Hra o kámen - díl druhý

Verze pro tisk |

Poznamenejte si do diáře:
12. prosince 2012 (středa) ve 20:00
Premiéra dokumentárního filmu o nás, Novoborácích! Je to film, vyvolávající salvy smíchu, které chvílemi mrznou na rtech…
HRA O KÁMEN
ČR – 2012 – Jan Gebert – logo RIO media – 60 minut – vstupné 79 + 1 Kč
Film sleduje absurdní maloměšťácké – novoborské drama, které propukne po odhalení pomníku osmi zavražděných sudetských Němců.
(z měsíčního programu Městského kina Nový Bor)
Jan Gebert se zúčastní osobně, po projekci následuje beseda s diváky.

Protože původní téma někteří diskutující zbytečně zaplevelili sáhodlouhými citáty zákonných norem nebo dokonce zkopírováním vlastního článku z i-novin, zavádím díl druhý. Snad se bude skutečně diskutovat o uvedeném dokumentu, pokud o něm zjistíme další informace.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Hra o kámen - tři aktuality

Hlavní představitel si sám financoval zveřejnění plakátu se svou výstižnou podobiznou mezi placenou inzercí v Novoborském měsíčníku (prosinec/2012, str. 38).

O dokumentu je řeč i na str. 34 u programu Filmového klubu.

V předprodeji je zatím rezervováno 8 vstupenek. Myslíte, že bude plno?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Dnes se bavili o dokumentu učitelé co k nám dojíždí z Boru.Pavel Danys skutečně vyvolává bouře smíchu.Při jeho hláškách jsme se dobře pobavili.Asi půjdeme na film jako parta,i když nám ředitel vynadal,protože máme připravenou besídku..Já ji ale radši oželím.Humoru není nikdy dost.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Taky mám svůj badatelský tým, takže mohu oznámit toto: Danys Pavel si zapikoloval 31 vstupenek pro své příznivce. Budou sedět v 9. a 10. řadě.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jsem zvědav na doprovodné akce příznivců hlavního hrdiny.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Dovolím si zde vyjádřit své opovržení a znechucení k chování p. Tichého. Je až tak umanutý ,,svým "tématem a osobou Pavla Danyse , že špicluje i v kině a navíc se tím veřejně chlubí - hrdina !
Danys je tragikomická figurka našeho města a koho zajímá , udělá si o něm obrázek sám.
Pan Tichý svým slíděním klesl na daleko nižší úroveň. Měl jsem o něm jiné mínění. Ztrácí míru, sebekontrolu a zdravý úsudek. Cítím, že je potřeba říci mu : Dost !
Zvláštní pozornosti zasluhují zaměstnanci kina. Patří snad k jejich práci poskytovat na požádání informace, kdo do kina přijde a kde bude sedět ? Hnusné, nenacházím slov k výjádření takové situace !

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Co když to není od zaměstnanců kina.ale někdo se z těch 31 diváků pochlubil?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Souhlasím s Milanem. Pan Tichý se ve svých příspěvcích vydává za morální autoritu a přitom odmítá respektovat zažitý úzus, že do mrtvol se nekope.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jo, Růženíne máte určitě pravdu, někdo z Danysova spolku nahlásil p. Tichému kolik si zabukovali vstupenek a kde budou sedět :- )) , aby tam třeba mohl položit načasovanou prskavku :-) Počkejme raději až nám to poví sám ,, hrdina,, Jestli najde odvahu !

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zatím nenašel.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Je to prosté, milý Watsone (když nepostřehnete ironii): Po nezaručené informaci, že si PD zajistil několik desítek vstupenek, jsem se podíval na přehled rezervací. Je tam souvisle červená jen jediná řada a za ní další, zaplněná ze 2/3. Všechny ostatní rezervace byly izolované dvojice (mezi nimi i ta moje) nebo jednotlivci.

Poučení: Než budete někdy příště pronášet přísné morální soudy, aspoň se tam nejdřív taky podívejte. Na večerní projekci málokdy zamíří celá školní třída :o)))

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Režim se mění, metody zůstávají. Mě takhle kdysi bolševikovi napráskali, že jsme seděli v kostele na půlnoční.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak to aby jste se pomalu začal bát chodit do kostela.I když-v kostele není rezervace na internetu.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Omlouvám se zaměstnancům kina , že jsem vyslovil podezření, že podávají informace, kdo do kina přijde a kde bude sedět. Mrzí mě to, promiňte.
Na prvním odstavci , věnovaném panu Tichému, nemám co změnit.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pokud vám nevadí angličtina, pobaví vás přepis rozhlasového rozhovoru s Janem Gebertem:
http://www.radio.cz/en/section/one-on-one/jan-gebert-nazi-names-on-monument-mere-pretext-for-opposition-to-monument-to-murdered-germans-says-stone-games-maker

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Já tam nebudu :o))))))) bééééé,béééééé

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Aby nebyl zejtra "Beran" zklamanej, jak říkával náš vnuk.
Jan Gebert stejně jako většina Boráků považuje poválečný lynč za dávno vyřízenou věc. Zajímaly ho hlavně předvolební aktivity jistých pánů z Boru s přispěním několika populistů celostátního formátu. A o tom se nejspíš bude taky diskutovat.
Rozhodně zítra nebude čas ani důvod, aby se v kině zopakoval historický seminář, který 10.10.2009 trval od rána do odpoledne a je podrobně reprodukován v 28-stránkovém sborníku.

Novinka: http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/novy-bor-ceka-premiera-filmu-o-sporech-kolem-masakru-20121211.html

Nahoru

Re: Hra o kámen - Pavel Danys mezinárodní hvězda

O dokument není zájem jen v Čechách ale i Německu.One man show Pavla budou obdivovat i v Drážďanech,Berlíně a Lipsku.Určitě se už vidí minimálně na koberci v Cannes.Možná dostane i nějakého Medvěda za originální ztvárnění.
Kam se hrabe IGS

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak dokument shlédnut,lidé se povětšinou dobře bavili,P.Danys dle svých slov aspoň ví,kdo sympatizuje s radnicí /odpověď na otázku,zda mu nevadí,že se mu lidé smějou/.
Pan Doškář to ohodnotil jako dobře natočenou komedii.Akorát nedodal,kdo píše scénář.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Komentář filmové kritičky Mirky Spáčilové:
http://kultura.idnes.cz/mirka-spacilova-z-mf-dnes-zve-do-kina-i-na-hobita-fr4-/filmvideo.aspx?c=A121213_141447_filmvideo_jaz
Viz na konci 1. minuty videa, které je převážně věnováno premiéře Hobita.

Podrobná zpráva o novoborské distribuční premiéře:
http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/spor-o-masakr-v-novem-boru-trva-ani-film-to-nezmenil-20121214.html

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

http://www.rozhlas.cz/radiowave/waveculture/_zprava/hra-o-kamen-poklona-nacistum-nebo-vyraz-slusnosti--1150256

"Film není jen sondou do aktuálního stavu vyrovnání se s česko-německou minulostí, ale trefně ukazuje i některé současné problémy, které českou společností rezonují. Jan Gebert mimo jiné v rozhovoru popsal i to, jak vypadala nedávná premiéra dokumentu přímo v Novém Boru, na kterou se dostavil i jeden z hlavních protagonistů filmu."

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pan Fuka si myslí ,že protipomníkáři,které nazývá kreteny,idioty a mentálně zaostalými byli zachyceni tak,aby je tvůrci ještě více zesměšnili .
Pravda je krutější.Ústy Pavla Danyse bylo autorovi poděkováno za to,že byli realně zobrazeni naprosto necenzurovaně a mohli svobodně vyjadřovat své názory .:o)))))
Autor recenze se dopustil omylu,když se domnívá,že něco takového u nás není možné bez toho,že by protagonisty bylo manipulováno a věty byly vytrhávány z kotextu.
Praha je zkrátka daleko...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

To je nic proti nějakému Uwe Millerovi,který jinde píše ,že je Němec a kopíruje našeho Beránka,třikrát převtěleného,včetně výrazu Lancmanšaft.
Grüss Gott Herr Uwe Miller

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Další aktuality a recenze na Facebooku -
http://www.facebook.com/HraOKamenStoneGames
- například tato zpráva ze včerejška:

"Severočeské kinaře nyní obvolává jeden známý novoborský podnikatel a varuje je, aby se nepodíleli na šíření "lživého dokumentu" HRA O KÁMEN. Máme takové dost rafinované PR."

Nahoru

Re: Hra o kámen - nekonečný příběh JT

Pane Tichý, není Vám zima? Ježíšek je přede dveřmi, pouštíme si koledy. Významný podnikatel je s rodinou na horách a Vy si nedáte pokoj.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ježíšek je už za dveřmi, tak snad tady můžu upozornit, že v úterý 15. ledna v 17:30 bude v našem kině HOK uvedena potřetí.
Po filmu následuje beseda s historikem a režisérem.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý skutečně neskutečný úspěch

Premiéra filmu ve Varnsdorfu. Zažil jsem salvy smíchu. Narváno. Jediný kupující a vrátili mu vstupné! Fotku můžu poskytnout. Hádejte, kdo tam v té sólo frontě stál?
Řval jsem smíchy!!!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pro ty , kdo dnešní představení HOK v kině Panorama ve Varnsdorfu propásli , připomenu, že
to dávají ještě i zítra od 19 hodin.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nechápu, k čemu si tady vy dva tak fandíte - to nemá Danys Pavel ve Varnsdorfu ani jediného soudruha mezi Zemanovci, který by mu přišel projevit solidaritu?

Nezájem ostatní veřejnosti mimoto signalizuje, že veškerá vaše 4 roky trvající celostátní propaganda má jako praktický výsledek nulu. Za Varnsdorfem asi žádný hromadný hrob z roku 45 nemají...

Vltavín řval smíchy. To šel zrovna náhodou kolem kina? Spíš si tam s "Beranem" vyjeli, aby diváky nezištně poučili, jak to s těmi nacisty a esesáky bylo "doopravdy" a že nemají brát to tragické vzpomínání starého pána Rolfa Eisnera vážně.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ono to asi signalizuje spíš to, že kromě pár těch, kteří problém "pomníku" v Novém Boru rozdmíchávájí a hřejou si na tom svoji polívčičku (a tím myslím zástupce obou protistran, aby nebyl nějaký omyl), je to všem ostatním lidem šumák.

Buď je to nezajímá, to je ale ten horší případ, nebo jsou to realisté a rozdmýchávání vášní považují dnes již za zbytečné.Těch prvních je ale asi bohužel většina.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Hlemýžď,dmýchat,chmýří...
Jinak máte pravdu.Již po novém roce přijuchal pan Doškář do tematu Amnestie s tím,že tam namontoval bez souvislostí pana Tichého,st. s případem Gebrtová/pokolikáté už?/ a Pavel Danys v CL deníku do tematu Ohňostroje dokonce Památník s SS asi po tisícekrát.
Byl by klid,kdyby tahle partička komunálních exotů neustále neomílala ty samé účelové lži.No když si na to přísahali...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, je mi líto všech zneužitých postav v " dokumentu" Boj o kámen. Když bych použil slov paní S. je to "fujtabl" Starý nemocný pan Rolf Eisner, který si na prstech počítá, zřejmě již v pozdním stáří, kolik mu bylo roků a pak vzpomíná ( co kde slyšel ), že zastřelené osoby ležely na náměstí den, nebo dva a měly nafouklá břicha.
Pan Šebelka den na to , napíše ve sveročeské příloze, že tam ty mrtvoly lezely několik dní. Vy i já víme, že podle všech svědků tam ležely jeden den. Jiří Rosický, který viděl zastřelené druhý den, si všechny popravené prohlédl. Poznal mezi nimi i nacisty Martu Wernerovou a Podbiru. Dále uvedl, že popraveni byli oblečení a neviděl na nich žádné stopy násilí a neviděl žádné deformace břicha.

Nejodpornější je zneužití pohřbu Luboše Kalouse....... To je velmi odporné!

Jel jsem se podívat se zájmem do Varnsdorfu a skutečně bych rád, jak sám říkáte, vysvětlil divákůn jak to s těmi nacisty a esesáky v tehdejší Haidě in Sudetoland bylo.
Viz:
http://www.i-noviny.cz/nazor/trochu-o-povalecnem-zatykani-v-boru-u-ceske-lipy
http://www.i-noviny.cz/nazor/tobe-adolfe-hitlere-slibuji-poslusnost-az-do-smrti

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak "Beran" už zase fabuloval: režisér Gebert ve Vdfu včera vůbec nebyl!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, začínáte být unavený. Gebert tam skutečně nebyl.

Byl jsem tam já a nabídl jsem fotku toho, kdo tam stál. Mám ji. Nabídl jsem dokonce, že ji zájemcům zveřejním.

Pan Beran uvádí úžasnou větu, kterou mu sdělila paní pokladní telefonicky. Paní pokladní ji sdělila i mně:" Je tady jenom režisér. Je to ten pán v koženém kabátě a sedí tamhle v baru."

Tak jsem tam pane Tichý šel, uviděl jsem ho a začal jsem řvát smíchy! Určitě Vám je zima. Vemte si kožeňák až na paty, uvažte psa na řetízek, běžte na procházku a třeba na to přijdete.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Když nevyšlo představení ve Varnsdorfu, mohli by na to povinně školáci z celýho okresu. Dobrej a osvědčenej nápad, co říkáte ? Jsme tím taky bez úhony všichni prošli.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Na to pane, milane zahradniku, určitě dojde! Je to jako za starýho režimu! Jsou to pouze jiní soudruzi, soudruzi jiného seskupení! Jsou dobře organizováni, mají peníze a pracují na tom od konce války!
Jak to tenkrát bylo, nám dneska nám sděllují potomci těch odsunutej.Potomci těch nácků a esesáků nám stavějí pomníky. Z legionářů dělají zběhy Rakouska, z Masaryka a Beneše dělají gaunery. Vždyť byli členy mafie a byli odsouzeni k trestu smrti za velezradu. Žižka byl taky velkej gauner. Zlatý Rakousko. Kdyby nebyl odsun, tak tady byla úroveň jak v Bavorsku ( minimálně). Někteří ( není jich zatím moc) říkají, že největší chyba byla tenkrát u Stalingradu. Chyba prý byla v tom, že tam Němci prohráli.
Kde neuspěly tanky, uspějí marky (eura).

Trochu jak to bylo je zde:
http://www.i-noviny.cz/nazor/trochu-o-povalecnem-zatykani-v-boru-u-ceske-lipy
http://www.i-noviny.cz/nazor/tobe-adolfe-hitlere-slibuji-poslusnost-az-do-smrti

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ti praví soudruzi,přátelé a spolupracovníci Josefa Doškáře jsou sdruženi v Klubu českého pohraničí jako např.jeho čelný představitel Cincibus z badatelského týmu Doškář,Uksa,Danys,Cincibus,zveřejněného na stránkách Lidice.Ten např.píše,že Milada Horáková chtěla třetí světovou válku,Klement Gotwald byl hrdina.Podloudně se vloudil na střední školy na Liberecku,aby tyto a podobné bláboly šířil dále.Člověka,který to povolil, to stálo po protestech rodičů a studentů okamžité rozvázání pracovního poměru-Ještě přidám dalšího soudruha spřízněného s touto skupinkou,který se veřejně chlubí tímto životopisem..
zakládající člen českolipského sdružení-B.Štrouf
Od roku 1946 člen KSČ.V r.1948 u útvaru SNB Praha.Od roku 1951 velitel brigády PS České Budějovice./škoda,že nepopsal,jak v r 1968 bránil naše hranice před okupanty.Nebo s nima kolaboroval?/Dále před důchodem působil jako náčelník pasů a víz v České Lípě.
Držitel čestného odznaku SNB a Národní Fronty.
To se to cestovalo na západ.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Potrefená husa se ozvala.

Nacistům vždy vadili komunisté. Za války představovali komunisté ( v Evropě a v Číně) hlavní sílu odboje proti nacismu . Bojují proti nacismu i dnes. Vy jste za nich vystudoval. Studoval jste marxismus leninismus. Měl jste velké možnosti proti komunistům bojovat.
Tu šanci jste nevyužil, tak si teď trhněte nohou Odvaho.
V našem petičním výboru a nejenom v něm, je celé politické spektrum Proti pomníků protestují veteráni z východní i západní fronty . Naposledy proti pomníku protestovali tito veteráni přímo v NB před 3 měsíci.
Mně nevadí protesty českých,slovenských i německých komunistů proti pomníku nacistů a esesáků obdoným způsobem, jako nevadil
boj ruských,jugoslávských, řeckých italských, českých, slovenských, čínských a dalších komunistů CHurchilovi a Roosveltovi. Věděli pochopitelně, že to mělo určité nevýhody. Výhody však převažovali.
Vás zase svazuje vaše příslušnost k novým soudruhům ,kteří z legionářů dělají zběhy Rakouska, z Masaryka a Beneše dělají gaunery. Vždyť byli členy mafie a byli odsouzeni k trestu smrti za velezradu. Žižka byl taky velkej gauner. Zlatý Rakousko. Kdyby nebyl odsun, tak tady byla úroveň jak v Bavorsku ( minimálně). Vy jste v těchto kritikách velmi vyhraněný, takže předešlé tři věty nevystihují přesně vaše myšlenky, které jsou ve vašich příspěvcích patrné. Někdy mám pocit, že podle vás ČSR, nebo ČR neměla vůbec vzniknout a že to byl "velkej" podvod, nicht war?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nacistům komunisté vůbec nevadili.Nakonec byli z jednoho socialistického hnízda.Asi nevíte,že na základě Verseilských mírových úmluv mělo Německo povoleno pouze velice malou armádu.Toto ustanovení nacistům soudruzi komunisté z Moskvy pomohli obejít tím,že nechali Wermacht vycvičit a vyzbrojit na svém území.
Na počátku války si mezi sebou dělili po dohodách tito socialisté Evropu.Tu máš ČSR,tu máš Polsko.Dokonce byl Hitlerův Blitzkrieg podporován zásobením od komunistů z SSSR.
"Přátelství národů Německa a Sovětského svazu, zpečetěné krví, má všechny předpoklady být dlouhé a silné." Josif Džugašvili vulgo Stalin, Pravda, 25. prosince 1939
Tak si ty agresivní národy dělili Evropu,až nebylo co.A dva kohouti na jednom kolbišti se naštěstí neshodnou.Hitler předeběh Stalina o pár týdnů.
„Jestliže je nám vytýkána naše krutost jsme tím velmi překvapeni, jak lidé mohli zapomenout, že je to nejzákladnější prvek marxismu." Vladimír Iljič Lenin
Bohužel lidstvo na základní teze komunismu zapomnělo.Nebo někteří rádi zapomínají,když se jim to zrovna hodí.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ještě jsem zapomněl,že soudruzi komunisté učili budoucí esesáky ve svých Gulazích,jak má vypadat správnej koncentrák.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

No to podstatné asi je, že dokument názorně předvádí uvažování, postoje a metody "vlastenců", kteří zaspali dobu a jsou občas i k smíchu.

Měli byste si to ale, pánové, nejdřív ujasnit mezi sebou. Prezident SBB dojatě děkuje režisérovi za to, že ho učinil hlavním protagonistou a že mu umožnil bez sebemenšího cenzurování oslovit veřejnost. Ostatní se naopak snaží promítání HOK zabránit - nebo aspoň jedou naivní diváky osobně poučit, jaká je ta jejich jediná přípustná pravda o zabíjení po česku...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

snad poslední poznámku si neodpustím, když to tu čtu ... škoda, že někdo nenatočí nějaký dokument o událostech a zabíjení třeba z podzimu roku 1938. Témat by bylo také jistě dost, při vyslovení jmen jako například Liptáň, Schwaderbach či Haberspirk jde dodnes mráz po zádech. I v našem regionu by se něco z té doby našlo.
Přijde mi ale, že ukazovat násilí z roku 38 je dnes nějak politicky nekorektní, naopak, "in" je hlásat ono "zabíjení po česku" ...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

osudy sovietskych vojnových zajatcov počas druhej svetovej vojny, ktorí sa dostali do nacistického zajatia počas bojov na východnom fronte. Počas vojny sa dostalo do nemeckého zajatia na východnom fronte asi 5,7 miliónov ľudí. Brutálne zaobchádzanie so sovietskymi vojnovými zajatcami, najmä v prvých 8 – 12 mesiacoch po nacistickom vpáde patrí medzi najhoršie genocídy v dejinách, keďže si vyžiadalo životy zrejme až 3,3 až 3,5 miliónov, teda takmer 57,5 % zo všetkých, ktorí sa dostali do zajatia[1].

Tvrdé zaobchádzanie so sovietskymi zajatcami bolo dôsledkom Hitlerom presadzovanej politiky namierenej proti komunizmu

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

HOK dnes v Jablonci, za 13 dní v Č. Lípě, potom i v několika německých městech:
http://ceskolipsky.denik.cz/kultura_region/snimek-vypravi-o-sudetskych-nemcich-z-noveho-boru-20130110-w00v.html

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Byla to opět bomba, žádné výbuchy smíchu! Návštěvnost? Kdyby tam nebyli odpůrci pomníku, byl by tam rejža sám s třemi návštěvníky, kteří tam přišli kvůli filmu a hlavní herec!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Musím se přeci ještě jednou podělit o včerejší diskuzi s panem režisérem. Vypadala přibližně takto. "Všichni" diskutující přesvědčovali J.Geberta, že udělal špatný, nekorektní film, který neodpovídá historii.Do toho však neustále vstupoval pan Danys, který děkoval Janu Gebertovi za skvělý film. Nepomohl ani názor řečený na plno. Pane Danysi, vždyť si z Vás režisér Jan Gebert dělá prdel. Pan Danys na to opět smrtelně vážně odpověděl, že to není pravda a vzápětí opět poděkoval režisérovi. Veškerá diskuze za přítomnosti pana Danyse neměla smysl. Pan Danys to vždy otočil a z diskuze se stala děkovačka.
V nesouhlasícím obecnstvu někdo pronesl ( údajně Leninovu) větu: " Užitečný primitiv".
Jak pro koho. Jak pro koho.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jestli budete objíždět i Německo,chtělo by to překladatele.Nicht war by nikdo nerozuměl.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

HOK bez komentáře popisuje historii cca dvou let před komunálními volbami v NB. Jak může "neodpovídat historii"?

