Jak volit

Verze pro tisk |

Tak pánové, krajské volby jsou přede dveřmi a vy tu do nekonečna probíráte historii atp.Uměli byste se stejně horlivě vyjadřovat k současnosti ? Si myslím, že si ani neuvědomujete, že ty vaše diskuze nejspíš nikoho kromě vás samotných nezajímají .

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Jak volit

Nemíním psát návod k volbě, nicméně otevřeně napíšu ,jak selektuju volební lístky a proč. Možná to bude někoho inspirovat, aby se na ně alespoň pořádně podíval. Budu rád,pokud se někdo další pochlubí svojí metodou výběru kandidátů. Za těch zbývajících pár dnů do voleb se můžeme něčeho dobrat ,anebo prozřít :-)

Nahoru

Re: Jak volit

Mám několik zásadních hledisek jako první síto . Jejich validita je pro mě zhruba stejná, takže nehleďte na pořadí , ve kterém je uvádím :1. nenaplněný hlasovací lístek ,2. více subjektů na hlasovacím lístku,3. většina kandidátů na volebním lístku z jednoho hnízda,4. absence kandidáta z Nového Boru,5. strana na jedno použití s proklamací na jedno použití.
Podle výše popsaného vypadla jako první Romská dem. strana se 4místnou kandidátkou.Podle mojí zásady č.5 vypadla dále Dělnická strana sociální spravedlnosti- Imigranty a islám v ČR nechceme.Kandidáti nejspíš ani neví, že o tom se na kraji nerozhoduje,nic na tom nemění že má 4 nevědomé kandidáty z Boru.To je spíše ostuda.Strana Národní demokracie má 19 kandidátů bez politické příslušnosti a 20. je členem ND. Nevíte někdo, co to je za stranu ? Není nějak třeba v poloilegalitě ?
Další ven bude strana Národní socialisté - LEV21, mají na 21 členné kandidátce 17 členů Nár.soc. ,ale je jich
20 z České Lípy a jeden z Jestřebí. Se v Lípě nějak pomnožili ,zdá se mi. Pak vyřazuju 4společné subjekty s vylosovaným číslem 10 podle zásady č.2. Česká pirátská strana u mě taky vypadává, nevím, co by chtěli ovlivňovat v rámci kraje. Strana č. 67 je stranou na jedno použití a kandidátka složená ze 4 různých stran.
Netuším , co by asi tak na krajském zastupitelstvu prosazovali.
Má se to asi tak, že řada lidí, kteří se nechali zapsat na nějakou kandidátku nemá o činnosti a rozhodování kraje vůbec ánunk. Neví, že kraj rozhoduje prakticky v několika poměrně úzkých oblastech činnosti a jinak nic . Pokračování zítra a budu rád, když se do diskuze zapojí víc lidí.

Nahoru

Re: Jak volit

1. Vyházel jsem všechny lístky stran, které neřeší krajskou politiku, přestože si na to některé hrajou.
2. Vyházel jsem extrémisty z obou pólů.
3. Zůstaly čtyři lístky.
4. Vyhodil jsem další dva, protože na kandidátce jsou lidé, které nechci v žádném případě podpořit.

Nahoru

Re: Jak volit

Díky pane Bárto, shodnu se s vámi. Jste to napsal jasně a stručně.Já to píšu schválně adresně a polopatě. Snad přestože si to nepřečtou možná sami kandidáti, spoléhám, že jim to někdo řekne.Třeba jim to dojde.

Nahoru

Re: Jak volit

Sice si to v září přečetlo 700 lidí, ale ono se rychle zapomíná a možná to někomu pomůže:
http://www.i-noviny.cz/region/j-tichy-volby-do-zastupitelstva-lk-par-cisel#.V_NsPVL_r1J

V článku jsem ještě nechtěl ani naznačovat, teď to zkrátím. Na jediné kandidátce jsou výhradně lidé, kteří už v krajských nebo komunálních volbách uspěli a vědí, o co v kraji jde. Není mezi nimi žádný pišišvor, křoví do počtu nebo důchodkyně oslovená na ulici, která teď proti své kandidatuře protestuje.

Jistotu volby 83 potvrzuje i nejnovější průzkum volebního potenciálu. Koaliční dohadování bude možná trochu komplikované, ale i to Starostové určitě zvládnou. Mají zkušenosti.

