Okénko pražské kavárny

Verze pro tisk |

Protože se již několika diskutérům dostalo té cti býti titulováni Pražská kavárna, otevírám toto okénko pohledu necelé třetiny českého národa, která není alkoholiky, není dementní, nebo nemá sníženou inteligenci, jak pravil statistik, poslanec a president ČR Miloš Zeman
Pro začátek dávám ukázku odporného pohledu na tohoto jediného lidového presidenta ( druhým je A.Zápotocký ) z dílny lidí podobných MUDr. Hnízdilovi, odborníka na psychosomatiku, který docenil projev M.Zemana na půdě OSN takto

"Něco tak moudrýho a státnickýho jsem už dávno neslyšel. Kam se hrabe papež. Jednak Vám to moc slušelo. Kvádro jak ulitý, fajnová špacírka. Taky ste se skoro vůbec nekymácel ani neprskal. Angličtina jak rodilej mluvčí. Však se k Vám taky ten čmoud Obama s tou jeho fuchtlí jen lísali. Co ale teprv ten projev. Zlatý slova. Rovnou tesat. Chytráci z OSN na Vás čučeli jak puci," píše lékaře.

"S imigrantama máte naprostou pravdu. Je to lúza. My je doma taky nechceme. To tak, aby stará musela nosit burku, nesměli sme žrát krávy, místo do hospody nás hnali do mešity. Je potřeba s nima zatočit. Jak říkáte. Posadit do člunů a poslat šupem vodkud přišli. Hodil by se ten gumák, co na něm brázdíte veselskej rybník. Čmoudů by se na něj vešlo nejmíň dvacet S těma teroristama, jak jste říkal, to taky podepisuju. Jasně že se musej zavřít hranice. Jak to děláte na Hradě. Když vemete policajty, tajný, protitankový zátarasy, vochraný rámy, kamery, tak sto mega nejsou žádný prachy. Do Hradu teď neproklouzne ani myš. Vím vo čem mluvím. Včera jsem šel kolem a fronta se táhla po zámeckejch schodech až dolů. Spousta teroristů to po hodině vzdala a šli se odpálit ke Flekům," pokračuje na blogu na aktualne.cz a dodává, že "výbornej je taky nápad s drony."

"Stojí pár šupů a řídit je mužou děti. Teroristi budou čumět, odkud to slízli. Jen ve zprávách říkali, že v Americe proti dronům cvičej orly. Aspoň jednu orlici byste na Hradě užil. Jeden nikdy neví. Kdyby nedejbože teroristi prošli až k Vám, tak je tady paní Ivanka. To je první dáma jako řemen. Viděl jsem ji na fotkách v maskáčích s brenem osmsetpětkou. Bejt terorista, tak mám v gatích natošup. Medajli generála Čečky za zlepšování postavení ženskejch v armádě měla dostat už dávno. Tej se držte. Moje stará o pistoli nechce ani slyšet, místo kvéru šermuje kvedlačkou, místo medaile vod Čečky se zmůže tak na čočku. Taky srovnaní terorizmu s rakovinou a metastázama sedí jak prdel na hrnec. Rozlejzaj se hlavně v pražkejch kavárnách. Až se vrátíte z Ameriky, ať se Vráťa Minář podívá do šuplete. Po Klausovi by tam měl bejt seznam největších pravdoláskařskejch zmetků. Adam Bartošů si s tím dal spoustu práce. Tak to stačí použít," píše lékař.

"Největší pecka bylo, když ste mluvil vo tom, že boj proti teroristům musí bejt koordinovanej, že jim musíme útočit na mozek. Vzal bych na ně mutěnickou slivovicí. Jednou jsem si dal pět panáků a úplně mi vystřelila mozek. Taky je jasný, že si to musej čmoudi vyřešit doma. Co si navařili, ať si vyžerou. Hlavně aby nám posílali dost ropy. Jako dřív. My jim za to pošleme kvéry a semtex. Jako dřív. Celá rodina Vám moc děkujeme, jak nás ve světě hájíte, reprezentujete a vůbec to s náma myslíte dobře," uvedl závěrem.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Okénko pražské kavárny

Bohužel je nutné si přiznat, že extrémní protizemanovská kampaň před prezidentskými volbami už jednou pomohla ke zvolení Zemana. Tak jako extrémní vítači plodí extrémní odmítače, tak jako selhání pravice plodí vítězství levice, tak i nadřazenost elitních skupin plodí odpor selského rozumu.neelitní většiny. Je asi potřeba nakládat s kavárenskými znalostmi s menší agresivitou a sprostotou vůči oponentům, to opravdovým elitám nesluší a volbě lepšího příštího prezidenta nepomáhá. Hodně štěstí kavárnám i mimopražským v jejich počínání.

