Dorostenci Arsenalu neurvali proti Mostu ani bod

Starší dorost Arsenalu bojuje o záchranu, a pokud by Most porazil, pak už byl měl stoprocentní jistotu, že by v České divizi B nastupoval i v příští sezóně. Ovšem to se nestalo, Mostečtí rozhodli o svém vítězství ve druhém poločase, v němž vstřelili tři branky.

O snížení se proměněnou penaltou postaral Bečvařík. Mladší dorost Arsenalu rovněž Mostu podlehl, na rozdíl od svých starších kolegů se však ani jednou netrefil a prohrál 0:3.

Starší dorost

Aktivněji začali svěřenci trenéra Pavla Schettla. Bahník musel hodně vyskočit do vzduchu, aby sebral nebezpečný centr protihráče. Bahníkovu pozornost chtěl také vyzkoušet Nový, ovšem jeho rána byla zblokována domácí obranou. Poté začali diktovat tempo hry Českolipští, Beránek vysunul Čvančaru, kterému k zakončení chyběl krok. Před mosteckou brankou se objevil stoper Košek, jehož akrobatickou vložku zastavil praporek lajnového rozhodčího, jenž signalizoval ofsajd. Rukavice gólmana Aschenbrennera vyprášil tvrdou střelou Beránek. Ve 28. minutě se Ledl prohnal kolem svého soupeře, přihrál do vápna, kde stál Horák, který přestřelil. Aschenbrenner musel být v pozoru i proti pokusu Cermana. Následně hosté faulovali, k zahrání přímého kopu se postavil Čvančara, jehož centr nadělal v pokutovém území Mostu pěknou paseku, bohužel pro Arsenal se Baník ubránil. První půli zakončil slabým pozdravem Kulhánek, s nímž neměl Bahník žádné problémy.
Hned v úvodu druhého dějství běžel sám na Aschenbrennera Beránek, ale v koncovce selhal. Beránkovo zaváhání už hosté trestali. Ve 48. minutě pronikl do vápna Štefko, přihrál Petru Novému a ten otevřel skóre – 0:1. O čtyři minuty později vedli Mostečtí 2:0, po rohu Nového se prosadil Michal Broskovics – 0:2. V 65. minutě Baník potvrdil své vítězství, když nedorozumění v domácí obraně využil Martin Kulhánek – 0:3. Mostečtí byli i nadále při chuti, své štěstí zkoušel Künzl, bez úspěchu. Podobně dopadl na druhé straně Šlechta. Následně musel ještě několikrát čarovat Bahník. Nebýt jeho zákroků, tak by Arsenal prohrál mnohem větším rozdílem. V 88. minutě byl v šestnáctce nedovoleně zastaven Cerman a nařízenou penaltu s přehledem proměnil David Bečvařík – 1:3. Oba dva poločasy byly od sebe rozdílné jako den a noc. Zatímco v úvodním byl jasně lepší Arsenal, tak v tom druhém kralovali hosté. Českolipským přestala fungovat defenziva, pouštěli Mostecké až příliš blízko své brance a Baník toho dokázal využít.
ARSENAL Česká Lípa – FK Baník Most C 1:3 (0:0)
Branky: 88. Bečvařík z pen. – 48. Nový, 52. Broskovics, 65. Kulhánek
Rozhodčí: Martínek – Rympler, Bukvička
Sestava Arsenalu: Bahník – Pětioký, Košek, Měšťan, Cerman, Ledl, Beránek, Bečvařík, Čvančara, Horák, Tlapák (Kluch, Ješeta, Kliment, Šlechta, Jantač). Trenér: Pavel Hradiský

Mladší dorost

Úvod tohoto klání měl podobný scénář jako to předchozí. Jako první musel zasahovat Kluch. Na druhé straně se zkoušel prosadit Šlechta, leč neúspěšně. Poté už začaly padat také góly. O ten úvodní se zasloužil Vít Kořínek, který využil Kluchovo zaváhání a poslal balón vstříc síti – 0:1. Identický hráč pak vzápětí zakončil celou akci dorážkou do prázdné branky – 0:2. Hosté kontrolovali vývoj zápasu a sami několikrát zahrozili. Po jednom z rohů se radovali již potřetí – 0:3. Ve druhém dějství se Arsenal osmělil díky souhře Vodrážky se Šlechtou, jehož střelu gólman Plzák vytěsnil. Na hřišti se pak začalo i přiostřovat, rozhodčí Martínek několikrát tasil ze své kapsy žlutou kartu. Picek vyslal na Plzáka nebezpečný projektil, Plzák nakonec zasahovat nemusel, neboť míč skončil vedle. Závěr utkání si Mostečtí už bez problémů pohlídali a zaslouženě si z České Lípy odváží plný počet bodů. V posledním duelu této sezony čeká na českolipské dorostence pražský Junior, s nímž se v Praze utkají v sobotu 19. června.
ARSENAL Česká Lípa – FK Baník Most C 0:3 (0:3)
Sestava Arsenalu: Kluch – Vágner, Doucha, Šlechta, Kliment, Dostál, Vacek J., Vodrážka, Picek, Lukačka, Vacek O. (Randáček, Adamec, Boš). Trenér: Karel Machač