Českolipské kulturní podzemí

Verze pro tisk |

Pro magazín Lípa a i-noviny se snažím dávat dohromady historii českolipské kultury, o které se nepsalo v Průboji a jiných oficiálních tiskovinách (vychází pod občas kritizovaným názvem Českolipský underground). Stále sháním informace, svědectví, fotodokumentaci o kapelách, výstavách, divadelních představeních a jiných akcích. Budu rád, když mě budete kontaktovat buď prostřednictvím této diskuse či na emailu barta@i-noviny.cz. Zajímají mě i svědectví pasivních návštěvníků akcí, zkrátka cokoliv, o čem se nepsalo tehdy a po čem se moc nepátrá ani nyní.
Narodil se u nás Jaroslav Neduha (Extempore), ve Stráži byl zavřený Ivan Martin Jirous (Plastici), na Českolipsku odstartoval i proces s Plastiky, v Mařenické hospodě byl zadržen Pavel Zajíček (DG 307), kopíroval se tu časopis Vokno, českolipské kapely v 60. letech byly úspěšné na festivalech. Nevěřte, že se tu nic nedělo, pomozte mi hledat naši historii.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Českolipské kulturní podzemí

Pro další díly sháním například fotografie mařenického kostela a okolí z konce 80. let.
V 80. letech se mělo v Lípě uskutečnit představení pocitového divadla. Toto vystoupení nakonec na nátlak mocenských struktur neproběhlo v divadle, ale někde na volném prostranství. Neúčastnil jste se ho někdo?
Pavel Zajíček chodil před svým zatčením do hospody v Heřmanicích. Nezažil jste ho tam někdo?
Neúčastnil jste se někdo zakázaných výstav obrazů v Pekle či ve Sloupu?

Nahoru

Re: Českolipské kulturní podzemí

Díky za rady. Pavel Zajíček není úplně ve formě. S Ústavem jsem včera telefonoval dvě hodiny. Co se týká Mařenické knihy, ta vyšla v jediném výtisku a vystavuje se jen výjimečně. Potřebuji spíše svěděctví místních.

Nahoru

Re: Českolipské kulturní podzemí

V časopise Vokno jsem narazil na informaci, že jedna z výstav obrazů v Pekle byla při instalaci objevena pionýrským oddílem. Vedoucí a pionýři však nic nehlásili a výstava mohla proběhnout. Není zde náhodou nějaký čtenář, který tehdy byl mezi těmi pionýry, případně přímo vedoucí oddílu?

Nahoru

vzkaz pro Dark Side

Můžete mi na e-mail? barta@i-noviny.cz napsat kontakt na Vás? Funkční e-mail a mobil?

Nahoru

Re: Českolipské kulturní podzemí

Ozvu se :-)

Nahoru