Nahoru

Re: Jak volit

Bohužel o výsledku krajských voleb budou opět rozhodovat celostátní témata,letos jasně vede migrace. Minulé krajské volby volby to zase byly poplatky u lékaře,
Osobně se domnívám,aniž bych chtěla nějak zlehčovat migrační problémy,že daleko větší hrozba je rozpad sítě a dostupnosti zdravotnictví. Ono to není téma, na kterém se dají vysloužit ostruhy. Líbivá hesla typu Zdraví není zboží lékaře, sestry aj.pomocný personál do nemocnic i do terénu nenaleje.Pokud v následujících lO ti letech ukončí praktici,kterým je nyní kolem 65 let praxi, což je pravděpodobné, tak bude velká proluka v zajištění terenní péče. Aby se obnovily stavy zdatnými lékaři mladšího věku je třeba,aby ročně atestovalo nejméně 100 nových PL/ počet v ČR je asi 5000/. Obor příliš atraktivní není. Byly roky ,kdy atestovalo sotva deset lékařů O situaci v nemocnicích už vůbec nemluvím. V Liberci např. nyní není ORL lůžkové oddělení,pouze ambulance.Nejbližší lůžka jsou v Jablonci. Hezky zní pro voliče ,že do nemocnic půjdou dotace,že se koupí nová mag.rezonance,aby nemuseli nikam jezdit( v České Lípě), ale přístroje musí někdo obsluhovat, výsledky hodnotit.Vyčerpaný personál s mraky přesčasových hodin ,kterými se porušuje leta zákoník práce za tiché podpory a souhlasu celé společnosti, asi těžko.Ovšem je pravda,že bohatá nevěsta,zde vybavená nemocnice, je více žádaná. Začíná to skupováním reprodukčních klinik a může to končit nemocnicemi,že ano.... Uvidíme tedy po volbách. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Jak volit. Co spočítali statistici

Na jednoho uprchlíka v ČR připadá 8,4 kandidátů do krajských voleb z tzv.protiuprchlických" kandidátek.
Taky výstižné.

Nahoru

Re: Jak volit

Paní doktorko, nic proti Vám, ale když Vy a další praktičtí lékaři máte ve 12 hodin padla, tak vypnete mobil atd. a my pacienti máme smůlu. Pak voláme a někdy i zbytečně ZZS. Nebo se pletu?

Nahoru

Re: Jak volit

Probral jsem důkladně nabídku kandidátů dalších stran , které vyřazuji ze své volby. Důvody uvedu, selekce
podle mých pravidel, která jsem vypsal včera.S číslem 43 Úsvit - Národní koalice a Domov s Blokem proti islamizaci .Hezkej slepenec. Nazval bych ho vhodněji a výstižněji , třeba Strana ošetřovatelek a zaměstnanců sociálních služeb. Napočítal jsem 8 pečovatelek a 10 kandidátů Domova s BPi. Co chtějí prosazovat v krajské politice, jak píšou v informačním letáku jsou záležitosti povětšinou státu a ne kraje. Co mě zaujalo je bod č.15- krajská veřejná doprava pro aktivní občany zdarma. Když to spojíme s programovým bodem ČSSD a jejich dopravou zdarma dětem a seniorům nad 65 let, tak to už budeme jezdit zadara všichni, mimo nezaměstnaných.Z Boru nemají nikoho..
Koalice Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura a Strana Práv občanů má aspoň jednu z NB. Operují na omezeném území v Liberci a na východ od něj. Z CL a okolí nikdo na kandidátce,asi ničím neoslovili :-)
Stejně tak spojení 3 subjektů do koalice Budoucnost pro Liberecký kraj. Územně pokrývají taky většinou jen Liberec a vých. část kraje. Mohli byste se na někoho z nich obrátit, že je potřeba opravit díry v krajské silnici v Novém Boru ? Co by asi tak udělal ? A co Změna pro Liberecký kraj ? A co jejich koaliční spojenec Strana zelených ? Obě mají na Liberecku z ostudy kabát, po svých ne tak dávných extempore na poli sportu( MS v lyžování ) nebo taky ,, ekologického boje a boje s korupcí " v čele s Čmelákem Korytářem.5 členů strany má na kandidátce Změna a 16 je SZ. 29 bez politické příslušnosti.
Svobodní a Soukromníci mají sice 50 kandidátů, ale je to taková zvláštní směska. Neví se, co by na krajské úrovni vlasně chtěli a pak nikdo není z NB. Postrádám nejznámějšího člena Soukromníků p. Pavla Danyse.
Většinou pocházejí z Liberce a obcí na východ od něj.
TOP 09 je v Boru pro voliče absolutně mrtvá. Ta už tady neobživne. Místní politici (zastupitelé) už při posledních volbách přestali užívat spojení TOP 09 - Starostové pro LK a drží se jen SLK, voliče by to odradilo. Z další v Boru mrtvé strany ODS se jich taky pár kulantně řečeno přemístilo do SLK nebo NBB,kterážto strana má tady na místní úrovni ještě dobrý zvuk. Nepřekvapí, že není žádný kandidát Top 09 z Boru. V Lípě je situace jiná, mají 7 kandidátů do voleb. Ještě moje vzpomínka na operace Pouštní bouře a Pouštní štít. Pamatuju se dobře,jak sousedka celou dobu šílela strachy , protože měla tehdy taky 20 letého syna na vojně (jako lídr této strany) a čekala, že ho pošlou do války.A bylo takových matek víc.Ne každý chtěl být hrdinou nebo rodičem padlého hrdiny.
Další strana ODS je nejen v Boru v tristní situaci, neexistuje tady ani buňka, Někdejší nejsilnější strana nemá
tady voliče a jen 1 kandidáta na 24 místě. Volit je dnes někam nemá smysl, možná omylem.

Nahoru

Re: Jak volit

Spolek starostů mi přijde až za hranou politické kultury. Takhle kumulovat moc mi přijde maličko za čarou. Chápu, že zahrádkáři, romové, náckové, důchodci, sportovci si mohou založit kandidátku a usilovat o legitimní zastoupení. Když to udělají starostové, vidím v tom už trochu politický doping, vyplývající z jejich současné politické funkce. Přestože jsou skvělí a většiny si vážím, tak z důvodů výše uvedených jejich kandidátku bohužel vyhazuji.

