Českolipan Jakub König na streamu

Verze pro tisk |

Kniha Českolipana Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim vyšla v nakladatelství Paseka v roce 2017, souběžně s eponymním debutem stejnojmenné mnohohlavé skupiny Zvíře jménem Podzim.

 

Aby bylo možné spojit texty této knihy s hudbou a projekcemi, zrodilo se Malé zvíře. Nezvykle intenzivní, trochu autorské čtení, trochu intimní koncert, trochu pozvání do krabičky zázraků.

Sestava hudebníků Malého zvířete je variabilní, koncert je především produkcí Jakuba Königa, kterého tentokrát doprovodí Terezie Vodička Kovalová. Celé to „zefektuje“ Aid Kid a o projekce se postará Linda Arbanová.

Zítra ve 20,30 můžete pořad sledovat zde

Sledováním mimo jiné podpoříte dokské kino Máj. 

Z tiskové zprávy: 

Od října loňského roku promítá dokské kino každý den on-line. Je to zatím jediné možné řešení situace, kdy kvůli koronavirové epidemii nelze promítat ve Vašem kině na jedinečné velké plátno. 

V on-line premiérách tak můžete vidět filmy, které v posledních měsících před uzavřením kin sklízely velké úspěchy nejen u diváků v Doksech, jako jsou např. oblíbené české komedie Ženy v běhu a 3Bobule, sportovní drama o drsném boji mezi závodníky F1 Niki Laudou a Jamesem Huntem Rivalové, komediální i poetický Paterson od Jima Jarmusche nebo Kaurismakiho romance Druhá strana naděje.

Z dalších komedií jste si mohli užít např. poslední snímek Deštivý den v New Yorku od jednoho z nejoblíbenějších světových režisérů Woodyho Allena nebo filmy Výjimeční a Dokud nás svatba nerozdělí od režiséra slavných Nedotknutelných. Za velmi vydařenou považuji rovněž romantickou komedii Tenkrát podruhé.

Na své si u nás přijdou i diváci náročnější. Skautská love-story komedie Až vyjde měsíc od kultovního režiséra Wese Andersona, kontroverzní erotický film Love od Gaspara Noé a stejně tak kontroverzní snímekLarse von Triera Jack staví dům, íránský komediální horor Sama nocí tmou,  poslední snímky Romana Polanskiho Žaluji, Francoise Ozona Léto 85 nebo Bolest a sláva od Pedra Almodóvara patřily k tomu nejlepšímu, co jste zatím mohli a možná ještě budete moci díky on-line promítání vidět.

Nezapomínáme ani na milovníky výtvarného nebo fotografického umění. Dokumentární filmy jako Gauguin na Tahiti, Tajemní impresionisté, Monetovy lekníny nebo Ermitáž patří k těm nejlepším, které jsme krátce před uzavřením kin mohli ještě stihnout na plátně, a váš stálý zájem o ně vypovídá o tom, že jste je zdaleka ještě všichni neviděli. Helmut Newton je jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl na téma moderní fotografie, a doufám, že jej budu moci on-line vidět v repríze znovu.

Dokumenty, které promítáme, nejsou doménou výhradně uměleckých filmů. Na plátnech svých domácích kin nebo monitorů můžete vidět též dokumenty cestovatelské a sportovní, jako byly snímky ze série Přibáňových žlutých trabantů, nádherný dokument o chovu divokých včel Země medu, dále třeba outdoorové snímky K2 a Psí láska nebo nádherný dokument pro děti i dospělé Putování se sobíkem.

Můžete tak vidět i řadu filmových premiér nebo snímků, které ještě svou premiéru v kině nestihly, nebo se na ně v kině Máj v Doksech zatím nedostalo, jako např. western Kosti a skalp, sci-fi snímek Proxima s úžasnou Evou Green v hlavní roli, dojemný a vtipný film o francouzských ženách bez domova Neviditelné, originální road-movie komedii 25km/h o dobrodružné cestě dvou bratrů Německem na mopedech nebo islandské drama Daleko od Reykjaviku.

Sledování filmů on-line doporučuji i z toho důvodu, že k většině filmů, které nyní promítáme, se po otevření kin již nedostaneme. Budeme totiž promítat především ty filmy, které na svou premiéru v kinech již nějakou dobu čekají. Jde např. o velmi očekávaný český dokument Karel o nejslavnějším českém zpěvákovi, ale i o další filmy, které se k uvedení v kinech teprve připravují.

Poslední rozhovor s Jakubem Königem pro i-noviny najdete zde.

Nahoru