A nějak jste, pánové, pozapomněli, že kromě Danyse Pavla v tom dokumentu "hrajete" i vy ostatní. Sami sebe, jak jinak! A dokud toho u.i. dělal výhradně pro vás, nijak vám to nevadilo.

Návštěvnost nevypovídá vůbec nic o kvalitě filmu. Odráží se v ní (ne)zájem, (ne)informovanost, možná i snaha ušetřit a docela obyčejná lenost TV generace konzumentů kultury. Příklad: Na vynikajícím, divácky atraktivním a oscarovém thrilleru ARGO jsme se sešli čtyři. Měli byste to asi do USA honem oznámit, aby se na Oscarech neblamovali :o)))

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

a rozbíjel okna židům.Při pravdomluvnosti virtualního Berana /nebo Uwe Millera/ a jeho hitlejugend :o)))
Včera začala Bobošíková v televizi jak u novoborského divadla a byla vybučena.V závěru po pískání se už lidé jen smáli.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Včerejší projekce s besedou v Boru:

Přišly zase desítky lidí, poprvé se v hledišti sešli taky oba protagonisti dokumentu, pánové Mareš a Danys, přišel i starosta Dvořák. Pánové Odpůrci se tentokrát nezorganizovali a nechali v tom Danyse Pavla jako ten kůl v plotě. V zajímavé diskuzi sám Danys sice promluvil x-krát, ale vůbec nikdo ho nepodpořil.
Tento výsledek je mnohem významnější než pochopitelný nezájem Jablonečáků o předvolební tanečky našich "antifašistů".

Líbilo se mi konstatování jednoho z diskutujících: "Když se, pane Danysi, nevyrovnáte s mrtvými, nedokážete se pak vyrovnat ani s živými."

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Včera to byly také tanečky. Opak tanečků antifašistů v Jablonci, ale to snad ne! Film je hlavně o panu Danysovi a nepochopeném, ukřivděném starostovi Marešovi.
S mrtvými jste se nevyrovnal hlavně vy, pane Tichý. Nevyrovnal jste se s oběšenou Annou Gebertovou, a nevyrovnal jste se ani s osmi popravenými nacisty, kterým jste znemožnil obnovení jejich hrobu. Vše se odehrálo na úkor památníku pro esesáka a nacistu A. Trägera.
Jako vždy vaše údaje o číslovkách zavánějí nacistickoi propagandou.
Popravení Němci leželi ( podle dokumentů) na náměstí 24.hod.. Starý, velmi nemocný Mareš ve filmu řká, že slyšel, že na náměstí leželi 1 až 2 dny. Vy jste po té psal, že tam leželi 2 dny. Váš kámoš Šebelka psal v novinách že tam leželi několik dnů.
Na včerejším promítání bylo 33 návštěvníků. Vy jste opět napsal několik desítek lidí.( je to ale pravda, zní to lépe, pro někoho i devadesát).
Pana Danyse nepodpořil zatím nikde, nikdo!
Film není dokumentem o poválečných událostech. Film využil figury místního politika Pavla Danyse k zesměšnění všech odpůrců pomníku.
Problematika je boje proti pomníku je dobře uvedena:
viz.:http://www.i-noviny.cz/nazor/trochu-o-povalecnem-zatykani-v-boru-u-ceske-lipy
http://www.i-noviny.cz/nazor/tobe-adolfe-hitlere-slibuji-poslusnost-az-do-smrti
http://www.i-noviny.cz/hydepark/hra-o-kamen-film-natoceny-se-zamerem-poskodit-odpurce-pomnikuhttp://www.lidice.cz/peticeNB/index.htmlhttp://

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zase za nešťastná kombinace CtrlC - CtrlV. Myslíte, že si to někdo přečte dvakrát?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pana Danyse podporuji.Odkrývá pravou tvář tzv.odpůrců,která měla být zřejmě skryta.
A o té skutečné tváři je ten film!

Nahoru

Rozhodně nepřehlédněte!

Josef Doškář v "prezidentském" tématu 15. ledna napsal:
"Dnes jsem v archivech objevil mimořádný volební kousek. Jeden z Rachmanů obdržel při volbách 4. dezembera 1938, potvrzení tohoto znění: ..splnil dne 4. dezembera 1938 svoji povinnost vůči vůdci a říši...podpis vedoucího volební komise." A dal to do své vývěsky.

Požádal jsem svého známého - odborníka, aby se na vystavený dokument podíval - a tady je jeho odpověď:
Na tom lístku není jméno žádného z Rachmannů. Proházel jsem to různými filtry a lístek na 99 % patří nějaké slečně/paní BRACHMANNové. Tomu "B" na začátku někdo pomohl, ale s tím "r" pak už nic dělat nemohl. To křestní jméno je "MARGARETE".

Potvrzení tedy vystavili pro führerovi oddanou vlastenku Margarete Brachmann, nikoli Rachmann! Nechám stranou, CO ten dokument má vlastně dokázat - je to přece naprostá prkotina. Ale je to důkaz, že badatelský tým Josefa Doškáře & spol. manipuluje s dokumenty (= DOCELA SPROSTĚ JE FALŠUJE)! "Kompromitující dokument", který ale kompromituje samotného Doškáře, visí na náměstí na rohu proti poště - a předpovídám, že tam už moc dlouho viset nebude.
Ale fotky toho zfalšovaného jména mám!

DALŠÍ DŮKAZ, ŽE PÁNOVÉ SE NEJVÍC POŠKOZUJÍ SVÉPOMOCÍ, JAK JE VIDĚT I VE FILMU. Teď už se taky jinak dívám na vysvětlení: Lache Martha, Svislá poznámka (rukou a česky!) upřesňuje: "PROVDÁNA WERNEROVÁ" - ta je u seznamu NSDAP, přiloženého k petici Pánů Odpůrců. Nebo na "dokument" bez začátku a konce, u kterého Doškář už roky odmítá uvést autora, místo vzniku a datum (on už bude vědět)...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jděte už s tím vším do háje !

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Kolego Zahradníku, nevím, jestli jste jenom takovej prosťáček, nebo "Beranův" kamarád? Zastupitel Doškář vystavuje na náměstí padělaný dokument, aby dokázal svou "pravdu". A tento fakt má pro novoborské zastupitelstvo i veřejnost zásadní význam, nemyslíte?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, ve své skříňce vystavují barevný lístek potvrzení z voleb, který byl zabaven četníky dne 3o. května 1945 př izatčení Štěpána Rachmanna a je přílohou zatykače, společně se slavnostním projevem, který končí : " Wir grüssen unseren Führer mit einem Führer mit einem dreifachen."
Na zasedání zastupitelstva originál rád předložím. S vašim "odborníkem" se rád setkám.
Všechny vaše další, nejasnosti rád veřejně předložím.
Musíte být konkrétní!

jinak více viz:
viz.:http://www.i-noviny.cz/nazor/trochu-o-povalecnem-zatykani-v-boru-u-ceske-lipy
http://www.i-noviny.cz/nazor/tobe-adolfe-hitlere-slibuji-poslusnost-az-do-smrti
http://www.i-noviny.cz/hydepark/hra-o-kamen-film-natoceny-se-zamerem-poskodit-odpurce-pomnikuhttp://www.lidice.cz/peticeNB/index.htmlhttp://

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Není třeba se speciálně setkávat, jenom zbaběle mlžíte.
Štěpán R. je úplně jiná rodina (pokud už zvráceně vyšetřujete "rodinné zločiny"), NENÍ to tedy "jeden z Rachmannů", o kterých je neustále řeč.
A Brachmannovi byli zřejmě další, už třetí rodina - jméno na vašem dokumentu je přece BRACHMANNová MARGARET.
Nejasnosti máte dlouhodobě vy, ne já!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý to jste tzo hluboko klesl. To co jste napsal dnes v i novinách Vás bude mrzet!

Vaše veřejné pisemné prohlašení:"Potvrzení tedy vystavili pro führerovi oddanou vlastenku Margarete Brachmann, nikoli Rachmann! Nechám stranou, CO ten dokument má vlastně dokázat - je to přece naprostá prkotina. Ale je to důkaz, že badatelský tým Josefa Doškáře & spol. manipuluje s dokumenty (= DOCELA SPROSTĚ JE FALŠUJE)! "Kompromitující dokument", který ale kompromituje samotného Doškáře, visí na náměstí na rohu proti poště - a předpovídám, že tam už moc dlouho viset nebude.
Ale fotky toho zfalšovaného jména mám!"
Toto nehorázné prohlášení napsal dnes Jan Tichý!

Toto prohlášení mně hluboce uráží!

Pro pořádek uvádím, ještě jednou překlad tlumočníka, který oficielně tlumočí i MěÚ.

Jinak všude uvádím, že se jedná o Štěpána Rachmanna, který byl prokuristou u firmy Rachmann!

Ano ,
to je pěknej kousek!

Text: Rachmann .........(křestní jméno nečitelné)

splnil dne 4. prosince 1938 svoji povinnost vůči vůdci a říši

---------------------
vedoucí místní volební komise

Jinak všude uvádím, že se jedná o Štěpána Rachmanna, který byl prokuristou u firmy Rachmann!
Pro pořádek ještě jednou zkácená verze o zatčení Štěpána Rachmanna, kde je v přlloze také přiložen lístek o splnění povinnosti vůči Hitlerovi a Říši.
Zkrácená zpráva o zatčení Štěpána Rachmana dne 30. 5. 1945… „Š. Rachmann byl jedním z nejagilnějších pracovníků NSDAP, také velkým nepřítelem ČSR a šovinistický nepřítel Čechů. V roce 1939 dle vlastního udání organizoval a sám byl členem polovojenské organizace německých SA oddílů v Boru. V jeho bytě byla nalezena řeč, kterou pronesl k dělníkům továrny Rachmann po záboru pohraničí. Pracoval pro Německo, pro NSDAP, které byl nejhorlivějším stoupencem. Originál řeči přiložen.“ /podepsáni 2 četníci/ K této zprávě je dopsáno tužkou nejprve: „Národní výbor navrhuje, aby byl propuštěn.“ Po té dopsáno (silně) tužkou: „Propuštěn dne 8. 6. 1945 na dobrozdání předsedy NV v Boru u Č. Lípy.“

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Rozhodně nepřehlédněte

Děkuji za radu. Celý příspěvek za zálohován. Viz níže.

Rozhodně nepřehlédněte! 21. Leden 2013 - 22:36 | Jan Tichý Josef Doškář v "prezidentském" tématu 15. ledna napsal: "Dnes jsem v archivech objevil mimořádný volební kousek. Jeden z Rachmanů obdržel při volbách 4. dezembera 1938, potvrzení tohoto znění: ..splnil dne 4. dezembera 1938 svoji povinnost vůči vůdci a říši...podpis vedoucího volební komise." A dal to do své vývěsky. Požádal jsem svého známého - odborníka, aby se na vystavený dokument podíval - a tady je jeho odpověď: Na tom lístku není jméno žádného z Rachmannů. Proházel jsem to různými filtry a lístek na 99 % patří nějaké slečně/paní BRACHMANNové. Tomu "B" na začátku někdo pomohl, ale s tím "r" pak už nic dělat nemohl. To křestní jméno je "MARGARETE". Potvrzení tedy vystavili pro führerovi oddanou vlastenku Margarete Brachmann, nikoli Rachmann! Nechám stranou, CO ten dokument má vlastně dokázat - je to přece naprostá prkotina. Ale je to důkaz, že badatelský tým Josefa Doškáře & spol. manipuluje s dokumenty (= DOCELA SPROSTĚ JE FALŠUJE)! "Kompromitující dokument", který ale kompromituje samotného Doškáře, visí na náměstí na rohu proti poště - a předpovídám, že tam už moc dlouho viset nebude. Ale fotky toho zfalšovaného jména mám! DALŠÍ DŮKAZ, ŽE PÁNOVÉ SE NEJVÍC POŠKOZUJÍ SVÉPOMOCÍ, JAK JE VIDĚT I VE FILMU. Teď už se taky jinak dívám na vysvětlení: Lache Martha, Svislá poznámka (rukou a česky!) upřesňuje: "PROVDÁNA WERNEROVÁ" - ta je u seznamu NSDAP, přiloženého k petici Pánů Odpůrců. Nebo na "dokument" bez začátku a konce, u kterého Doškář už roky odmítá uvést autora, místo vzniku a datum (on už bude vědět)...

Re: Hra o kámen - díl druhý 22. Leden 2013 - 10:20 | Jan Tichý Kolego Zahradníku, nevím, jestli jste jenom takovej prosťáček, nebo "Beranův" kamarád? Zastupitel Doškář vystavuje na náměstí padělaný dokument, aby dokázal svou "pravdu". A tento fakt má pro novoborské zastupitelstvo i veřejnost zásadní význam, nemyslíte?

Re: Hra o kámen - díl druhý 22. Leden 2013 - 11:36 | Jan Tichý Není třeba se speciálně setkávat, jenom zbaběle mlžíte. Štěpán R. je úplně jiná rodina (pokud už zvráceně vyšetřujete "rodinné zločiny"), NENÍ to tedy "jeden z Rachmannů", o kterých je neustále řeč. A Brachmannovi byli zřejmě další, už třetí rodina - jméno na vašem dokumentu je přece BRACHMANNová MARGARET. Nejasnosti máte dlouhodobě vy, ne já!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jestli vám záleží na dobré pověsti, nezveřejňujte příště na náměstí dokument na jméno BRACHMANN MARGARETE s nepravdivým komentářem, že patřil "jednomu z Rachmannů" (nikoli tedy Štěpánovi, který s oběma zastřelenými bratry neměl nic společného, byl týden "zajištěn" a pak místo potrestání odsunut).
Když to bude nutné, prokážu to ženské jméno i před soudem.
"Brachmann" je jasně přepsáno na "Rrachmann", ovšem s tím malým "r" už opravdu nic nešlo udělat. A je to jednoznačně "Margarete" = žena.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, to si již skutečně povíme někde jnde. Jak jsem vám již několkrát sdělil, já archivní dokumenty neupravuji , nechávám je takové jaké jsou.
I překladatel nevěděl o co běží. Poslal jsem mu oskenovanou kopii s prosbou o překlad.
Viz záznam výměny mailu:

Dne 14.01.2013 13:55, Josef Doškář napsal(a):
Posílám Ti zajímavost. Můžeš mně přeložit text?

Odpověď, překladatele, který tlumočí i překládá na našem MěÚ :

Ano
to je pěknej kousek!

Text: Rachmann .........(křestní jméno nečitelné)

splnil dne 4. prosince 1938 svoji povinnost vůči vůdci a říši

---------------------
vedoucí místní volební komise

Tak to byla výměna mailů, mezi mnou a překladatelem.
Tento lístek je součastí "zatykače", které byly zabaveny v bytě Št. Rachmanna,( jsou přílohou společně s textem projevu).Všechny listy jsou očíslované. Kopie provedla zaměstnankyně archivu.

Podle překladu patří lístek jednomu z Rachmanů.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Paul Danys na Hrad !

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

I se svým aristokratickým Žerykem !

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ten už má těch prezidentských funkcí dost.Ale pokud by to bylo na základě hlasování v CL je jasný vítěz.Jednou jsem nestačil valit oči .Za 5 min mu naskákalo 50hlasů.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Je to prosté, Vltavíne:

Křestní jméno je napsáno kurentem, není tedy "nečitelné".
Historik-amatér (jako já), který kurent neumí, požádá třeba starší dámu německé národnosti, aby mu jméno přečetla (jako já). A nevymejšlí si, že je jméno nečitelné a že si může místo něj dosadit, co se mu zrovna hodí. Chudák překladatel, na něj to ale nesvádějte.

Trapná epizoda vysvětluje i vaše výmysly o rozsudku "opsaném" v Hřbitovní knize Haidy. Ta jediná věta je totiž taky napsaná kurentem, jen "Haida" a "Nr. 1" je tam napsáno čitelnou latinkou!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, přestaňte být trapný, vaše urážky si probereme jinde. Já se na žádného přkladatele nevymlouvám.
Ještě jednou. Uvedená tabulka byla zabavena v bytě válečného zločince Štěpána Rachmanna, prokuristy firmy Rachmann. Mně nevadí jak vy a vaše dáma čte zveřejněnou cedulku.
Cedulku jsem od začátku četl jako Rrachmann. Jméno (mírně pokřivené) svědčí o vysoké inteligenci členů volební komise v roce 1938.
Mně je jedno jak ji kdo čte, mně velmi vadí vaše vyjádření:"

Rozhodně nepřehlédněte! 21. Leden 2013 - 22:36 | Jan Tichý Josef Doškář v "prezidentském" tématu 15. ledna napsal: "Dnes jsem v archivech objevil mimořádný volební kousek. Jeden z Rachmanů obdržel při volbách 4. dezembera 1938, potvrzení tohoto znění: ..splnil dne 4. dezembera 1938 svoji povinnost vůči vůdci a říši...podpis vedoucího volební komise." A dal to do své vývěsky. Požádal jsem svého známého - odborníka, aby se na vystavený dokument podíval - a tady je jeho odpověď: Na tom lístku není jméno žádného z Rachmannů. Proházel jsem to různými filtry a lístek na 99 % patří nějaké slečně/paní BRACHMANNové. Tomu "B" na začátku někdo pomohl, ale s tím "r" pak už nic dělat nemohl. To křestní jméno je "MARGARETE". Potvrzení tedy vystavili pro führerovi oddanou vlastenku Margarete Brachmann, nikoli Rachmann! Nechám stranou, CO ten dokument má vlastně dokázat - je to přece naprostá prkotina. Ale je to důkaz, že badatelský tým Josefa Doškáře & spol. manipuluje s dokumenty (= DOCELA SPROSTĚ JE FALŠUJE)! "Kompromitující dokument", který ale kompromituje samotného Doškáře, visí na náměstí na rohu proti poště - a předpovídám, že tam už moc dlouho viset nebude. Ale fotky toho zfalšovaného jména mám! DALŠÍ DŮKAZ, ŽE PÁNOVÉ SE NEJVÍC POŠKOZUJÍ SVÉPOMOCÍ, JAK JE VIDĚT I VE FILMU. Teď už se taky jinak dívám na vysvětlení: Lache Martha, Svislá poznámka (rukou a česky!) upřesňuje: "PROVDÁNA WERNEROVÁ" - ta je u seznamu NSDAP, přiloženého k petici Pánů Odpůrců. Nebo na "dokument" bez začátku a konce, u kterého Doškář už roky odmítá uvést autora, místo vzniku a datum (on už bude vědět)...

Re: Hra o kámen - díl druhý 22. Leden 2013 - 10:20 | Jan Tichý Kolego Zahradníku, nevím, jestli jste jenom takovej prosťáček, nebo "Beranův" kamarád? Zastupitel Doškář vystavuje na náměstí padělaný dokument, aby dokázal svou "pravdu". A tento fakt má pro novoborské zastupitelstvo i veřejnost zásadní význam, nemyslíte?

Re: Hra o kámen - díl druhý 22. Leden 2013 - 11:36 | Jan Tichý Není třeba se speciálně setkávat, jenom zbaběle mlžíte. Štěpán R. je úplně jiná rodina (pokud už zvráceně vyšetřujete "rodinné zločiny"), NENÍ to tedy "jeden z Rachmannů", o kterých je neustále řeč. A Brachmannovi byli zřejmě další, už třetí rodina - jméno na vašem dokumentu je přece BRACHMANNová MARGARET. Nejasnosti máte dlouhodobě vy, ne já!"

Takové vyjádření mně vadí, pane Tichý!

Ještě jednou na cedulce je napsáno jméno Rrachmann Tato cedulka byla zabavena v písemnostech Štěpána Rachmanna.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

.....Já se na žádného přkladatele nevymlouvám.
Cedulku jsem od začátku četl jako Rrachmann. Jméno (mírně pokřivené) svědčí o vysoké inteligenci členů volební komise v roce 1938.:o)))
Já bych ještě přidal jak Vrchního lékaře a primáře v Heidě přetvořili na Chefarzta v koncentráku,vhodně upravili rozkaz pplk.Sekáče,aby to vypadalo jako podle stanného práva,z jedna paní povídala vytvořili očitou svědkyni,atd
pominu,že moje rodiče dle Doškáře stříleli po spojencích.Asi stříkací pistolkou v 10 letech

Nahoru

32 hodin... v Ústí naposled

Z programu Činoherního studia (cinoherak.cz):
Největší událostí měsíce bude rozloučení s inscenací 32 hodin mezi psem a vlkem. Inscenace ode dne své premiéry v roce 2010 vyvolávala množství reakcí – od demonstrací proti jejímu uvádění z důvodu údajné propagace nacismu k nadšeným pochvalám toho, jakým způsobem na jevišti zpracováváme kontroverzní téma poválečného vyřizování účtů mezi Čechy a Němci. Zveme vás na slavnostní derniéru v pátek 22. února.

