10. výročí od povodní

Belfiato quintet v Městském parku zdarma!

Verze pro tisk |

Po loňském úspěšném open-air koncert Českolipského kruhu přátel hudby, který uzavřel jeho první koncertní řadu hudebním projektem v Městském parku v České Lípě, se i letos můžete těšit na koncert pod širým nebem zasazený do malebného prostředí u altánu v místním parku. Ten se uskuteční v úterý 11. června v 19.00 a bude opět volně přístupný. Kromě vizitky poslední českolipské osobnosti pod patronátem Vlastivědného spolku Českolipska, která tentokrát představí osobnost textilního továrníka a zaníceného sběratele Heinricha Wedricha, pro vás bude připraveno hudební vystupení úspěšného dechového kvineta Belfiato.

Tento úspěšný komorní soubor vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Soubor studoval na Pražské konzervatoři u Ondřeje Roskovce (Česká filharmonie, Afflatus Quintet), dále na HAMU ve třídě Štěpána Koutníka a spolupracoval s prof. Gottfriedem Pokornym (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien). Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille (Francie) 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Soubor vystupuje pravidelně v Čechách i v zahraničí. Představil se například v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu a komorních cyklech Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK a PKF – Prague Philharmonia. Spolupracoval s Českou televizí, Českým rozhlasem a společně vystoupil s Aflattus Quintetem nebo mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na festivalu Pražské Jaro 2014 vystoupil Belfato Quintet v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se představil také např. v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích, dále např. na Českém velvyslanectví v Londýně a Tokyu. V červnu 2017 vydal Belfiato Quintet své debutové CD v labelu Supraphon a získal ocenění Classic Prague Awards.

Po svém debutu na festivalu Lípa Musica v roce 2015 v Kravařích se Belfiato představí v rámci Českolipského kruhu přátel hudby s programem složeným z děl Mozarta, Rejchy, Zemlinského a Dvořáka. Koncert se koná za laskavé podpory rodiny Tichých. A o občerstvení se navíc postará Pivovar Cvikov. 

Více informací na www.lipamusica.cz

alt
alt
alt
Nahoru