Dorostenci Nového Boru stále jedou na vítězné jarní vlně

V 19. kole k nám do Nového Boru zajížděl celek Višňové, který byl před tímto utkáním na 3. místě a ztrácel na nás 5 bodů. Jasným úkolem pro náš celek bylo vítězství, jelikož náš tým byl kompletní a v žádném případě jsme nechtěli přerušit naší vítěznou sérii na jaře.

Do začátku utkání jsme vstoupili dobře a s plným odhodláním. Ale z úvodního tlaku jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci. Naopak byla to Višňová, která mohla jít v 16. minutě do vedení, ale Marek bravurně zasahuje. Po této šanci jsme začali více střílet, ale ani střela Stejskala a Coufala neskončila v síti. V 28. minutě to na sebe vzal Třešňák a přízemní střelou z 20 metrů nás posílá do vedení – 1:0. Tento stav nevydržel dlouho a už ve 30. minutě soupeř výsledek srovnává po naší hrubce v obraně - 1:1. Poté měl soupeř ještě jednu šanci, ale pak převzali iniciativu zápasu domácí dorostenci. V 35. minutě dělá také soupeř hrubku, a Třešňák se řítí sám na brankáře, ale jen ho nastřeluje. Z následného rohu Stejskala, z kterých jsme nebezpečně hrozili po celý zápas, Coufal hlavičkuje do břevna. V 40. minutě po přetaženém centru Demkeho se do šance dostává Třešňák, ale branku přestřeluje. Do konce poločasu nás mohl poslat do vedení Lebruška, ale v důležitém okamžiku podklouzl a nemohl tak míč zasunout do prázdné branky.

Hlavička kapitána Coufala

Do druhého poločasu udělal trenér Janatka dvě změny, odešel Dvorský a  Lebruška a na hřiště poslal čerstvé síly, v podobě Kopeckého a Kouřila. Hned v 49. minutě uklidnil tým Demke, který po rohu Stejskala tečoval míč do brány o tyč – 2:1. V 51. minutě dochází k závaru v malém vápně, ale Třešňák s Coufalem nedokázali míč dopravit do brány. V 64. minutě to bylo opět Stejskalův roh, po kterém jsme dali gól, na který si tentokrát naskočil Kořínek. Soupeř již rezignoval a v druhém poločase se odhodlal jen ke dvěma střelám vedle branky. Za to my jsme měli šancí na tři zápasy a jednu z nich po ose Coufal – Kouřil – Třešňák, proměňuje posledně jmenovaný do protipohybu brankáře – 4:1. Poslední gól dal Stejskal, který chtěl opět připravit gól někomu na hlavu, ale protihráč mu centr nadzvedl přímo do branky a brankář byl bez šance. Byl to právě gólman, který Višňovou podržel a nedovolil nám tak větší příděl branek. Do tabulky si můžeme opět připsat 3 body a zkušený trenér Václav Janatka  si může škrtnout dalšího soupeře v jarním tažení za 1. místem.

FC Nový Bor-  Jiskra Višňová   5 : 1 (  1 : 1 )

Sestava: Marek, Holeščák,Vomáčka, Hruška, Kořínek,- Dvorský, Coufal, Demke, Stejskal -Lebruška,Třešňák
náhradníci : Kopecký, Kouřil, Pollach, Paštika, Tománek

branky: Třešňák-2x, Demke, Kořínek, Stejskal
Rozhodčí: Rais Ondřej, Neugebauer Michal, Hrubý Ladislav

Trenér:  Janatka Václav
 asistent trenéra: Dostál Jiří              vedoucí mužstva : Dvorský Radomír