10. výročí od povodní

Open-air koncert zdarma s Belfiato Quintetem už v úterý 11.6.!

Verze pro tisk |

Závěrečný koncert druhého ročníku Českolipského kruhu přátel hudby nabídne podobně jako v loňském roce zdarma přístupné hudební setkání pod širým nebem. V úterý 11. června vystoupí od 19 hod. v českolipském Městském parku úspěšné mladé dechové kvinteto Belfiato s programem věnovaným Dvořákovi, Mozartovi, Zemlinskému a Rejchovi. Úvod večera bude již tradičně patřit další vizitce významné českolipské osobnosti pod patronátem Vlastivědného spolku Českolipska. Tentokrát jí bude textilník továrník a sběratel žijící v 19. století, Heinrich Wedrich. Koncert bude volně přístupný a v případě nepřízně počasí se uskuteční v prostorách kostela Mistra Jana Husa. Občerstvení pro návštěvníky nabídne Pivovar Cvikov. 

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille (Francie) 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Soubor vystupuje pravidelně v Čechách i v zahraničí. V červnu 2017 vydal Belfiato Quintet své debutové CD v labelu Supraphon.

Na koncertu zazní v dechové úpravě rozšafná předehra k opeře Figarova svatba Amadea Mozarta, klasické dílo pro dechové kvinteto z pera českého skladatele působícího v Paříži Antonína Rejchy, působivá Humoreska Rakušana Zemlinského, nebo úprava Dvořákova „Američana“ pro pět dechů. 

Koncert je přístupný zdarma.
Partnery akce jsou rodina Tichých, Liberecký kraj, Město Česká Lípa, Nadace Český hudební fond a Nadace Život Umělce.

Více na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
Nahoru