Dorostenci: střídavě oblačno

Dorostenci Arsenalu hostili ve velmi důležitém utkání Libuš. Starší dorost potřeboval nutně bodovat, aby poskočil do vyšších pater tabulky a tím se vzdálil sestupovým příčkám. K bezproblémové záchraně mu má pomoct i nová trenérská dvojice Pavel Hradiský – Miroslav Jeník, kteří nahradili Ladislava Bahníka. Pod vedením nových koučů zvítězila starší kategorie 3:0. Mladší dorostenci naopak totálně vyhořeli a prohráli vysoko 1:6.

Starší dorost
Úvod utkání nenabídl prakticky žádné šance, za zmínku stojí jen dělovka Tlapáka z pětatřiceti metrů. Poté se do vápna probil Ledl, jehož střelu tečoval hostující obránce na rohový kop. Na druhé straně odpověděl nepřesnou hlavičkou Čížek. Domácí byli aktivnější, měli územní převahu, ale bez gólového zakončení. Libuš mohla paradoxně inkasovat po své chybě, gólman Humpolík se nedomluvil se spoluhráči při rozehrávce a trefil soupeře, který stál před ním. Odražený balón skončil naštěstí pro Libuš mimo branku.  Vzápětí se v blízkosti Humpolíka ocitl Beránek, ale v pozici ležícího střelce neuspěl. Až ve 34. minutě se Českolipští radovali, ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval David Bečvařík a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Ještě před odchodem do kabin se do velké příležitosti dostal Beránek, jenž uháněl sám na Humpolíka, ten však předvedl vynikající zákrok a udržel svoje mužstvo nad vodou.
Do druhého dějství vstoupili lépe opět domácí, v 53. minutě reklamovali hosté ofsajd, jenže svěřenci trenéra Hradiského nepřestali hrát a Jakub Beránek dotlačil míč do sítě – 2:0. Libuš se nechtěla smířit s tím, že prohrává o dvě branky. Pozornost Bahníka vyzkoušel Daniško. Následně měl gól na kopačce Svrček, ale poloodkrytou bránu vůbec netrefil. V 71. minutě mohl všechny českolipské hráče a fanoušky definitivně uklidnit Tlapák, ovšem napálil jen tyč Humpolíkovy svatyně. Beránek pak udělal ze dvou soupeřů na malém vápně statisty, ale na Humpolíka si nepřišel. To už neplatilo v 80. minutě, kdy Jakub Beránek doklepl centr do prázdné klece – 3:0. Hosté přesto neskládali zbraně, Novák poslal pas do pokutového území, kde však nestál žádný jeho spoluhráč. Po přihrávce Čvančary se objevil Kulha tváří v tvář Humpolíkovi, počtvrté ale diváky nerozveselil. Pár minut před koncem vyslal Čvančara jedovku, kterou Humpolík vyrazil. Arsenal zvítězil 3:0, brankář Martin Bahník vychytal čisté konto a Českolipští se tak posouvají v tabulce o několik pater výše. Vypadá to, že mají dobře nakročeno k bezproblémové záchraně v divizní soutěži.
Záložník Arsenalu Karel Cerman zhodnotil duel takto: „Myslím si, že jsme byli po většinu zápasu lepší. První poločas nebyl tak dobrý. Druhý poločas jsme si něco řekli a docela se nám to povedlo.“
Jak na vás jako na tým zapůsobila změny trenéra? „Myslím si, že změna je dobrá. Každá změna je k něčemu dobrá. Všichni jsme makali, byli jsme motivovaní a chtěli jsme něco ukázat.“
Říkal jsi, že každá změna je k něčemu dobrá. Myslíš si tedy, že vás nová trenérská dvojice vytáhne v tabulce o něco výše a že se výsledky zlepší? „Doufám, že ano. Mohli bychom se posunout výš. Je to dobrá zkušenost pro nás pro všechny, že nás trénují bývalí trenéři A-týmu. Myslím si, že se výsledky zlepší, i když v Sokolově to bude těžké,“ připomněl Karel následující zápas, který jeho tým odehraje na půdě zatím stoprocentního Sokolova.