Nahoru

Re: Jak volit

Dobrý postřeh ! A originální pohled ! Já mám na zítřek poslední 4 strany. Ty mi zbyly jako p. Bártovi. Pak odtajním koho budu volit a proč.

Nahoru

Re: Jak volit

Škoda, že se nemohu zúčastnit ... :-(

Hezký den

Nahoru

Re: Jak volit

Znám takový kouzlo s kartama při kterém postupně vyřazuji dle nějakého klíče jednotlivé karty položené rubovou stranou nahoru. A světe div se, vždy když na stole zbude poslední karta a já ji otočím lícem nahoru, je tou kartou červené eso.

"Kouzlo" je v tom, že už předem vím která z těch karet na stole je červené eso a já jen přizpůsobuji klíč výběru těch karet které vyřadím tak, aby mi tam zbyla ta správná.

Sorry, ale tyhle metody volby kdy vyřazujete dle nějakého klíče strany které nebudete volit a sdílíte své myšlenky veřejně jsou úplně totéž jako to moje "kouzlo". Předem víte co vám zbude a tak tomu prostě jen přizpůsobíte klíč výběru.

Mimochodem podobně funguje spousta výběrových řízení. Přizpůsobíte kritéria výběru tak aby vyhrál vámi předem vybraný soutěžící.

Vadí vám když pak politici dělají blbce a povídají něco jako "férově vyhrál výběrové řízení bla bla bla...." a přitom každý předem věděl kdo výběrko vyhraje ?

Tak se nesnižujte na jejich úroveň.

Nahoru

Re: Jak volit

"Kouzlo" je v tom, že politiku a politiky sleduju, a tak celé čtyři roky vím, koho budu volit (pokud se nepřihodí něco opravdu mimořádného). Ale při aktuálním vyřazování kandidátek v téhle debatě reprodukuju dávné úvahy, které nemám proč měnit. Takže v tom žádná habaďůra není.

Váš ideální příklad by mohl fungovat jen u prvovoliče, kterého dosud politika vůbec nezajímala a modrá obálka je pro něj plná překvapení :o)

Nahoru

Re: Jak volit

Ten trik pane Jeníku znám od kouzelníků. Dovedu to kouzlo tak, že si vybere někdo kartu, dá ji do balíčku karet a ten rozložím do hromádek. Ty postupně sám účastník odebírá, až tam zbyde jediná. To je překvápko! Ale nedá se to dělat dlouho, při několikerém opakování to většinou trochu inteligentním lidem sepne.
Pan Zahradník nám sdělí, koho bude volit, ale v obálce bude ,světe div se, KSČM. "o)))

Nahoru

Re: Jak volit

Chápu, když pan Jeník kandiduje, že má vybráno dopředu. To by byl velky pokrytec, kdyby volil někoho jiného. Já, přestože mi to tady třeba pan Chot občas podsouvá, nejsem úplně vyhraněný volič. Klidně, když to bude nutné, budu volit ČSSD, protože ji na rozdíl od jiných považuji za standardní politickou stranu. Ale je fakt, že jsem opomenul jedno kritérium volby - jsem v podstatě zaměstnanec kraje, takže roli hraje i bližší košile - vím, jak se školám dýchalo za vedení ČSSD, ODS či Starostů.

