MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Verze pro tisk |

Viz následující

Přehled témat Nové téma

Komentáře

MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

IVAN STĚPANOVIČ KONĚV (rusky Иван Степанович Конев; 28. prosince 1897 - 21. května 1973), významný sovětský vojevůdce, maršál Sovětského svazu, hrdina SSSR a hrdina ČSSR. V průběhu II. světové války velel vojskům Rudé armády na východní frontě a osvobodil od okupace německými nacisty velkou část východní Evropy. Byl prvním spojeneckým velitelem, který po kapitulaci německých vojsk do rukou představitelů pražského povstání vstoupil do Prahy. Koněv se mj. také přímo podílel na karpatsko-dukelské operaci v roce 1944, na osvobození německého koncentračního tábora Osvětim a na dobytí Berlína v roce 1945. Maršál Koněv velel vojskům, která potlačila maďarské povstání v roce 1956.

Byl dvakrát ženatý a měl tři děti. Dcera Natalja Koněvová je profesorkou Vojenské univerzity Ministerstva obrany Ruské federace. Ivan Koněv byl v soukromí asketický, tvrdý ke svému okolí, podřízeným i rodině a nelítostný ke svým vojenským nepřátelům. Podle potomků byl sice tvrdý, ale spravedlivý. Podle amerických svědectví měl smysl pro humor. Věnoval se myslivosti a relaxoval při lovu ryb na dírkách. Zemřel na rakovinu. Maršál Koněv je pochován u Kremelské zdi v Moskvě.

Autor tohoto příspěvku ctí korektnost, proto uvádí alespoň základní údaje k osobnosti maršála Koněva, s vědomím současné (spíše nešťastně až nepatřičně) vzrušené atmosféry značné adorace či naopak očerňování až hanobení, kdy takřka nikdo ze zúčastněných či komentujících nemá osobní zkušenost, prožitek, a stále více příznivců jedné či druhé strany postrádá soudnost… Současně vedle přemíry veskrze politických stanovisek si zdvořile dovoluje připomenout (kulturně) jména autorů sochy a pomníku…

Poznámka CL’21 (spíše úsměvná):
Zasedání zastupitelů Prahy 6 se podle neoficiálních a nepotvrzených mediálních zdrojů zúčastnili „aktivisté“ z Českolipska, konkrétně z České Lípy a Nového Boru s nabídkou důstojného přemístění sochy maršála Koněva do České Lípy na náměstí Dr. Edvarda Beneše, případně do Nového Boru na náměstí Míru…

Fotomontáž k příspěvku s poděkováním za sdílení:
https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik/

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Naše rodina obecně nemá příliš ráda vztyčování a snímání pomníků. Maršál Koněv v České Lípě nebo v Novém Boru by nám nevadil :) Napadlo mě, kde vlastně skončil "Rudoarmějec", který za socialismu byl v České Lípě? Neví to někdo?

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Koněv v Lípě? Proboha proč? Jakou svou dlouhodobou aktivitou se podílel na rozvoji města nebo snad celého státu? Kromě porážky nepřítele a obsazení dobytého území (jiní tomu říkají osvobození), následované čtyřicetiletou pokličkou za zdí...?

Jinak si ještě vybavím slavnou hlášku o šaškování na buzerplace z filmu Pelíšky :-) .

Koněv patří do literatury o 2.světové válce. Jeho sochy snad patří do Ruska, kde může být vnímán jako národní hrdina. V naších krajích socha vznikla z klasického patolízalství k SSSR v dobách minulých.
Přál bych si, aby byly doby patolízalství konečně jenom úsměvnou vzpomínkou.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Socha rudoarmějce je v tzv. mauzoleu (dříve hrobka dr. Schmeykala) na městském hřbitově v České Lípě.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

No a socha generála Pattona je taktéž projevem patolízalství ? Samotný článek autora CL21 se mi velmi líbil,protože je skutečně nestranný a tak to má být. O příspěvku J.Tschunko se to říct nedá. Proboha proč ? :-)