Vážím si třeba této rozhlasové recenze:
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/analyzy/_zprava/petruska-sustrova-hruzy-na-jevisti--871755
Bude to 21. představení. 2x Praha, 1x Nový Bor, ostatní v Ústí n/L.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

"Božský Beethoven - beranidlem?! Ne! ... Konečně - napsal jenom jednu operu."
A co že to napsal Jan Beran? Jen to, co se běžně odkládá vsedě na míse. :-D

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Měl jste antipomníkářům,pane Tichý přetisknout,co napsala Petruška Šustrová,o jejichž zásluhy o demokracii snad není pochyb..
....Pravda ovšem také je, že poválečná zvěrstva většinou nepáchali lidé, kterých se utrpení dotklo nejvíc, ale rozvášnění fanatici a prospěcháři, kteří si dělali zuby na německý majetek. Že se někdo zastává tehdejší krutosti a násilí ještě dnes, JE ZRŮDNÉ.
A divadlo masakr zpřítomňuje výtečně, běžte se podívat, až ho u vás budou hrát.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Další recenze jsou tady, když pánové paní Šustrovou neprokádrovali:
http://www.cinoherak.cz/index.php?part=repertoar&sub=17

A ještě dodatek 1.2.13: v dnešních Hospodářských novinách vychází článek "Viděl jsem nenávist" o zážitcích Jana Geberta v Boru při natáčení HOK.
Na internetu je celý text bohužel jen pro předplatitele HN.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Dnes je HOK na programu Českého centra V BERLÍNĚ:
"Před natáčením filmu se režisér Jan Gebert zabýval tématem politické manipulace s dějinami pouze teoreticky – v Novém Boru si ale mohl naživo vyzkoušet, jak tato manipulace funguje v praxi a s jakou intenzitou se mohou vytěsňované události po šedesáti letech zničehonic znovu ozvat. Po zhlédnutí tohoto dokumentu lze snadno pochopit, proč se nedostatečné vyrovnání s minulostí stalo i klíčovým tématem druhého kola prezidentských voleb."

http://berlin.czechcentres.cz/cs/program/detail/dokumontag-hra-o-kamen/

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

-smazáno

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ne že by na tom záleželo,ale snad apokalypsa...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Který dvě borský diskuze pan redaktor Bárta uťal ?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

smazáno

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jak už jsem jednou napsal,moc se mi líbí ten plakát k filmu.Pokud by byl k mání ve formě puzzle - kupuju!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Si myslím, že hlavní aktér filmu ho rád na požádání každému zájemci věnuje. S podpisem.
No a když se podlepí a rozstříhá , může být i puzzle.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Chudák, se asi nevešel Beranovi do medvěda, hvězda jedna sudetská.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Podívejte se někdy taky na http://www.facebook.com/HraOKamenStoneGames
Už je tam první ohlas na včerejší berlínskou HOK (kladný).

Ale dočtete se tam i jiné zajímavosti: úvahy o tom, jak pan generál Beer definuje požadavky připuštění k maturitě, nezaručená zpráva o dotaci na voskovou figurínu hlavního hrdiny se psem pro novoborské muzeum aj.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Kdybych věděl, že promítání bude přítomen syn MRDr. Trägera určitě bych na promítání filmu Hra o kámen přijel.
Když jseme se naposledy viděli na semináři v NB loučili jsme se podáním ruky na "die Zukunft".

Slova starého Rolfa o dvou dnech s popisem těl .... a výsměch lidem , kteří nesouhlasí s porušením podmínek, za kterých byl pomník odsouhlasen... ty budoucnosti určitě nepřispějí.

Rád bych se s panem Trägerem sešel.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

...syn MRDr. Trägera .Ti protipomníkáři to je úroveň.Naštěstí slušnost vítězí

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

I jak praví klasik... "Pepó! Taková blamáž!"

Nemusel jste jezdit, Herr von Doškář, sešel jste již dosti.

Nahoru

Re: Hra o kámen s Barbie a Kenem - varianta pro děti ?

http://www.lidovky.cz/vystava-ukaze-jakych-hruz-se-po-valce-dopousteli-cesi-na-nemcich-p8u-/kultura.aspx?c=A130204_190014_ln-zajimavosti_hm

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Třeba mne na příští promítání filmu do Dresden, nebo Berlína pozvou a budeme si moci v klidu s panem Trägerem o podmínkách, za kterých byl pomník povolen, popovídat.

Česko - německý fond budoucnosti taková názorová setkání podporuje. Předpokládám, že není jednosměrný.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Borský rodák Helmut Schöler, účastník berlínské projekce Hry o kámen minulé pondělí, mi o tom napsal (nechávám v originále, snad angličtina nevadí):

The event was well organized by the director of the Czech Center Monika Štěpánová. The ambassador had sent his greetings and excuses for not being present, because he had to attend some other event. The audience consisted of about 60, mainly young persons. The film was very impressively to be seen on a large screen. The discussion after its projection was held on a rather high level in complete discipline.
The discussion team consisted of Jan Gebert, co-founder of Anticomplex Petr Mikšíček, Walter Träger and me – and was moderated by Sarah Borufka from the Axel Springer Academy, a young journalist who did her job very well. Particularly Jan Gebert in his knowledgeful and unexcited manner was very impressive in the discussion.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Lepší jsou ti kamaraden,co bojují proti tomu neonacismu.Občas dokonce nějakej padne

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Mně by zajímalo, zda se ten Träger s tím Schölerem zmínili o tom, že podmínkou postavení pomníku bylo, že aktéři nebyli fašisté. Zda se přiznali, že tuto podmínku zamlčeli a že tento pomník, ale i film byl natočen kvůli tomu, že tenkrát lhali?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pro nezasvěcené a pro ty s poruchou paměti:
Rodáci si běžným způsobem pronajali hrobové místo, ve smlouvě žádná podmínka není. Pan Uksa si pak nechal prověřit smlouvu na ministerstvu a byla shledána naprosto v pořádku. (Mimoto každý historik - i amatér - ví, že fašisté nosili černé košile a řádili dole v Itálii.)

Walter Träger mluvil s diváky v Berlíně o jiných věcech:
Jan Gebert made a perfect, admirable film.
As a contemporary witness I told the audience about this hate crime and the horrible cruelties against the victims and also the forced showing of the dead bodies for my brother and 8 years old sister. And I mentioned also our gratitude about the town council, who put its hand as a sign of reconciliation with our families. I told that the failed up stories and wrong allegations about my father are without any proof and as wrong as they could be. The brutal acts of lieutenant colonel Sekac and his men had nothing to do with dignity of men.
I presume, that our contribution to the debate made a persuasive impression to the audience, as we found according to the questions.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pro pana Tichého ještě jednou:

Mně by zajímalo, zda se ten Träger s tím Schölerem zmínili o tom, že podmínkou postavení pomníku bylo, že aktéři nebyli fašisté. Zda se přiznali, že tuto podmínku zamlčeli a že tento pomník, ale i film byl natočen kvůli tomu, že tenkrát lhali?

Pánové velmi dobře vědí, že pomník byl povolen postavit teprve po souhlasu zastupitelů města NB.
Povolení bylo odsouhlaseno v lednu 2006 pod podmínkou, že zastřelení provinilci nebyli nacisté.
Träger i Schöler věděli, že prímař Träger byl nacista i esesák v jedné osobě. Jako čestní lidé měli se dostavit na jednání ZM v únoru a tuto skutečnost ZM sdělit.
Protože lhali, byl postaven pomník a byl kvůli tomu natočen i film.
Rád bych se s pány sešel a probral to s nimi.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Lžete v první větě hned několikrát. Za 1) není to dobrý film, 2) vůbec nijak nesouvisí s nějakými potomky nacistů apod. Je o českém maloměšťáctví a jednom psychicky ne úplně vyrovnaném člověku.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pan Doškář by měl upřesnit,co neměli být ti popravení-jednou tvrdí nacisté,za chvíli fašisté...
Fašisty rozhodně nebyli,nejbližší byli v Národní obci fašistické bratra R.Gajdy,který je bratrem J.Doškáře/ČSOL/.Mimochodem jeho pomník si taky vzali na mušku nějací antipomníkáři.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Docela by stačilo, kdyby pánové konečně vzali na vědomí, že zastupitelstvo NB celou záležitost už dlouho POVAŽUJE ZA VYŘÍZENOU (ne sice jednohlasně, ale dostačující většinou):

1) O souhlasu s uzavřením smlouvy na hrobové místo tady už byla řeč.

2) Následovalo známé Prohlášení zastupitelů ("...Nechme mrtvé odpočívat v pokoji. Odstranění pamětní desky by nikomu bolest nevyléčilo, naopak by způsobilo jen novou bolest pozůstalým. Památník chápeme také jako symbol usmíření Čechů a Němců ve společné Evropě. Nový Bor, listopad 2009").
Tito zastupitelé už znali VŠECHNY POZNATKY historického semináře i VŠECHNY ARGUMENTY oponentů, které se jen neustále opakují!

3) Také současní zastupitelé odmítli všechny návrhy na odstranění údajného "pomníku nacistů a esesáků", protože dobře chápou, že je to pouze symbolický hrob.

V dokumentu HOK vůbec nejde o historii, hillbill to popsal přesně. Proto žádám pány odpůrce, aby si svoje propagandistické pojetí dějin šířili někde jinde. Jinak totiž hrozí, že pan Bárta i tuhle diskuzi zablokuje.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl nekonečný

Pane Tichý,
pomník povolilo ZM pod podmínkou, že provimnilci nebyli fašisté. vy jste s paní Mgr.
Loveckou podvedli ZM.
Pán Träger i Schöler o té podmínce věděli. Nechali postavit pomník proti této podmínce.
Největší podíl na tomto podvodu máte vy.
Zabránil jste obnovit hrob popravených provinilců, který odsouhlasila RM. Tento souhlas byl v souladu s názorem většiny obyvatel města NB.
Prosadil jste postavit pomník nacistům a esesákům.

Vzhledem k tomu, že i oni sami jsou si vědomí této skutečnosti. Rád se s nimi sejdu.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Doškář,kdy si ujasníte rozdíl mezi ideologií dělnicko-socialistickou a fašistickou.Zjevně patříte mezi ty /dle Wikipedie/.... pro které je spíše nálepkou použitelnou téměř na cokoli.
Dále si ujasněte rozdíl mezi vraždou a popravou.Pokud to nechápete,zajděte si za panem Uksou,tomu to režiser Gebert náležitě vysvětlil.
Neopomeňte,že k setkání je potřeba dvou.Ani bych se nedivil,kdyby se někdo odmítl setkat s primitivem,který nazývá otce MRDrem

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl nekonečný

"Prosadil jste postavit pomník nacistům a esesákům.
Vzhledem k tomu, že i oni sami jsou si vědomí této skutečnosti. Rád se s nimi sejdu."
- jednou se s nimi určitě sejdete... záleží jen na tom, jak tuhý máte kořínek.

Podotýkám, že jste opět opomněl zopakovat podstatnou věc, a sice, že Mgr. Lovecká nikdy v archivech nebyla :-D :-D

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane zastupiteli Doškáři-vltavíne!
Ostatní zastupitelé mají o všech okolnostech borského lynče i o zastřelených Němcích úplně stejné informace jako vy. PŘESTO se necítí podvedeni, PŘESTO si myslí, že mrtví mají mít aspoň náhradní hrob, PŘESTO podepsali včera tady citované prohlášení, PŘESTO odmítají hrobové místo rušit.

Váš postoj tedy není jediný možný a už vůbec není „ten jediný správný“, natožpak povinný pro každého! Až tohle vy, Robert Uksa a Danys Pavel pochopíte, bude v Novém Boru klid…

Náhodou je zrovna dnes v LN článek o Karlu Poláčkovi jako diagnostikovi fráze: „Jeho umělecký čin spočívá ve zjištění, že fráze se stává v určité chvíli způsobem nazírání, že člověk ji nikoli pouze užívá, ale že ji skutečně žije a skrze ni že chápe – a tedy nechápe! – všechno kolem sebe.“ Myslím si, že ten postřeh je taky o vás.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl nekonečný

Pomník povolilo ZM pod podmínkou, že provimnilci nebyli fašisté. vy jste s paní Mgr.
Loveckou podvedli ZM.
Pán Träger i Schöler o té podmínce věděli. Nechali postavit pomník proti této podmínce.
Největší podíl na tomto podvodu máte vy.
Zabránil jste obnovit hrob popravených provinilců, který odsouhlasila RM. Tento souhlas byl v souladu s názorem většiny obyvatel města NB.
Prosadil jste postavit pomník nacistům a esesákům.

Vzhledem k tomu, že i oni sami jsou si vědomí této skutečnosti, rád se s nimi sejdu.

Nahoru

Re: Hra o kámen - konečně jasno

Zdravím svého ctěného kolegu zastupitele. I když respektuji Váš odlišný názor, dovoluji si, vážený pane Vltavíne, podotknout, že o jeho pravdivosti by se dalo s úspěchem pochybovat. V prohlášení 12 zastupitelů z listopadu 2009, k nimž se poté přidal jako třináctý pan Fafala, se mj. píše: "V demokratické a lidsky slušné společnosti s křesťanskými základy má každý právo na spravedlivý soud. To nelze upírat ani třem ze zastřelených, kteří byli členy nacistických organizací. Mrtvý člověk má také mít svůj hrob. V tomto případě je pamětní deska hrobem symbolickým, protože zastřelení leží na neoznačeném místě za hřbitovem."
Dále bych rád zdůraznil, že pro ty zastupitele, kteří se na Vámi citované jednání zastupitelstva v souladu se slibem zastupitele pečlivě připravili, nebylo relevantní, co říkala pí Lovecká. Pokud však někdo začne listovat podklady až těsně před hlasováním, těžko může počítat s tím, že bude schopen kvalifikovaně rozhodnout. V případě, že v důsledku nedostatečné připravenosti hlasoval jinak, než by hlasoval, kdyby o problematice věděl vše potřebné, měl by hledat chybu u sebe a nevymlouvat se na jiné.
Přeji Vám i ostatním diskutujícím hezký víkend.

Nahoru

Re: Hra o kámen - nekonečný příběh

Vážený pane zastupiteli, povolení ke stavbě " Pomníku " bylo vydáno v lednu 2006.
Bylo vydáno v zásadě v rozporu s názorem RM. Bylo vydáno na základě lživého ubezpečení paní Lovecké, prodloužené ruce podvodníka Jana Tichého.
O této podmínce věděli i pozůstalí po nacistovi a esesákovi MUDr. Trägerovi, který byl jako příslušník NSDAP a příslušník SS vzat do vazby a jako osoba neznající kázně byl vykázán dne 3.6. 1945 směrem severním, za hranice ČR, do sovětské okupační zóny.
Tuto skutečnost se v zápětí dozvěděli i pozůstalí po nacistovi a esesákovi Trägerovi. Nereagovali.
Místo toho, aby do NB přijeli a využili možnosti předstoupit před ZM a oznámit zastupitelům, že bohužel nesplnili podmínku, protože jejich otec a tchán byl nacista a esesák.
Neudělali to a na podvodu se podílejí společně s Janem Tichým.
Ještě jednou připomínám, že rada města v lednu 2006 odsouhlasila návrh KSONNu na obnovení hrobu v místě kde jsou zastřelení občané pohřbeni. Tento návrh byl radou města jednomyslně odsouhlasen a souhlasili s nim prakticky všichni občané. ZM nechtěli nově navrhované řešení "pomník" na nejčestnějším místě hřbitova odsouhlasit. Doktor Coufal tehdá pronesl zásádní větu. Máme jistotu, že nebyli fašisté? Mohli bychom s tím mít v budoucnu problémy. Pan Coufal se stal prognostikem.
Mgr. Lovecká ( která do té doby, nikdy nebyla v archivu) suveréně prohlásila, že nebyli, že to může
dokázat důkazy z archivu. "Pomník" byl odsouhlasen rozdílem jednoho hlasu. Pan starosta Mareš (Eisner) v roce 2009 (2010?) mně veřejně před svědky řekl, že kdyby věděl, že byli nacisté(esesák) nikdy by s tím nesouhlasil.
Navíc pomník ZM odsouhlasili popraveným z 2.6.1945. MUDr. Träger zmizel 3.6.1945, i jeho jméno je tam uvedené podvodem.

To není pane Válku všechno." Nedávno" se mi pan Tichý ozval a oznámil, že se potomci po MUDr. Trägerovi ozvali ( ještě v lednu, nebo žačátkem února 2006) a J. Tichému sdělili, že někteří z popravených byli nacisté a prímař Träger i esesák. Potomci měli morální povinnost, v nejkratší době, před ZM předstoupit a tuto skutečnost jim sdělit. Jan Tichý podvedl ZM po druhé!!! Potřetí podvedl celou českou i německou veřejnost, když napsal vymyšlený pravdivý příběh 32 hodin mezi psem a vlkem.
Napsal pravdivý příběh o pravdivých událostech, které se nikdy nestaly.
Zvláštní motivy jak dojít k usmíření.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jak vidíte, zastupitel Doškář-vltavín nechápe samozřejmou věc:

Pokud byl někdo ČLEN NSDAP bez jakékoli funkce, případně byl evidován jako ČLEN SS (taky bez jakékoli hodnosti a NE u Waffen SS!), nebo byl jako cestující fabrikant občas "vytěžován" Sicherheitsdienstem - BEZ DALŠÍCH DŮKAZŮ TO NEZNAMENÁ, že by to byl aktivní nacista nebo dokonce válečný zločinec!

Nikdy jsem takovou blbost NEŘEKL ANI NENAPSAL, protože mám zdravý rozum. To jen pánové odpůrci tyto kategorie libovolně zaměňují - a přitom takticky vynechávají dalších šest zastřelených, o jejichž politické příslušnosti dodnes NEVÍME VŮBEC NIC.

Novoborské hry o kámen, které v říjnu 2008 zahájil Vltavín výstřelem z Aurory (článkem do Novoborského měsíčníku), se právě proto tak bezvýsledně vlečou už pátý rok.
Je to marný, je to marný, je to marný... :o)))

Nahoru

Hra o kámen JT obdržel informaci, že Träger byl v SS i NSDAP

Pane Tichý, Váš mail mám uchovaný a mohu ho opět zveřejnit!
Potomci po MUDr. Trägerovi příslušnost k NSDAP i SS potvrdili již v lednu ( v únoru?) 2006

Mám od Vás mail, kde mně toto sdělujete! Vše rád zveřejním, ve filmu, v tisku i Česko německému fondu budoucnosti!
Haida patřila mezi tři nejvýznamější nacistická města v pohraničí. Zeptejte se pana starosty.
30. dubna (1.5.45?) pochodovala jednotka SA na borském náměstí. Fanatičtí nacisté slibovali věrnost Říši do posledního může. Prapor SA nesl nacista Bruno Fritsche. Pochodu se zúčastnil i Štěpán Rachmann, prokurista fy Rachmann.
Tomuto Fritschemu vystavil po válce jeho švagr potvrzení, že byl antifašista.( doloženo četnickým protokolem).
Dne 5.7. 45 prohlásil Leo Möller při prohlídce jeho bytu v Boru u Č.L.: " Wir kommen sowieso zurück und dann werden wir ihnen dem Hals abkrageln."
Tento protokol byl podepsán třemi svědky, jsou mezi nimi i osoby, kterými se ohání pan Schöler.

MUDr. Träger byl vzat do vazby jako nacista a příslušník SS a jako osoba neznající kázně byl vyvezen směrem severním, za hranice ČR, do sovětské okupační zóny 3.6.45.

Pane Tichý, nebyla to jednoduchá doba. Zamlčování a omlouvání činů k usmíření nevede.

Bor u ČL byl součástí Třetí říše a občané ( viz volby z 3.12.38) se stali součásti národa německého.
Klobouk dolů před paní Merkelovou a panem presidentem Joachimem Gauckem, kteří mluví o neodpustitelné vině národa německého.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zase děláte z komára velblouda, vltavíne. Požádám pana Bártu o zveřejnění autentické informace z ledna 2006 formou článku.
17.02. splněno + zveřejněno, viz Názor.

Nebylo by vhodnější publikovat vaše slohové práce v jiném tématu, protože tohle se má týkat jen FILMU?

