Čtyřlístek vyráží na filmové plátno z Doks – Třeskoprsk

Verze pro tisk |

Předpremiérou v rodných Třeskoprskách (Doksech) vstupuje na plátna kin filmový Čtyřlístek.

Po více než čtyřiceti letech od zrodu prvního legendárního českého komiksu ČTYŘLÍSTEK (první vydání vyšlo v roce 1969) se chystají oblíbené postavičky Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa zaútočit i na naše kina v kresleném filmu ze současné i rudolfínské doby pod názvem ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE.

Jsem ráda, že se podařilo s manželi Němečkovými domluvit předpremiéru u nás v Doksech. Protože kde jinde by měl být film poprvé uveden než v domovině Čtyřlístku, v Třeskoprskách - v Doksech u Máchova jezera, kde má Čtyřlístek od roku 2011 i své muzeum. Zvu tedy milovníky tohoto legendárního komiksu v sobotu 26. ledna do kina Máj v Doksech na slavnostní předpremiéru filmu. Pro malé návštěvníky promítáme už od 16,00 hod. Pro ty, kteří nechodí brzy spát, pak od 19,00 hod. Obou představení se zúčastní výtvarník Jaroslav Němeček a další tvůrci filmu“, zve do kina v Třeskoprskáchstarostka Eva Burešová.

„Každý návštěvník si pak odnese malou pozornost jako vzpomínku na toto první uvedení. Vstupenky na obě představení si lze zakoupit v předprodeji v Infocentru v Doksech a v Městském informačním středisku v České Lípě.Předpremiérová cena vstupenky je 100 Kč,“ doplňuje Renata Mauserová, ředitelka MěKS Doksy.

Ve filmovém příběhu vystupuje více než padesát postav a postaviček, které čtenáři Čtyřlístku znají z mnoha kreslených příběhů, ale i postavy úplně nové, např. moderátorka Káťa Hvozdíková nebo démon zla Zimozel z obrazu italského malíře mistra Archimbolda. Fifinku, Pinďu, Myšpulína a Bobíka namluvili známí herci Tereza Bebarová, Ondřej Brzobohatý, Ivan Trojan a Bohdan Tůma.

Výtvarníkem animovaného filmu je duchovní otec Čtyřlístku Jaroslav Němeček, scénáře se ujali manželé Hana a Josef Lamkovi, film režíroval Michal Žabka. Hudbu k filmu složil Ondřej Soukup, autor filmové hudby řady úspěšných filmů, např. Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve apod.

Kromě toho, že jde o první celovečerní „čtyřlístkovský“ film, si tento snímek připsal na své konto další prvenství, a to uvedení na poštovních známkách. Česká pošta vydala poštovní známky, které jsou poprvé tematicky věnované českému filmu. A tím je právě Čtyřlístek ve službách krále.

„Pokud se na předpremiéru nedostanete, nezoufejte, film promítáme i v neděli 27. ledna od 15,30 a od 17,30 hod. a v úterý 29. ledna od 17,30 hod. stále za premiérovou cenu 100 Kč,“ zve do kina Máj jeho dramaturg Miloslav Lomič.

Nahoru

Komentáře

Re: Čtyřlístek vyráží na filmové plátno z Doks – Třeskoprsk

Mrzí mě, že svoje děti už nevytáhnu. Nemá někdo na půjčení vnoučata? Samotný bych se styděl.

Nahoru

Re: Čtyřlístek vyráží na filmové plátno z Doks – Třeskoprsk

Stydět se opravdu nemusíte :-). Minimálně na sobotním představení od 19.00 hodin budou asi převažovat dospělí - kromě manželů Němečkových, producenta a tvůrců filmu přijede i spousta jejich přátel z celé republiky, a navíc, producent filmu pan Šmídmajer cituje ve svém dopise kinařům, aby film promítali i večer, agenturu, která pro něj dělala průzkum: "...jednoznačně jsou cílovou skupinou dospělí 35+. To znamená dnešní rodiče mezi 35 a 55 lety, kteří sami na čtyřlístkovských komiksech vyrostli..."

Nahoru