Jasná výhra F.A.Zolí nad Litoměřicemi

Českolipský futsalový tým F.A.Zole přivítal v pátek ve druhém kole 2. ligy – západ mužstvo GardenLine Litoměřice. Po prohře na úvod sezóny potřeboval sobě i fanouškům spravit náladu, což se mu nakonec přes drobné komplikace podařilo.

F.A.Zole nastoupily v této sestavě: Švasta – Havlásek, Půlpán, Vodrážka, Šídlo, Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Válek, Malý. Švasta hned v 1. minutě krásně zlikvidoval střelu hostí, ale poté se hrálo opatrně s minimem šancí. Vojta Brož pálil nad, gól nedali po brejcích ani Půlpán a Havlásek. V 10. minutě se už zdálo, že F.A.Zole půjdou do vedení, avšak míč se po závaru před litoměřickou brankou odrazil od bránícího hráče těsně vedle. Převaha domácích byla stále patrnější a v 16. minutě Havlásek po průniku Vojty Brože dokonce nastřelil tyčku. Gól přišel nezvykle pozdě, až v 18. minutě, kdy si Zdeněk Brož narazil s Půlpánem. Vzápětí mohl zvýšit jeho bratr, jenže na individuálním průniku nastřelil jen brankáře. Do šaten se odcházelo za nefutsalového stavu 1:0.

Pokud diváci považovali branku z konce první půle za znamení, že by mohli vidět atraktivnější podívanou, na začátku druhého poločasu je hráči vyvedli z omylu. Prvních pět minut bylo šancí pomálu, byť pokračovala převaha domácích. Změna přišla teprve od 26. minuty. Jestliže do té doby padla jediná branka, do konce zápasu jich hráči nasázeli ještě deset. Nejprve Vodrážka skóroval z trestňáku a hned po pár vteřinách zvýšil Zdeněk Brož na 3:0 střelou po brejku k tyči. Hosté působili nejistě a domácí měli jasně navrch. Ve 29. minutě vstřelil branku Vojta Brož, když ho do šance vyslal výhozem brankář Švasta. Hosté se uchylovali k faulům a poslední čtvrtinu zápasu již odehráli s pěti akumulovanými. Když Zdeněk Brož ve 30. minutě po kombinaci skóroval do prázdné branky, domácí vedli 4:0 a poněkud polevili v koncentraci. Litoměřice nejprve zahrozily střelou do břevna, jenže F.A.Zole nevzaly toto varování dostatečně vážně a ve 32. minutě chybovaly v rozehrávce – 5:1. Další hrubka v obraně následovala po čtyřech minutách a bylo to 5:2. Teprve potom se domácí vzpamatovali a začali bavit diváky pohlednými kombinacemi. Vojta Brož prošel obranou a nahrál volnému Válkovi, který zvýšil na 6:2. Litoměřice sice hned po rozehrání skórovaly na 3:6, ale F.A.Zole dvěma brankami ve 40. minutě uzavřely na 8:3. Nejprve Vojta Brož po brejku udělal kličku i brankaři a pak Havlásek proměnil penaltu za šestý faul.

Zápas sestával z několika fází s velmi proměnlivou kvalitou. Úvody obou poločasů byly celkem nezáživné, avšak zejména ke konci zápasu soupeři předváděli hezké akce a diváci se bavili. Pozitivní zprávou je, že o branky se v domácím dresu podělilo pět střelců.

Další domácí utkání sehrají F.A.Zole ve Sportovní hale v České Lípě v pátek 18. 10. od 20.30. Soupeřem jim bude Dalmach Turnov.