Českolipská Charita získala cenu za zaměstnávání hendikepovaných

Verze pro tisk |

Farní charita Česká Lípa obdržela na začátku listopadu prestižní ocenění Zaměstnavatel roku 2020 v soutěži Stejná šance, ve které jsou oceňovány organizace či firmy zaměstnávající lidi se zdravotním postižením.

V devátém ročníku soutěže, kterou vyhlašuje organizace „Rytmus – od klienta k občanovi“ společně s dalšími organizacemi v sedmi českých krajích, byl za Liberecký kraj vybírán vítěz ze 37 nominací, u kterých pětičlenná odborná komise hodnotila kromě jiného typ pracovní smlouvy, zapojení zaměstnance do kolektivu, přizpůsobení pracovních podmínek a možnosti přirozené podpory na pracovišti.

Podnět k nominaci Farní charity do soutěže dal na jaře letošního roku její zaměstnanec David Pátra, údržbář z novoborské Sociální ubytovny, který poté s pracovnicí Fokus Liberec, organizace, která pomáhá duševně nemocným lidem při vstupu do běžného života, formuloval oficiální důvody k nominaci v soutěži. „Jednání s tímto zaměstnavatelem je rovné, otevřené, k lidem se zdravotním postižením se chovají velice hezky – stejně jako k lidem bez onemocnění. Klient je v zaměstnání spokojený, má zkrácený úvazek na šest hodin a má kolem sebe milý a vstřícný kolektiv.“

Farní charita Česká Lípa, držitel Značky spolehlivosti Asociace veřejně prospěšných organizací, zaměstnává zdravotně postižené lidi již od roku 2004, kdy založila již neexistující Chráněnou dílnu Jonáš. Od té doby zaměstnává po boku lidí bez onemocnění desítky zdravotně postižených pracovníků například na pozici údržbář, uklízeč, vrátný, dále při údržbě zeleně a u pomocných prací, a to v azylových domech, na sociální ubytovně, v sociálním podniku či truhlářské dílně.

Slavnostní předání cen do rukou vítězů proběhne na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje po rozvolnění opatření vyhlášených z důvodu pandemie Covid-19.
 

alt
Nahoru