Hudební tipy prosinec

Verze pro tisk |

Novoborské adventní koncerty 
Tradiční série novoborských adventních koncertů započne strunami Guitar Arte Tria a hlasem sopranistky Zdeňky Cmuntové, aby na ně o týden později navázal populární novoborský sbor Camella. Třetí neděli rozezní kostel gotickou, renesanční a barokní hudbou instrumentálně-vokální soubor Solideo a dva dny před Vánoci zakončí sérii koncertů gospel kapely Lusatian Grass.
1., 8., 15. a 22. 12., 17:00, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Nový Bor

Beatles ve fraku
Když máte rádi The Beatles, pak není co řešit. Tak tomu má i Yolo kvartet a vy si tak vychutnáte nesmrtelné hity jako Lady Madonna, Yesterday, Hey Jude, Hello Goodbye, If I Fell, Something, Yellow Submarine či Help v nezvyklých aranžmá pro smyčcový kvartet. Přes dvacet oblíbených písní, zajímavé informace ke každé skladbě a uvolněná atmosféra při večeru s výbornou hudbou.
2. 12., 19:00, Divadlo Nový Bor

Vánoční koncert Big Bandu CL
Vánoční koncert českolipského tělesa pod vedením Josefa Pelze nabídne posluchačům populární písně swingové, jazzové, rockové, vánoční i nevánoční. Na koncertě se můžete těšit na plné vokální obsazení kapely a na posily v podání pěveckého sboru základní umělecké školy a jazzového trumpetisty, skladatele a člena Big Bandu Gustava Broma Miroslava Hloucala.
10. 12., 19:00, KD Crystal

Vánoční Fešáci a Petr Martinák 
Tradiční vánoční setkání s country skupinou Fešáci, na kterém bude opět dobrá nálada, skvělá hudba, letité hity, vzpomínky na staré kolegy a přátele, koledy i překvapení. Hostem večera bude imitátor a bavič Petr Martinák. Vstupte do legendárního saloonu a nebudete litovat.
12. 12., 19:00, Jiráskovo divadlo

Anna K. akusticky
Po loňském téměř beznadějně vyprodaném vánočním turné přichází letošní pokračování. Fanoušky oblíbená, hudebními kritiky oceňovaná několikanásobná zpěvačka roku vyráží na další předvánoční turné a s kapelou a dětským pěveckým sborem představí své největší hity, ale také nejnovější písně z úspěšného alba Světlo v netradičních akustických aranžích. 
14. 12., 19:00, KD Crystal

Sláva budiž
Tradiční benefiční koncert na podporu činnosti Farní charity Česká Lípa opět pořádá ZUŠ Česká Lípa a na programu se můžete těšit nejen na komorní tělesa složená z žáků a učitelů školy, ale především na oblíbenou a v našich končinách nepřekonanou Vánoční dětskou mši pro sbor a orchestr ředitele školy Marka Kučery.
18. 12., 18:00, bazilika Všech svatých

The BladderStones
Hudební trio, držitelé ocenění Nejlepší počin na české bluesové scéně, hledají tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. Lídr kapely, kytarista Tomáš Frolík je jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace a údajně zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou. V jejich hudbě pocítíte místy grunge, blues, folk, country, sixtees, pouštní funk, třeba i texaský underground, ale především radost z přítomného okamžiku.
20. 12., 21:00, U bílýho černocha

Vánoční Všudybud
Putovní klubový festival, zimní odnož letního dvoudenního open airu, představí na přepaženém sále kulturního domu již tradičně zajímavé české hudební tipy z žánru alternativa, rock, rap či elektro. Pod heslem tanec, láska a přátelství se vše uděje již po čtrnácté v režii českolipského kulturního spolku Progres.
21. 12., 20:00, KD Crystal

Vánoční kantáta a Česká mše vánoční
Přední české pěvecké těleso Severočeský filharmonický sbor Česká Lípa – Liberec představí pod vedením dirigenta Josefa Zadiny veřejnosti tradiční české vánoční skladby, konkrétně soudobou Vánoční kantátu významného hudebního skladatele minulého století Luboše Fišera a o 200 let starší česky psanou církevní skladbu Jakuba Jana Ryby.
27. 12., 18:00, bazilika Všech svatých

10 let kapely Cháska
Novoborská ska kapela Cháska letos slaví deset let na scéně. Oslava vstupu do druhé dekády se uskuteční na tradiční akci SKÁkačka, na které zahrají také českolipští Los Chuperos a oblíbení Circus Problem. Přijďte protančit střevíčky od Ježíška a vyskákat bramborové saláty a kapry, bude to jízda za symbolické vstupné.
28. 12., 19:30, Chotovická hospoda
 

Nahoru