Českolipští florbalisté hladce prohráli s Mladou Boleslaví

Verze pro tisk |

Dosud neporažená Mladá Boleslav, která navíc neztratila v průběhu sezony ani jediný bod potvrdila své kvality také v zápase na půdě České Lípy a po jednoznačném průběhu zvítězila přesvědčivě 12:7

Začátek přitom v podání Severočechů nebyl špatný. Dzierža se po necelých dvou minutách prosadil úspěšnou dorážkou na brankovišti a domácí v prvních minutách hráli s jasným favoritem vyrovnanou partii. Po vyloučení Slaného, které Mladá Boleslav potrestala v samotném závěru po trefě Patrika Suchánka se však rozpoutal očekávaný kolotoč. Na trefu Natova sice ještě odpověděl Novotný, pak ale do černého mířila pouze Mladá Boleslav.

Šebek s Höfferem rychle vytvořili po pohledných akcích vedení o dva góly a když se pouhých osmnáct vteřin před odchodem do šaten trefil také Šebek, bylo jasné, že hosté si vítězství nenechají utéct. Domácím naopak nepomohl ani rychlý kontaktní gól Krajcigra, na nějž za necelou minutu odpověděl po obligátní spolupráci s Natovem Jiří Curney.

Oba dva si pak na konci druhé části hry své role vyměnili a Natov upravoval už na 7:3. Vyhlídky na přijatelný výsledek se začaly rozpouštět už na začátku třetí třetiny. Hned po čtrnácti vteřinách využil další Natovovy asistence k brance Tomáš Chroust a hattrick záhy po něm zkompletoval Šebek. Na trefu Tokoše sice v ofenzivním utkání rychle reagoval pohotový Tichý, ale Natov o dalších pár vteřin zvyšoval už na 11:4.

Přesto domácí zápas nevzdali a potěšili fanoušky vytvářející velmi dobrou atmosféru. Po trefě Curneyho se totiž prosazovali už jen domácí. Radek Krajcigr sice neproměnil nájezd, ale pak se dvakrát v rozmezí dvaceti vteřin zapsal mezi střelce, čímž počtvrté v sezoně zkompletoval hattrick. Nejprve rychle využil přesilovku, poté těžil z výborné nahrávky Tichého. Necelé tři minuty před koncem se navíc po důrazu na brankovišti prosadil i Vlček a zkorigoval tak na konečných 7:12. Na výsledku už nic nezměnil ani nájezd Tomašíka, který Chyna výborně zlikvidoval.

Českolipští sice podruhé v sezoně inkasovali přes deset branek, se zvučným soupeřem ale neodehráli špatný zápas.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Technology Florbal MB 7:12 (2:5, 1:2, 4:5)
Branky a nahrávky: 2. Dzierža (Spilka), 12. Novotný (Kadlec), 22. Krajcigr (Štěrba), 45. Tichý (Krajcigr), 56. Krajcigr (Ekl), 56. Krajcigr (Tichý), 57. Vlček (Ekl) – 9. Suchánek (Tomašík), 10. Natov (Tomáš Chroust), 14. Šebek (Tomašík), 16. Höffer (Korych), 20. Šebek (Tokoš), 23. Curney (Natov), 37. Natov (Curney), 41. Tomáš Chroust (Natov), 44. Tokoš (Suchánek), 46. Natov (Curney), 53. Šebek, 53. Curney (Tomáš Chroust).

Rozhodčí: Báliš, Varga. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 261. Střely na branku: 19:26.
 

Nahoru