V Doksech zahájí turistickou sezonu odemknutím Máchova jezera

Verze pro tisk |

Město Doksy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Doksy zve občany a návštěvníky v sobotu 18. května od 13 hod. na Hlavní pláž Máchova jezera na tradiční Otvírání jezera.

„Letošní odemknutí jezera proběhne formou malého hudebního festiválku na Hlavní pláži v Doksech.

Nejprve vystoupí s programem pro děti Petra Černocká, ta pak předá pomyslnou štafetu Bohušovi Matušovi a nakonec si zařádíme v rockovém rytmu s kapelou O5&Radeček,“ upřesňuje starostka Doks Eva Burešová a zve: „Vezměte své rodiny, známé a přátele a přijďte se pobavit na hlavní pláž Máchova jezera v Doksech. Každý si určitě přijde na své.“

Nejprve ovšem za doprovodu mažoretek Evy Pilarové otočí místostarosta Doks Karel Kapoun opravdovým klíčem v pomyslném zámku jezerní plochy a odemkneme Máchovo jezero. Tím v Doksech zahájí letní turistickou sezonu.

Zejména na dětské návštěvníky a jejich rodiče je zaměřeno vystoupením Saxany - Petry Černocké. Zazpívá nejen známé hity, ale děti si s ní budou moci i zasoutěžit a možná i trošku zakouzlit. Saxana vystoupí od 13.30 hod.

Od 15.00 hod. bude pódium patřit Bohuši Matušovi, zpěvákovi známému především z muzikálů Dracula, Johanka z Arku, Pomáda, Hrabě Monte Christo. Ovšem na své si přijdou i milovníci písní Waldemara Matušky, Karla Gotta a dalších českých zpěváků, nebudou samozřejmě chybět i jeho vlastní písně.

Hudební mix na Máchově jezeře uzavře v rockovém stylu šumperská hudební skupina O5&Radeček, známá též jako Radečkové, jež od folku, přes folk-rock dospěla až k rocku. Během roku 2004 zaznamenala fenomenální úspěch s písničkou Praha (resp. Hvězdy nad Prahou). Několik rádií s celostátním pokrytím (Evropa2, F1, Český rozhlas) ji zařadilo na svůj playlist a Praha se díky tomu stala druhou nejhranější skladbou roku. S Radečky si můžete zařádit od 16.30 hod.

„Aby se děti a s nimi i jejich rodiče mohly vydovádět, budou po celé odpoledne na velké louce v zadní části hlavní pláže připraveny atrakce - jumping, obří skluzavka, dětský řetízkový kolotoč a skákací hrad,“ doplňuje Věra Pangrácová z Městského kulturního střediska v Doksech.

Regata Máchovo jezero nabídne opět okružní jízdy po Máchově jezeře.

„Tyto okružní jízdy budou ten den výjimečné hned dvakrát. A sice lístek bude s 50% slevou a ještě k tomu bude po celou dobu jízdy hrát a zpívat Jaroslav Pinter, absolvent lidové konzervatoře, který 12 let vystupoval jako samostatný hudebník na zámořských lodích. Svým širokým repertoárem osloví všechny generace,“ zve ředitelka Městského kulturního střediska Renata Mauserová a dodává: „Pro občany a návštěvníky Starých Splavů jsme zajistili ve spolupráci s Regatou Máchovo jezero dopravu na Hlavní pláž hudební lodí, která vyplouvá ze starospalvského přístavu Na Pobřeží ve 12.45 hod.“

Generálním partnerem akce je NRG Production, dalšími partnery jsou Regata Máchovo jezero a Ge Money Bank. Mediálním partnerem je Hitrádio Crystal Česká Lípa.

Nahoru