Nahoru

Re: Jak volit

Nechci zde zavádět jinou diskusi než k volbám,ale psala jsem o koze- potížích ve zdravotnictví a Jiří Bláha odpověděl o voze. Tady přece jde o něco jiného,snad to ostatní pochopili. S potížemi v zajištění zdravotní péče půjdou ruku v ruce potíže sociální,populace stárne a někdo se o ni bude muset starat .
Lékařů bude chybět stále více a více,to je realita a import z Ukrajiny nic nezachrání.Ani hloupé výkřiky typu,že by ,když vystudovali za státní peníze,měli makat zde. To by pak museli zůstat povinně v ČR všichni,od inženýrů a ajťáků přes skláře,kteří se naučili foukat na učilišti a nyní dělají ve světě. Peníze se ve zdravotnictví investují částečne neúčelně a silné vlivové skupiny,kam patří i to hnutí,které chce očistit republiku od korupce,nechtějí opustit liz. Lékaři jim jsou v podstatě šumafuk., přístup pacientů k lékařské péči se nijak nereguluje,jak je to zvykem v jiných zemích EU. Zdrav.pojiš´tovny platí duplicitní i triplicitní vyšetření atd. Pokud tedy politici z různých stran zdůrazńují, že voliči mají ve zdravotnictví na to a ono nárok atd,tak to uspokojení nároku musí nějak zajistit.Jenom přístrojovým vybaveím to nejde. bez lidských zdrojů přístroje pracovat nebudou.
Jen pro pana Bláhu podotýkám,že moje ordinační doba a pracovní není jako u jiných PL, totožná. Neznamená to ,že jdu v 12 domů,jak si někteří myslí a těžko jim to vyvracet a taky nakonec proč? Já mám třeba po běžné ordinaci 2x týdně odpoledne pro pozvané,kdy dělám prevence, včetně závodních, atd,aby ti pacienti nemuseli čekat . A taky musí být čas na tu děsnou administrativu spojenou s vedením ordinace,kterou jiné odbornosti nemají. Přiznám se,že více než 4-6 hodin denně nejsem schopna ordinovat a poslouchat zhusta stále stejné stesky stejných pacientů, z nichž jen část má nemocné tělo, a jsem ráda, že máme tak kolem půl jedné trochu klid na oběd a další práci. Pro ilustraci- včerejší ordinace, zcela běžná : od 7.30 do 12.10 bez přestávky( hlavně bolesti zad po víkendu a dvoudenní kašle bez teplot), odpoledne od 12.45 více než půlhodinový rozhovor s pozvanou pacientkou,která se hroutí,protože manžel má relaps onkol.onemocnění. Dopoledne taky zajištění hospic. péče u dalšího onkologického pacienta- půl hodiny telefonování atd.Do toho další telefony pacientů s dotazy,které může vyřídit sestra,ale oni chtějí mluvit se mnou. Odpoledne několik pozvaných hypertoniků a od půl třetí sepisování 2 žádostí o invalidní důchod. Takové sepsání ,aby to mělo hlavu a patu a nepoškodila jsem dotyčného , mi zabere i po 35ti letech praxe tak hodinu nejméně. Na stole se kupí výpisy pro prevence závodní,neb podle mezinárodní úmluvy s ILO z června 1989 a dalších právních předpisů musí prevence kategorií 2. dělat pověřený závodní lékař. A pacienti by chtěli výpis obratem v době,kterou mám určenou pro kurativu.
Ohledně těch sanitek ,že mají pacienti smůlu - taky pro ilustraci: Pacient s třídenními bolesti v zádech zavolá si RZP. Žádná pohotovost neexistuje,jak si myslí. K nám nevolal,nesvěřil se s problémem. Posádce přišel otevřít po vlastních nohou. I přivezen v 12.30 k nám k ošetřetření, k hospitalizaci není důvod. To není žádná výjimka. Má na to nárok přece.A je to rychleji.
Na Českolipsku jsou důchodoví i specialisti. Diabetologie se potýká celorepublikově s nedostatkem mladších lékařů , diabetiků,kteří se k diabetu hezky projedli , přibývá totiž raketově. Výborná revmatoložka marně 3 roky shání nástupce,až skončí,v našem okrese žádný revmatolog nebude,nejbližší je v Liberci. Kolega praktik z Dubé nástupce zatím nemá a kdo bude jako on objíždět ty vesničky a staré pacienty? Já končím zkraje r.2017 nástupem důchodu a už mám připraven metr a budu stříhat. A pokud nástupce náhodou nebude, tak 1930 pacientů si musí někoho najít. takový je život. Přeji hezký den a šťastnou volbu u volebních uren.

Nahoru

Re: Jak volit

Nedivte se paní doktorko. Vždyť poslední volby vyhráli třicetikorunoví voliči.
Jistě dnes nahrazujete i zpovědníka. Kdyby mnozí pacienti zašli radši ke zpovědi, ulevilo by se jim a možná by i hodili něco do kasičky.

Nahoru

Re: Jak volit

Samozřejmě že vím koho budu volit :)
Věděl bych to i kdybych za Piráty nekandidoval.
A myslím že i vy to víte předem.
Tohle veřejné vybírání podle nějakých kritérií chápu jen jako jakýsi návod pro ostatní jak si vybrat tu správnou, vámi předem vybranou kartu.
Neříkám že to není v pořádku. Je to prostě snaha přesvědčit další lidi k volbě vámi preferované strany.
Já se snažím lidi také přesvědčovat. Jen to dělám jinak.

Nahoru

Re: Jak volit

Pane Jeníku, trochu se pletete. Já přeci hned zkraje avizoval, že to není návod, ale spíš popis toho, jak vybírám já . Rád si ale přečtu, jak k výběru přistupují jiní .Škoda, že se nezapojil i student p. Bárty V.Svoboda.
Samozřejmě, že mám už vybráno a samozřejmě taky napíšu, proč jsem tak volil.
Pane Tichý stejně jako vy sleduju politiku i politiky celé 4 roky, předpokládám, že je to z komentáře znát.
Růženíne, sdělím toho koho budu volit a to samé bude v obálce. Snad mi věříte, nechápu, proč si myslíte,že by to mělo být jinak.

Nahoru

Re: Jak volit

Pokračuju ve výběru a blížím se do finále. Pod ruku mi přišel propagační materiál ČSSD. Z Boru tam máme 2 kandidáty, ale prakticky na nevolitelných místech.Titulní stránku tzv. Krajských novin ČSSD vyplnil úvodní článek předsedy B.Sobotky, ve kterém první 1/3 je sebechvála činnosti všech krajů, kde vládne ČSSD a další 2/3 stránky fest brojí proti ANO. Začíná to větou : Ale nyní je tu pro občany nová vážná hrozba ....
Ještě mu nedošlo, že to je kontraproduktivní. U mě teda určitě. Co je mi sympatické, že jednou z jejich priorit pro Liberecký kraj je, že žákům a studentům garantují krajem objednanou autobusovou a vlakovou dopravu do školy a zpět zdarma, A dál, že zavedou jízdné zdarma pro děti a seniory nad 65 let. Na to bych slyšel, teď ještě musí vyhrát a tomu moc nevěřím, přestali jako strana táhnout.
ANO je u mě ne. Jsou to rychlokvašky. Jejich programové priority jsou slova, slova, slova. Můžete zaměnit za sliby, sliby, sliby. Jo a díky za křížovku .-). Na poslední stránce jejich propagačního letáku jsou pod úvodnímm heslem : Vracíme lidem, co jim patří , další hesla s hláškami, které nemají absolutně žádnou vazbu s naším krajem a patřily by k celostátním volbám.Tak možná příště :-)

Nahoru

Re: Jak volit

Na sítu mi zbyly 2 strany - starostové a komunisté. Z určitých důvodů, kdyby to šlo, volil bych tuhle kombinaci. Protože to ale nejde , budu volit KSČM a vysvětlím i proč.
Starostové se jako strana dobře etablovali, mají nesporně výhodu v tom, že je jejich voliči znají a znají i jejich práci, která je v obcích vidět. To komunisté jsou proti nim skoro neviditelní, přestože právě na kraji konkrétní činnost vyvíjejí a kdo je sleduje, tak to ví. Jejich situace je mnohem těžší, jsou bohužel často terčem různých slovních útoků. Obvykle je spojují s komunisty z dob dávno minulých. Mrzí mě, že řada dnešních lidí není schopna přenést se a ukotvit v současnosti a hrabe se v hříších lidí dávno mrtvých a vyčítá je úplně jiným živým. Na volebním lístku je 1 mladý kandidát z Boru a taky pan Chot, který má u mě největší zásluhu na tom, že volím tak, jak volím. Z 45 členného krajského zastupitelstvabylo dosud 10 komunistů. Z naší olasti Českolipska bylo asi 8 zastupitelů z různých stran,včetně pana Chota.Dámy : Kadlecová, Losová,Žatecká . Pánové : Hudec, Dvořák, Valdman, Vlček . Jediný pan Chot po celou dobu funkčního období vcelku pravidelně a podrobně informoval na stránkách i-novin o dění na schůzích krajského zastupitelstva. Tu možnost měli všichni, k voliči se ale bohužel obracejí jen před volbami. Měl ji náš zastupitel starosta p. Dvořák i bývalý místostarosta p. Valdman.
Možná si taky vzpomenete, jak se před posledními krajskými volbami objevili podél silnic ll. a lll. třídy oranžové cedule, upozorńující, že silnice je ve vlastnictví kraje - tehdy ještě pod vedením ČSSD. Ty cedule ještě někde i jsou a díry na silnici taky a určitě větší. Trochu to v Boru zflikovali loni na podzim před IGS, ale jen tam kudy vedly trasy účastníků a návštěvníků.
Na závěr bych měl přání, aby p. Chot byl zvolen a pokračoval nadále v informování voličů.

Nahoru

Re: Jak volit

I já věděl předem kdo vám "zbyde" :)
A nejen já. Někdo přede mnou to dokonce napsal.

Nahoru

Re: Jak volit

Gratuluji pane Zahradníku. Ačkoliv si vyčítám, že jsem vaše zbytečná slova dočetl do konce, máte můj respekt, že jste se pod ty bláboly alespoň podepsal. Jako bizarní recese dobrý...Informovat voliče mohou i novináři, na to je netřeba volit do zastupitelstva. Navíc, když ty pijavice a příživníci nemají na práci nic jiného, než se tlačit do zastupitelstev a dozorčích rad...Jak to vypadá s panem Dvořákem, už ho odsoudili za tu údajnou krádež? Chápu, že komouše volí lidé s IQ houpacího koně a staří lidé ze sentimentu. Pokud za ně kandidují pravicově smýšlející lidé, kteří chtějí jen manipulovat lidskou hloupostí, je to na zvracení. Vy, pane Zahradníku jste pro mě ale v prvních dvou možnostech. Hezký večer.

Nahoru

Re: Jak volit

Děkuju za poklony. Najde se ještě nějaký další odvážlivec, který napíše svoji volbu a taky ji zdůvodní , jako jsem to udělal já ? Klidně i anonymně, i za anonymem je nějaký člověk . Pane Šídlo, vy si skutečně myslíte, že novináři informují ? No, ano ale výběrově. O něčem se zas výběrově neinformují .
A prosím, nepohrdejte starými lidmi a lidmi, kteří nejsou inteligentní tak, jako vy. Ještě otázka : Věřil byste, že jsem nikdy nebyl komunistou ? A nakonec přání - taky hezký večer.

Nahoru

Re: Jak volit

Ačkoliv nevím, kolik Vám je, tak obecně starými lidmi nepohrdam. Hloupých lidi je mi líto, stejně jako je mi líto, ze je zistni hajzlove zneuzivaji, hezky večer.

Nahoru

Re: Jak volit

Pokud chce občan kompletní záznam z jednání krajského zastupitelstva, je tady -
http://liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/zastupitelstvo/online-prenos-zastupitelstva/zaznam-27-09-2016
- včetně záznamů z celého volebního období.
Není tedy třeba spoléhat jen na komentáře pana Chota.
Kromě toho i-noviny nejsou jediný zdroj. V pravidelném bodu Informace vedení města o proběhlých jednáních se i v Boru aktuálně dozvíme o krajských záležitostech, které se města týkají.

Nahoru

PS: Jak nevolit!

Ačkoli Babiš nedávno uvažoval i o koalici s KSČM, v jeho MFD se ozývají rozumnější hlasy.

L. Navara: "Ten, kdo prokazatelně lže, třebas jen o českých dějinách (viz Franěk, Štefek, Semelová aj., JT), by neměl být zván do debat, na jednání, neměl by být partnerem pro uzavírání smluv a dohod, protože jakou cenu má ujednání s lhářem?"

J. Hamáček (ČSSD) v rozhovoru upozorňuje na "zásadní problém, a to postoj KSČM k otázkám zahraniční a bezpečnostní politiky".

M. Lubas: "Není po nich ani vidu ani slechu (= o komunistech v krajské kampani, JT), natož aby dělali nějaké manifestace proti vykořisťovatelům, stávky... nebo se dali jako kdysi na pochod. Škoda peněz, námahy i času. Nějaké hlasy ještě KSČM určitě přistanou tak nějak samospádem... Protože: nevymřeli ještě všici, staří dobří bojovníci." - Bohužel. Že, kolego Zahradníku?!

http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.V_X91lL_r1I

Nahoru

Re: Jak volit

No, až se stydím :-)

Napsal jsem, že se nechci zapojovat do této diskuse věcně, a to trvá. Ale poděkovat jistě mohu!
Děkuji za zdůvodněné/vysvětlené rozhodnutí panu "milan zahradník". Je to pro mne závazek.

Díky, František Chot

Nahoru

Re: Jak volit

Dobrý den, pane Šídlo

Chci jen podotknout, že jsem už dvakrát na zastupitelstvu města Česká Lípa a jednou na zastupitelstvu kraje vystoupil proti podobnému stylu "politiky".
Vulgarismy, nekonkrétní a nepodložené napadání, urážky a obviňování jen přispívají k celkovému zhrubnutí nejen vztahů mezi zastupiteli z jednotlivých stran, ale zejména k sílícímu všeobecnému znechucení z politiky - správy veřejných záležitostí. Jak komunální - místní a krajské, tak celostátní. To prospívá jen jedné skupině, jedné části politického spektra - nejkrajnější fašizující pravici.

Na kraji tuto "politiku" reprezentují (někteří) zastupitelé tzv. politického hnutí Změna, zejména pánové Mgr. Korytář a PhDr. Baxa. V České Lípě pak zvláště Mgr. Ježák (ANO2011) a Mgr. Vlček (Starostové).

Tímto příspěvkem jste se, podle mého soudu pane Šídlo, dostal na stejnou vlnu.

F. Chot

Nahoru

Re: Jak volit

Máte pravdu pane Tichý, že je záznam z jednání kraje. Můj čas je ale drahý a nebavilo by mě sledovat celé to jednání . Stačí mi 1x za měsíc to borské - tam jsem v obraze prakticky ve všem a ve " všech". Ovšem aktivní komentář od někoho, kdo se jednání účastnil, včetně vysvětlení proč se něco nepovedlo prosadit -uznáte jistě, že to je něco jiného .Hlasování osob v rychlosti stejně ani nezachytíte. A taky máte pravdu, že náš starosta pokaždé v bodě 4 informuje mj. o jednáních na kraji . To je pro občany žádoucí část jeho práce starosty.
No ale s těmi manifestatacemi , víme všichni ,by to měli těžké všechny strany , dostat lidi ven je téměř nemožné , vyjma stran extrémistických, ale ty cílí na jinou sortu lidí.
U těch komunistů bych já rád někdy viděl , jak by se jim dařilo prosazovat své plány kdyby měli faktickou účast ve vedení kraje. Nikoliv ideje, protože o těch to už dávno není ,jen to někteří lidé ve společnosti nezaznamenali a stále je dusí v pozici otloukánka. To ovšem nehrozí, takže jim zbývá jediná role - opozice.

Nahoru

Re: Jak volit

To je totiž dilema:
Když někdo překoná uvedené výhrady a vezme komunisty do koalice, umožní jim "zašpinit se" praktickou politikou a zařadí je tak mezi standardní strany. Vždycky se přece něco nepovede.
Do té doby mají komfort v opozici a můžou jen slibovat a bez zábran vyprávět, jak BY to dělali, KDYBY...

Z jiného volebního soudku něco pro zasmání. Věřím, že to na aktuálnosti neztratilo:
http://reportermagazin.cz/glosy-o-schizofrenii-a-o-babisovi/

Nahoru

Re: Jak volit

No, já si jen myslím, že je načase komunisty do vedení vzít, pokud mají-li dost voličů, ať se ukáží . A to u
nás v kraji posledně měli, získali 10 mandátů. Nebo do kolikátého kolene budou na indexu ? Co myslíte ?

Nahoru

Re: Jak volit

A já si myslím, že kdyby komunisti nedostali ani mandát, že by to bylo to nejlepší, co by nás mohlo potkat. Marně čekám už dvacet sedm let na dobu, kdy jim prozře nebo umře jejich poslední volič.