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Podle jedné verze měl jít tudy vnitřní okruh Prahy. Aby tomu lokální soudruzi zabránili, nechali tu postavit sochu Koněva, kterou si, předpokládali, neodváží odstranit žádný architekt. A tak tunel Blanka je tu vlastně kvůli Koněvovi. Logicky je už Koněv zbytečný. Kyby se o tom nepsalo, kolik lidí z jen Prahy 6 by o něm vědělo ? Tedy krom rusky hovořících Dejvičáko-Bubenečáků? Většina asi nic.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Pan Tschunko má samozřejmě pravdu, což se o panu zahradníkovi, vyznávajícímu komunistickou víru, nelíbí. Chápu to. Maršál Koněv má společného s Českolipskem tak akorát jím nařízené rozsáhlé poválečné bombardování 8- 9.5.1945, kdy byly zasaženy též dvě zdejší obec Zahrádky a města Česká Lípa, Mimoň, Dubá. Nálety měly za oběti více jak 1300 osob. Nejhůř dopadla Mladá Boleslav, jak jistě pan Beneš potvrdí.
Nevím nic o tom, že by generál Patton unášel občany ČSR do koncentráků, jak se to dělo na rozkaz Koněva. A prezident Beneš ani nepíp o komunistech nemluvě. Za jeho tichého souhlasu byly do SSSR zavlečeny desetitisíce obyvatel Čech, Moravy a Slovenska. Více https://www.policie.cz/soubor/unosy-ceskoslovenskych-obcanu-do-sovetskeho-svazu-v-letech-1945-1955-pdf.aspx . Jím přivedená Směrš a NKVD pak v Praze okamžitě zatýkala čsl. občany ruského původu. Dokonce i našeho generála, legionáře Sergeje Vojcechovského. Všichni skončili v gulazích, kde většina zemřela.
Tolik pro doplnění znalostí pana zahradníka a názorná ukázka toho, co zde obhajuje.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Heleďte moldavite, napsal jsem 2 řádky jako reakci na příspěvek Tschunko a použitý výraz patolízalství. Zase jste se nechal unést sám sebou, svými fantasmagoriemi a vytahováním, že jste nejlepší regionální znalec válečné a poválečné historie. To už ale přeci všichni víme. Zahradníka prosím vynechte, o něm to vůbec nebylo.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Ano, použil jsem výraz patolízalství. Významová definice tohoto slova naprosto přesně vystihuje tehdejší podlézavost soudruhům v SSSR. A můj příspěvek skutečně nebyl nestranný. Nejsem veřejnoprávní médium, mohu si to tudíž dovolit.
A ano, i socha Pattona může být určitým pohledem vnímána jako patolízalství.
S přihlédnutím k historickým okolnostem vývoje posledních válečných dnů a období navazujícího už to ale vypadá docela jinak.
Diskuzi o té či oné propagandě prosím vynechme. Faktů je znám dostatek.
Je dobře, že potrefené husy vždy obratem vytahují i příklady z druhé strany železné opony. Aspoň je mezi námi hned jasno.
Pravda je, že se z toho dělá zcela zbytečná kauza, kterou asi nechceme dále rozmazávat v dalším mikro-prostoru i-novin. Něco to vypovídá o myšlenkové prázdnotě našich zástupců v politice i nás všech.
Ale při té myšlence, že jsou mezi námi lidé, kteří by takovouto sochu chtěli přestěhovat do CL, dostávám zvláštní mixu stavů - hrůzou stojící vlasy na hlavě a výbuchy smíchu.

Pěkný den.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Prosím příště vynechat vágní tvzení a nedořeknuté věty . Jako např: Je dobře, že potrefené husy vždy obratem vytahují i příklady z druhé strany železné opony. Aspoň je mezi námi hned jasno. A další...
Jasno by bylo, kdybyste napsal přesně, co tím myslíte. Každý vidí všechno svýma očima a jestli chcete sdělit, jak to vidíte vy, napište to příště rovnou bez nějakých jinotajů :-)

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Píšete: "Jako například", nebo "A další". Našel jste tam těch příkladů víc?
A když už jsme u toho tváření se, že nerozumíte významu slov mezi řádky...
Tak teda takto. Vždy když komunistovi řeknu o smradu z východu, tak hned přispěchá s průjmem ze západu. Asi jako to pořekadlo, kdy zloděj křičí: "chyťte zloděje". A to Vás neviním z krádeže :-)
Tolik bych asi poznamenal k tomu jasnu a jinotajům. Můj komentář byl původně zcela obecný a neměl být osobně mířený. Ale trochu jste si o to řekl.

Pěkný večer.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

První třetina vašeho příspěvku je až po slovo patolízalství jednoznačná. A pak už píšete mezi řádky.. vím já co ?Jen jsem poprosil , abyste psal jednoznačně, protože vám nerozumím , ale zdá se bohužel , že to neumíte.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Můj názor na Koněva už znáte. Podle mě jste komunista. Doufám, že tomuhle už rozumíte. Tak to máme jednoznačné :-).
Ale to asi není podstata a význam původní diskuze v tomto vláknu.

Jestli máte dojem, že socha Koněva do CL patří (což vaše připomínka k Pattonovi tak nějak NEJEDNOZNAČNĚ naznačuje), tak místo těch plků o nejednoznačnosti názoru někoho jiného připojte nějaký svůj vlastní věcný názor. Třeba ohromíte.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Už jsem zde jednou napsal, že se mi líbil nestranný článek o Koněvovi od CL 21. Mýlíte se , když tvrdíte, že jsem komunista . Nejsem a nikdy jsem nebyl. Jste s tím onálepkováním rychle hotovej.
Zkuste trochu přibrzdit a zamyslet se nad tím, jak na takové historické skutečnosti nahlíží člověk, kterému je přes 70 a takovej, kterýmu je třeba 30.
Nikde jsem nepsal, že Koněvova socha patří do CL ani jsem to nijak nenaznačoval, to je jen vaše další smyšlenka, která potvzuje to, co jsem psal výše, že každý vidí svýma očima a vidí to, co si přeje vidět.
Jestli je socha Koněva v Praze patolízalství, tak je socha Pattona v Plzni stejné patolízalství.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Po delší době si dovoluji také něco dodat, napsat. S úctou k předřečníkům (některým) - divím se a zírám, hlavně co vše lze vyplodit, vykonstruovat takřka z nevinných, ale současně upřímných slov. Možná práce na čerstvém vzduchu, třeba u našich krav, by jim prospěla. Příspěvek CL'21, zde již několikátý a tradičně super, hodnotím shodně jako pan Zahradník (je šumák, zda je Zahradník, Čapek nebo co, komentuji obsah), jako objektivní a hlavně soudný, nestranný. Požádala jsem i vnuka, aby všechny komentáře pečlivě přečetl - ani on nikde nenašel, že někdo chce (vážně myšleno) sochu maršála Koněva do regionu. Upřímně, je-li problém, máme velké polnosti, rádi místo poskytneme :)

Bláboly některých komentujících jsou sice neuvěřitelné, ale mají právo na svůj názor, já zase na ten svůj. Určité historické reminiscence (to je slovo - vnuk má školy, radí, opravuje, poučuje, za mě datluje, protože po dlouhých letech hrubé a tvrdé manuální práce mám s klávesnicí problém - tedy moje ruce) jsou zde až směšné... Mám pocit, že jsme s manželem asi žili někde jinde (vnuk poučil, že v jiné realitě).

Dnes máme státní svátek, je Václava! Podle mnohých studentů je to prý svátek na počest prezidentů Havla a Klause! Tak si říkám, to museli mít nebo mají super osvícené a "všehoschopné" pedagogy (to si ten 1,3 násobek průměrného platu "zaslouží"). Vedle plků stran maršála Koněva, je to mnohem zarážející, smutné... Stejně tak stále větší "nacionalisticky-fašoidní" tendence v naší společnosti - to je varovné. Prosím, nedávejte mně v komentářích svůj odborný výklad předchozího pojmu (v úvozovkách), ač již ten či onen radostně startuje, prostě nezvikláte! Nejeden z našich čelných ústavních činitelů je děsivým příkladem... Zlaté krávy!

Krásný den a víkend!

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Zrdavím

je mi 65 a zkušenost je jasná, Rus je špinavé prase kterému není žádná lumpárna dost odporná natolik že by ji nepoužil . Svého Koněva si může Rus strčit do míst kam slunce nepřlijde, už jenom kvůlí tomu, že z dobytého (někdy mylně označovaného "osvobozeného") území nechal unášet české občany z nichž se mnozí nevrátili...A slabomyslný nápad přemístit ho do našeho města, no fuj.

Jarda

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Pro zájemce o tuto problematiku - Muzeum paměti XX.století pořádá spolu s Knihovnou Václava Havla v květnu on line debatní večery na téma osvobození Prahy, maršál Koněv atd. Cyklus začíná 4.5.v 20.00 pod názvem Kdo skutečně osvobodil Prahu? Stačí najet na googlu na stránky muzea a celý cyklus včetně debatujících hostů se tam otevře.Dostupné na facebooku či youtube. Já si pamatuji jako malé dítě,jak naši občas říkali, když si mysleli,že je děti neslyší, že Prahu stejně osvobodili Vlasovci...
Pěkné bylo sledovat,kolik jedinců bez smyslu pro humor,zato pyšnících se "pravým češstvím" , skočilo na jedno Šťastné pondělí Jindřicha Šídla na Seznamu. Tam uváděl,že už proběhla soutěž na nový pomník a že jako první se umístil návrh pomníku bratřím Mašínům. I mně přišel odkaz na vyjádření jednoho nebohého novoborského" aktivisty",narcistního pseudoumělce a chronického zakladatele obskurních spolků ,který proti tomu protestoval..... Vždycky si fakt vzpomenu na to,jak nám profesor franiny na gymplu v Hlinsku tloukl do hlavy jednu ze základních pouček: Nic netrvá v světě věčně,jenom blbost všeobecně!... Hezké májové dny přeji!

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Hmmm, tak tento Váš výplod označuje pan Hamáček pojmem "předsudečná nenávist".

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Odstranění Koněvova pomníku v Praze byla politická akce svědčící o úpadku naší doby. Asi nikdo rozumný nemůže mít nic proti plánovanému odstranění Koněvovy sochy. Vcelku rozumný záměr. Ale způsob provedení byl a je aktivisticky idiotský. Proklamuje se, že socha přijde do musea na jejím místě bude pomník osvobození. Jenže:
- socha má přijít do musea, které ještě neexistuje,
- na jejím místě má vzniknout pomník, který ještě nemá ani ideový námět.
A celé to bylo korunované idiotským prohlášením místního starosty o soše a roušce.

Nešlo to celé udělat připraveně, promyšleně a řízeně?

Stejná přehlídka hlouposti jako kolem mariánského sloupu na Staromáku. Nuž, taková je doba.

hezký den :-)

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Ano, úpadek dnešní doby. Bude ještě nutné vymazat z historie a z paměti lidí, že maršál Ivan Koněv osvobodil koncentrační tábor Osvětim , velel Karpatsko - dukelské operaci, Ostravské operaci , přijal s maršálem Žukovem v Berlíně 8.května 1945 bezpodmínečnou kapitulaci Německa a poté vyrazil na pomoc Pražskému povstání. Měli jsme v Československu na jeho počest pojmenované ulice v řadě měst. Zůstalo jen pár míst.( Praha 3 ,Brno ,Ústí n/Labem , Mladá Boleslav, Dubí, Turnov, Krupka, Jirkov, Hodkovice n/Mohelkou.Na jaře 1990 místní národní výbory většinou na podnět z Občanského fóra tyto ulice přejmenovaly . V Boru taky.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO-Slavnosti svobody2020

Na stránkách www.slavnostisvobody2020 probíhá dnes 3.5. od 11 do 18 hod hod komponovaný pořad o osvobození Plzně v r.1945. Jde samosebou o pořad vzpomínkový . Doufejme,že příští rok opět naživo. Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Maršál Koněv?

Proč jste, zahradniku, ve vašem tak pečlivém výčtu "vymazal z historie" Maďarsko 1956, Koněvovu (přátelskou) návštěvu před srpnem ´68, nebo taky to, že pomník vůbec nebyl instalován jako dík za osvobození, ale až jako kolaborantský vykřičník 12 roků po (přátelské) okupaci a rozdrcení Pražského jara?

Mimoto peripetie "bojů o kámen" v Bubenči trvaly s přestávkami od 90. let, teď už snad bude klid.

Nahoru

Re: Maršál Koněv?

Kolaborantský výkřik?! V roce 35. výročí osvobození??? Dne 9. května?
A Maďarsko 1956? Vy neznáte ty fotografie s lidmi oběšenými na ostnatém drátě, politými benzinem a upálenými??? Nebo fandíte Šípovým křížům, které to prováděly?! Zřejmě ano, když se, nejen zde, tak často hlásíte k "milým krajanům", kteří se tak aktivně podíleli na zavraždění 360 000 obyvatel Československa?
Alespoň tomu nasvědčuje vaše poznámka o "boji o kámen" ....

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Místo něčeho takového jako byl Koněv je lépe si čas od času připomenout ruské vojáky kteří zde, daleko od vlasti, padli. Třeba pomníček za vesničkou Rokytá směrem ke Hradišti nebo pomníček za Bílou Hlínou....

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Úmyslně jsem nezmínil maďarské události r.1956 ,protože to nemá nic společného s jeho pomníkem u nás. A ve wikipedii jsem se dočetl, že se k připravované akci srpen 68 stavěl vlažně až odmítavě . A kdy byl pomník postaven je dneska vcelku jedno. Pomník generálu Pattonovi byl postaven taky až v roce 2015.

Nahoru

Re: Maršál Koněv - jen 2 poznámky + PS:

s. Chot by si měl pozorně pročíst například tohle -https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Farsk%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD

Vy neznáte podobné fotografie z května ´45?
https://www.televizeseznam.cz/video/krvava-leta/povalecny-lync-udajnych-esesaku-v-roudnici-nad-labem-rozzureny-dav-obesene-kopal-i-fackoval-63956106
Ospravedlnilo by to snad ozbrojený zásah velmoci a justiční vraždu premiéra, jeho poradce a ministra obrany?

PS: Fandit lůze, která zneužije mimořádných okolností a mučí a vraždí bez soudu v ulicích, může jen idiot. Ať už se to stalo kdekoli a kdykoli...

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

TAK by mě zajímalo, kdo z těch nechutných přisluhovačů Moskvy, ví o památníku či spíše hrobu sovětských vojáků, z těch kdo o něm ví by ho našel, a kdo se tam byl podívat a vzpomenout na ně. Místo bulení že se zlikvidoval socha lumpa, kterému doslova kráčela v patách smrt určená českým občanům.

J.Fiala

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Jardo , vy rychleji píšete než myslíte a navíc blábolíte. Jaká smrt určená českým občanům ?

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Kdo nechce vědět neví, hlavně komunisti a jejich pohrobci. Spolu s Koněvem táhla komanda "směrš" která unášela české občany do ruských gulagů, bez obvinění, bez soudu, pro mnohé bez návratu...

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Nepište eufemismy a napište to rovnou jasně, aby každý věděl, co tím myslíte, ano ?

Nahoru

Re: Koněv: oni byli první

Pro zahradnika jasně, protože o tom dodnes nic neslyšel?
http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=9160

"Tichou vzpomínkovou akcí uctili v pátek 11. května 2007 členové a příznivci občanského sdružení Výbor „Oni byli první“ 62. výročí dne, kdy v Praze započalo nezákonné odvlékání československých státních občanů, příslušníků meziválečné emigrace, ze zemí Sovětského Ruska, do trestných koncentračních táborů na Sibiři – nechvalně proslulých „gulagů“.

Památku několika set odvlečených, z nichž naprostá většina pobyt a mučení v sibiřských lágrech nepřežila, připomnělo dopolední shromáždění u pamětní desky, umístěné na pravoslavném kostelíku na pražských Olšanských hřbitovech.

Na této již tradiční vzpomínkové akci byl přítomen také prezident republiky Václav Klaus, který sám připomněl, že se setkání účastní pravidelně. Poděkoval členům výboru a především jeho odstupujícímu předsedovi Vladimíru Bystrovovi za jejich záslužnou práci a uvedl, že v době, kdy se hovoří o Paměti národa, je vlastně výbor "Oni byli první" předvojem podobných institucí."

Nahoru

Re: Koněv: oni byli první

Tomu by snad mohl rozumět i méně chápavý jedinec a nepsat nesmysly o eufmismech. Samozřejmě že o tom slyšel ale neposlouchal.

Nahoru

Re: K osvobození Prahy

"Historicky se stalo, že v Československu bylo jako poslední od fašismu osvobozeno jeho hlavní město. Pokud známe historická fakta, víme, že se tak stalo 8. května, kdy německá armáda, vedená generálem Toussaintem, složila kapitulaci do rukou České národní rady.

Vojenští a političtí velitelé Pražského povstání byli počátkem 50. let právě proto, že toto povstání zvítězilo vlastními silami, i když samozřejmě v rámci obecné kapitulace, perzekuováni. Vojenský velitel Pražského povstání byl odsouzen k doživotnímu vězení, řada jeho spolupracovníků byla popravena a ostatní dostali dlouholeté tresty. Totéž se týkalo osudu tehdejší ČNR.

Vážené Federální shromáždění, domnívám se, že je naší povinností odstranit fikci stalinské historiografie. Každý národ má právo na své dějiny. Santajána kdysi napsal, že národ, který svoji minulost zapomíná, je odsouzen k tomu prožít ji znovu. Máme-li povinnost vůči lidem, kteří se účastnili Pražského povstání, vrátit jim čest, pak jim tuto čest vrátíme právě tím, když autentické datum osvobození Prahy, a to je 8. květen, vyhlásíme v zákoně o státních svátcích dnem osvobození od fašismu."

- to doslova řekl poslanec Miloš Zeman v roce 1990!
https://www.forum24.cz/zeman-v-roce-1990-odstranme-stalinskou-fikci-a-pojdme-do-civilizovane-evropy/

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

No, žvaníte moc hezké partajní kecy, jak když se disidenti ožerou...ale to nic nemění na faktu že odnepaměti na světě platí: Vítězové píšou dějiny!!! Rozumíte tomu? Tak už přestaňte blábolit kecy o válce a znásilňovat válečnou historii. Osvoboditelé si to nezaslouží. Díky.

Nahoru

Re: Bohužel...

Máme s tím letité, ale i docela čerstvé zkušenosti. Co třeba "vítězové" desítky let lhali o Katyni, co toho nalžou dnes o sestřelení MH17, o Koněvovi v Praze, o tzv. "fašistech", o agentovi FSB s ricinem atd.

Jen prosťáček jim to věří, protože ve škole nedával pozor a nedošlo mu, že ten slogan znamená spíš varování.

BTW: Citát MZ - a partajní kecy? Taky nechápete souvislost?

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO jo lhaní

tak tu tzv. Hlodavec předvedl, co je pravda v podání komoušů. Uzurpovali si moc, vítězové, a pak lhali a lhali, až si národ přisvojil takovou vlastnost kývat navenek a myslet si něco jiného. Charaktery obyvatel jsou pak jistě lepší, na Hlodavci je vidět, co to s člověkem udělá....
Nakonec jsme národem Jana Husa, toho i komunisté vzývali, nebo ne?
Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha, od ďábla, od smrti dušě a konečně od smrti věčné, jenž jest odlúčenie věčné od milosti...
Nechtěl bych být komunistou na onom světě...
Nicméně lže se doposud, z nejvyšších míst. Takový prezident Zeman, jehož inteligence a myšlení je již mimo chápání jeho přívrženců, jak pravila jedna obdivovatelka ve veřejné diskuzi.
Jen běda, pokud člověk něco ví a porovnává. Jaksi se mi již nezdála ta řeč na Letné, kde jsem byl. Vzdělanost národa díky tradici nebyla na úrovni rozvojových zemí, jak pravil a pak se smál, že oblafl takovou masu lidí. A lže nám doposud, i na vánoční poselství. To mluvil proti ekologům, Grónsko-Grúnland Zelená země a pak přišla doba ledová... Jenže oni lhali již Vikingové. Chtěli názvem přilákat kolonisty, zemědělce, do této nevlídné země.
Předevčírem zase bájil o ricínu, který je tak dobrý akorát na průjem a někoho otrávit...ha, ha, ha.
To zas nesmí mít člověk zkoušky pro práci s jedy, nebo si přečíst něco na wiki. Jed ricin je několikrát silnější, než jed kobry. A komunisté ho také používali jako tzv "deštníkový jed". Stačí někoho píchnout, nenápadně a za chvíli je dokonáno. Takový Markov by mohl vyprávět, tedy pokud by nebyl obětí
A proto národe Husův...Raději dávej se přemáhati mluvě pravdu, než bys chtěl vítězit lha, ježto lépe jest býti přemožen pravdu mluvě než vítěziti lha.[