Nahoru

Re: Hra o kámen - nekonečné podvody a lži

Pane Tichý, články to za vás nevyřeší. Vždyť já mám od vás dokument, že jste chtěl tuto závažnou informaci zveřejnit ( píšete pochopitelně) ve Zpravodaji a že jste ji nezveřejnil. Prý vám to zakázali!
Neudělal jste to, co jste udělat měl. Jít na ZM ihned v únoru 2006 a říci dostal jsem od potomků Trägerů sdělení, že otec byl nacista a esesák. A zastupitelé by vám řekli ne, protože nebyla splněna podmínka a byl by obnoven hrob, což všichni chtěli a v Boru by byl klid a točily by se filmy o sklářích a IGS. Jenže o to vám nešlo. Vy jste chtěl být slavný! Do té doby jste napsal 3 rodokapsy. Vyšly vám jenom dva.
Teď jste slavný. Má to ale, svá ale. Zápisy z ledna 2006 nezfalšujete

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jak malí haranti, brzy vám to téma vypnu...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Já bych jim to nevypínal. Sice to možná bude trvat ještě několik měsíců, ale jednou se z toho musí zbláznit. Navíc byste jim sebral smysl života.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nebyl by pro ně nějaký diplom a plaketa? Za výdrž!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

S plaketou opatrně. Od té už je jen krůček k pomníku.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pomník je podle definice především uměleckám dílem,které někoho nebo něco ztvárňuje,či připomíná.
Vidět za každým náhrobkem pomník.....:o)))
Ono je to doopravdy celé zpolitizované.Copak ZM schvaluje každý hrob na hřbitově?
Město má pouze ze zákona dvě povinnosti.Zřídit dle předpisů hřbitov a spravovat jej.
Vše ostatní je dáno zákonem o pohřebnictví a občanským zákoníkem.Zažádám li o hrobové místo,není síly,která by mi to znemožnila.Pokud zaplatím a hřbitov se neruší.Jiný důvod neexistuje.A napsat si mohu cokoliv,pokud neporuším nějaký jiný zákon.
Antipomníkáři žijí stále v dobách realsocialismu,kdy zákony taky byly,ale pracovalo se s nimi tak nějak politicky.
Spor bych vyhrál u každého soudu jako třeba Romové,nevpuštění bez důvodu na diskoteku.
Za velkého zájmu se uskutečnila diskuze nad filmem s politologem Doležalem v Cafe NoD.Není ten pán na obrázku č.3 s tradičními papíry v ruce jedné a vzorně předpaženou rukou druhou náhodou nejmenší antipomníkář?
http://www.facebook.com/HraOKamenStoneGames#!/media/set/?set=a.355162357931505.81964.294756000638808&type=1

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl další

Na včerejším zasedání zastupitelstva se v posledním bodu "náměty a připomínky občanů" přihlásili postupně všichni čtyři páni z první řady (a vyvolali místy slušné oživení v sále). Přidal se taky zastupitel Vltavín:

Natáčení jednání ZM prý "bylo zneužito" v dokumentu HOK, takže "vypadáme jako blbci", měl by se proto změnit jednací řád (ale jak?!). Jenže: Změny jednacího řádu mohou navrhovat jen zastupitelé, nikoli občané. - Pánové už prý nashromáždili tisíce stran dokumentace... je mezi nimi i dokument z roku 1938, na kterém Brachmann Margarete "nejde přečíst"? - Starosta musel znepokojeným občanům vysvětlovat účast na focení s Karlem a dovoz sněhu na cyklistický areál (obojí vysvětlil). Atd. Všechno jsem si nestihl poznamenat, počkejme si na zápis...

Nahoru

Re: Hra o kámen - nekonečný příběh pana Tichého

Přílohou zatykácího protokolu nacisty Štěpána Rachmanna, prokuristy firmy Rachmann, je slavnostní potvrzení, že osoba Rrachmann M... splnila svoji povinnost vůči Vůdci a Říši.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jestli to nebude tím,že zatýkající osoba uměla německy a kurent asi jako Vltavín.Ta Margareta Brachmann je naprosto čitelná.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jméno Rrachmann je( na cedulce) čitelný a potvrzuje to i archiv MNO. Cedulku psal nějaký němcký nácek a ten věděl, nebo nevěděl, co píše. Zatýkací protokol se tím nezabýval a protokol není psaný "v kurentu".
"Čestné potvrzení" o tom , že osoba Rrachmann M.. dne 4.12.1938 splnila svoji povinnost vůči Říši a Vůdci, je přílohou četnického protokolu.
Jinak pane Waltře, pedagogu ze Cvikova, vy tyto příspěvky píšete v pracovní době ze školy?
V případě, že je píšete, ví o tom pan ředitel ?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl další

Pane Tichý, nějak jste zapomněl, že vám pan Uksa předal dokument, který údajně ( podle slov pana Uksy) prokazuje, že manžel paní Gebertové (popravené v roce 1946), nebyl popraven na základě udání jeho manželky, paní Gebertové. Z toho by pak vyplývalo, že paní Gebertová byla popravena neprávem.

Nahoru

Re: Hra o kámen - aneb Historici-amatéři

Tušil jsem nějakou čertovinu, ale když už to hodláte zase probírat veřejně:

Dostal jsem od vás pouze čtyřstránkové ZDŮVODNĚNÍ ROZSUDKU In Namen des Deutschen Volkes! = závěrečný souhrn. Je to číslováno jako strany 2-5, nahoře ručně číslováno 4-7! Předchází tedy ještě nějaký zápis, jak soud postupoval, kdo co dosvědčil, co říkal obhájce atd. - a ten jste mi nepředali (pokud ho máte).

Zájemce, kteří (právem) nevědí, oč jde, odkazuji na článek
http://www.i-noviny.cz/nazor/motak-josefa-geberta-z-listopadu-1943
- je tam taky fotokopie svědectví českého četníka a moták odsouzeného Geberta - a i z něj tady děláte pitomce, nejen ze mě a z veřejnosti!?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Starosti pana Doškáře.Já se divím,že vy,který jste z učitelské rodiny nevíte,že učitelé mají tzv.nepřímou vyučovací povinnost.Obecně volné hodiny.
A když už se tak rád šťouráte v jiných rodinách.Co takhle Zimlovi?Jakýpak měli pas na konci války?Když tu byli před r.1910?Jakto že žili v takovém strašném nacistickém městě?Atd.Určitě víte,proč vás nebrali za náplavu.Tak do toho.

Nahoru

Re: Hra o kámen - aneb Historici-amatéři

Pane Tichý, ode mne jste nic nedostal. Tento dokument jste nedostal ode mne, ale od pana Uksy.
Já jsem tento dokument neviděl.

Já neprobírám nic veřejně. Pouze doplňuji vaší informaci z veřejného zasedání ZM. Vy jste zamlčel, že pan Uksa vám veřejně předal dokument, který údajně tvrdí, že odsouzený Gebert byl odsouzen k trestu smrti, ale ne na základě udání své manželky.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zimlovi byli Češi. Zimlovi byli vyhnáni z Boru v roce 1938. Vyhnána byla celá rodina ( rodiny). Na rozdíl od vašich příbuzných , se na ně nevztahuje vyjádření paní kancléřky Merkelové a presidenta Gaucka o neodpustitelné vině německého národa na zločinech spáchaných po nástupu A. Hitlera k moci.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Oni se pane Doškář i z Čechů stávali Němci.Rozhodující bylo,kde bydleli před r.1910.Vyhnání nevyhnání.
Nicméně k objevu pana Doškáře.Kausa Margarety Brachmann ukazuje na velice špatnou práci čsl. vojáků,schopných z prokuristy Rachmanna udělat ženu-Margaretu Brachmann.Současně poukazuje na naivitu tzv.Antipomníkářů,kteří se k tomuto přehmatu vehementně přihlásili.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Klid zbraní vám vydržel jen 4 dny a porušil ho opět p. Tichý, jako obvykle.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Kam jinam teda patří informace, že kvůli vyznění dokumentu HOK požadují pánové změnu Jednacího řádu zastupitelstva?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Je zajímavé,že do kina,kde je filmování zakázáno si Odpůrci přinesli kameru jak hrom.
Většina zastupitelstev pro transparentnost dělá filmový záznam,Liberecký kraj dokonce nabízí přímý přenos.
V Novém Boru se volá po cenzuře,že aby jsme někteří nevypadali jak blbci.Přitom jednání je ze zákona jednoznačně veřejné.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane skáčete z jednoho do do druhého. je totím, že nevíte o co běží. Musím konstatovat, že pan Tichý ví o tom podstaně více.
Tak naposledy. Pro četníky, byla cedulka zajimavá jako doklad, takže ji přiložili ke spisu společně s projevem Štěpána Rachmana k dělníkům fy Rachmann ( projev po připojení k Říši).
Pan Tichý s tím má problém. Štěpán Rachmann byl zatčen četníky a ne vojáky. Jste trapný.
Tímto sdělením jsem s vámi ukončil diskuzi.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý.Bavorský parlament tleskal

Premier Nečas vystoupil v bavorském parlamentu.
Litujeme, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd nevinným lidem, a to i s ohledem na kolektivní charakter přisuzování viny,"
„Kdysi bohaté regiony se staly periferií, zdejší lidé byli komunistickou propagandou pravidelně strašeni západními revanšisty,“ řekl Nečas.
Bylo by dobré,kdyby i novoborské kruhy,navázané na tvůrce bývalé komunistické propagandy,nyní soustředěných v KČP přestali strašit a vzali slova premiera na vědomí.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Hmm, pane růženíne, nejsem členem "novoborských kruhů", ale slova, respektive čin předsedy vlády ČR - projev v bavorském zemském sněmu, vidím jako zásadní a závažnou politickou chybu.
Poprvé předseda vlády ČR snížil úroveň vztahů z mezistátní na vazbu stát - spolková země.
Pokud to nevíte, tak i o to usilovaly určité kruhy v SRN v souvislosti s přijetím česko-německé deklarace, když hranice mezi SRN a ČR v ní chtěly označit za zemské (Landesgrenze), namísto za státní (Staatsgrenze).
To je osvědčená a trvale používaná "salámová" metoda těch lidí a skupin v Německu a Rakousku, v jejichž existenci pan Nečas, a zřejmě ani Vy, vůbec nevěříte. U pana Nečase je to o to podivnější, že se s nimi přímo a osobně v zemském sněmu setkal.
Zbývá tedy jen posoudit, zda je to projev pouhé osobní nedostatečnosti, nebo úmysl.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Hmm, pane Chote, zastupujete na kraji KSČM, takže povinně strašíte. Naštěstí pořád víc lidí už uvažuje jinak a nedá si vnutit výmysly o "nedostatečnosti" nebo - jistě nekalých - "úmyslech" jako před 50 nebo 30 lety. Nečas se zachoval jako státník!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Proto bych se rád sešel se synem doktora Trägera. Když jsme se loučili, podali jsme si ruce se slovy na budoucnost ( auf die Zukunft ). V diskuzích to uvádím již po několikáté!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Má-li být dnešní veřejnost informována o poválečných činech Čechů, za které je třeba se neustále omlouvat, bylo by na místě také zveřejnit okolnosti, v jejichž důsledku ke křivdám ne německém obyvatelstvu došlo.

Tak například plán na konečné řešení české otázky, který přednesl Reinhard Heydrich 2. října 1941 v Černínském paláci a který se Němcům velmi líbil.
Citace:
Tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci. Tento prostor je srdcem Říše a nemůžeme strpět – to ukazuje vývoj německé historie – aby z tohoto prostoru přicházely znovu a znovu rány dýkou proti Říši. Nechci však říci o konečném poněmčení tohoto prostoru něco jako: pokusíme se teď jen podle staré metody poněmčit českou verbež, nýbrž říkám docela střízlivě: začíná to věcmi, s nimi můžeme už dnes maskovaně začít. Abychom získali přehled o tom, kdo z lidí v tomto prostoru je schopen poněmčení, musím provést soupis v rasově národnostním smyslu. To tedy znamená, že musím získat nejrůznějšími metodami, nejrůznějšími oklikami příležitost, abych jednou ohodnotil veškeré obyvatelstvo z hlediska rasového a národnostního. Ať už pomocí rentgenu, prohlídkami ve škole, nebo tím, že rasově přezkoušíme mládež při zdánlivém uložení pracovní služby. Musím mít celkový obraz národa a pak mohu říci, tak a tak vypadá obyvatelstvo. Jsou to takovíto lidé: jedni jsou dobré rasy a dobře smýšlející, to je pak jednoduché, ty můžeme poněmčit. Potom máme ostatní, co stojí na opačném pólu: jsou to lidé špatné rasy a špatně smýšlející. Ty musíme dostat ven. Na východě je hodně místa. Uprostřed zůstává střední vrstva, kterou musím přesně vyzkoušet. V této vrstvě jsou dobře smýšlející lidé špatné rasy a špatně smýšlející lidé dobré rasy. U těch dobře smýšlejících špatné rasy se to asi musí udělat tak, že je nasadíme do práce někde v říši jinde a budeme se starat o to, aby už neměli děti, protože je nechceme v tomto prostoru dále rozvíjet. Ale nesmíme je odradit. To vše je řečeno jen teoreticky. Pak zůstávají špatně smýšlející lidé dobré rasy. Ti jsou nejnebezpečnější, poněvadž je to rasově dobrá vůdcovská vrstva. Musíme uvážit, co s nimi uděláme. U jedné části špatně smýšlejících lidí dobré rasy nezbude nic jiného, než se pokusit usídlit je v říši, v čistě německém prostředí, poněmčit je a převychovat jejich smýšlení nebo, když to nepůjde, postavit je nakonec ke zdi; poněvadž vystěhovat je nemohu, neboť by tam na východě vytvořili vedoucí vrstvu, která by se postavila proti nám...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Stejně jako nebyli jenom "zlí Němci a hodní Češi", nebyli ani "hodní Němci a zlí Češi" - protože každý případ je třeba posuzovat samostatně.

Jako byste, Alane, schvaloval a obhajoval třeba tohle -
http://www.i-noviny.cz/svedectvi-odsunu-7-tri-pripady-z-leta-1945-18473
nebo tyhle vraždy a znásilnění v okolí Boru:
http://www.i-noviny.cz/svedectvi-odsunu-oddelejte-to-a-zahrabte-to-18342

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Alane,je dobré,opětovně připomínám ,nejprve přemýšlet a pak přetiskovat.A citace mají být se zdrojem.
Je vaše Konečné řešení české otázky,otázkou skutečně tschechisch?A nebo je tam böhmisch?Pak je to o něčem úplně jiném.
Víte,že na stránkách Holocaust je zvažována žaloba za popírání Holocaustu za všeobecné české tvrzení 160 tis,českých obětí druhé sv.války?Ono totiž z nich bylo ve skutečnosti 75% židů.
Ale vrátím se k vaší citaci.
...U těch dobře smýšlejících špatné rasy se to asi musí udělat tak, že je nasadíme do práce někde v říši jinde a budeme se starat o to, aby už neměli děti, protože je nechceme v tomto prostoru dále rozvíjet...nebyli to náhodou židé,kteří dle Norimberských zákonů nesměli "mísit krev"?
...Pak zůstávají špatně smýšlející lidé dobré rasy. Ti jsou nejnebezpečnější, poněvadž je to rasově dobrá vůdcovská vrstva....Netýkala se ta řeč náhodou pražských a sudetských Němců?
A co Romové?Ti tady nebyli? Touto otázkou se zabýval Michal FRANKL (nar. 1974) vedoucí Oddělení pro dějiny šoa v Židovském muzeu v Praze, spolupracuje s Institutem Terezínské iniciativy a přednáší ve více akademických programech.
Jeho závěr?Analyzoval potřeby a motivy české komunistické historiografie parazitovat na rasově podmíněném poměru německého nacionálního socialismu k židovské otázce v Čechách a na Moravě tak, aby výklad dějin mohla přizpůsobit svým potřebám výkladu českých národních dějin.
Michal Frankl uvádí, že spojování nacionálněsocialistického „konečného řešení židovské otázky“ s domnělým „konečným řešením české otázky“ sloužilo až do konce 80. let minulého století oficiální české historiografii jako dominující interpretační vzor pro výkladové zpracování období Protektorátu.
Jistě víte,že v české kotliné byla snaha potlačit menšiny a za tzv druhé republiky přerostla tato snaha v otevřené konečné řešení žid.otázky,včetně německé menšiny.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

HOK na festivalu Jeden svět v Praze (3 představení):
http://www.jedensvet.cz/2013/filmy-a-z/23113-hra-o-kamen

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý tady to začalo

Všechno začalo u popravy , zřejmě neviné, Anny Gebertové!
Viz: http://www.i-noviny.cz/nazor/motak-josefa-geberta-z-listopadu-1943#comment-23324

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Doposud tvrdil pan Zastupitel Doškář,že všechno začalo ,když si všiml,že na Symbolickém hrobě chybí Revoluční u NV.Opět veletoč?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý vše začalo popravou Gebertové

Již jsem několikrát sděli, že s vámi diskutovat nebudu. Vše začalo, nepravdivým oznámením na pomníku:".. poprava proběhla proti vůli NV". ( je jedno, zda proti vůli NV, nebo RNV)
Poprava proběhla podle rozkazu plk. Sekáče. Popraveni byli ti, co neodevzdali zbraně na zabíjení lidí.
Nikdo nikdy popravu nerozporoval, až na jednu vyjímku, a tou je Jan Tichý a to, zřejmě z tohoto důvodu.
Všechno začalo u popravy , zřejmě neviné, Anny Gebertové!
Viz: http://www.i-noviny.cz/nazor/motak-josefa-geberta-z-listopadu-1943#comment-23324

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Z recenze dokumentu A. Tesaře v MFdnes nazvané trefně-Kdo je tady nácek?
Konkrétně snímek sleduje spolek, který se v několikanásobném zmatení pojmů zaštiťuje vlastenectvím v boji proti pomníku "nacistům", čímž podle svých slov bojuje proti "neonacismu". Spolek, který jedním dechem vzývá národní rétoriku Václava Klause .
Přidám,že hlavní protagonista filmu P.Danys podal trestní oznámení na premiera Nečase za to,že si dovolil přečíst část textu českoněmecké deklarace,podepsané právě V.Klausem.
Naopak část omluvy za vraždění během "divokého odsunu" a nepotrestání českých pachatelů poválečných zločinů na sudetských Němcích z Klausovy deklarace vynechal.
Někdo tady říkal něco o tom,že se z toho brzo zblázní.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ten film se zřejmě několikrát promítal. Bylo organizováno několik debat. Z herců, co vím, nebyl nikdo pozván. Ani na debaty.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

V rámci festivalu Jeden svět 8.4. v Liberci vidělo HOK dalších 90 diváků.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Přičemž odpůrce pomníku tam nebyl ani jeden a většina lidí se královsky bavila nad výstupy hlavního Hovnivála, čemuž se ani nedivím.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

No není divu, je to neskutečná postavička. A že by ti odpůrci tolik šetřili, vždyt do Liberce je to kousek. A dobře že to tam promítali, aspoň i další obyvatelé Liberecka vidí, jaké divadlo se v našem kraji hraje :D :D

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ačkoli se v libereckém kině Varšava ve čtvrtek 25. září netopilo, 70 diváků (počet podle MF Dnes) vytrvalo při promítání HRY O KÁMEN a následné besedě až do konce.
Při projekci dokumentu se diváci jako všude pobavili nedávnými novoborskými "pseudoudálostmi" v režii Pánů Odpůrců i předvolebními agitkami SPOZ a Suverenity. Není divu.
V diskuzi mj. zaznělo na Danysovu adresu: "Když někdo před symbolickým hrobem vztekle sykne: Hajzlové nacistický, už se s ním víckrát nesejdu, nemám s ním o čem mluvit..."
Podstatné je, že výjezdní trojice Pánů Odpůrců svou notoricky známou verzí borského masakru ani zkreslováním vzniku symbolického hrobu nikoho nepřesvědčila. Mladí diváci konstatovali, že si nemůžou porozumět, poněvadž v argumentaci odpůrců jsou samé formální a právní argumenty, zatímco celá věc je o neskutečném tupení lidské důstojnosti. "Prosím vás, jestli můžete, pochopte to už jednou!" řekl jeden z nich, nejspíš zase marně.
(Karta se tedy v žádném případě neobrací, jak dnes tvrdí Doškář Vltavín.)

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Vážený pane zastupiteli Vltavíne!
Asi jste úplně zapomněl na článek z letošního února, když tady objevujete Ameriku:
http://www.i-noviny.cz/nazor/hry-o-kamen-aneb-jak-to-bylo-v-lednu-2006
Přečtěte si ho pozorněji, hlavně odstavec, který začíná slovy "Tuto zprávu jsem samozřejmě hned v únoru 2006 předal starostovi ing. Nastičovi..."
Tak kde máte nějakou novou informaci?!!
Vy sami - Páni Odpůrci - už roky krmíte veřejnost tvrzením, že "město postavilo pomník nacistům a esesákům", a myslím, že to zazní i v dokumentu. Pak ovšem nevím, proč právě mě obviňujete z toho, co kdosi v Liberci napsal na letáku do upoutávky k filmu HOK? Je přece jasné, že v mém předešlém příspěvku je jen citace z programu.
Posté vám zopakuju zprávu ředitele litoměřického archivu: "Zatím jsme nikde nenašli žádné materiály, které by svědčily o angažovanosti devíti jmenovaných osob." Za samotné členství v NSDAP sice tehdy hrozilo vězení, ale ne smrt! Kromě toho JEN JEDINÝ Z POPRAVENÝCH NĚMCŮ BYL PROKAZATELNĚ ČLENEM NSDAP (Ing. Franz Richter)! O členství zbývajících šesti nevíme nic.
Tak už konečně přestaňte fantazírovat - jen si tím kazíte pověst...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Sláva,pojem zavraždění se již nerozporuje..Ještě je tam pořad Sudety v nás a kolem nás.Vzpomínám na rozruch ,co způsobil pan Doškář kolem vyjádření Petry Ajšmanové.

