Arsenal je pod novými trenéry stále neporažen

Fotbalisté českolipského Arsenalu si pod vedením nových trenérů stále drží neporazitelnost, tentokrát porazili na svém hřišti o záchranu bojující Vyšehrad. Skóre otevřel v 11. minutě Jakub Mičkal, na 2:0 zvýšil Ondřej Holeček. Hosté z jediné šance, kterou si vypracovali na konci první půle, dokázali snížit zásluhou Kamila Matusznyho.

Tři body domácím pojistil Petr Novotný. Už před tímto zápasem bylo jisté, že Česká Lípa bude figurovat ve třetí lize i v příštím ročníku, neboť rezervy Žižkova a Jablonce prohrály. Vyšehrad bude muset o svou záchranu ještě tvrdě bojovat.
V sestavě Arsenalu stále chyběli zranění Petr Řehák a Radim Věchet. Již v 7. minutě musel kouč Rys střídat, zraněný Silný odstoupil, místo něj zasáhl do hry Runt. Hned první vážnější šance utkání skončila gólem. Agilní Zeman vybojoval u brankové čáry míč, jako na zlatém podnosu ho naservíroval Jakubu Mičkalovi, pro kterého už nebyl problém trefit zcela prázdnou bránu – 1:0. Pražané byli v útoku neškodní, českolipský brankář Oldřich Meier skoro nemusel zasahovat.  A tak udeřili opět domácí, po nedovoleném zákroku na Novotného se exekuce přímého kopu ujal Vrabec, který nacentroval do šestnáctky. Po několika odrazech se míč objevil na kopačkách domácího fotbalisty, jehož střelu ještě dokázal Víšek vyrazit, ale na dorážku Ondřeje Holečka už nestačil zareagovat – 2:0. Severočeši si se svým soupeřem dělali, co chtěli. K blízkosti Meiera ho vůbec nepouštěli a sami podnikli několik protiútoků. Když už se hosté dostali na útočnou polovinu, buďto se o příležitost připravili sami nepřesnou přihrávkou, nebo je zastavil praporek čárového rozhodčího. O to větší překvapení pak přinesla 43. minuta, kdy Chalupa našel krásným pasem naběhnuvšího Kamila Matusznyho, jenž neměl problém dopravit balón do sítě – 2:1. Toto snížení přišlo jako blesk z čistého nebe. Dá se říct, že Vyšehrad vytěžil z minima maximum.
Po přestávce mohlo být dokonce vyrovnáno, Vrabec odhlavičkoval tak nešťastně, že si kulatý nesmysl málem srazil do vlastní klece. Gólman Meier však stačil situaci včas vyřešit. Svěřenci trenéra Formánka několikrát vystrčili růžky, napadali hluboko na útočné polovině, až donutili Meiera ke dvěma odkopům do zámezí.  Poté šancí na obou stranách ubylo, za zmínku stojí jen několik střídání, ke kterým došlo v této hluché pasáži. U hostů Zhubi vystřídal Kubíka, Haluška Hendrycha. U domácích naskočil do hry Kaňkovský místo Zemana. Až přišla 80. minuta a definitivní pojistka třech bodů pro Lípu, Runtův tečovaný trestný kop skončil v autu. Po rohu se v šestnáctce prosadil Petr Novotný – 3:1.
Trenér Arsenalu Václav Rys zhodnotil duel takto: „První poločas byl jakž takž z naší strany, dali jsme rychle dva góly, ale dostali jsme gól ke konci poločasu. Ve druhém poločase si hráči mysleli, že už se nemůže nic stát. Pak zde hrálo roli také velké teplo, které dnes bylo, kdežto ve středu jsme se tady krčili zimou. Vyšehrad mě nemile překvapil. Jak hrál prvních čtyřicet pět minut, tak takhle se o záchranu určitě nehraje. Pak se teda zlepšili, my jsme tomu trošku pomohli, ale myslím si, že jsme asi vyhráli zaslouženě.“
Již v 7. minutě odstoupil ze zápasu zraněný Petr Silný. Jak to s ním vypadá a jak vážné je jeho zranění? „On si už stěžoval v průběhu týdne, odlehčovali jsme to. Včera trénoval, vypadalo to, že bude moct hrát. Má svalové zranění a myslím, že do konce soutěže už asi do hry nezasáhne.“
Už před tímto duelem bylo jasné, že se Česká Lípa zachrání. Navzdory tomuto faktu nastoupili českolipští hráči do střetnutí naplno a klání nevypustili. „Myslím si, že vědí, o co hrají. Svým způsobem jsou za to odměňováni, takže asi hráli i za odměnu.“
Oba trenéry určitě musí hřát u srdce i to, že se jim podařilo v Lípě udržet třetí ligu, což byl jejich hlavní úkol při nástupu do funkce. „Myslím si, že to je překvapení. Nevěřili bychom tomu, že se zachráníme už tři kola před koncem. Hodně tomu pomohlo vítězství na Žižkově.“
ARSENAL Česká Lípa – FK Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:1)
Branky: 11. Mičkal, 22. Holeček, 80. Novotný – 43. Matuszny
Rozhodčí: Grimm – Janoch, Kříž