Dorostenec Michal Třešňák se trefil hned třikrát za muže

Tři soutěžní kola před koncem fotbalové ročníku 2009-2010 není ještě rozhodnuto o postupujícím a ani o sestupujícím. Tak na to se museli připravit trenéři v obou klubech, které svedl dnešní los soutěže. Pro nás to znamenalo, aby hráči nic nepodcenili a bojovali o svojí vlastní prestiž.

V našich barvách dnes chyběli Hruška,který posílil B- dorost a Suněk,který má zdravotní problémy z průběhu týdne z tréninku. Podhorský fotbalový stadion nás přivítal naplněný diváky a hlavně plný dětí slavil se zde Dne dětí!Hřiště menších rozměrů,ale zelený trávník.Na stoperském místě dnes nastoupil J.Smeták.Po zahájení hry nás domácí drželi na naší polovině celé čtyři minuty.Pak jsme přešli do protiútoku a hned z toho byla šance.Škoda jen,že Třešňák na přihrávku do vápna nedosáhl. V 6. minutě jsme opět zahrozili před domácí brankou a to zásluhou kombinace mezi Novotným a Havláskem. Také toto neskončilo gólem a bylo k tomu blizoučko. Od tohoto okamžiku jsme předváděli více fotbalovosti. Domácí to zkoušeli tak i onak, ale obrana se s tím dokázala vždy vyrovnat a někdy tak,tak. V 19.minutě jsme orazítkovali tyč domácí branky a pak šel míč do zámezí přes postraní lajnu.Ve 25.minutě jsme vyhráli a získali míč na polovině hřiště. Následovala přihrávka do křídla na Novotného. Ten si poradil s obráncem a vyslal centr před domácí branku. Tady si našel místo před domácím brankářem a ještě se prosadil proti dalšímu obránci Třešňák a mířil dobře 0:1! Ve 33.minutě jsme měli špatné postavení na naší polovině a když se domácí hráč uvolnil přes Baťku, ten musel zatáhnout za dres a byla z toho žlutá karta. Závěr poločasu se blížil a naši hráli klidněji oproti domácím. Jenže běžela poslední minuta prvního poločasu a naše zaváhání a trochu nepřehlednosti v našem vápně. Faul ve skrumáži a penalta. Szabo vystihl úmysl domácího hráče a míč vyrazil. Naši ovšem byli pomalejší a domácí dorazili na 1:1. Druhý poločas začali domácí lépe a naše obrana se měla co ohánět.Před naší brankou bylo i několik chyb a čekalo se na to hlavní,kdy dostaneme druhý gól.V 57.minutě mají domácí výhodu trestného kopu a do bezpečí hlavičkuje Baťka.Ovšem v 60.minutě jsme to už neuhlídali.Naší obranou prošel domácí hráč s míčem až před brankáře Szaba a proměnil to na 2:1 pro domácí.V 65.minutě žlutá pro Třešňáka.Krátce potom přichází střídání ze odstupuje Baťka na jeho místo jde do hry Demke. Současně střídá Stejskala Stromecký.V 68. minutě další střídání ze hry odstupuje Holeščák a posilujeme útok Budským. Naše hra dostala jiný impuls a také charakter hry se změnil. Hrajeme na tři útočníky,ale stejně nám to správně neklape.Doufáme,ale stále ve vyrovnání.V 68.minutě stálo v cestě k vyrovnání břevno domácí branky po prudké střele Budského.V další minutě dostává Novotný žlutou kartu za hru loktem,ale před tím byl držen domácím hráčem oběma rukama.Pomalu se blížil závěr zápasu.Dostáváme se na polovinu domácích a také výhodu trestného kopu. Míč letí do vápna a dál až na brankáře.Ten trochu neodhadnul správně let míče a jednou rukou je jen tak  tak vyrazil před sebe. A to neměl dělat! Rychlý pohyb Třešňáka, který byl u míče dříve, prudká střela a je srovnáno na 2:2. Celá naše výprava má velkou radost. Hlasatel oznamuje, že do konce řádného času je třeba odehrát ještě dvě minuty. Domácí se hrnou na naší polovinu. Z levé strany z pohledu domácího mužstva se snaží rozehrát obránce přes Třešňáka. Toho však neobešel. Třešňák mu se bral míč a už si to pádí směrem na domácí branku. Z leva mu nabíhají Stromecký a Budský. Michal je viděl a dal náznak o centru k jejich místu. Vše vyhodnotil ve svůj prospěch a chytrou střelou překonal domácího brankáře na 2:3! To asi nikdo na stadionu nemohl věřit,že uděláme takový obrat s výsledkem . Pak už jen žlutá karta pro Budského a byl konec, jako krásná pohádka.Vezeme tři body z takové dálky!“

Sokol JABLONEC n.J.- FC NOVÝ BOR – 2:3 (1:1)
Sestava : Szabo,Baťka,Smeták,Vomáčka,Holeščák,Vávra,Stejskal,Novotný,Coufal,