Po letním hráčském zemětřesení vstupují Doksy do sezony

Verze pro tisk |

V poslední červencový den vstoupili do sezony českolipští fotbalisté (doma porazili Aritmu Praha 4:3). O tomto víkendu začíná sezona i v dalších soutěžích české kopané.

Co se týká krajských soutěží, můžeme se u nás na Českolipsku těšit na čtyři zápasy.

Nejzajímavějším utkáním určitě bude derby mezi týmy Doks a Dubnice. Oba jsou nováčci této soutěže. Zatímco Dubnice vyhrála po minulém neúplném ročníku Okresní přebor, Doksy spadly až z Krajského přeboru. Po hráčském zemětřesení si troufly na přihlášku jen do třetí nejvyšší krajské soutěže. „Vzhledem k tomu, že většina hráčů opustila kádr a sestavili jsme tým většinou z hráčů bývalého C týmu a pár posil, bude naše přání udržet se v 1B třídě,“ říká kapitán Doks Michal Vaňátko a pokračuje: „Každý z hráčů měl svobodné rozhodnutí jestli zůstat nebo hrát jinde, pro mě jako odchovance Doks bylo rozhodnutí jednoduché a vzhledem k tomu, že jsem se zapojil do tréninku dokské mládeže, rozhodl jsem se zůstat,“ podotýká letos třicetiletý fotbalista, který za Doksy hraje od svých šesti let.

Fanoušci klubu od Máchova jezera byli dříve zvyklí, že dokský dres oblékali dva bratři Vaňátkovi, kromě Michala i Martin, což se ale tuto sezonu znovu nestane. „Bratr v minulých sezónách hrál za Doksy B, což byly Staré Splavy a rozhodl se tam zůstat,“ dodává informaci ke svému o rok a půl staršímu sourozenci.

Mezi opory dubnického mužstva bude patřit jednoznačně útočník Radim Věchet, který je vyhlášeným kanonýrem. „Cilem je určitě záchrana, ideálně s klidným průběhem, bez nervů do posledních kol. Pro Dubnici je to premiérova sezona v krajské soutěži, chceme si užít každé utkání a dělat radost našim fanouškům,“ říká bývalý forvard Arsenalu Česká Lípa či Stráže pod Ralskem. „K výraznějším změnám v kádru nedošlo. Kádr nikdo neopustil, naopak jsme ještě posílili o Jirku Krause z Jestřebí a navrátilce Jana Dancziho, v jednání je mladý Josef Němec ze Stráže p. Ralskem,“ vyjmenovává Věchet posily týmu, které by měly pomoci Dubnici ke splnění cíle. Tím prvním krokem k záchraně bude kvalitní výsledek z Doks. „Osobně mě situace v Doksech mrzi, dříve jsem tam také chvilku působil a zdejší prostředi znám. Nejvíce mě však situace mrzí kvůli panu Jurčíkovi, který v Doksech odvedl obrovské množství práce. Samozřejmě jsem slyšel, že v Doksech nezůstal kamen na kameni, takže pro nás bude první mistrovské utkání velká neznámá. Pokud nic nepodceníme a zápas odjezdíme po prdeli, věřím, že přivezeme tři body,“ dodává 35letý fotbalista, který má zkušenosti i z nižších německých soutěží.

FOTBAL

Krajský přebor

Sobota 7. 8. 17:00

Fotbalový Klub Stráž pod Ralskem - FC Nový Bor

 

I.B třída

Sobota 7. 8. 17:00

TJ Doksy - TJ Dubnice

 

Sobota 7. 8. 17:00

SK Spartak Žandov - TJ Sokol TESLA Stráž nad Nisou

 

Neděle 8. 8. 15:00

FC Kamenice - Tělovýchovná jednota Tatran Jablonné v Podještědí

Na fotce zleva Michal Vaňátko a Radim Věchet

Nahoru