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

No řekl bych, že pokud byla protizemanovská kampaň extremní /někdy se říká, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá/, značný podíl na tom měl svými výroky a vulgarismy v kampani on sám.
Z Vašeho vývodu pak musím sdělit, že protischwarzenberská kampaň byla extremistická. Stačí si vzpomenout na naprosto lživý článek o údajné nacistické minulosti K Schwarzenberka a jeho manželky, který vyšel celostránkově v celostátních denících den před volbami. Tak ,aby se nemohlo protiargumentovat. Při těsném výsledku to ale jistě sehrálo významnou roli. Autor dostal za tu nehoráznost od advokátní komory tuším 400 tis pokutu. Po zvolení Zemana se to začalo snižovat až tak nějak do ztracena.
Jak vidíte z článku sám, proti Zemanovi se nebojuje stylem k...sem , k... tam, ale humorem. Ten je mnohem účinnější.
Jinak foto zaslané na twitter Ovčáčkovi, kde se chlubil návštěvou Pardubic. Jaksi ze zákulisí
https://pbs.twimg.com/media/CsuvYc8XEAAtcom.jpg
Váš příspěvek je v celku v mnohém moudrý názor.Děkuji

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

Sledovala jsme včera debatu předsedy Senátu pana Štěcha a M.Žantovského. Oba se shodli,že prezidentův projev nebyl dobrý a vysvětlovali proč.
Taky jsem si přečetla projev prezidenta Kisky. Ten byl skutečně státnický a zaměřený navenek, ne sebestředný,zaměřený na vlastní osobu. Přeji hezký den

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny- co dodat

Pro pana Borna, odpověď jak bleskem z nebe
Hrad se dovolává k Nejvyššímu soudu v kauze Peroutka. Omluva by prý způsobila újmu ČR
...Kancelář prezidenta republiky se v kauze rozhodla podat dovolání k Nejvyššímu soudu. V pátek to Novinkám sdělil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Hrad v dovolání píše, že omluvou by stát převzal za prezidentova slova odpovědnost, což by mu mohlo způsobit újmu v podobě bezpočtu dalších žalob....
Co dodat, na to stačí obyčejný selský rozum

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

V úvodním textu chybí odkaz na originál:
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=28041

Snad nezůstaneme jen u toho humoru.

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

Chlap,který neumí přiznat chybu,není chlap. Tím méně prezident. Je to ostuda a znevážení celého úřadu. Konejte též tak ostatní milí odsouzení pravomocným rozsudkem. Když může prezident,proč ne dolních deset milionů?

Jak se opět říká ve Švejkovi-das is ekelhaft, wirklich ekelhaft...

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny - Jakou kávu pijete Vy?

Jakou kávu pijete Vy? Já rozpustné, dva cukry, hodně mléka, velký hrnek po babičce.

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

K nakousnutým tématům patří kampaň Nechceme zpátky na Východ!

•Proto budeme tvrdě konfrontovat Putinovy spojence mezi českými politiky.
•Detailně zmapujeme průnik ruských zájmů a aktivit Miloše Zemana. Zajistíme, aby tyto hrozby byly během prezidentské kampaně v roce 2017 známé.
•Ukážeme, jak a pro koho pracují manipulativní konspirační weby.
•Vytvoříme veřejný tlak, který povede k izolaci konspiračních webů.
•Pomůžeme českému státu vytvořit si funkční strategii proti agresivnímu vlivu cizí moci.

Požádali jsme několik osobností a odborníků, aby krátce vysvětlili zásadní argumenty pro to, aby naše země zůstala členem aliance západních demokracií. Podívejte se:
http://www.evropskehodnoty.cz/nzv/nzv/

Nahoru

Okénko pražské kavárny. MZ byl zvolen díky Pha kavárnám

Souhlasím s názorem pana Borna. Prezident Zeman byl zvolen díky " Pražským kavárnám".
Příznivci MZ určitě děkuji za tuto předvolební agitaci pro MZ. Čím více budete proti němu brojit, tím větší úspěch zaznamená.
Díky Vám , nebyl zvolen Karel Schwarzenberg.
Děkuji tímto, trochu opožděně, třetině národa.

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

Tak, tak ... Přečetl jsem si dostupné výňatky z projevu p. Kisky, a musím Vám dát za pravdu, paní Šepsová. To je skutečně státnický projev - naprosto přesně, výstižně a bez slitování popsal ekonomickou a mravní bídu kapitalizmu.
Bohužel, právě ty zveřejněné výňatky postrádají alespoň náznak návrhu řešení ...

