Po čtyřech měsících Hubáčkovo kino Máj v Doksech opět promítá

Verze pro tisk |

V sobotu 22. listopadu v 15.30 hod. zahajujeme promítání novou Svěrákovou pohádkou Tři bratři. V 19.00 hod. pak pro dospělé diváky promítneme český film režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne. O přestávce si mohou návštěvníci prohlédnout kino Máj a občerstvit se v čajovně TAO ve vestibulu kina.

Po celé letní a podzimní měsíce bylo kino Máj zakryto lešením a posléze plachtou, aby se v polovině listopadu vylouplo z tajuplné skořápky do nové zářící krásy. Žlutošedá omítka vystihující tvar kina jako kýlu lodi, modrá okna dle původního Hubáčkova návrhu v kombinaci s červenou dle úpravy z 80. let minulého století. Budova kina je nyní opravdu nepřehlédnutelná.

„Tato letos největší stavební akce města byla zahájena v červenci a dokončena na začátku listopadu. Mírné průtahy oproti původnímu termínu byly způsobeny faktem, že šlo o rekonstrukci letité a konstrukčně komplikované budovy,“ říká Miloslav Lomič, dramaturg a správce kina Máj.

Stavební firma i generální projektant stavby se například museli vypořádat s tím, že okna v čele budovy působí jako nosný prvek, či s požadavkem města, aby nová fasáda ctila původní vzhled budovy, čehož bylo dosaženo použitím speciální škrábané břízolitové omítky.

Jedná se o první etapu postupné rekonstrukce kina Máj. „Se záchranou kina jsme začali už v roce 2011, kdy město Doksy s finanční podporou Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie zrealizovalo digitalizaci kina. Nyní bylo realizováno zateplení obvodového pláště budovy kina a provedena rekonstrukce střechy," říká starostka Doks Eva Burešová.

První etapa rekonstrukce je podpořena z Operačního programu Životní prostředí, v němž jsou Doksy při získávání dotací dlouhodobě úspěšné. Díky tomu město získá zpět zhruba polovinu nákladů na nížení energetické náročnosti budovy, což ve výsledku znamená téměř 3,4 milionu Kč.  

Nahoru