Nahoru

Re: Jak volit

Z čeho se ve vás bere taková zášť, pane učiteli ?

Nahoru

Re: Jak volit

Argumenty v některých komentářích jsou (s prominutím) na úrovni zvratků. Není divu, část našich ústavních činitelů jde příkladem, prostě smrdí to od hlavy a žel hodně dlouho. Nejsem voličkou KSČM, ale po přečtení zdejších komentářů jsem si připravila jejich volební lístek, snad to do zítřka vydržím a k radosti pana učitele (nejenom) neumřu :) Zdravím pana Zahradníka, tradičně korektního a slušného!

Nahoru

Re: Jak volit

:)))) ja myslím, ze na úrovni zvratku jsou lidé, kteří se nestydí kandidovat za stranu, která se nikdy nedistancovala od zločinu proti lidskosti. Lidí, kteří je volí je mi pouze líto...viz me komentáře výše. Hezký večer a krásný svět.

Nahoru

Re: Jak volit

Pane Šídlo, zkuste se přenést do současnosti, nemusíte se přece trápit tím, co kdysi bylo . Bude vám lehčeji.
Dokonce vám ani nemusí být líto, jakou stranu lidé volí. Je to přece každého vůle , ne vaše vůle.

Nahoru

Re: Jak volit

Ano, co kdo volí, je jistě vůle každého. Stejně jako postoj, ze mi je těchto lidí líto, je zase jen můj názor. Spousta lidí by jistě byla rada, kdyby ostatní zapominali jejich zločiny, nebo zločiny lidí, ke kterým se hlásí. A je jedno, zda to bylo včera, nebo pred 65 lety...

Nahoru

Re: Jak volit

Teda vaše starosti bych nechtěl mít.... Je mi vás líto :-)

Nahoru

Re: Jak volit

Napodobne :)

Nahoru

Re: Jak volit

Zítra jdu k volbám. Jíti k urně proklamativně, bez zástěny jak za komunistů je zakázáno. Jako studenti jsme měli v rámci tzv. společenské praxe pomoc ve volebních komisích. Byl jsem u voleb dvakrát. Lidé ze čtvrti se znali. Ale vždy tam byl neznámý estebák, který pasl po těch , co šli za zástěnu. Okamžitě si opisoval jeho jméno a adresu. Co s ním pak dělali nevím.
Jinak zítra jsou volby mimořádné tím, že se může agitovat i před volební místností po celou dobou voleb.
Tak pane Zahradníku do jedné ruky srp, do druhé kladivo a vyrazit. Nebo aspoň mávat třešničkami "o)))

Nahoru

Re: Jak volit

Jaká zášť? 18 let zkušeností. A pan Chot mě v jednom z příspěvků přesvědčil, že je nelze brát na milost v žádných volbách, ani komunálních.

Nahoru

Re: Jak volit

Jednoznačný souhlas! Stačí, jeho starost o nás, čtenáře, abychom byli informováni, tak jak se hodí ....

Nahoru

Re: Jak volit

Koho jste tenkrát za komunistů Růženíne volil?

Nahoru

Re: Jak volit

Za komunistů se volila jednotná kandidátka Národní fronty.Volební účast bývala,jak se říkalo přes 100 % a kandidáti byli zvoleni většinou 99,98 %. Já jsem,tuším, byla 3x volit do svobodných voleb.Jednou za studií v Praze,tam se šlo sborem a pak 2x v N.Boru. Naštěstí to už nemusíme a můžeme si svobodně vybírat nebo nechodit. Můžeme psát a nadávat bez rizika,že nás zdatní spoluobčané zavřou atd. Jsem ráda,že jsem k této možnosti a k návratu svobody kdysi přispěla. To,že lidé svobody užívají všelijak,je věc jiná. Každej jsme ňákej,jak říká Švejk.
Hezký volební víkend!

Nahoru

Re: Jak volit Můj dotaz tam už je, článek Jany Tiché zmizel.

Je to úžasné. Máme svobodu a můžeme volit koho chceme.
Můžeme říkat i psát co chceme.
Nechápu pak, proč zmizel v hydeparku článek Jany Tiché o tom , že má dnes narozeniny Vladimír Putin, podle ní nejlepší člověk na světě?

O to je situace horší , že zmizel i můj dotaz kam zmizel a proč zmizel.
Vím, že když se bude takto hloupě ptát dál, že zmizí i tento můj dotaz.
Případně, když budu dotaz opakovat, bude mi odebrán přístup příspěvků do i novin.
Cenzura v rukou jednotlivce, nebo strany je mocná zbraň.
Proč je cenzura v hydeparku?

Nahoru

Pane Doškáři: TO BYL ZDEJŠÍ CENZOR!

„Tak nám zabili demokracii,“ řekl Švejk posluhovačce paní Müllerové. To se mně kupodivu nevybavilo pod vlivem přemíry prázdných slov a předem nesplněných slibů volební kampaně ke krajským volbám. Důvodem je CENZURA na stránkách I-novin. Můj dnešní příspěvek (stejně tak všechny předchozí) do Hydeparku byl „demokraticky“ usmrcen, respektive smazán. Děkuji zdejším CENZORŮM, přeji jim krásný den!