Hezkou sobotu a celý víkend!

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny - Jakou kávu pijete Vy?

Jakou kávu? V kavárnách i mimopražských se situace v kvalitě kávy velmi vylepšila. Doby,kdy byly kavárny zapleveleny jednou italskou značkou jsou pryč. Osobně nemám moc ráda globalizované rozpustné instantní vymrzlé kávy,jen z musu,když to jinak nejde. Za chvíli budeme mít rozpustný i život a myšlenky v kapslích.

Nyní piji indickou Sussegado,medium roast,100% arabica. Bohužel poslední čtvrkilovka. Nedá se tu normálně sehnat.Úžasná chuť a vůně. Namlet čerstvou a do džezvy nebo takového toho malého překapávacího geretu,já mu říkám " madarský". Šroubovací konvička ,dole je voda, na sítku káva a bublající voda kávu spařuje. Zásadně hořkou, někdy mléko, někdy bez něho,nekazit chuť. Ranní vůně kávy a pomalé pití u novin nebo knihy či časopisu, když se nikam nemusí spěchat, patří k drobným denním radostem.
Internetové servery nabízí výběr káv, v Boru má dobré sorty např. Ape pražírna. Preferuji Guatemalu, Mexiko,asi i proto,že jsem v těch zemích byla . A nejlepší kávu v N.Boru dělají U Carlose.
A z literárních káv- Phil Marlowe si dělal francouzské mokka. Hrubě namletá zrnka přes filtrovací papír. Když za ním přišel domů poručík Randall z losangeleské kriminálky, tak mu ji uvařil.

Hezký den

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

Proto taky slovenský prezident hovořil o den dříve v bloku významnějších zemí. Nepřirovnává se k Winstonovi,kterému nesahá intelektuálně ani po kotníky. Je to pan prezident Kiska. Náš prezident hovořil ,tuším,dle sdělovacích prostředků , až za zástupcem Mikronesie. Kdybyste se zeptal na ulici,kde Mikronesie leží,tak se vsadím,že lidi ani nebudou vědět,že nějaké takové soustroví existuje,natož,aby je geograficky správně umístili. Prezident taky minulý rok umístil hranice Čadu s Nigerií do do jižní Afriky, tak co.
A lepší to už nebude.
Hezký den !

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny

Pan Chot citace.... To je skutečně státnický projev - naprosto přesně, výstižně a bez slitování popsal ekonomickou a mravní bídu kapitalizmu.
To bude asi ten kapitalizmus v komunistické Číně.
Možná i u nás, jak to zdokladovala paní Šepsová, která nemůže sehnat indickou kávu Sussegado,medium roast,100% arabica . Takové ekonomické nedostatky.
Ale zpět K M. Zemanovi. Tuhle dávali na čt 24 rozhovor ústavním právníkem Janem Kyselou.
Označil situaci za prekerní, když nejvyšší hlava státu, která se přísahou zavázala dodržovat zákony ČR, takto nečiní (hezký vzkaz podhradí). Dále dodal, že "návrh obsahuje podnět k odložení vykonatelnosti a právní moci rozsudku". Ten ale nemá asi šanci na úspěch, když vyjmenoval možnosti , které by měla ústavní stížnost splňovat. Takové tam neviděl.
Závěrem nepopřel, že se lze vymáhat rozsudku exekucí.
"Paradoxně, když prezident řekne svému kancléři, ať se za žádnou cenu neomlouvá, tak pokuty za to bude platit Česká republika," tedy my, občané.
Děkujeme, pane presidente Miloši Zemane.
Vnučka F. PeroutkyTerezie Kaslová dle svých slov návrh na exekuci podala

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny Rusko náš vzor

Tak takhle vypadá to členy ČSBS obdivované směřování Ruska
http://kidsmebelstore.ru/korabli-i-parovozy/detskaya-krovat-raketnaya-ustanovka-buk-m-1
Dobrou noc a "sladké" sny můj maličký

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny Rusko náš vzor

No nazdar!
Snad Vám sem nemusím dávat odkazy na weby obchodů s "hračkami" v USA? Že ne?!
Panebože!!!!

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny - postýlka malého putinovce

Opravdu vkusná postýlka ve dvou velikostech za pouhých 10.000 rublíků, dokonce s možností doplnit štítek "s imenem malyša".

To neokecáte, pane Chote, ani podle vzorce "a voni zas zabíjejí černochy". Z kontextu stejně vyplývá, že jste proti militarismu - tak proč ten ruskej taky neodsoudíte? Zvlášť po sestřelení "pticy" s 298 mrtvými civilisty... Dost zvláštní rodiče, kteří zrovna TOHLE pořídí svému milovanému dítěti, co myslíte?