Nahoru

Re: Hra o zastupitelstvo města Jan Tichý i upoutávka lže

čtvrtek 26. září
20:00 Hra o kámen + beseda. Dokumentární film sleduje absurdní maloměšťácké drama, které propukne v severočeském městečku Nový Bor poté, co radnice odhalí na městském hřbitově pomník osmi zavražděných sudetských Němcům
I v upoutávce je zásadní lež, kterou Jan Tichý opakuje. V Novém Boru radnice pomník neodhalila.
Zastupitelé města v lednu 2006 odsouhlasili potomkům popravených Němcům postavit pomník. Zastupitelé města stavbu povolili s podmínkou, že popravení Němci nebyli fašisté, že by to v budoucnu mohlo vyvolat problémy. O tom, že nebyli nacisté zastupitele města přesvědčila( rozhodl 1 hlas) Mgr. Lovecká, která prohlásila, že fašisté nebyli, že to může dokázat na základě dokumentů z archivů!!! ( Lovecká v archivech do té doby nikdy nebyla , za vším stojí JT)
Přibližně za týden dostal Jan Tichý od Trägerů zprávu ,že někteří popravení byli nacisté a primář MUDr. Träger dokonce esesák.
Jan Tichý o této informaci neinformoval zastupitele města. Zastupitele města nebyli informováni ani rodinou Trägerů. I oni se podílejí na podvodu.
Rozhodnutí Rady města i Zastupitelů hovoří o popravených Němcích.
Tuto novou informaci mi Jan Tichý poslal nedávno. Zveřejňuji ji veřejně poprvé!!!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Čtvrtek 26. 9. 2013 / 20.00 / HRA O KÁMEN + beseda s tvůrci –
Co se stane v Novém Boru poté, co radnice odhalí na městském hřbitově pomník osmi zavražděným sudetským Němcům? Liberec, Kino Varšava.
Pořádá Živá paměť Liberec - Reichenberg
http://www.zivapamet-liberec.cz/images/plakatzari.pdf

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pan Milan Mach bude na setkání příznivců sci-fi a fantasy přednášet svůj fantasy příběh. To jsem zvědavý co na to ,,fantasáci´´ řeknou. Ale je pravda že zaměření setkání tomu asi odpovídá.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Objeví se tady pozvánka?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ahoj, Michale, věřím, že své mladé posluchače aspoň na závěr seznámíš taky s Prohlášením našich zastupitelů:
"...V demokratické a lidsky slušné společnosti s křesťanskými základy má každý právo na spravedlivý soud. To nelze upírat ani třem ze zastřelených, kteří byli členy nacistických organizací. Mrtvý člověk má také mít svůj hrob. V tomto případě je pamětní deska hrobem symbolickým, protože zastřelení leží na neoznačeném místě za hřbitovem... Dobové dokumenty jsou neúplné, úplnou a nezpochybnitelnou pravdu už nebude nikdy možné zjistit. Proto nemá smysl neustále se k případu vracet. Nechme mrtvé odpočívat v pokoji. Odstranění pamětní desky by nikomu bolest nevyléčilo, naopak by způsobilo jen novou bolest pozůstalým. Památník chápeme také jako symbol usmíření Čechů a Němců ve společné Evropě."

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Rád se zůčastním.Kde to bude?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

V rámci nejbližších dvou Conů, tj masové akce pro mládež, ale vlastně všechny fanoušky scifi, fantasy, šermu deskových her apod, sem se už přihlásil s přednáškou na téma " nevinní sudeťáci, Mnichov a naše obrana", je potřeba seznámit mládež i s jiným než novým pohledem na svět pánů růženínů, a promluvím i o památníku v Boru.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Mezitím viděli dokument taky diváci v Lipsku:
http://www.kinobar-leipzig.de/cgi-bin/film.pl?filmId=864
HOK byla uvedena v rámci 10. Fresh Film Festu Praha v sekci "Fanatismus". Projekce s debatou po filmu proběhla v pátek 30.8. od 20:30 v Kině Světozor:
http://www.freshfilmfest.net/program/filmove_sekce/2013/77-fanatismus/37...

Nahoru

Re: Hra o zastupitelstvo města Jan Tichý i upoutávka lže

Diskuze není uvedena podle data, proto zařazuji svůj příspěvek znovu.
Na promítání i diskuzi jsem v kině Varšava byl.. Přeci jenom se karta obrací. Dostal jsem dostatečný prostor na to, abych veřejně vysvětlil, že Jan Tichý je podvodník a že bohužel, se i potomci rodiny Trägerů nezachovali čestně. I oni podvedli ZM a občany N. Boru.

Re: Hra o zastupitelstvo města Jan Tichý i upoutávka lže

22. Září 2013 - 18:35 | vltavín

čtvrtek 26. září
20:00 Hra o kámen + beseda. Dokumentární film sleduje absurdní maloměšťácké drama, které propukne v severočeském městečku Nový Bor poté, co radnice odhalí na městském hřbitově pomník osmi zavražděných sudetských Němcům
I v upoutávce je zásadní lež, kterou Jan Tichý opakuje. V Novém Boru radnice pomník neodhalila.
Zastupitelé města v lednu 2006 odsouhlasili potomkům popravených Němcům postavit pomník. Zastupitelé města stavbu povolili s podmínkou, že popravení Němci nebyli fašisté, že by to v budoucnu mohlo vyvolat problémy. O tom, že nebyli nacisté zastupitele města přesvědčila( rozhodl 1 hlas) Mgr. Lovecká, která prohlásila, že fašisté nebyli, že to může dokázat na základě dokumentů z archivů!!! ( Lovecká v archivech do té doby nikdy nebyla , za vším stojí JT)
Přibližně za týden dostal Jan Tichý od Trägerů zprávu ,že někteří popravení byli nacisté a primář MUDr. Träger dokonce esesák.
Jan Tichý o této informaci neinformoval zastupitele města. Zastupitele města nebyli informováni ani rodinou Trägerů. I oni se podílejí na podvodu.
Rozhodnutí Rady města i Zastupitelů hovoří o popravených Němcích.
Tuto novou informaci mi Jan Tichý poslal nedávno. Zveřejňuji ji veřejně poprvé!!!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý.Odpůrci společně s neonacisty

Tak skupinka novoborských "Odpůrců" se dostala na celosvětovou přehlídku filmů Fresh Film Fest.Zařazeni byli do kategorie FANATISMUS. Fanatismus jako životní styl, přesvědčení, diagnóza
V této sekci soutěžil např. se snímkem Kult hákového kříže o amerických neonacistech/nominování na Oscara/,Nizozemským-De terrorist Hans-Joachim Klein,o stejnojmenném teroristovi,či britským snímkem o fanaticích ze scientologické církve atd.
Přes mnohá jiná ocenění filmy z této sekce nezískaly žádnou z hlavnch cen Fresh Film Festu.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

(omyl, nechtěná duplicita vinou zmatku v řazení příspěvků po opravě)

Nahoru

Re: Abych byl starosta, musel jsem se přejmenovat na Mareše

Neúspěšnému spisovateli rodokapsů se podařilo najet na ukřivděnou vlnu sudetských Němců. Na základě podvodů a výmyslů "uspěl". Chybějí pouze kecy o šibenicích na náměstí. To už se JT sám bál opsat.
Stejným způsobem byl natočen i film Janem Gebertem. On, pohledný, uhlazený, usměvavý mladík, který má již dopředu zaručený úspěch u mužů i žen.
Film nebyl natočen, film byl sestřihán. Byl sestřihán za účelem zesměšnit a urazit a ponížit, zejména ty, kteří pouze tvrdí, že pomník nepostavila radnice, ani město, že bylo povoleno obnovení hrobů, které nebylo nikdy zakázané. Že se o té hroby nikdo nestaral. Postavit pomník bylo povoleno s podmínkou.
Věděl to Jan Tichý i potomci po esesákovi Trägerovi. Lež a neskutečně hnusné záběry z pohřbu, kde je slyšet naříkání a vzlykání vdovy po krajském zastupiteli ODS Luboši Kalousovi. I to se hodilo.
Je to kontrast, proti vzpomínkám starého, nemocného vojáka , který sloužil celá léta v Bundeswehru.
Názor českých žijících svědků JG vynechává, netočí a nestřihá. Neměl by úspěch. Neměl by peníze.

Co mne nakonec fascinovalo, jsou neskutečné " poudačky" jak se chudák Němec Eisner, musel nechat přejmenovat na Mareše, protože by nemohl, jako Němec, dělat starostu.Tak to je vrchol!
Žijeme přeci v republice, kde je jedno zda jsi Čech , nebo Němec, nebo Vietnamec!

.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Už to bylo napsáno i řečeno mockrát, ale některým pomalejším myslitelům je třeba to zopakovat:
Dokument NEŘEŠÍ historii (nechává tvrzení obou stran sporu bez komentáře), ale realisticky zrcadlí tragikomický spor, ve kterém je prakticky cokoli ZNEUŽITO v ideologickém "boji" a nakonec i v neúspěšné předvolební kampani. Danys Pavel ve vděčné hlavní roli slouží jako důstojný reprezentant Pánů Odpůrců.

Ovšem ta poslední věta se Vltavínovi zvlášť povedla!

P. S.: A tu jeho vylepšenou "poudačku" o panu Marešovi neberte vážně: matky mění dětem příjmení z docela jiných důvodů...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak pan úspěšný herec nacionálního fanatika připsal Vietnamce.Jak je jeho věta v kontrastu se skutečností.Stačí mrknout na Českolipský deník,kde jejich fanatická partička rozjela akci proti italské opeře,prý pro vyvolené.Podle hlavního myslitele Danyse by se dokonce měly hrát v NB opery československé.Dalšího není třeba

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, film Jana Geberta není dokument, jak se snažíte veřejnosti namluvit. To Vám mohou spapat jen ty pomalejší.
Názor strany, která vytvořila petici proti pomníku, není ve filmu nikde uvedena. Viz www.lidice. Není zde jediný souvislý projev politiků, kteří odsoudili pomník nacistů a esesáků.
Není zde souvislá informace o protestu tisíců lidí proti tomuto pomníku.
Není zde objektivní informace o protestech proti Vaší divadelní hře 36 hodin mezi psem a vlkem. Není zde uvedena jediná věta, z tiskové konference, kde jsme v klidné atmosféře vysvětlovali příčiny našich protestů.

Pane Tichý podvedl jste záměrně zastupitelstvo NB. Podvedl jste občany NB. Rozpoutal jste v NB národnostní nenávist, která v NB prakticky již neexistovala.

Pomník nenechalo postavit město. Zastupitelé města povolili postavit pomník za určitých podmínek Podmínky nebyly splněny. Vy to víte. Potomci nacistů a esesáků Vás obratem informovali. Vy jste je zamlčel!! Dopustil jste se na občanech NB zásadního podvodu! Vy to víte!

Pan Danys hrál ve filmu roli, kterou hraje dodnes! Není důstojným představitelem odpůrců petice. Hraje sám sebe a je představitelem sama sebe. Sám tvrdí, že je herec za 1 Kč.

Měl jsem pocit, že v kině Varšava byl zájem o promítnutí našich filmových materiálů o protestech proti Vaší divadelní hře. I Vy tam vypadáte komicky!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Myslím,že se neustále opakujete pane Doškář.Pořád jedno a to samé a dokolečka.Docela únavné.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Více je na http://www.lidice.cz/peticeNB/index.html to

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Všiml jste si vůbec, že to tady nikdo jinej kromě několika zainteresovaných už nečte?
Až bude něco nového, založím HOK - díl třetí.

P. S.: Od 12. srpna 2006, kdy byl symbolický hrob instalován, až do října 2008, kdy vyšel v měsíčníku první nenávistný Vltavínův článek, byl ve městě naprostý klid. KDO tedy s tím "bojem o kámen" ve jménu ideologie z dávné minulosti skutečně začal???

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý Vaše nenávistné postoje v roce 2005 a 2006 rozdmýchaly nevraživost, která do té doby v NB nebyla.

Podmínky za kterých byl postaven pomník jste hrubě narušil a zalhal, zametl pod stůl. Již týden po ZM v lednu 2006 jste měl vyrukovat s tím,co Vám napsali Trägrové. Když jste to neučinil Vy, měli to udělat Trägerové.
To byste, ale neměl o čem psát. Výrazně jste poškodil i rodinu Trägerů.

Zamlčoval jste informace plných 7 let. MUDr. Coufal měl pravdu, v budoucnu by s tím mohly být problémy!
Jsou s tím problémy a budou s tím problémy. Řešení je jediné..... Na tahu jsou Trägerové.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Žádná nevraživost nebyla v letech 2005 a 2006, ale ani v roce 2007 a do října 2008. "Dále živé téma" zajímá jen pár lidí. Zase ta vaše ideologie notorických polopravd místo věcných argumentů...

Už jsem to popsal mnohokrát, viz třeba:
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2247.html

Nebo naposled zde:
http://www.i-noviny.cz/nazor/hry-o-kamen-aneb-jak-to-bylo-v-lednu-2006#.Uk1kPkpIu_4
Nemá smysl tady UŽ ZASE pokračovat.

Nahoru

Re: Hra o kámen - JT zamlčel informace o nacistech

Pane Tichý nemá smysl s Vámi pokračovat.
Neodvolávejte se na http.
Sdělte občanům NB a čtenářům, co jste napsal letos mně. Potomci mně sdělili že...... byli někteří popravení byli nacisté a MUDr. Träger dokonce esesák.
Bylo to týden po odsouhlasení ZM v lednu 2006 , tedy v době, kdy jste společně Mgr. Loveckou argumentovali, že popravení nebyli organisováni v nacistické straně, že jim to můžete dokázat dokumenty z archivů.
Vy jste informaci od potomků ZM nepředal a nenapsal jste tuto skutečnost ani do Zpravodaje. Celou věc jste zametl pod stůl.
Mně jste napsal, celou věc jsem chtěl pochopitelně napsat do Zpravodaje, (hahaá) ale oni mi to zakázali.
Na ZM v únoru 2006 jste přišel a mlčel. A potom jste již jenom lhal a lhal. Lžete již 7 let.

Už to pane Tichý neulžete, další argumenty jdou na povrch.

Více je na http://www.lidice.cz/peticeNB/index.html to

Nahoru

Re: Hra o kámen - Kdo je tady vlastně nácek pane Doškáři?

Vypůjčil jsem si z recenze filmu HOK.Pan Tichý prý lže a lže.Pan Doškář pouze zfalšoval rozkaz pplk. Sekáče a juristicky nevzdělaným občanům vytrvale namlouvá svoji pohádku o spravedlivé popravě civilistů bez soudu.
Ale o nadpisu.Pan Doškář tvrdí,že on a jeho skupina bojují pouze proti pomníku.Další lež.Tato partička bojuje proti všemu co je v Novém Boru.Posledně si vzali na paškál dokonce umělecké dílo-slavnou operu La Traviata
.Svou svatou válku rozehrála tradičně IP 90.182.187.* Podotýkám,že se z ní též dříve ozvalo... pan Doškář odejel do Boletic...tam mi bylo řečeno
Nyní na adresu téměř vyprodaného představení IP 90.182.187.*... zda je příběh francouzské kurvy v italském podání tím nejlepším k oslavě státního svátku, vzniku Československa. Možná, že se v kurvách vidí současné vedení radnice. Kurvy přece jdou za prachy s každým.
Nebudu popisovat další vulgární útoky,osočování a lži o hře pro vyvolené/za vstupné 120 Kč/tak obvyklé pro pány odpůrce.
Vracím se do 30.let.Dnes Verdi,tenkrát židovští tvůrci.Každá záminka je dobrá.Pěkně anonymně a v rádoby silném davu.Pokřik, hulvátství,urážky fanglování.Hlavně hlasitě-tak aby bylo jasno...
Takže-Kdo je tady vlastně nácek?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Poznámka pro nezasvěcené: tragikomickou "diskuzi" k slavnostnímu představení opery viz - http://ceskolipsky.denik.cz/diskuse/slavna-opera-la-traviata-zazni-v-novem-boru.html

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak virtuální Beran (nomen omen) jaksi opomněl moje články a rozhovory v MF Dnes, na Neviditelném psu, v Událostech B. Doležala, v Našem směru, v Go East Mission, na stránkách Kruhu autorů Liberecka a v jeho Kalmanachu, ve Světliku libereckých knihoven, v univerzitním občasníku Lžička v šuplíku atd. - nemám ve zvyku se vytahovat, ale sem to výjimečně patří.

Zato o "Beranovi" ve všech těch redakcích nemají ani tušení, naštěstí. Aby ho z té překypující nenávisti jednou neklepla pepka...

A tahle odpověď stačí i pro 6. Říjen 2013 - 18:54, kde virtuální "Beran" svůj odstavec jen zkopíroval. Ubožák, už trpí i poruchami paměti.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Poznámka pro nezasvěcené

Chtěl bych pány pedagogy, Valtra a Tichého, upozornit, že v ČD nediskutuji.ČD nečtu a neodebírám a že již dávno mám zarezervované 4 lístky na operu La Traviata.

Jinak platí to, že pan Tichý již 7 let lže, a platí i to, že podvedl novoborskou veřejnost.
Ty nácky probereme, pane Vatře,u příslušného odboru cvikovské radnice.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Vždyť já se těším.Vše mám ofoceno,doloženo.Vy budete vysvětlovat,jak moji rodiče stříleli do spojenců.Konečně se to dozvím.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Držte se, prosím, tématu!

Neunavujte, prosím, čtenáře.
Připravte si důkazy o mém zfalšování rozkazu pplk. Sekáče.
Jinak La Traviatu jsem viděl již 3 krát , a nevzpomínám si, že by tam figurovaly nějaké kurvy z radnice.

Držte se , prosím, tématu! Dojemná je spolupráce Jan Tichéh a J. Waltra v těchto navazujících mailech( šly 15 minut po sobě) Vůbec se netýkají Boje o kámen
:

Re: Hra o kámen - Kdo je tady vlastně nácek pane Doškáři?

4. Říjen 2013 - 21:27 | růženín

Vypůjčil jsem si z recenze filmu HOK.Pan Tichý prý lže a lže.Pan Doškář pouze zfalšoval rozkaz pplk. Sekáče a juristicky nevzdělaným občanům vytrvale namlouvá svoji pohádku o spravedlivé popravě civilistů bez soudu.
Ale o nadpisu.Pan Doškář tvrdí,že on a jeho skupina bojují pouze proti pomníku.Další lež.Tato partička bojuje proti všemu co je v Novém Boru.Posledně si vzali na paškál dokonce umělecké dílo-slavnou operu La Traviata
.Svou svatou válku rozehrála tradičně IP 90.182.187.* Podotýkám,že se z ní též dříve ozvalo... pan Doškář odejel do Boletic...tam mi bylo řečeno
Nyní na adresu téměř vyprodaného představení IP 90.182.187.*... zda je příběh francouzské kurvy v italském podání tím nejlepším k oslavě státního svátku, vzniku Československa. Možná, že se v kurvách vidí současné vedení radnice. Kurvy přece jdou za prachy s každým.
Nebudu popisovat další vulgární útoky,osočování a lži o hře pro vyvolené/za vstupné 120 Kč/tak obvyklé pro pány odpůrce.
Vracím se do 30.let.Dnes Verdi,tenkrát židovští tvůrci.Každá záminka je dobrá.Pěkně anonymně a v rádoby silném davu.Pokřik, hulvátství,urážky fanglování.Hlavně hlasitě-tak aby bylo jasno...
Takže-Kdo je tady vlastně nácek?

/an Tichý přispěchal na pomoc s vysvětlením, o co jde Jiřímu Waltrovi a že to běží v diskuzi na ČD!
.

Re: Hra o kámen - díl druhý

4. Říjen 2013 - 21:42 | Jan Tichý

Poznámka pro nezasvěcené: tragikomickou "diskuzi" k slavnostnímu představení opery viz - http://ceskolipsky.denik.cz/diskuse/slavna-opera-la-traviata-zazni-v-novem-boru.html

Když jsou pánové Jan Tichý i Waltr vedle, začínají si vymýšlet. Přesouvají na dané téma přiblblé diskuze z ČD, kterých se, jak jsem dnes zjistil, intenzivně zúčastňují.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý, zbytečné vyhrožování.

Vaše obavy bych chtěl mít .Nejste ten penězoměnič od KOVA,absolvent pověstných plzeňských práv,jak se píše v diskuzích cl deníku?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý tak pravil J.Doškář

cituji Doškáře,kterého České národní listy titulují vedoucí tamní antiněmecké fronty ....Žijeme přeci v republice, kde je jedno zda jsi Čech , nebo Němec
K potvrzení jeho slov a zda tomu tak bylo doporučuji Příběhy 20.století
ukázka..Jednou vykolejil za podivných okolností vozík a zabil vězně Schrammela. Bachař mě varoval, že to udělalo komando vězňů, kteří mají cíl zavraždit každého Němce na dolech. Spáchali to Benešovci, političtí vězni, kteří o sobě prohlašovali, že jsou vlastenci."Jednou, když Linka vyvážel naložené kolečko, ho komando přepadlo. Zasypali ho cihlami a zpřelámali mu prsty. Zchromlého ho nakonec nechali na pokoji.
Adolf Linka svým patentem položil základy budoucím tryskovým stavům v text.průmyslu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pribehy-20-stoleti-adolf-linka-djn-/domaci.aspx?c=A131004_162142_domaci_ert
Jak vidět,Nový Bor byl jen jedním ze stovek dalších podobných míst.A v roce 1945 běsnění českých "vlastenců" zdaleko neskončilo.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Přesto trvám na tom, že žijeme v republice kde je jedno , zda je člověk Čech , Němec, nebo Vietnamec.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Dobrá, pane zastupiteli Vltavíne, když tak pořád provokujete:

1) Dokumentu "Rozkaz" jste vylepšili titulek na "Rozkaz velitele pěšího pluku 47 k vykonání trestů dle stanného práva." Tak se s historickými dokumenty manipulovat nemá!

2) Výpis ze seznamu členů NSDAP v Lindenau jste taky vylepšili a doplnili tímto textem:
"nacistka Martha Werner rozená Lache" (=link)
"ve 23. řádku levého sloupce je podtrženo jméno Lache Martha,
Svislá poznámka upřesňuje: PROVDÁNA WERNEROVÁ"

Požádal jsem pracovníky Archivu bezpečnostních složek Brno-Kanice o odborný posudek. Z jejich dopisu z 3. dubna 2013 cituji: "Vzhledem k tomu, že u osoby Martha Lache není uvedeno datum narození, NELZE ji na základě dostupných údajů ztotožnit s Marthou Werner, roz. Lache, nar. 3. 2. 1904 v Lindenau. Pro Vaši informaci dále uvádíme, že zmíněná archiválie NEOBSAHUJE ručně psanou poznámku ´provdaná Wernerová´“ (tu jste tedy v dokumentu doplnili a jméno podtrhli sami)!

Oba upravené dokumenty jsou dodnes v přílohách petice, na kterou se opakovaně odvoláváte. Když čtenáři odjinud připojují své podpisy pod petici na podkladě zmanipulovaných dokumentů, není to moc přesvědčivé...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Hele penězoměnič,absolvente plzeňských práv,doufám,že zas nelžeš,jak máš ve zvyku.A tu mou přísahu z let,kdy končily studia sestry Doškářovy,taky doložíš.I když v případě obíhače IP 37 188 si nejsem jist.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane Tichý, pplk. Sekáč vydal rozkaz na základě porušení podmínek stanného práva.

Moji kopii seznamů nacistů, která mne sloužila a slouží, jako studijní materiál, jsem doplnil o svoji poznámku provdaná Lache. Tato poznámka je uvedena v kopii, která jsem předal do muzea v NB, a je i s otazníkem zveřejněna na stránkách www.lidice.cz/peticeNB/index.html to
Martha Wernerová byla jedna z největších nacistek v Haidě. Proslula svým výrokem: " Čechům maso nedávejte, ty musíme vyhubit jako krysy." Tento výrok je podstatnější než dohad, zda Martha Wernerová odpovídá přesně údaji ......

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pane učiteli Jiří Waltře, nechte, prosím, mé sestry na pokoji. Jedna je již mrtvá. Život mých sester nesouvisí s tématem Hra o kámen.
Máte li potřebu se dohadovat s panem Beranem, používejte k tomu jeho sestry, třeba s tématem souvisí!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pořád totéž: když je to pro něj výhodné, Vltavín-Doškář najednou obsahu textu dobře "nerozumí".
Řeč je přece o neetických manipulacích s dokumenty!

Bezelstně přiznává, že "studijní" verzi dokumentu s vlastnoručně připsanou poznámkou předal i Sklářskému muzeu, aniž by se ovšem obtěžoval na to pracovnice upozornit.
Mám kopii "jeho" seznamu členů NSDAP, kde ještě ŽÁDNÝ OTAZNÍK NENÍ (a není ani na tom exempláři v muzeu)! Josef Doškář tedy i ten otazník připsal zase až dodatečně, aby jeho nová verze aspoň částečně "seděla".
Podstatné je, že výše citovaný komentář k seznamu NSDAP je vědomá lež bez otazníku (viz 6. Říjen 2013 - 21:19).

Neodpustím si dvě poznámky:
Martha Wernerová byla v roce 1945 už asi 15 let vdaná. Proč by byla v seznamu NSDAP, který je z mnohem pozdější doby, uvedena pod jménem za svobodna? Upozornil jsem na to Pány Odpůrce opakovaně, naposled i veřejně v článku
http://www.i-noviny.cz/nazor/hry-o-kamen-aneb-jak-to-bylo-v-lednu-2006#.UlJ140pIu_4
Můžeme už snad považovat za prokázané, že jde jen o shodu jmen.

Proslulý výrok o masu a krysách, který PRÝ slyšeli příbuzní JD (dodnes ale nevíme kdy a kde?), a po desítkách let (!) o tom vyprávěli, to je podle pana zastupitele zřejmě hrdelní zločin, který bez dalšího šetření zasluhuje okamžitý trest smrti. - Nerad bych se někdy dožil toho, že "spravedlnost" ve městě zajišťují ozbrojenci uvažující stejně jako JD...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Nevoďte lidi za nos,pane Doškáři

citace... Pane Tichý, pplk. Sekáč vydal rozkaz na základě porušení podmínek stanného práva.
Vždyť v rozkazu nic takového není.To vy jste to tam dopsal.Navíc Vyhlášení stanného práva znamená jediné-soudy rozhodují ve zkráceném řízení a v nejvyšší sazbě za daný čin.Je s podivem,že lžete v NB,kde jak všeobecně známo zasedal stanný soud ve věci Rumburské vzpoury.
Pokud by ty soudy měly trestat dle vyhlášeného stanného práva -Národním výborem,nikioliv tím vaším revolučním,pak by především měli být stříleni zloději /viz prohlášení/.Kolik zlodějů stanulo před stanným soudem?Vaše pohádka o spravedlivé popravě dle stanného práva je vaše konstrukce,aby se zakryla masová vražda.Tak jak to řekl Uksovi Gebert.Zabití bez soudu je vražda.
Někdo si chtěl zřejmě vyřídit účty.Kdo,to se již lze těžko dopátrat.Nevědí to taky vaši příbuzní?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Manipulátor Jan Tichý

Ano pane Tichý máte kopii, kterou Vám zapůjčila děvčata z muzea ( tajně?), trvalo dlouho než mi ji pracovnice muzea zapůjčily zpět, abych tam tuto poznámku učinil. Po dlouhém, předlouhém jednání mně vyhověl pan starosta Dvořák. U něj v kanceláři jsem k tomu dal vysvětlení. V muzeu je k dispozici mnou opravená kopie seznamů nacistů i s vysvětlením u jména Martha Lache!
Mně jste informaci náhodou řekl, když se na přestupkové komisi řešilo Vaše vyjádření, že jsem padělal dokumenty. Za toto vyjádření jste na základě lži něco zaplatil. Máte zřejmě hodně peněz a koledujete si o další finanční postih.

Marta Wernerová nebyla zastřelená za to, že byla členkou NSDAP, byla zastřelena za to, že se u ní v kufříku našla zbraň na zabíjení, kterou v době stanného práva neodevzdala.
O tom, že byla nacistka hovoří svědectví žijícího svědka J. Rosického. Před nim veřejně prohlásila:" Čechům maso neprodávejte ty musíme vyhubit jako krysy!"
Že Wernerová byla nacista tvrdí i další žijící svědci ( pan Rasocha).

Bylo by velmi zajímavé, kdybyste položil otázku o členství v NSDAP synovi Marthy Wernerové rozené Lache, s kterým si dopisujete.

Pane Tichý, proslulý výrok Marthy Wernerové neslyšeli moji příbuzní, slyšel to pan Jiří Rosický, Toto svědectví je uváděno mnohokrát. Mám dojem, že poprvé jsem ho uveřejnil v Městském zpravodaji a mám pocit, že jsem ho přednášel i na semináři, kde jste také seděl.
Marta Wernerová tuto památnou větu pronesla v řeznictví na tehdejší třidě A. Hitlera ( nedaleko dnešního Ajeta). Pane Tichý, Jiří Rosický ještě žije! To je ten pán co mluvil s předsedou Taislerem 2. června 1945 a 3. června poznal M.Wernerovou, jako zastřelenou osobu na náměstí.
Jinak další svědectví hovoří o tom, že Martha Wernerová, s pistolí za pasem, kontrolovala české návštěvníky tehdejšího kina, aby neseděli vedle německých dívek a nedocházelo k prznění německé rasy.

Poslední věta je opět zavádějící, lživá a nespravedlivá!

I ve filmu hovořím o tom, dny odplaty byly spravedlivé, méně spravedlivé a nespravedlivé!!

V diskuzích vždy zdůrazňuji skutečnost, že provinilí Němci byli popraveni podle rozkazu pplk. Sekáče, za neodevzdání zbraní v době stanného práva! Pro někoho byli popraveni spravedlivě, pro někoho nespravedlivě. Tak to je a tak to zřejmě ještě dlouho bude.

Dále zdůrazňuji fakt, že každý má mít svůj hrob.
Rada města odsouhlasila obnovení hrobu o který se nikdo nestaral. Tento názor byl občany NB v zásadě jednoznačně přijat. Vy jste toto zvrátil a prosadil názor, aby byl postaven pomník na nejčestnějším místě hřbitova.
Zastupitelé města to schválili ( rozdílem 1 hlasu) až po ubezpečení, že popravení Němci nebyl fašisté.
Vy jste již týden po tomto usnesení obdržel od Trägerů zprávu, že tato podmínka nebyla splněna, že popravení byli v NSDAP a že MUDr. Träger byl esesák.
Tuto informaci jste nezveřejnil, ani jste neinformoval o této skutečnosti zastupitelé města.
Jste lhář a podvodník. Dejte mne, prosím, za tyto vyjádření k soudu!!!!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Herbert Werner vzpomíná na 2. červen 1945:
Poslední den mé matky Marthy Wernerové, rozené Lache, narozené 3. února 1904. Tehdy mi bylo 15 let. Ráno 2. června 1945 proběhla u nás domovní prohlídka. Nic nebylo nalezeno. Krátce nato mou matku odvedli. Asi o půl hodiny později ji přivedli zpátky zbitou, s podlitinami v obličeji. Donutili ji vydat brašnu, kterou jí dobrý přítel, šikovatel letectva, svěřil do úschovy. Nevím, co v té brašně bylo, ani jak se o její existenci vojáci dozvěděli. Potom s matkou zase odešli. To bylo naposled, kdy jsem svou matku viděl. Pak jsem se dozvěděl, že po několikahodinovém bití byla odpoledne kolem čtvrté hodiny zastřelena.
(Herbert Werner žil v Kanadě a bohužel už zemřel. Jeho vzpomínku cituji podle archivu MěÚ s materiály k historickému semináři 2009.)

Toto je JEDINÉ svědectví o smrti M. Wernerové. Ovšem pan zastupitel "ví" (odkud?), ¨že "byla zastřelena za to, že se u ní v kufříku našla zbraň na zabíjení"...

Jak máme rozumět tvrzení "...mi ji pracovnice muzea zapůjčily zpět, abych tam tuto poznámku učinil"? Do archivních dokumentů žádné poznámky, které pak vypadají jako součást dokumentu, rozhodně nepatří!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý tak už nelžete,pane Doškář

Doškář...V diskuzích vždy zdůrazňuji skutečnost, že provinilí Němci byli popraveni podle rozkazu pplk. Sekáče, za neodevzdání zbraní v době stanného práva!
Snad nejste tak hloupej,aby jste si nenašel definici Stannéího práva.
Stanné právo je mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti.
urychlený a zjednodušený proces znamená
V takové době začínají pracovat tzv. "stanné soudy", pro které platí zjednodušená právní pravidla (je např.zrušeno právo odvolání), což urychluje rozhodování.
To je naprosto jednoznačné.
Protože neproběhlo řádné trestní řízení,nebylo zjevně postupováno dle Stanného práva
To dobře víte a přesto lžete o spravedlivé popravě ostošest..

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pro pana Tichého opět a zcela určitě zbytečně.
Do mého studijního materiálu jsem udělal poznámku ... Lache provdaná Wernerová buď s otazníkem, nebo s poznámkou!

Požádal jsem panu starostu o pomoc. Pan starosta mně vyhověl. Můj studijní záznam mu pracovnice vrátily zpět a bylo mi umožněno v tomto listu uvést, že jde o moji úvahu, která nemá nic společného s původním dokumentem.
Všechny veřejné materiály jsou s touto poznámkou, nebo s otazníkem.
Vám o to ale nejde. Vy mne chcete opět poškodit. Tak že se se opět sejdeme u příslušného odboru naší radnice.

V kufříku byla pistole, která byla vystavena na radnici .

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Z petice Lidice-zveřeiněný záznam

Dokumenty o členství v NSDAP a SS: -
nacista Dr. Alfred Träger
nacista Albert Rachmann
nacista Herbert Richter
nacistka Martha Werner rozená Lache

Kde je ta poznámka nebo otazník?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Hele penězoměnci,to jsi vymyslel sám?A už podruhý?Asi jako těch 8 popravených nacistů.Tolik iich nenapočítal ani Doškář.To Sekáč střílel civilisty ještě jinde?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Na CL-Deníku v diskuzi panu Tichému,či mně ještě nikdo příspěvek nesmazal.Na rozdíl o penězoměniče a tzv. Odpůrců,jimž se maží příspěvky pro nevhodnost a vulgaritu s železnou pravidelností.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý -do zbraně soudruzi,dočkali jste se

To nás strašně mrzí,pane penězoměnci.Ale dám vám tip.Na stránkách vašich spolupracovníků z KČP najdete pozvánku k účasti na Mezinárodní protiváleční akce k 75.výročí "Mnichovské dohody"
cituji....
Vzhůru do Prahy! ke společnému boji proti hrozící válce ze strany Německa!

Ale máte největší čas,dneska již bude konec!Přeji příjemný zážitek
Zvou: KČP,Stránky obrany socialismu,Der rote Aufbau
Soudruzi z NDR jim udělali i plakát...http://www.himmlischevier.de/plakat13cz.pdf

Nahoru

Čechům maso nedávejte, ty musíme vyhubit jako krysy

Čechům maso nedávejte, ty musíme vyhubit jako krysy, zvolala nacistka Martha Wernerová. Více viz článek z 6.12.2008

http://www.i-noviny.cz/svedectvi-odsunu-26-cechum-maso-nedavejte-ty-musime-vyhubit-jako-krysy-20682#.UlTSlVZIvIU

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý chtěl nechat střílet do Čechů?

Jak známo,spolupracují tzv.antipomníkáři s organizací KČP.Vedle jejich solusignatáře je ve vedení této organizace i RSDr.V.Šípek, v Moskvě vyškolený normalizační předseda KV KSČ.
V den generální stávky v pondělí 27. listopadu se Šípek zřejmě rozhodl využít mocenské prostředky a v 10,30 telefonicky nechal povolat jednotku Lidových milic z Palivového kombinátu Antonína Zápotockého v plné zbroji a s protichemickými prostředky k ochraně budovy krajského výboru KSČ před účastníky demonstrace během generální stávky. Až dosud probíhaly ústecké demonstrace ve zcela pokojném duchu, jakýkoliv ozbrojený zásah proti čtyřicetitisícovému shromáždění na Mírovém náměstí mohl vyvovat paniku a rozsáhlé ztráty na životech.
Jednotka Lidových milicí Šípkův rozkaz neuposlechla naštěstí !!!

Nahoru

Re: Hra o kámen - dnes o Češích a krysách

Pro nezasvěcené čtenáře popíšu přehledně a co nejobjektivněji, oč v tomhle absurdním sporu jde:
12. ledna 2010 pánové Doškář, Cincibus, Danys, Kalous a Uksa zveřejnili „Petici proti novoborskému pomníku nacistů“ – a mezi přílohami petice je link „nacistka Martha Werner rozená Lache“ na dokument s tímto podrobným komentářem:

„Výpis ze seznamu členů NSDAP v Lindenau
ve 23. řádku levého sloupce je podtrženo jméno Lache Martha,
Svislá poznámka upřesňuje: ´PROVDÁNA WERNEROVÁ´
Datum narození tam sice chybí, vše, ale nasvědčuje tomu, že je to ona.
Marta Wernerová rozená Lache, se narodila dne 3.2.1904 v Lindavě(Lindenau).
Tato fanatická nacistka, veřejně prohlašovala : Čechy musíme vyhubit jako krysy. (svědectví J. R.) Wernerová pracovala v místním kině . S pistolí za pasem, kontrovala ( z důvodu nebezpečí prznění rasy), zda vedle německých dívek nesedí Češi (svědectví S.J).“
(konec doslovného citátu)

Shodně upravený dokument s podtržením jména a připsanou poznámkou Josef Doškář už několik let používá při argumentaci v našich polemikách a předloni jej v té podobě věnoval také do archivu našeho sklářského muzea (odkud jsem 13-stránkový seznam členů NSDAP v Janově, Lindavě a Boru na požádání získal).

Teprve nedávno se na příloze petice za poznámkou PROVDÁNA WERNEROVÁ? objevil taky otazník. Nedokážu přesně určit, kdy to bylo, ale zcela jistě až po 17. dubnu 2013: tehdy se totiž Josef Doškář dozvěděl, že mám kopii originálního dokumentu z archivu (a na něm ani podtržené jméno, ani připsaná poznámka není)!

Ocituji ještě odstavec článku „V Boru praskají bubliny“ z Novoborského měsíčníku v lednu 2011, kde Josef Doškář na straně 22 dole píše: „Zamlčuje skutečnost (tj. Jan Tichý, POZN. JT), že Marta Wernerová byla vedená v seznamech jako členka NSDAP. Je pravda, že v seznamu chybí datum jejího narození. Byla to jedna z největších nacistek, která veřejně prohlašovala, že Němci musí Čechy vyhubit jako krysy. Panu Tichému bych chtěl připomenout, že tenkrát chtěla paní Marta vyhubit také malého JT, dokonce i jeho maminku a tatínka. Kdyby se jim to povedlo, rodiny Tichých by dnes v N.Boru nežily. Proto Vás žádám, abyste vždy u M. Wernerové uváděl informaci, že byla členkou NSDAP a v případě, že jste „ pintlich“, uvádějte pane Tichý, před jejím jménem, prosím, slovní spojení - fanatická nacistka.“ (konec citátu)
(http://www.novy-bor.cz/customers/novy-bor/ftp/File/proMedia/leden2011web.pdf)

Zbývá řečnická otázka: Podle čeho čtenáři měsíčníku nebo signatáři petice mají poznat, že „jde o úvahu“ pana Doškáře, „která nemá nic společného s původním dokumentem“? A odkdy má toto tvrzení platit? Od roku 2010, nebo od letošního dubna???

Nahoru

Re: Hra o kámen - o krysách

Tak znovu
7. Říjen 2013 - 8:33 | vltavín

Pane Tichý, pplk. Sekáč vydal rozkaz na základě porušení podmínek stanného práva.

Moji kopii seznamů nacistů, která mne sloužila a slouží, jako studijní materiál, jsem doplnil o svoji poznámku provdaná Lache. Tato poznámka je uvedena v kopii, která jsem předal do muzea v NB, a je i s otazníkem zveřejněna na stránkách www.lidice.cz/peticeNB/index.html to
Martha Wernerová byla jedna z největších nacistek v Haidě. Proslula svým výrokem: " Čechům maso nedávejte, ty musíme vyhubit jako krysy." Tento výrok je podstatnější než dohad, zda Martha Wernerová odpovídá přesně údaji ......
Pro pana Tichého, je pravda, že existují historici, kteří zpochybňují výrok Marthy Wernerové s odůvodněním, že Martha neměla ten den náladu, že mohla třeba menstruovat a z tohoto důvodu by Čechy hubila jenom po dobu 5t i až 6 ti dnů.

Martha Wernerová byla popravena podle rozkazu pplk. Sekáče. Důvodem popravy nebylo to, že byla Němka, důvodem popravy nebylo to, že byla nacistka, důvodem popravy bylo, že neodevzdala pistoli na zabíjení lidí.

Nahoru

Re: Hra o kámen - Likvidujte Němce

Běda, běda Němcům, třikrát běda! Za své zločiny budou hořce pykat! Zlikvidujte je! Běda jim! Vylikvidujte je! E.Beneš z Popradu.

Nahoru

Re: Hra o kámen - novoborským nacionalistům

Ve chvíli, kdy namísto nezaujatého posuzování všech historických faktů nastoupí nacionalistická demagogie a omlouvání zločinů, je prvním poraženým sám národ. Brutální lži nebo mlčení totiž ještě žádný národ na světě neučinily lepším.

Nahoru

Re: Hra o kámen další rána Odpůrcům

Stavbu cyklostezky a nového sportoviště v podkrkonošském Rudníku přerušil objev hrobů. Za obcí v místě, kde má hřiště stát a cyklostezka procházet, v létě roku 1945 zastřelili pět Němců
"Německé prameny hovoří o tom, že to byli partyzán kdo stříleli, v českých kronikách se dozvíte, že to byla Československá armáda," shrnula rudnická historička Olga Hájková. Záznamy se shodují, že iniciátoři přinutili všechny rudnické Němce starší 15 let, aby sledovali, jak si pět mužů na okraji obce za sokolovnou kopalo hroby, a potom jejich zastřelení.
"V současné době celou věc prověřujeme pro podezření z trestného činu VRAŽDY," uvedla královéhradecká policejní mluvčí Ivana Ježková.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

A říkají německé prameny nebo české kroniky , proč byli zastřeleni ? Co vlastně provedli ?
A pomník bude ?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tady to máte podrobněji:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/269451-u-rudniku-lezi-pet-zastrelenych-nemcu-stala-se-pred-70-lety-vrazda/
Ve Wikipedii jsem našel taky toto:
Nach dem Zweiten Weltkrieg wurde der Ort durch Truppen der Sowjetunion besetzt und kam zur Tschechoslowakei zurück. Am 29. Juni 1945 wurden fünf Männer aus Heřmanovy Sejfy auf Befehl des Garnisonskommandanten von Hostinné wegen verbotenem Waffenbesitzes vor allen Einwohnern standrechtlich hingerichtet.
Nepřipomíná vám to něco? Ovšem ironicky vtipkovat nad pěti mrtvými není zrovna vhodné, kolego Zahradníku.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

No, připomíná , jasně, taky nalezené zbraně. A co píší v těch českých kronikách , ví se to taky ?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Další zpráva:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/270691-vysetrovani-po-69-letech-v-rudniku-vyzvedavaji-ostatky-zastrelenych-nemcu/

"Zákaz držení zbraně existoval, ale způsob vykonání trestu byl samozřejmě nelegální," poukázala i rudnická historička Olga Hájová.
Až policie vyzvednuté ostatky prozkoumá, chtějí je Rudničtí opět pohřbít, tentokrát však na hřbitově. "Ti lidé, ať byli jacíkoli, mají minimálně nárok na to, aby byli pohřbeni na hřbitově," řekl starosta Aleš Maloch. Na nové uložení ostatků by mohli přijet i potomci vysídlených německých obyvatel Rudníku.
(Časy se přece jen mění...)

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Bumerang nepochopil,že
a.Válka končila počátkem května 1945
b.Během války platí jiná pravidla pro vojáky a jiná pro civilisty

Bumerang,než začal trpět schízou, uvedl sám článek
Drzá lež potomků nacistů z Dobronína odhalena.
Odhalilo se jediné.Potomci měli pravdu.A stojí morálně výš než ulhaný holý Beran,když sami nechtěli další pokračování vyšetřování a odhalení třetího hromadného hrobu.

