane o svatojánské noci i Leopolda, který se nechá svést svými živočišnými pudy a propadne jejímu nevázanému mládí.

Režisér Novota nádherně vytvořil staromilskou atmosféru, ze které i lehce vytryskl duch původního díla Shakespeara, komedie Sen noci svatojánské, na které Allen právě ve svém filmu stavěl. Připodobnit ducha moderní doby se hercům v této rozverné komedii rozhodně podařilo. Prupovídky všech zúčastněných jakoby mimoděk byly tím nejlepším kořením kolektivních smíchu v celém sále. Možná, že ještě více v druhé části, která po přestávce nabrala gradace, jednotlivé páry se dramaticky propletly ve vztazích a vyvrcholily veselou finální scénou s duchovním přesahem.

Lepší představení si Městské divadlo v Novém Boru na začátek letošního roku nemohlo přichystat!

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru