Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

Verze pro tisk |

Máme tady zavedené oblíbené téma o knihách, téma o filmech nebo výstavách, ale o kultuře v širším záběru zatím nemáme nic. Není smyslem diskuze psát upoutávky na připravované akce. Lépe by bylo živě diskutovat o tom, co proběhlo nebo , co se i nepovedlo a proč. Klidně i ze zákulisí .

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

Včera jsem přečetl na iDnes článek o Kulturním centru v Liberci, které končí. Nemá na nájem a podporu od státu nedostane. Centrum funguje jako nezisková organizace. Kromě toho byly zastaveny granty na jednotlivé akce . Hledají si náhradní prostory, nejlépe v centru a ve vlastnictví města. Což bude asi problém, celý Liberec je zprivatizovaný a město je zadlužené. Dále nyní i bez nedávného zrušení superhrubé mzdy radnice potřebuje další úvěr. Nerad maluji čerta na zeď, ale bude hůř. Tohle je začátek.

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

Máte pravdu. A nedotkne se to jenom kultury. Kdyby jste měl televizi, mohl jste sledovat v Událostech komentářích, kam nás populista Babiš s jeho partou ekonomicky zatáh.
A to jsou vyjádření členů Národní rozpočtové rady. Elita našich ekonomů.
Jenom obsluha státního dluhu (úrok) stoupne ročně ze současných 40 mld na až 150 mld. ročně (podle ratingu ČR). S těmi penězi se ale jaksi v rozpočtu nepočítá.
Uvidíme, co se bude osekávat, kultura určitě.
Ale žádné strachy. Vždyť přeci podle Zemana jsou umělci nejlepšími tvůrci když hladoví.

Nahoru

Re: Kultura,umění a politika v Česku dnes.

Kultura nebo zábavní průmysl ? Za článkem je obsáhlá širší diskuze - ta stojí taky za přečtení.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tvrda-slova-o-umelcich-od-znalce-branze-Umelecko-zabavni-prumysl-zadna-kultura-O-verejne-penize-tu-zada-kdekdo-647249

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

Pavel Matocha je nově zvoleným předsedou Rady ČT.

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes. Usnesení

Poslanecká sněmovna má právní posudek svých právních odborníků. Totožný se senátem. Přesto konglomerát SPD, ANO, KSČM nekonal jak má a odhlasoval, ať se tím zabývají soudy. Dost riskantní, nemyslíte? Již třeba proto, že může být i tato volba následně zpochybněna.

Deklarace zastupitelstva města k situaci v České televizi
Zastupitelstvo města Hradec Králové se znepokojením sleduje současnou situaci v České televizi, zejména odvolání dozorčí komise Radou České televize. Veřejnoprávní média vnímáme jako pilíř naplňování demokratických, sociálních a kulturních potřeb společnosti a potřeby zachovat mediální pluralitu v naší společnosti. V dnešní obtížné a nepřehledné situaci je Česká televize jedním z nejspolehlivějších zdrojů informací. Je tak nepostradatelná pro správné fungování místních samospráv a informování jejich obyvatel. Proto vyzýváme Poslaneckou sněmovnu, aby současný postup Rady České televize prověřila a zajistila nezávislé působení této instituce.

Jinak po Maďarsku se situací nad svobodou medií u nás zabývá i EU.

Nahoru

Re: Kultura v ulicích.

Minulý týden se objevilo pozvání ke shlédnutí reprodukcí plakátů v ulicích města. Dobrý počinek .
Mám taky jeden včerejší. Potkal jsem člověka, který poctivě vybíral do většího igelit. pytle odpadky podél chodníku . To je taky kultura , nic nestojí a přináší čistotu do ulic. Neznám ho, ale nebyl to zaměstnanec města ( VPP). Byl to starý pán , prostě oblečený ale bezdomovec to nebyl. Zcela jistě nebyl nikým organizován. Před pár lety podobnou službu městu dělal Ing. S. a ještě dříve pár let , také neregistrovaně , i já. Měl jsem svůj revír, který jsem si každoročně z jara vyčistil. Dnes se bohužel už neohnu.

Nahoru

vloženo 2x

vloženo 2x

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku, dnes výlet.

Ještě, že nám zbyla kultura těla. Víc než trochu námahy to nestojí a radost z výkonu je zadarmo.
Dnes zas po dlouhých dnech nečasu vylezlo slunce a vyzývalo k výletu alespoň na Klíč. Stejný nápad měla spousta lidí i psů. Ani roušky se tam nenosí. Čistý vzduch a parádní výhled.

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

Tentokrát o českém filmu nemilosrdně.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tocite-s-acky-o-Prazacich-a-zlych-venkovanech-padlo-Navrh-Film-o-roce-89-Ale-jiny-649177

Nahoru

Re: Kultura,umění a podobné v Česku dnes.

No jestli doporučujete názory takovýchto lidí
https://www.mix24.cz/vymazte-profil-daniela-vavry-zada-facebook-vysokoskolsky-pedagog-dolak-jeho-fanousci-mu-vyhrozuji-zastrelenim/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=7j7py6IxiHo-202101051644&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

Pán který chodí ve vestě německé zbrojařské firmy. Vyjadřování hulváta ( parlamentní listy, Sputnik) a chce být prezidentem...Prozradil, že už se mu v souvislosti s tím ozývali lidé s nabídkou pomoci s předvolební kampaní. „Už mám borce, co mi zaregistroval domény, borce, co by mi dělal manažera volební kampaně, i borce, co by sehnal investory do kampaně. Maximálně to udělat jako trolling. Ale co kdybych to do prdele i tak vyhrál, to není nereálné. Ta nabídka kandidátů je bída, jsou to bezcharakterní lůzři a hadry na podlahu, namazat si je na chleba není problém,“ dodal Vávra,....

Nahoru