Zákupští ochotníci „vyloupili“ krajskou přehlídku

Verze pro tisk |

Po prestižním ocenění „Osobnost Libereckého kraje v kategorii KULTURA“, které získal Divadelní spolek Havlíček Zákupy v loňském roce, kdy zároveň slavil 95 let od založení ochotnického divadla v Zákupech, letos přidali zákupští ochotníci další významný úspěch na Krajské přehlídce venkovských divadelních souborů JOSEFODOLSKÉ DIVADELNÍ JARO, která se konala ve dnech 10. – 11. května.

DS Havlíček Zákupy tuto přehlídku v pravém slova smyslu skutečně „vyloupil“, když získal sedm cen (za inscenaci, za režii, za dramaturgickou úpravu a písňové texty, za hudbu a tři ceny za herecké výkony), k tomu dvě čestná uznání za herecké výkony, a především nominaci na národní přehlídku venkovských divadelních souborů KRAKONOŠŮV DIVADELNÍ PODZIM ve Vysokém nad Jizerou 2019 a jako třešničku na dortu i mimořádnou cenu Pojizerské oblasti Svazu českých divadelních ochotníků.

Porota ocenila představení zákupských slovy: „Lze jen nemnohé vytknout inscenaci DS Havlíček Zákupy, který přijel s úpravou známé komedie anglického dramatika Oscara Wilda s názvem Víme, jak je důležité míti Filipa. Úpravy a režie se ujal Jiří M. Šimek, a to včetně písňových textů společně s Janem Suchým, který se zasloužil o hudbu v inscenaci. V konverzační komedii se zpěvy osvědčil soubor ze Zákup velkou znalost tohoto žánru. I přes značnou časovou délku celého kusu udrželi po celou dobu pozornost plného josefodolského hlediště. Herci zde „netlačí“ na humor, který je briskní a inteligentní, vychází z mnoha dobových společenských formulací a bonmotů. Je obdivuhodné, že celé představení začíná písní. Ty nás provázejí celou inscenací, sólově, ale častěji ve dvojicích…Zákupští dobře vycítili absurditu Wildova textu... Písňové vstupy jsou funkční a dobře doplňují mluvené slovo…Zákupští během sobotního večera nasadili ostatním zúčastněným souborům hodně vysokou laťku.“ (Kráceno)

DS Havlíček Zákupy tak úspěšně reprezentoval na krajské úrovni nejen své město, ale jistě i celé Českolipsko. Nezbývá než zákupským ochotníkům popřát při jejich podzimní účasti na národní přehlídce „Zlomte vaz“.

Nahoru