Testosteron se vrací do Jiráskova divadla

Verze pro tisk |

Před třemi lety zval divadelní soubor Point Prostějov na své představení Testosteron v rámci 37. Českolipského divadelního podzimu vlastními slovy takto: „Říká se, že nic člověka tolik nepotěší, jako cizí neštěstí. A co může být horšího než nepovedená svatba.

Taky se říká, že když se dva perou, třetí se směje. Na jevišti se postavy občas poperou, tak proč se nepobavit na jejich účet.

A do třetice povzdech zklamaného chlapa přímo ze hry: „Já ti ji tak miloval, vzít jsem si ji chtěl, a ona odešla z mýho života, jako kdyby vstala z hajzlu.“ A možná že právě tato slova tenkrát odkryla potenciálním návštěvníkům vše, co je může na hře zaujmout, a právě proto se Testosteron stal prvním vyprodaným představením přehlídky v novodobé historii.

Možná to ale nebylo z těchto důvodů. Třeba na diváky zapůsobila informace, že soubor s tímto současným polským dramatem sbírá jedno ocenění za druhým a že ohlas na Jiráskově Hronově byl ohromný jak ze strany publika, tak kritiků. A nebo to také bylo z úplně jiných důvodů.

Každopádně věc se má tak, že týden po uveřejnění předprodeje na nynější představení všechny lístky okamžitě zmizely a tak bylo rozhodnuto o druhém představení od 22:00. Všichni totiž chtějí vidět muže, kterak mluví o ženách a také sami o sobě v drsné komedii, která si ani na svatební hostině nebere servítky – sedm chlapů, sedm povah, sedm nátur, sedm rozdílných hladin testosteronu. Představení pořádá DK Jirásek v rámci oslav 90. narozenin souboru. A že tahle oslava bude stát za to!

A. Saramonowicz: Testosteron, Divadlo Point Prostějov, 12. 11., 19:00, 22:00, Jiráskovo divadlo, 140 Kč, přístupné od 15 let 

Nahoru