Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, za války a době poválečné až dodnes?

Verze pro tisk |

Speciální diskuzní fórum pro znalce a vykladače novodobých dějin.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou,za ...

Nedaří se mi vlastními silami opravit nadpis. Může mi pomoci admin ? Děkuji .

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Takto nějak?

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Děkuji pěkně pane Bárto, tak je to dobře. Ještě jsem tam dal to téma ve snaze to nějak opravit duplicitně. Budete prosím tak laskav a to duplicitní zrušíte ?

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Pro začátek doporučuji přehrát si skvělý pořad z cyklu "Jak to vidí" na ČRo 2 s vojenským historikem E. Stehlíkem nejen o tom, jak nás svět vnímá po Mnichovu.

http://m.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/eduard-stehlik-zmeni-film-anthropoid-to-jak-nas-svet-vnima-po-mnichovu--1656062

Měli jsme se bránit? Plukovník Stehlík je přesvědčen, že ano. Maminka byla opačného názoru; říkala, že bych se býval nenarodil, neboť tatínek v mobilizaci narukoval do bunkru kamsi k Žacléři. Nenarodil by se prý ani můj bratranec a sestřenice, neboť strýc čekal na útok Němců v bunkru na Zlatém návrší.

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Pan Válek už správně zareagoval. Zamýšlel jsem ještě jako vůbec první příspěvek napsat následující bajku :
Bylo to ještě v době předválečné - abychom se drželi tématu..Chalupníkovi utekla koza a vběhla do sedlákova kukuřičného pole. Chalupník lítá sem tam v kukuřici, až přiběhne sedlák a nadává, že mu podupe všechnu kukuřici. No jo, co vaše kukuřice, ale mě tam utekla koza !
Stejně tak někteří diskutující viděli jen to "svoje" a dupali v sousedově kukuřici.

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Ten nadpis pane Zahradníku svědčí o tom, že si z nás tak trochu inkognito děláte šprtťouchlata. Kolik Vám je?
Ale k věci. Včera , ve výborném pořadu Historie.cs o islámu a křesťanství zaznělo na závěr z úst historika
Doc. Mgr. Jaroslava Šebka, Ph.D zhruba toto ...
fenomen náboženství ( v souvislosti s migrací ) je opět některými našimi politiky zneužíván, politicky uchopen, abychom se zase vymezovali k jiným národům Evropy, neřešili společně problémy Evropy v rámci EU, zpochybňovali naše spojence v NATO. Nepoučili jsme se, že takto jsme se trvale vymezovali za první republiky a dopadlo to tak, že nakonec jsme zůstali v r. 1938 sami.
Kdepak pane Šebku, ti Sudetští Němci, Poláci, Slováci, Maďaři, Rakušané, Frantíci, Angláni, Amíci, špagetožrouti a další nás zradili. To ví přeci každý Čech. Nakonec historici jsou státními zaměstnanci a státem jsou za takové výklady placeni. Takže musí obhajovat kroky našich neomylných politiků, zvláště, když v čele zahraniční politiky stál národovec. A být národovcem se dnes nosí.
To jenom nyní si ti historici říkají, k čemu sami dospěli. Takhle vypadá ta svoboda slova v praxi, že. Však jsou také trnem v oku těm vlasteneckým organizacím.

Nahoru

Re: Na co jste se nezeptali svýho táty o době před válkou, ...

Nedělám si právě tady šprťouchlata, tátovi by bylo dneska 101 let , zemřel dávno, když mi mi bylo 36. Řekl mi toho ze svého života dost,ale znáte to, moc jsem se nezajímal . Mladej člověk má svoje zájmy a vyprávění ,co bylo a jak bylo, pouští jedním uchem tam a druhým ven. Teprve až rodiče nejsou, uvědomí si, na co všechno se měl zeptat a nezeptal. Nemyslím tím zrovna národní historii ,ale taky historii rodiny. Jistě mi dáte za pravdu.

Nahoru