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO-

Jenom k té ricínové kause kousek příspěvku převzaného z tisku. Pokud si někdo plete ricínový olej,což je opravdu projímadlo a alkaloid ricin, je to na pováženou. U laiků se to dá omluvit.U hlavy státu jde buď o záměrné špatné zlehčující vyjádření ,nebo špatné vyjádření díky nemoci projevující se demencí a roz -kladem osobnosti,kdy nabývá vrcholu už jen ubohá pomstychtivost. Obojí je špatně. Na Koudelku prostě prezident nemůže,nemůže zaúkolovat nějakého poskoka,aby ho zlikvidoval,jako to udělal pomocí Staňka s šéfem NG doc.Fajtem , a to ho strašně moc rozčiluje. Že sem agent přicestoval, bylo zjevné už z prohlášení Ruska. Náš ministr zahraničí potvrdil,že sem na diplomatický pas takový člověk přiletěl. Rusové tvrdí,že nikdo od nich do ČR neodletěl, v životě ne... Asi to "proláknutí" muselo dost naštvat jako kdysi to odhalení dvou agentů s novičokem ,co si spletli v Salisbury cestu. Jeli se podívat na slavnou katedrálu a v městě zabloudili a šli náhodou do čtvrti,kde bydlel Skripal. Kdo v Salisbury byl ví,že věž katedrály Panny Marie je nejvyšší v Anglii a že je vidět z jakéhokoliv místa ve městě,potažmo z okolí.

A nyní část citace článku ze 7.5.
Bezpečnostní výbor stojí v ‚ricinové kauze‘ za BIS. Dodali přesvědčivé důkazy, říká většina poslanců .

Zpravodajci nás v ricinové kauze přesvědčili. Máme v ně důvěru. Tak se v anketě serveru iROZHLAS.cz vyjádřila většina členů sněmovního bezpečnostního výboru. Právě oni si ve středu ráno na neveřejné schůzi mimo jiné vyslechli poznatky ředitele BIS Michala Koudelky k informacím, podle nichž do Česka přicestoval na diplomatický pas ruský občan vybavený jedem. Kvůli možnému nebezpečí ze strany Ruska jsou nyní pod policejní ochranou tři pražští komunální politici.
„Naprosto. Udělal jsem si přesný obrázek, jaká je situace a pravda,“ odpověděl poslanec Milan Brázdil (ANO) na dotaz serveru iROZHLAS.cz, zda ho tajné služby na středečním výboru přesvědčily o svých krocích. V podobném duchu se vyjádřila většina osmnáctičlenného výboru.
„Veškeré reakce a následné kroky, které byly učiněny, svědčí o tom, že BIS pracuje výborně. Na rozdíl od pochybovačných hlasů se domnívám, že bezpečnost České republiky chrání velmi dobře,“ řekl předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Šéf výboru Radek Koten z SPD pak uvedl, že tajné služby „pracují přesně tak, jak mají“ a žádný jejich poznatek nemá být podceňován.
Přeji hezký den !

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Udává se 20 mil. obětí na straně SSSR. Jak tak sleduji dokumenty, mám více a více pocit, že 10 mil. mrtvých bylo zbytečných chybami právě sovětského vedení, včetně Stalina. Takže nějaký vděk ke Koněvovi nepociťuji, ale spíše soucit a obdiv k ruským lidem, že to celé století unesli a přežili.

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Stojíme pořád na správné straně historie ?

Nahoru

Re: MARŠÁL KONĚV A ČESKOLIPSKO

Ano, historie se nemění, jenom pohled na ni má každý jiný a mění se se zkušeností a informovaností. Já si vzpomínám (jsem ročník 1954), jak jsme si hráli na vojáky, každý chtěl být rus, pak možnááá amerikán a němec byl fuj. A dnes? Kdo by chtěl být rusem...Jednou osvoboditel, no spíš dobyvatel, poté zanedlouho vrah a okupant...To nic nemění na pohledu na vojáky kteří zde, daleko od své vlasti položili životy, ti si úctu zaslouží na rozdíl od jejich vůdce, který se spolčil s Hitlerem. No a ten je poté napadl. Inu zde byl užitečný idiot někdo jiný...

Nahoru