Florbalisté České Lípy v pohárovém utkání podlehli Vinohradům

Vendeta za vyřazení z play-off z let 2013 a 2014 se nekonala. Českolipští florbalisté ve svém druhém utkání v rámci Poháru České pojišťovny opět narazili na soupeře z Tipsport Superligy a znovu odešli z palubovky jako poražení. Rozhodující byla nakonec už první třetina, kterou hostitelé prohráli 0:4 a gólové manko pak už nedohnali.

Premiéru před domácím publikem si odbyl brankář Jiří Krčál, který poprvé inkasoval už ve čtvrté minutě. Zavadil předložil míček Martinu Skřivánkovi, jenž střelou podél nohy Krčála otevřel skóre. O minutu později lovil balonek ze své sítě podruhé, Zbyněk Stuchlík našel dobře postaveného Lukáše Gregora, který neměl problém dopravit hrací předmět do prázdné branky.
S rychlou odpovědí mohl přispěchat Kněžour, ale ke smůle České Lípy trefil jen horní tyč. Když svou šanci nevyužili Českolipští, udeřilo opět na druhé straně. V čase 12:55 zakončil rychlou kombinaci se Zbyňkem Stuchlíkem Lukáš Gregor. S blížícím se koncem první třetiny se Gregor převtělil do role nahrávače a jeho pas zužitkoval nejlepší střelec Vinohrad Milan Bína.

V úvodu druhé části sice Pražané nevyužili přesilovou hru, ale mrzet je to nakonec nemuselo, protože ve 27. minutě dostal míček Jakub Záň a s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl. V další početní převaze se už ale hosté prosadili, Bína sice nejprve trefil spojnici, ale vzápětí upravil na 6:0 pro Vinohrady Jan Linhart.
Ani za tohoto nepříznivého stavu však svěřenci trenéra Jiřího Stožického flintu do žita nehodili, naopak se ještě pokusili o drama. Brzdy nastartoval v čase 32:00 přesnou střelou Daniel Kněžour. O pět minut později inkasoval gólman Weissgärber podruhé, po pasu Nováka zacílil Jan Hřebřina.

Ve třetí periodě domácí pokračovali ve stíhací jízdě, v 51. minutě zaznamenal premiérový gól v A-týmu Daniel Bouška, a když zanedlouho snížil Lukáš Mlejnek na 4:6 z pohledu České Lípy, bylo rázem zaděláno na drama. Trenér Stožický pak vsadil vše na jednu kartu a odvolal Krčála z branky. Vyrovnat se ale České Lípě nepodařilo, naopak ještě inkasovala do prázdné klece z hole Petra Hartmana, a když Lukáš Gregor zkompletoval hattrick, mohly se Vinohrady radovat z vítězství 8:4.

Ohlasy trenérů

Jiří Stožický (Česká Lípa): „Jsem rád, že jsme se ze stavu 0:6 zvedli a snížili na 4:6. Vyzkoušeli jsme si hráče na více postech a doufám, že v sobotním utkání s Black Angels navážeme na výkon z druhé půlky zápasu s Vinohrady.“

Martin Hovořák (Královské Vinohrady): „Zápas rozhodla první třetina, kdy se nám dařilo plnit taktické pokyny a zároveň jsme byli vysoce produktivní. Ve zbytku zápasu byla hra vyrovnaná. Děkujeme soupeři za zápas.“

Utkání osmifinálové skupiny B Poháru České pojišťovny

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:8 (0:4, 2:2, 2:2)

Branky a asistence: 33. Kněžour (Slaný), 36. Hřebřina (Novák), 51. Bouška (Matějíček), 53. Mlejnek – 4. Skřivánek (Zavadil), 5. Gregor (Z. Stuchlík), 13. Gregor (Z. Stuchlík), 19. Bína (Gregor), 27. J. Záň (Zezulka), 30. Linhart (Z. Stuchlík), 58. Hartman, 60. Gregor. Rozhodčí: Monzer, Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Česká Lípa: Krčál (Chyna) – Vnuk, Jeřábek, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Hřebřina, Karel, Matějíček, Pastor, Bouška, Slaný, Kněžour, Vlček. Trenér: Jiří Stožický.

Královské Vinohrady: Weissgärber – Nigrin, Rossi, Králík, Linhart, Kareš, Gregor, Bína, Hartman, D. Záň, Raiter, Baudisch, J. Záň, Zezulka, Skřivánek, Z. Stuchlík, Kroupa, Houra, Zavadil. Trenéři: Martin Hovořák, Vilém Svoboda.