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny - Moje první puška

Postel Malyša - hnusnej kýč, který aspoň nestřílí. Ale tohle jej jiný kafe : Dětskou pušku typu Crickett speciálně uzpůsobenou pro mladistvé vyrábí společnost Keystone Sporting Arms a nazývá ji "Moje první puška". Cíl firmy je podle jejího prohlášení naučit děti bezpečně používat zbraň a vštípit jim určitý respekt ze zbraní a z lovu vůbec.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/petilety-kluk-zastrelil-sestru-pistoli-kterou-dostal-k-narozeninam-1iy-/zahranicni.aspx?c=A130502_072153_zahranicni_brm

Nahoru

Tak se článek našel, nebyl to Peroutka, ale překvápko

Tak se nám Hrad začíná měnit na pověstnou Pevnost Boyard. Nejen obdobnými bezpečnostními opatřeními. Hlavně tím, že tam Otec Fůra z Vysočiny neustále nabádá takového Skřítka ovčáčka k hledání různých indicií , které mají vést tu tam, tu onam. Hlavně odvést pronásledovatele daleko od Otce Fůra.
Tak článek Hitler- gentleman se našel. Ale autor není Peroutka, nýbrž Rudé právo. Co by také otec Fůra jiného studoval za svých mladých let, že.
Ovšem indicie vedou dále. Článek (nepodepsaný) je z deníku Venkov a jmenuje se Gentlemani a piráti. A světe div se, ten je psán na základě návštěvy čsl. frontových vojáků, reprezentovaných čsl. socialistickými legionáři u Adolfa Hitlera v Berlíně při příležitosti setkání frontových vojáků.
Přivezli si společné foto s Kancléřem Hitlerem a jugoslávskými druhy. O vřelé přijetí se jim postarala Hitlerova garda s trubači. A ti měli značení jako piráti - lebku se zkříženými hnáty.
Zapomněl jsem dodat, že pokud by někdo hledal další indicii k tomuto poněkud divnému uskupení přidávám .... Kdopak by také mohl pod vedením takového učitele studovat německé dějiny a nestát se
nepřítelem státu, jehož panovnický dům tak neblahým způsobem ovlivňoval
osudy národa? Kdo nakonec mohl ještě zachovávat věrnost císaři a dynastii,
která v minulosti i přítomnosti neustále zrazovala věc německého národa kvůli
svému prospěchu?
Tak kdo byl tím učitelem?
Na indicie Skřítka ovčáčka zapomeňte.
Již tvrdí, že Peroutka artikuloval program Agrární strany za druhé republiky....Nenechte se nachytat, ta již neexistovala
No a na závěr přidám jednu hádanku já.
Kdo nosí na tričku tutéž lebku (ale s českým lvem) a zkřížené hnáty a promítá ji jako pozadí pro svá vystoupení ?
Jeho přívrženci uspořádali při příležitosti jistého koncertu výstup na horu Ortel. Prý je to z Nového Boru na vrchol přesných 88 km :o))

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny - Radar v Brdech bude !

Pan prezident vyjádřill nedávno v USA veřejně podporu Trumpovi. Zanedlouho tam chodil s oduševnělým výrazem a plackou Trumpa i Ovčáček . Zde se také na diskuzním foru těší rep. kandidát podpoře některých.
Včera se republikánský kandidát na viceprezidenta Pence jasně vyjádřil , že je vedle Rumunska, Polska nutné doplnění protiraketového štítu i v ČSR.
Tak co tomu teď bude bránit?

Nahoru

Re: Okénko pražské kavárny,sešli se včera ti povaleči

Tedy až na Miloše Zemana. Ministři, generálové, církevní hodnostáři, představitelé Senátu a Posl. sněmovny ČR, kulturního života atd. Plno jich bylo...
A M.Zeman nepřišel. Věděl proč. Co si to ten Kavárník Pithat dovolil? Úkolovat Sobotku, aby se v cizině choval jinak než on. A vrcholem bylo, aby se všichni snažili směrovat naši republiku jiným směrem než a dramatické...všichni víme o koho jde. No snad ne Miloše?
Zkoprnělí účastníci nejprve rozpačitě přemýšleli, pak tleskali a pak dlouho tleskali ve stoje.
A nakonec hraní nějaké Novosvětské. To nemáme dost národních písniček, třeba od F.R. Čecha?
Nebo takovou Suliku, co měl rád Báťuška Stalin. Ta prezidentovi jistě zněla v uších, když teď pobýval u Baťi.

Nahoru