Nahoru

Re: Jak volit, pane Alane

již nevím. Myslím že to byla kandidátka č.7, neboč.8 ?

Nahoru

Re: Jak volit

Možná se sem pro Alana hodí moje vzpomínání, když mě kdysi zpovídal kolega Bárta:

„Když jsem šel volit poprvé, máma mě instruovala: Půjdeš tam, ukážeš občanku, oni ti dají ten papír a ukážou, kam ho máš hodit. Tak jdi, a hlavně žádný blbosti! No a já to tak udělal, jako všichni. Jenže jsem se pak styděl a do dalších voleb se mi to rozleželo.

Znám lidi, kteří se v den voleb doma zamkli nebo prchali někam na chalupu, aby je komise s urnou nevypátrala. Jeden známý tvrdil, že předstírá volbu, ale lístek schová v rukávu, měl jich doma už celou sbírku. Rozhodl jsem se volit ve smyslu zákona. Chodil jsem pak už zásadně za plentu (i když to byla obvykle zacházka do nejzastrčenějšího kouta), proškrtal jsem kandidáty Národní fronty (někdy bylo nutné vrátit se ke komisi pro tužku, protože za plentou nebyla) a pak jsem normálně odvolil, jako to děláme dnes.

Protože jsem se tím netajil, známí mě strašili, že je za plentou skrytá kamera, že mě určitě zavřou, vyhodí ze školy atd. A vidíte, manželka volila stejným způsobem a neodseděli jsme si kvůli tomu ani den. Dokonce na vojně, kde z několika tisíc záklaďáků, kteří manifestačně napochodovali k urně, jsme šli za plentu tři, si pak náš velitel s Ústavou v ruce postěžoval inspekci z ministerstva na nevhodné šikanování a byl klid. To bylo ještě za Novotného. Kdyby nás tak volilo víc, možná nemusel ten pokrytecký režim vydržet ještě dalších dvacet let.“

Nahoru

Re: Jak volit

Dobrá otázka Alane, špatná odpověď růženíne. 7 nebo 8 stran za socialismu ani nebylo, co já pamatuju.

Nahoru

Re: Jak volit

Docela se divím, že Růženín, který všechno ví, si nepamatuje, že ty lístky se lišily barvou a jediné číslo na nich bylo číslo volebního okrsku. Pravidlo bylo, že zhruba 2/3 kandidátů byli členy KSČ. A dostali těch 99,98 %. I od řady těch, co se jim dnes třešničky eklujou.

Nahoru

Re: Jak volit

Uzavřu téma, které jsem tu před pár dny otevřel tím, že jsem s výsledky voleb v našem kraji spokojenej.
Myslím ,že starostové jsou dobrá volba, přinejmenším proto,že starostu obce asi každý zná a umí ho najít ,pokud potřebuje pomoc řešit něco, co je v kompetenci kraje nejenom obce . Na druhou stranu je právě aktivní
činnost starosty pro obec i v rámci kraje viditelná .To např, kandidáti ANO budou pro voliče hůř dohledatelní, co vlastně dělají mimo hlasování 1x za měsíc na schůzi.
Hlavní ale je,aby nově vytvořená koalice, která se už rýsuje ,dobře spolupracovala . V opozici asi nebude pan Chot, takže oželím jeho komentáře po zasedání. Z Boru bude krajským zastupitelem nadále starosta a za
"Okamurovce " pravděpodobně paní učitelka.
Jsem taky rád, že se tam neprosadili kandidáti stran,které jsem si tam nepřál.

Nahoru

Re: Jak volit

Pane Tichý, doufám, že to z mých slov v předchozím komentáři bylo zřejmé – respektuji vaše právo na vlastní názor a respektuji obsah vašich názorů. Skutečnost, že to či ono vnímáme jinak, není snad „zradou na lidstvu“. Více komentovat nechci! Důvod? U někoho cenzura, u mě nyní blokace komentáře v "Dnešní narozeniny" s textem: „Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení“. Tak to je super, pro mě zde novinka! Můj účet na IN je více než 4 roky, nikoliv virtuální. Kontaktů s panem Bártou jsem měl v dvouciferném řádu, komunikaci na stránkách IN nepočítám. Váš komentář a stejně tak komentář pana Zahradníka zveřejněn byl, byť napsán o dosti déle po mně. Má smysl takto diskutovat? S úctou LBŠ. P.S.: k radosti hnidopichů to nechám na nich, bez ohledu, zda schválí či nikoliv... Na mysli mám komentář před více než hodinou - viz v pravé části "Poslední komentáře".

Nahoru

Re: Jak volit

Tak to jste ho neuložil. Teď jsem koukal, které příspěvky systém zablokoval, a byl tam tento a pak asi tři ze srpna. Teď v tom byla lidská ruka nevinně, blokoval vás robot. A asi nezjistíme proč, protože ty ostatní tři byly od lidí, kteří sem přispívali poprvé, zatímco vy už máte registraci dlouho. Už z toho, že od srpna robot nikoho neblokoval a nikdo si neztěžoval, vidíte, že pracuje poměrně bezchybně. Jste první chyba po více než měsíci.

Nahoru