Pět zastřelených v Rudníku dávno má svůj symbolický hrob.A nikomu to nevadí.
Ještě podrobněji
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/269451-u-rudniku-lezi-pet-zastrelenych-nemcu-stala-se-pred-70-lety-vrazda/

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

"Je skoro zázrak, že se ostatky podařilo najít. Pevně věřím, že dnešní den posune oba národy dál v cestě k usmíření. Strašlivá válka v okamžiku roztrhala mnoho rodin. Muži, kteří byli pochováni dnes v Jihlavě, zde na Jihlavsku měli svou domovinu a žili zde se svými blízkými," připomněl Johann Niebler za pozůstalé na pohřbu dobronínských obětí.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pohreb-obeti-z-budinky-069-/domaci.aspx?c=A120915_142831_jihlava-zpravy_mav

Holý Beran bude dál trousit svoje jedovaté "údajně", "lživé" a podobně. Nedostatek dokumentů a svědectví považuje za důkaz neviny místních sadistů. On sám je nepoučitelný, fanatický nacionalista a cvok, který pozůstalým Němcům nesahá morálně a lidsky ani po kotníky...

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nejsprávnější reakce by byla: no comment.
Ale všimněte si, je to furt to samý: když holého Berana usvědčíte ohledně PITOMOSTI X, ihned vyrukuje úplně bez souvislosti s další PITOMOSTÍ Y.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak se vraťte k nějakému "obyčejnému" tématu, třeba ke knížkám, a máte od Holého pokoj, ten stejně na nic jiného nereaguje.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý,mohlo by Berana zajímat

Trestní zákoník
§ 165

Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Našel jsem Pamětní knihu obce Heřmanovy Sejfy / Rudník 1946-1957, ale žádné objevy nečekejte:
http://vychodoceskearchivy.cz/ebadatelna/zobrazeni-publikace-trutnov/?adresar=CZ_225105010_1577_x1&strana=60&nadpis=Pam%C4%9Btn%C3%AD%20kniha%20obce%20He%C5%99manovy%20Sejfy%20%28Rudn%C3%ADk%29%201946-1957

Dlouhý historický souhrn napsal původní kronikář J. Kýnl, po jeho přeložení vznikla mezera až do roku 1952 (viz str. 60). Zápisy za rok 1945 dodatečně sepsal učitel J. Opočenský (str. 61). Očekávaným způsobem popsal "odhalení příprav ke spiknutí proti místním Čechům" a popravu jeho organizátorů (str. 64). Tehdy by to ani jinak napsat nemohl. - Kronikář nezapsal data odhalení, soudu ani popravy, ale jmenovitě uvádí 6 "vojenským soudem odsouzených k trestu smrti zastřelením", mezi nimi je i "Stuchlík (národností Čech)"!?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Začíná to být napínavý, český zdroj uvádí 6 zastřelených a německý zdroj , že všichi mladí Němci museli přihlížet, jak si 5 Němců, kteří pak byli popraveni, kope hroby. Kam zmizel popravenej Stuchlík ? Vyšetřuje se to taky ? Jinak pane Tichý, jste obětavej, že ty informace pro další čtenáře dohledáváte. Díky.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

No, spíš je to standardní lajdáctví žurnalistů: Na desce v chodbě kostela je jako první Alois Baruschka, ale reportér začne výčet až druhým jménem. A v článku i v rámečku pak už jen chybu zopakují?

Kronikářův seznam se totiž liší: Franz Pohl, řezník - jeho syn Andris - Josef Gaber, pekař - Josef Stránský, holič - Stuchlík (národností Čech) - Baruška.
Podivné: ročník 21, absolvent gymnázia, pracovně nasazen v Německu - a komolí německá jména?

Patrně tedy existuje ještě nějaký jiný pramen?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Doufám, že alespoň ta místní historička měla nějaký hodnověrný pramen.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Komunisti přirostli k srdci asi vám,když jste dokonce seznámen s trestními podáními členů ortodoxních komunistů z KČP.
Sám se usvědčujete ze lži,když uvádíte platnost do r.2009 a znění § se nemění
Takže upřesním
§ 365 Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý,mohlo by Berana zajímat

Podstatné ale je,že být to v opačném gardu,tak Bumerang sepisuje pro sebe,či Danyse jedno z dalších trestních oznámení.To by jistě podali i na stránky Lidice,kde se trestný čin vraždy vychvaluje jako spravedlivá poprava.
Ale nepředbíhejme.Uvidíme,jak bude poprava v Rudníkách kvalifikována policií.
Třeba pak podají trestní oznámení Pecina se Šináglem,kteří Vám tak leží v žaludku.Kdo ví.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zas jedna zbytečná debata s exhibicí plzeňského právníka. Stačilo včera upozornit na překlep a přepsat § 165 na 365.

Nahoru

Re: Hra o kámen - Rudník, pokračování

Novináři si konečně všimli šestého zavražděného Němce v Rudníku. Byl to divadelní ochotník Alois Baruschka, zastřelený jinde a o den dřív než dalších pět civilistů, 28. června 1945 (v článku je trapný překlep 1965!?). Další zbytečná oběť fanatických mstitelů, kteří se mstili na těch nepravých:

Zbraň, kterou partyzáni objevili pod schody jeho domu, totiž podle pamětníků nebyla střelby schopná. K jeho vraždě navíc vůbec nemuselo dojít. Ochotník byl v době, kdy k němu dorazila zpráva, že se má vrátit, už na cestě do Německa. Z Liberce se vracel do Heřmanových Sejfů, jak se tehdy Rudník jmenoval, v naději, že v obci bude moci zůstat. Byl to ovšem tragický omyl. Baruschka argumentoval, že jde o divadelní rekvizitu, nic mu to nebylo platné. „Odpověděl, že se jedná o nefunkční zbraň, kterou používal, když hrál v tělocvičně divadlo,“ uvádí v knize Ortsbuch Hermannseifen Anneliese Tölgová. Baruschka před popravou trpěl. Češi ho brutálně týrali. „Když poprosil o něco k pití, naplivali mu do tváře. Paní Schoberová ze svého bytu viděla, jak tomu chudákovi neustále mlátili obličejem o stěnu a dveře,“ vzpomíná pamětnice. Podle svědectví Tölgové byl zastřelen zezadu, tak aby to vypadalo jako pokus o útěk.
http://data.5plus2.cz/5p2pdf/2014/05-16/20140516DND000_PETPLUSDVA_ND-TRUTNOV.pdf

Nahoru

Re: Hra o kámen - Rudník, pokračování

Hm, argumentovat článkem nějakého "autora" v novinách páně Babiše, který se navíc odvolává na údajné svědectví nějakých osob v dalším díle kohosi ...
Jedna paní povídala ...
Schovávat divadelní rekvizitu pod schody?

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Aspoň že již nejsou v těch německých rukou.Ale v těch správných-slovanských.
Počkáme až se vyjádří nejserioznější a nejobjektivnější tisk.Halonoviny.
Jedna věc je,že popravy civilistů bez soudu jsou vraždy.Druhá,že takovýmto akcím veleli často čeští komunisté.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

... no, a co tam máte dál, anonymní růženíne?
Psal jsem o úrovni argumentů. A ano, Haló noviny jsou jistě výrazně serióznější a objektivnější, než argumentace p. Jana Tichého.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý,seriozní Halo noviny

Halo noviny... dokreslil Skála aktuální situaci na Ukrajině. »To, co se nyní děje, je první případ od druhé světové války, kdy se liberální svatoušci v Evropě dávají dohromady s fašistickou verbeží!«
Kdopak se to dal v Evropě před r.1939 dohromady s fašistickou verbeží?Copak není pravda,že komunisté nechali cvičit po WWI na svém území fašistická vojska Wemachtu?
Nebyli to komunisté,kdo rozpoutali WWII po boku Hitlerovského Německa jako spojenci?
Nebyli to komunisté kdo na Ukrajině rozpoutali uměle hladomor s 6-8.mil obětmi a vyvolali tak odpor Ukrajinců,který vynesl nahoru Banderu?
Asi v těch Halo novinách trpí ztrátou paměti,to je jediné,co se o nich dá seriozně říci

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Zdrcující logika Mistra Oslích Můstků JH=JB: Slovensko je Balkán - ČTV se omluvila, že to tak nemyslela - Duškův děda byl HáJot - Dušek se zná s Gebertem - ergo kladívko: další rána válečným štváčům!?

Proč to sem vůbec píše? Nebyl taky pionýr? Má to v hlavě v pořádku? Co na to Jan Tleskač?

Nahoru

Re: Hra o kámen - Žena na Benešovsku zemřela po útoku berana

Tak Ézl Hans řádí i jinde :o)).
Holý beran,co nikdy za komunismu nesoudruhoval a učitele zásadně oslovoval pane.
Jediné vysvětlení.Postával jako vekslák někde u Kova,mlátil hlavou v předklonu o chodník a opakoval Guten Tag,wechseln?
Taková pozice těch prostitutek u Svoru.A povaha tomu odpovídající.
A pozdravujte spolubarikádníka Cincibuse,co dnes velí tomu sdružení extremistů dle BIS,co vznikl z
marxisticko–leninského klubu 35. základní organizace KSČ v Chomutově.
Vrána k vráně sedá.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Asi jste skutečně mlátil tou hlavou při wechseln,wechsel před němčoury až o zem.Je to znát

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý,co stojí za Odpůrci?

Na tuto akci zval jeden z nich-signatářů.Je tam podepsán a pochvaloval si to jako báječnou akci.V Praze na ně zavolali policii a v Polsku? Vztyčené prostředníčky,plivance,lidé otáčí se zády,nadávky a vztyčené paže-tak je zdravili,mrkněte,je to síla
http://www.youtube.com/watch?v=U1tJEXIAOzk

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nic mne nerozzuřilo.Báječně jsem se bavil,jak se veřejnost staví k těmto soudruhům,kteří se zapomněli v dobách,kdy vyvolali studenou válku.Nejel jste tam na té raketě?Nedivil bych se.Možná vám Cincibus zařídí,že přijedou do NB.Mohli by to vzít se zdravicí kolem Egermanna,Danysovy skříňky k Bojovníkovi.A nějakou trachtaci na hřbitově.Fangle jste si uschoval ne?Akorát ti vlajkonoši,nebručej?
Češi jsou mírnější než Poláci.Snad po nich plivat nebudou.

Nahoru

Hra o kámen - Zastřelení Němců, stejně jako v NB, není vražda

Zastřelení Němců v Rudníku nebylo vraždou, řekla policie. Případ odložila
http://hradec.idnes.cz/odlozeni-pripadu-poprava-nemcu-v-rudniku-f1z-/hradec-zpravy.aspx?c=A170405_111732_hradec-zpravy_the
„Nejde o podezření z trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak. Zjistili jsme, že osoby, které popravu nařídily či vykonaly, tehdy jednaly v souladu s tehdejšími zákony, předpisy a vyhláškami a nedopustily se tedy žádného trestného jednání,“ potvrdila Lenka Burýšková z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Poprava byla vykonána 28. června 1945 před bývalým závodem na umělé hedvábí, kde dnes stojí továrna Avon Automotive.
Archeologové a kriminalisté našli ostatky tří lidí v Rudníku na Trutnovsku, začalo vyšetřování několikanásobné vraždy.

Z německé kroniky vyplynulo, že Němce zastřelili partyzáni, podle české kroniky to byla armáda. Zdůvodnění znělo, že schovávali zbraně.

Nahoru

Re: Hra o kámen 2 - skutečně: jsou to podobné excesy!

"První obětí krvavého léta roku 1945 v obci Rudník se stal živnostník Alois Baruschka. Byl majitelem instalatérské firmy a rodinné vilky v Rudníku – Terezíně. Léta působil v ochotnickém spolku. Baruschka se svojí manželkou byli již v transportu do Německa. Mezitím došlo k prohlídce jejich domu, při které byla nalezena puška. Jednalo se však o divadelní atrapu. Přesto byl vydán rozkaz k zatčení Aloise Baruschky. Vlak s odsunovanými Němci na trase mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou byl mezi poli zastaven a podél vagónů chodili vojáci, kteří vyvolávali jméno“ Baruschka“. Manželé Baruschkovi se nejprve nechtěli ze strachu přihlásit, ale později manžela přesvědčila jeho paní, aby tak učinil. On zase myslel, že ho potřebují na práci a budou moci zůstat doma. Baruschka byl po přihlášení se ihned dvěma vojáky zatčen a odvezen zpět do Rudníku. Tam byl odveden ke svému domu a ukázána mu nalezená puška. Vysvětlení, že se jedná o divadelní atrapu, nepomohlo, ale naopak byl velmi krutě zbit. Jiná Němka ze sousedního domu oknem tajně sledovala, jak mu příslušníci RG tloukli hlavou o zeď, až byl celý od krve. Pak ho vojáci vedli do bývalého pracovního tábora u továrny na umělé hedvábí, kde měl přečkat noc. Vše se odehrávalo 28. června 1945, tedy den před popravou 5 osob u sokolovny. Cestou se jeden z vojáků eskorty pochlubil, že druhý den bude popraven se zbývajícími 5 odsouzenými muži. Baruschka po této zprávě vyčkal příhodného okamžiku a dal se na útěk. Jeho šance však byly beznadějné. Při útěku směrem do stráně k lesu byl zasažen výstřelem z pušky do zad a na místě mrtev. Jeho tělo pak bylo zahrabáno nedaleko od místa, kde byl zastřelen, kousek u břehu Stříbrného potoka.

Dne 29. června 1945 byli všichni obyvatelé z obcí Rudník a Javorník (Mohren) ve věku od 16 do 65 let vyzváni, aby se povinně dostavili ve 2 hodiny odpoledne k místní tělocvičně v Rudníku. Pro obyvatele Javorníku přijely autobusy. Všichni z Javorníku si mysleli, že se už jedná o odsun. V Rudníku nikdo nevěděl, proč tam mají jít a co se vlastně děje. Až od farářů se dozvěděli, že 5 mužů z Rudníku, u kterých byly údajně nalezeny zbraně, mělo být odsouzeno k trestu smrti a budou před celou obcí pro výstrahu zastřeleni. Před exekucí byly v obci provedeny dvě prohlídky, z nichž při první nebylo nic nalezeno a až při druhé byly údajně nalezeny u obviněných osob zbraně. ..."

Nahoru

Popravy podle rozkazu za držení zbraní v době vvjímečného stavu

Pane Tichý a tyto informace jsou od koho? Můžete to doložit svědeckými výpověďmi českých svědků, nebo jsou to opět poudačky stejné, které jste opisoval od potomků esesáka Trägera a osob jim podobným, které mimo jiné uvádějí, že se na náměstí v Boru stavěly šibenice.
Českoslovenští vojáci měli proti sobě nacistické šílence, všech věkových kategorií, kteří si odsouhlasili totální válku do úplného konce. Ti co neodevzdali zbraně byli popraveni.
U nezvladatelných nacistů, museIi často vojáci používat i donucovací prostředky.
Někteří nacisté i v této době slibovali věrnost Hitlerovi a často nadávali Čechům do českých psů. I v této době.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý - Pane Doškáři!

Asi jste si moc pozorně nepřečetl ani ten článek o Rudníku včetně odkazů v textu. O výjimečném stavu (na konci června 45?) tam není vůbec žádná zmínka. Kromě toho atrapa určitě není zbraň.

Válečníci uvažující jako vy vytvořili v Boru už od dob totáče takovou atmosféru, že mi všichni pamětníci zdůrazňovali: "Jenom mě proboha nikde nejmenujte..." Dokonce i ten jediný, který se zveřejněním jména původně souhlasil, to pak vzal zpět. Takže za pravdivé přetlumočení toho, co mi o borském lynči vyprávěli, ručím sám. Buďte tak laskav a přestaňte mě bezdůvodně urážet!

Ostatní čtenáři jistě sami posoudí důvěryhodnost mých článků - a vaši propagandu, která už víc než osm let k ničemu nevede.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ačkoliv jsem si přečetl článek několikrát, nic o NB tam není.
Navíc se v tom přestávám orientovat
Rozkaz velitele pěšího pluku 47 k vykonání trestů dle stanného práva.
teď už je to zase
Rozkaz velitele pěšího pluku 47 k vykonání popravy v době výjimečného stavu
Ono bylo těch rozkazů více?

Ale stojí tam....Také těmto událostem se policie před více než deseti lety věnovala a také je odložila s tím, že nejde o podezření ze zločinu několikanásobné vraždy. Závěry policejního vyšetřování z okolí Ostroměře a Holovous ale zpochybňují nová svědectví, která před několika měsíci získala MF DNES

Nahoru

Popravy podle rozkazu za držení zbraní v době vvjímečného stavu

Pan Tichý je to jasné

Zastřelení Němců v Rudníku nebylo vraždou, řekla policie. Případ odložila

Pro pana Tichého ještě jednou:

http://hradec.idnes.cz/odlozeni-pripadu-poprava-nemcu-v-rudniku-f1z-/hradec-zpravy.aspx?c=A170405_111732_hradec-zpravy_the

„Nejde o podezření z trestného činu a není na místě věc vyřídit jinak. Zjistili jsme, že osoby, které popravu nařídily či vykonaly, tehdy jednaly v souladu s tehdejšími zákony, předpisy a vyhláškami a nedopustily se tedy žádného trestného jednání,“ potvrdila Lenka Burýšková z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Poprava byla vykonána 28. června 1945 před bývalým závodem na umělé hedvábí, kde dnes stojí továrna Avon Automotive.
Archeologové a kriminalisté našli ostatky tří lidí v Rudníku na Trutnovsku, začalo vyšetřování několikanásobné vraždy.

Z německé kroniky vyplynulo, že Němce zastřelili partyzáni, podle české kroniky to byla armáda. Zdůvodnění znělo, že schovávali zbraně.

Případ je obdobný jako v Novém Boru.
Provinilí Němci byli odsouzeni v době stanného práva, za držení zbraní na zabíjení lidí. Následně byli popraveni.

V Boru místní velitel dokonce toleroval provinilce , kteří neodevzdali lovecké zbraně, nebyli zastřeleni, ale byli vyvezeni za hranice ČSR.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

A už je to tu zas.
Vltavína propustili z ústavu pro duševně choré, tak zde zase bude do zblbnutí omílat svá rádobymoudra, která si vycucal z prstu a která mu můžou žrát jen tupé ovce.

Doporučuji ignorovat, protože dokud bude na takovéhle osoby pořád někdo reagovat, tak budou i nadále upozorňovat na své pochody, které se vytvářejí v jejich mozku, co mozku, v tom prejtu, jak by řekla vrchní světnicová Králová.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Po právu nařízené popravy

Viz níže.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Po právu nařízené popravy

Bohdan nám z takového ústavu zřejmě píše. Na tom ale nezmění skutečnost, že stejně jako v N.Boru policie zjistila:

„ Zjistili jsme, že osoby, které popravu nařídily či vykonaly, tehdy jednaly v souladu s tehdejšími zákony, předpisy a vyhláškami a nedopustily se tedy žádného trestného jednání,“ potvrdila Lenka Burýšková z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Viz:http://hradec.idnes.cz/odlozeni-pripadu-poprava-nemcu-v-rudniku-f1z-/hradec-zpravy.aspx?c=A170405_111732_hradec-zpravy_theiz

V N.Boru nám to mohou dosvědčit dosud žijící svědci. Říkali to kdysi i panu Tichému. Panu Tichému se to do krámu nehodilo. I to mohou ti žijící svědci dosvědčit.

Rozhodnutí policie mluví jasnou řečí.

Nahoru

Re: Hra o kámen (2) - Vraždění podle zákona

Jen ještě PS s připomínkou ostudného zákona 115/1946 Sb.:

Paragraf 1: „Jednání, k němuž došlo v době od 30. září 1938 do 28. října 1945 (!!!) a jehož účelem bylo přispěti k boji o znovunabytí svobody Čechů a Slováků nebo které směřovalo ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, není bezprávné ani tehdy, bylo-li by jinak podle platných předpisů trestné.“

Zákon byl od počátku plošně zneužíván k navození beztrestnosti u prakticky všech zločinů a zvěrstev spáchaných na Němcích a údajných kolaborantech, které se nepodařilo zahladit jinak. Kromě ministerstva národní obrany, které opakovaně doporučovalo zákon aplikovat i u masových vražd, a instrukcí ministerstev spravedlnosti a vnitra, které doporučovaly maximální opatrnost ve věci případů, které mohly být zahrnuty pod zákon č. 115/1946 Sb., zejména pokud měli být pachatelé partyzáni (ať už se k tomuto označení dostali jakkoliv), zneužívání zákona napomohlo i opakované vyjádření ministra spravedlnosti Drtiny, že podporuje jeho „maximálně liberální aplikaci“, což si většina státních zástupců vyložila ve smyslu „skoro na všechno“. ... i když se našli policisté ochotní věc vyšetřit a případ prošel díky odhodlání státního zástupce před soud (což bylo dost výjimečné), docházelo k jeho zastavování soudcem na základě vyžádaných posudků od ministerstev či interpretace samotného soudu.