V čem se liší taktika Ladislava Bahníka od taktiky, kterou vám naordinovali Hradiský s Jeníkem? „Myslím si, že se to liší hlavně v tom, že jsou všichni nabuzení. Nacvičili jsme si nějaké standardní situace, ze kterých jsme dali hned góly. Zatím jsme z taktiky pana Hradiského moc nepoznali, každopádně je to na stejný princip, který už známe. Jen, že prostě kluci mají trochu větší respekt.“
ARSENAL Česká Lípa – Libuš 3:0 (1:0)
Branky: 34. Bečvařík, 53. a 80. Beránek
Rozhodčí: Doležel – Nešněra, Miklovič
Sestava Arsenalu: Bahník – Pětioký, Měšťan, Cerman, Ledl, Beránek (84. Ješeta), Bečvařík, Čvančara, Moravčík, Brož (68. Kulha M.), Tlapák (90. Jantač). (Kluch). Trenér: Pavel Hradiský
Sestava Libuše: Humpolík – Čížek, Svrček, Musich, Pokorný, Novák Jiří., Plecitý, Poloch, Daniško, Nekola, Kovačík (Harvalík, Olmr, Šourek, Houdek, Novák Jan, Neuwirth).
Mladší dorost
Severočeši vůbec nechytli začátek zápasu a po čtyřech minutách už prohrávali. Lukáš Primus si naběhl na roh a překonal Klucha poprvé – 0:1. O šedesát sekund později musel být Kluch v permanenci znovu proti ráně Diase. V 7. minutě si Adam Rezek krásně naběhl na centr a placírkou pověsil míč pod víko – 0:2. Domácí se probrali díky přímému kopu Ondřeje Vacka, jehož pokus vypadl brankáři Frkovi z náručí, ale dorážející Šlechta nebyl natolik důrazný, aby kulatý nesmysl uklidil za brankovou čáru. Ovšem ve 12. minutě se už Šlechta radoval, když vystřelil z hranice vápna a Frko se za balónem pouze ohlédl – 1:2. Kdo čekal v tuto chvíli napínavou a dramatickou bitvu až do konce, musel být posléze zklamán. Jan Novák ještě trefil tyč, ale pak zakombinovali Starý s Rözlerem a posledně jmenovaný zvýšil na 1:3. Netrvalo dlouho a Kluch lovil mičudu ze své sítě počtvrté. Ve 27. minutě přihrál Novák Tljashovi, který nezaváhal – 1:4. Poté ještě zazlobil Dias a na druhé straně neuspěl střelou z dálky Jakub Vacek.
Po přestávce zahrozili jako první hosté, Rözler nahrál Tljashovi, jehož projektil českolipská obrana zblokovala. Po rohu Klimenta pak hlavičkoval mimo Šlechta. V 58. minutě udělal Picek obrovskou hrubku, po níž šel Rözler sám na Klucha. Kluch předvedl výborný zákrok a míč za svá záda nepustil. Stejný hráč si na Kluchovi vylámal zuby i v 66. minutě. Následně pálil Šlechta, leč nepřesně. V 71. minutě se Jan Novák ocitl sám před Kluchem a počínal si jako zkušený mazák – 1:5. Gólový účet tohoto duelu uzavřel Lukáš Primus – 1:6.
ARSENAL Česká Lípa – Libuš 1:6 (1:4)
Branky: 12. Šlechta – 4. a 76. Primus, 7. Rezek, 19. Rözler, 27. Tljashov, 71. Novák Jan
Rozhodčí: Doležel – Miklovič, Nešněra
Sestava Arsenalu: Kluch – Vágner, Trefný, Šlechta, Šimoník, Dostál, Vacek J., Kliment, Picek, Lukačka (22. Doucha), Vacek O. (34. Hauer). (Sýkora, Šimon). Trenér: Karel Machač
Sestava Libuše: Frko – Primus, Houdek, Ivančo, Rezek, Marino, Novák Jan, Tljashov, Starý, Dias, Rözler (Podobský, Vošický, Schuster, Jandus, Vondráček).