NAOPAK a OPTIMIK akusticky vystoupí na Slovance

Verze pro tisk |

V sobotu 15.10. se v České Lípě uskuteční sympatický koncert pro všechny milovníky folku a akustické hudby. Ambiciózní trio NAOPAK, které loni vydalo loni debutovou a velmi povedenou desku Aj laf jů.  se v naší lokalitě konečně představí naživo a jako speciálního hosta si pozvalo novoborskou rockovou legendu OPTIMIK.

Znalce scény tato kombinace nemůže samozřejmě překvapit, protože v obou kapelách funguje agilní kytarista Martin Podešva, kterému nikdo neřekne jinak než Klekí. „Přišlo mi zajímavé spojit folkovou atmosféru Naopak s písněmi Optimiku v akustickém hávu“, říká iniciátor akce a ještě dodává: „Co se týče Optimiku, bude to výzva, protože jsme v akustickém duchu ještě nikdy nehráli. Zahrajeme určitě nové věci, ale i staré evergreeny. Máme určitě z čeho vybírat. Moji kytaru ještě doplní Andy Pour s druhou akustikou, za mikrofonem přirozeně nebude chybět Víťa Svoboda, ale zároveň nás ještě posílí baskytarista Naopak.“ Zajímavě pojatá sestava, které rozhodně slibuje jedinečný zážitek.

Hlavní akvizicí večera by však měli být ve dvou částech dobříšští NAOPAK, jejichž sestavu vedle Klekího tvoří Petra a Martin Zajíčkovi. Měli by přehrát téměř celou debutní nahrávku. A možná k tomu přidat pár čerstvých songů. „Od loňska totiž pilně skládáme a už máme šest nově natočených věcí“, doplňuje Klekí.

Fanoušky obou skupin bude nesporně zajímat, kdo nakonec zahraje romantickou skladbu Slunce, kterou mají v osobitém repertoáru obě kapely. No nechme se překvapit! Kdo v sobotu večer po 19h zavítá do baru U zrzavé veverky na Slovance, bude moci nakonec mít poslední slovo. Všichni příznivci akustické kytary a chytlavých songů jsou rozhodně srdečně zváni!

alt
alt
Nahoru