Lípa dokončí revitalizaci Vladimirské ulice na Špičáku

Verze pro tisk |

Nové komunikace, chodníky i parkovací místa mají od konce loňského roku ve Vladimirské ulici na sídlišti Špičák v České Lípě. Celkový dojem však stále narušuje nepěkný pohled na neupravenou zelenou plochu uprostřed ulice. Svůj dluh vůči zdejším obyvatelům město splatí letos na podzim a sadové úpravy dokončí. V ulici tak přibude celkem 9 nových stromů a zhruba 1300 kusů keřů.

Kromě toho se počítá také s výstavou tří nových mlatových cestiček a osazením laviček. Ze stromů budou v ulici zasazeny např. javory nebo duby, z keřů třeba šeříky nebo jasmín. Úprav se dočká nejen velká zelená plocha uprostřed ulice, ale i další menší plochy okolo včetně okolí jednotlivých vchodů, a také přilehlé dětské hřiště. Zakázku bude mít na starosti firma COMPAG CZ s.r.o, která ji vysoutěžila za necelé 1,2 miliony korun. V ceně je kromě provedených úprav a výsadeb započítána také následná péče o zrevitalizované plochy po dobu následujících tří let. 

Revitalizace Vladimirské ulice město přišla město na 22 milionů korun, dokončena byla v listopadu 2019. „Nad budoucí podobou velké zelené plochy uprostřed ulice jsme hojně diskutovali s místními občany, a to nejen na veřejném setkání, ale i v průběhu kontrolních dnů. Všechny jejich připomínky jsou v projektové dokumentaci zapracovány, takže věřím, že lidé budou mít z výsledku radost. Já osobně jsem ráda, že jsme místní obyvatele do tohoto projektu zapojili takto těsně, protože revitalizace by měla sloužit především jim,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová a doplnila, že další lokalita vytipovaná k regeneraci na sídlišti Špičák je Dlouhá ulice.

alt
alt
Nahoru