Široká veřejnost a členové Parlamentu začali získávat povědomí o skutečné situaci až na přelomu roku let 1946/1947, na základě rostoucího zájmu médií doma i v zahraničí. To co původně začalo jako snaha vyšetřit neadekvátní postupy proti nevinným Čechům (s výslovným předsevzetím, že do násilností na Němcích se nebude zbytečně šťourat), se postupně rozrostlo do obrovského skandálu. Poslanci, kteří původně věřili, že zákon byl v podstatě používán tak, jak měl být, na základě novinových článků a později i vyšetřování s rostoucí hrůzou zjišťovali, že jako spravedlivá odplata byly interpretovány masové vraždy řadových Němců, kteří se ničím zvláštním neprovinili, vraždy malých dětí, znásilňování německých žen, mučení, krádeže a uchvácení majetku, braní a popravy rukojmích... (konec citátu z Wikipedie)

Už víte, jak si máme vykládat tvrzení, že "osoby jednaly v souladu S TEHDEJŠÍMI zákony"?
Ale díky Vltavínovi/Doškářovi, že to zas po letech připomněl. Aspoň si mladší čtenáři přečtou něco o borském vraždění, třeba tady:
http://www.i-noviny.cz/autori/jan-tichy?page=6

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Neměl být správně podle tehdejšího zákona popraven pan Alois Baruschka zbraní nalezenou v jeho domě (divadelní rekvizitou) ???

Nahoru

Hra o kámen Rozhodnutí policie mluví jasnou řečí.

Provinilí Němci byli popraveni za držení zbraní na zabíjení lidí v době stanného práva. Bylo tomu tak v Novém Boru i v Rudniku. Tuto skutečnost mohou potvrdit dosud žijící svědci.

Rozhodnutí policie mluví jasnou řečí. Pan Tichý je lhář a podvodník. Toto tvrzení rád obhájím před soudem.
Již po několikáté Jana Tichého vyzývám , aby mne za toto tvrzení dal k soudu. Neudělá to. Soud by mé tvrzení potvrdil a on by nemohl veřejně lhát dál!

„ Zjistili jsme, že osoby, které popravu nařídily či vykonaly, tehdy jednaly v souladu s tehdejšími zákony, předpisy a vyhláškami a nedopustily se tedy žádného trestného jednání,“ potvrdila Lenka Burýšková z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Viz:http://hradec.idnes.cz/odlozeni-pripadu-poprava-nemcu-v-rudniku-f1z-/hradec-zpravy.aspx?c=A170405_111732_hradec-zpravy_theiz

Jan Tichý trpí doživotním traumatem za to, že jeho otec poslal na smrt oběšením nevinou Němku.
Každý, kdo si přečetl slova paní Gebertové, kdy přísahá před bohem, že je nevinná, tak ví, že ta slova jsou noční můrou Jana Tichého.

Otec Jana Tichého, byl jediný soudce v ČSR, který po válce žádal zvýšený počet katů v jeho rajonu. Jako jediný soudce v ČSR žádal Ministerstvo spravedlnosti o zvýšení diet pro tyto katy.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Za porušení Stanné vyhlášky jde obviněný před stanný soud, který rozhodne o výši trestu. Tak zní stanný zákon.
Divím se, že to v Novém Boru nevědí. Zvláště když tam v hotelu Adler již jednou stanný soud zasedal. A aspoň ti, co se zabývají Rumburskou vzpourou, by to měli vědět.
Traumatem zjevně někdo trpí. Ale z pana Tichého. Jinak by ho již dal dávno k soudu jehotvrzení, že bez stanného soudu nemohli být civilisté popraveni. Tedy je to vražda. A nejen jeho, ale např. i pana Smejkala, který borský masakr učí na školách jako temnou kapitolu místních dějin. Nebo autora Hry o kámen, který na celé kino pronesl, že to byla vražda.
Myslím, že řečeno bylo již mnohokráte dost a dál se diskuze s opětovným cílem urážet pana Tichého, či jiné osoby, nehodlám účastnit.

Nahoru

Re: Hra o kámen - (2) ...a nebylo vám zima?

Tak Josef Doškář má už halucinace nesmrtelných "očitých svědků" i v Rudníku, stačil mu k tomu tvrzení jeden novinový článek :o)))
Ze stejného soudku je objev, že pětičlenným mimořádným lidovým soudem jednomyslně odsouzená udavačka byla nevinná německá babička...
A další Doškářova halucinace je, že má kompletní přehled o všech žádostech předsedů MLS z celé ČSR v letech 1945-47 ministru spravedlnosti. Trapné!

Jeho propagandistické bláboly jsou 8 1/2 roku pořád stejně nevěrohodné, nemá smysl je brát vážně. Howgh.

PS: Na konci tohoto článku -
http://www.i-noviny.cz/nazor/motak-josefa-geberta-z-listopadu-1943#.WOtZhFK1v1I
- je stručné svědectví novináře, který na výjezdním zasedání MLS v Lounech tenkrát osobně byl.

Nahoru

Žena R.H: " Reinhard Heydrich chtěl pro Čechy jen to nejlepší."

Jan Tichý nikdy selský rozum neměl. Neměl ho zřejmě ani jeho otec.
J. Tichý opakuje řečí příbuzných po německých provinilcích stejně jako manželka R. Heydricha, nebo děti esesáka Trägera, nebo zločinci odsouzení v Norimberském procesu.
Fanatismus 98% německého obyvatelstva velmi dobře odhaluje film vysílaný každé úterý na ČT 2 nazvaný Hitlerovy děti ( opakování 12.4. a 17.4. na ČT 2).
V Norimberku bylo rozhodnuto o denacifikaci Německa. Kdo to nechtěl pochopit a neodevzdal zbraně na zabíjení lidí byl v době stanného práva popraven.

Jak to skutečně v NB 2.června je dobře popsáno a zveřejněno:

viz.:http://www.i-noviny.cz/nazor/trochu-o-povalecnem-zatykani-v-boru-u-ceske-lipy
http://www.i-noviny.cz/nazor/tobe-adolfe-hitlere-slibuji-poslusnost-az-do-smrti
http://www.i-noviny.cz/hydepark/hra-o-kamen-film-natoceny-se-zamerem-poskodit-odpurce-pomnikuhttp://www.lidice.cz/peticeNB/index.htmlhttp://

Ne, pane Tichý tyto argumenty je nutné brát vážně. Je to vážně svědectví lidí, kteří tvrdí opak toho, co tvrdíte Vy.
Tyto svědectví jste vynechal - zalhal. Žijící svědci to mohou dokázat.

Ještě nedávno, manželka Reinharda Heydricha, říkala: " Reinhard Heydrich chtěl pro Čechy jen to nejlepší."

Při Norimberském procesu , všichni obvinění prohlašovali , že jsou nevinní.
Göring se snažil před soudem vystupovat jako druhý muž Třetí říše, který před válkou pomohl vybudovat německé hospodářství, ale se zločiny vůdce Adolfa Hitlera neměl nic společného. Ovšem současně hrál roli muže, kterého vítězové předem odsoudili k smrti, a o tomto konci přesvědčoval i ostatní obžalované.
Göring pateticky obhajoval svou nevinu, dovolával se svědectví Boha a prohlašoval, že všechno, co dělal, dělal z čirého vlastenectví.
Göring se při pro procesu často smál.
12 provazů, 12 žádostí o milost, jedna sebevražda
V úterý 1. října 1946 vynesl tribunál rozsudky. Dvanáct nacistických pohlavárů, generálů a propagandistů včetně Göringa bude pověšeno.
Všichni odsouzení požádali o milost. Vždyť od začátku tvrdili, že jsou nevinní. Jen plnili rozkazy a chovali se jako němečtí vlastenci.
Pane Tichý, Váš otec,soudce, který nechal popravit nevinnou Němku Gebrtovou, byl jediný soudce v ČSR, který žádal do svého rajonu zvýšený počet katů. Dále, jako jediný, žádal pro katy zvýšený příděl diet.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Trochu jsem se porozhlédl za těmi trojjedinými vlasteneckými organizacemi. Když nedostali pana Tichého, vytáhli do boje proti ČT. Je to módní

Věc: Stížnost na podvracení České republiky pořady ČT 2
Dámy a pánové,
v poslední době jsou uváděny, zejména na veřejnoprávním kanálu ČT2, programy, které jsou nepřátelské našemu obyvatelstvu, našemu státu.
Jedná se například o pětidílné Česko-německé století, Adolf a Eva, 1945: Krvavý mír a další. ...Požadujeme rychlou a účinnou nápravu v programové skladbě ČT. Nelze nečinně přihlížet, či podporovat, obracení historie naruby, připravovat další velké škody našemu státu a obyvatelstvu....
V Praze, dne 8.12. 2018
Z. Cincibus v.r.,
místopředseda
Národní rada Klubu českého pohraničí, z. s.

Tak se podívejme. Britové a Francouzi (vítězní spojenci) nám obrací historii. A k tomu ještě čeští historici Doc. Mgr. Matěj Spurný, Mgr. Libor Svoboda, PhD. A to vše v žoldu B. Posselta.
Nejvíce mě ale zaujalo to PODVRACENÍ REPUBLIKY. Jaksi zarostlo pod kůži. Nechvalný paragraf komunistů, za který se dával i provaz.

ČSBS. Nevpuštěna do Senátu ČR. Památníku Terezín také došla trpělivost s jednáním předsedy Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslavem Vodičkou. Komise, která tryznu připravuje, doporučila nezařazovat svaz mezi spolupořadatele každoroční tryzny.
Zato má ale Vodička "hrníček" s podobiznou v nabídce Naše vojsko bývalého člena ČSBS. Nová edice - Vodička, Ondráček, Okamura.

Vhodný dárek pro člena ČSBS k vánocům
https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/94-1-Hrnky-s-potiskem/135-2-Prezidenti-a-politici/5/5921-Hrnek-Jaroslav-Vodicka

No a ČSOL ? Dále ideologicky splývá...V krásném a příjemném prostředí budovy OV KSČM v Břeclavi předal zástupce České obce legionářské Jan Kux z Brna prostřednictvím 1. místopředsedy NR a předsedy OR KČP v Břeclavi Jaroslava Baťky třem novým členům ČSOL v Břeclavi členské průkazy.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý. Podobné?

Člen bojovníků za svobodu nazval učitele neonacistou, dostal podmínku
5. března 2019 6:24
Předseda jablonecké pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu dostal podmínku za pomluvu učitele. Mluvil o něm jako o neonacistovi. Město kvůli tomu možná svazu nepošle dotaci.
Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/jablonec-nad-nisou-cesky-svaz-bojovniku-za-svobodu-neonacista-podminka.A190304_162535_liberec-zpravy_jape

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak to jsem zvědav :o))) Nový Bor to, jak potvrzeno, není. Ten symbolický železný válečný kříž je ale dnes symbolem největších českých vlastenců, stoupenců kapely Ortel a Hnídka- Ortela. Lze ho koupit v jejich e-shopu..

https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemstvi-unikatniho-nacistickeho-pomniku-je-jediny-v-cesku-40304958?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Včera bylo jednání na Krajském úřadě,které se týkalo péče o válečné hroby aj. v celém Libereckém kraji,kterého se účastnili zástupci st. správy z MěÚ N.Bor i samosprávy( místostarostka St. Silná). Informovala nás o tom na včerejší Radě města.
Jinak-dnes je Den lidských práv.
Připomínám si,že jsme se před 30ti lety měli tento den sejít na demonstraci v Praze . Tam bychom asi dostali nakládačku,jako dostali účastníci průvodu 17.11. Listopad vše urychlil. Tak si dnes Den lidských práv můžeme připomenout jinou událost v centru Prahy. Před 30ti lety byla 10.12. spousta sněhu a mrzlo...
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pamatuji, jezdil jsem do Boru. Upozorníla nás kolegyně PeadDr. Studecká, Mimochodem učil jsem na učilišti Severky. Protože bylo tenkrát málo učitelů, tak se mnou učil např. chartista, nebo pan Machytka, jehož syn k nám promlouval z rádia Vatikán. Byly dvě sborovny, jedna pro nás a druhá pro komunisty.
17. listopadu ucho samozřejmě na radiu Svobodná Evropa a již hlásili, co se děje. A v Čt hlásili velký přírodní úkaz. Polární záři. Byla skutečně nádherná a se sousedy jsme se sešli při pozorování. Tak jsem jim již vyprávěl o Praze.
Ta záře byla asi symbolická a potlačila tu nad Kladnem.
Symbolem v Boru byla paní MUDr. Šepsová, pamatuji ji, jak přijela a promluvila. No a pak Letná. Mrzlo pěkně.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Koukám, čím dále v čase od "revoluce", tím více "revolucionářů" :-) :-) :-) .....

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Kysleý hrozny :D A vám nezbývá než shromáždění na připomínku revoluce obcházet s fotoaparátem a pořizovat dokumentaci. Smutný příběh.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Čím dále od revoluce, tím víc platí :

„Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok.
V.Havel,červen 1992
Přeji hezký advent

Nahoru

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

BETLÉMSKÉ SVĚTLO
https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik/

Betlémské světlo je plamínek, zapalovaný každoročně před Vánoci v betlémské jeskyni, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Akce šíření Betlémského světla poprvé proběhla v Rakousku v roce 1986 jako charitativní akce pro radost postiženým dětem. Do Betléma, místa narození Ježíše Krista, je pro Betlémské světlo každý rok vyslán chlapec nebo děvče (říká se jim Dítě Betlémského světla), kteří vykonali něco dobrého. Odtud se světlo lásky a pokoje šíří do celého světa, putuje napříč celou Evropou jako symbol míru a přátelství. Skautští kurýři každoročně rozváží a roznáší po celém Česku Betlémské světlo jako předvánoční službu skautů společnosti. Betlémské světlo do ČSSR poprvé přivezl oddíl bratří Revilliodových v prosinci 1989, skauti společně s Betlémským světlem zapálili svíčku na hrobu Antonína Benjamina Svojsíka, zakladatele českého junáctví. CL’21 všem svým ctěným čtenářům a příznivcům přeje sílu lásky a pokoje Betlémského světla po celý nový rok 2020!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

:-) :-) :-) Koukám, pan (?) Pallando byl loni 17. listopadu na náměstí. :-) :-) :-)

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Jj - také tak nějak souhlasím s tím, že se nemá věřit "milionchvilkařům"! :-)

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý Usnesení EU Komunisté a nacisté

Pokud s někým nesouhlasí komunista, je to vlastně pochvala. Pro milionkáře obzvláště. Když už i ti komunisté drží při moci druhého největšího kapitalistu v zemi asi tak nějak ideologicky selhávají. Kde soudruzi udělali chybu? Dá se jim věřit? Nikoliv

Včera napadli Usnesení přijaté Evropským parlamentem, v němž se zdůrazňuje, že druhá světová válka byla zahájena v důsledku smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení. „Připomíná, že nacistické a komunistické režimy prováděly masové vraždění, genocidu a deportace a zapříčinily ve 20. století ztráty na životech a omezení svobod rozsahem nevídané v celé lidské historii,“

A. vzhledem k tomu, že v tomto roce si připomínáme 80. výročí vypuknutí druhé světové války, která vedla k nebývalému lidskému utrpení a k okupaci zemí v Evropě trvající mnoho desetiletí;

B. vzhledem k tomu, že před 80 lety, dne 23. srpna 1939, podepsaly komunistický Sovětský svaz a nacistické Německo smlouvu o neútočení, známou jako pakt Molotov-Ribbentrop, a její tajné protokoly, které rozdělily Evropu a území nezávislých států mezi oba totalitní režimy a seskupily je do oblastí zájmu, což připravilo půdu pro vypuknutí druhé světové války;

C. vzhledem k tomu, že v přímém důsledku paktu Molotov-Ribbentrop, po němž následovala smlouva o hranicích a přátelství uzavřená dne 28. září 1939 mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem, byla Polská republika napadena nejprve Hitlerem a dva týdny poté Stalinem – což znamenalo ztrátu nezávislosti pro tuto zemi a bezprecedentní tragédii pro polské občany – a komunistický Sovětský svaz zahájil dne 30. listopadu 1939 agresivní válku proti Finsku a v červnu 1940 obsadil a anektoval části Rumunska – území, která nebyla nikdy vrácena – a anektoval nezávislé republiky Litvu, Lotyšsko a Estonsko;

D. vzhledem k tomu, že po porážce nacistického režimu a po skončení druhé světové války byly některé evropské země schopny obnovy a zahájily proces usmíření, zatímco jiné zůstaly pod diktaturami – některé pod přímou sovětskou okupací nebo pod sovětským vlivem – po celé další půlstoletí, kdy jim byla i nadále upřena svoboda, svrchovanost, důstojnost, lidská práva a společensko-hospodářský rozvoj;

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Ono Polsko bylo Ruskem napadeno už v r.1919 ... Vývoz revoluce a ruského imperialismu. A Rusové nechávali německou armádu cvičit na svém území už v dvacátých letech min. století v rozporu s mezinárodními dohodami.
A na včerejšek připadlo 80. výročí dne, kdy byl Sovětský svaz vyloučen ze Společnosti národů za útok na Finsko.

A k odlehčení- Kde udělali soudruzi z NDR chybu zlidovělo a platí i pro soudruhy francouzské. Letos jsem se o tom přesvědčila začátkem září, když jsem dlela v hotelu v krásném městě Orléans. Na pokoji kávovar s globalizovaným Nescafé a plastové lžičky. Možná je ale vyrobili soudruzi z Číny.. Ale tak,jak se ohnuly, mohly směle hrát v Pelíškách a ostudu by neudělaly...
Hezký advent!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Napište taky třeba kdo a kde vyškolil Lenina , kdo a kde Trockého. Vy víte všechno .

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Pokud je to otázka na mne,tak sděluji,že Lenina přece vyškolil Čuk a Trockého Gek. Přeji hezký advent!

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak se tedy tentokrát mýlíte, Lenina přece vyškolili v Německu a Trockého v USA. A to jsem si myslel, že víte všechno :-)

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Nepletete si Německo se Švýcarskem a USA s Mexikem? Že to mají soudruzi z KSČM a přívrženci často popletené dokazuje i Filip-Falmer. Za útokem na benešovskou nemocnici prý stojí Milion chvilek. To zas bude sdílení. :o)))))

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Za pozornost stojí vyprávění Osvalda Honse z Mimoně na dnešním Českolipském deníku.cz. Říká : Historie není černobílá . Připomenu ještě nedávno přečtenou knížku 5 příběhů ( - jeden z nich je právě vyprávění Osvalda Honse - ) ze vzpomínek mimoňských rodáků něm. národnosti nebo ze smíšených manželství na život v Mimoni před válkou, během ní a po ní. Také samozřejmě na poválečný odsun a různé excesy . Z jejich pohledu nemohlo jít o nic jiného než o nespravedlivé vyhnání . Jen nemnozí si připouští alespoň část viny za těžký osud, který je potkal. Knížka mě zaujala svým prostým osobním projevem a vzpomínkami na dobu tak, jak si ji pamatují tehdy ještě jako děti nebo i z vyprávění rodičů a prarodičů. V každém z nich zůstává určitá míra pocitu křivdy, ale nijak nepopuzuje , ale naopak vybízí čtenáře k představivosti vžít se do jejich těžkého osudu po válce . Podle mého tato útlá knížečka pro oboustranné pochopení událostí dělá a ještě udělá hodně .
Mnohem víc než ta, na stejné téma , kterou rádoby v jakési umělecké licenci o té době napsal pan Tichý.
Název knížky : Příběhy z válečných a poválečných Sudet - Mimonští rodáci vzpomínají

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Tak už tu máme i literárního kritika. Kozel Zahradníkem.
Ono je to obdobné, ba právě s Čechy stejné....Z jejich pohledu nemohlo jít o nic jiného než o nespravedlivé vyhnání . Jen nemnozí si připouští alespoň část viny za těžký osud, který je potkal....citace.
Také jsme volili ve svobodných volbách a naletěli slibům komunistů a jejich propagandě. Pak už jsme, stále více pod zkušeností následných tvrdých represí chodili komunisty volit, zúčastňovali se dobrovolně-povinně jejich akcí a na 99,9 % podporovali jejich propagandu. Nevím kdo by si připouštěl podíl na 205 000 odsouzených z politických důvodů, z nichž mnozí zemřeli na těžké podmínky jak v celách tak koncentračních táborech, 248 osob popravených přímo ve vykonstruovaných procesech, 200 000 emigrantů atd. Možná si pan Zahradník vinu připouští a případný odsun do komunistům země zaslíbené by pokládal za spravedlivý.
Ale máme Sylvestra. Co mne nedávno náramně pobavilo. Jak tu neustává s propagandou nechvalně známý Klub českého pohraničí o svých 584 obětech (pouze 11 mrtvých po střetu se "záškodníky). Tři vojáci vyletěli do vzduchu po vyhlášení Socialistické soutěže "O nejlépe ukrytou minu". Naštěstí byla poté ukončena, pár mrtvých by jistě přibylo. I to je dokladem doby.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Vy jste tu knížku vzpomínek mimoňských rodáků nečetl, moldavite. Jinak byste poznal, že přesně ty dvě věty, které uvádíte řadou teček jsou skutečná citace z předmluvy knihy. Snad to jde poznat z obsahu a stylu napsaného, vnímavý člověk to určitě rozpozná . Dál už píšu sám za sebe a mrzí mě , že jste si to vyložil po svém a z mého textu nerozpoznal, že s nimi (osunutými Němci ) opravdově soucítím.
Bohužel vždycky sklouznete zas ke komunistům. O tom můj příspěvek nebyl vůbec.

Nahoru

Re: Hra o kámen - díl druhý

Váš příspěvek byl o tom, jak to vypadá, když lidé naletí a zvolí si totalitu. Nakonec Hitler i Henlein vítězili ve svobodných volbách. Ta paralela se přímo nabízí. Jenom jeden rozdíl. Nacismus nemá v Německju místo, ke komunismu se v Čechách hlásit lze, máme je nepřímo ve vládě a že by se změnili? Ani náhodou. Akorát u Dolejše někdy nevěřím svým uším.

Nahoru