Radní zadali zpracování projektu na opravu vstupu do KD Crystal

Verze pro tisk |

Změny k lepšímu se v příštím roce dočká vstup do Kulturního domu Crystal v České Lípě. Město totiž připravuje jeho rekonstrukci, která by měla být dokončena do doby, než začne rozsáhlá rekonstrukce Jiráskova divadla. Na svém jednání ve středu 6. listopadu tak českolipští radní zadali zpracování projektové dokumentace. Ta by měla být hotová začátkem roku 2020.

Zpracovatelem projektové dokumentace bude tým architektů Jiří Suchomel, Jiří Janďourek a Jana Medlíková, tedy tentýž tým, který v loňském roce zpracoval architektonickou studii na rekonstrukci kulturního domu. Navíc, architekt Jiří Suchomel podobu budovy kulturního domu před více než třiceti lety navrhl. Projektovou dokumentaci zpracují architekti za cenu 867 tis. Kč.

„Rekonstrukce vstupu bude mít zcela jistě vliv na celkový vzhled budovy, navíc je nutné, aby proběhla v souladu s architektonickou studií. Proto jsme oslovili tento tým architektů, aby projektovou dokumentaci zpracoval. Architekti souhlasili, a navíc dokumentaci zpracují v krátkém termínu a za cenu, která odpovídá ceně obvyklé. Jsem ráda, že vstup do kulturního domu zvelebíme, protože kromě toho, že je celý prostor vstupu ve špatném technickém stavu, ani na návštěvníky nepůsobí příliš dobře. Ale to se snad brzy změní,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

V rámci rekonstrukce, jejíž náklady město odhaduje na 10 mil. Kč, se tak vymění oboje vstupní dveře, zrekonstruuje zádveří, prostor pokladny a také sociální zařízení včetně rozvodů v přízemí kulturního domu. Rekonstrukcí by měl projít i prostor bezprostředně před samotným vstupem do KD Crystal. Součástí plánovaných úprav by mělo být také zlepšení výměny vzduchu ve velkém sále kulturního domu při konání koncertů a plesů a oprava střechy. 

Na podzim příštího roku by město rádo zahájilo dlouho očekávanou rekonstrukci Jiráskova divadla, v současné době se připravuje prováděcí projektová dokumentace pro výběr zhotovitele. Rekonstrukce vstupu do KD Crystal by měla být hotová ještě před zahájením rekonstrukce divadla.
 

Nahoru