Noc literatury

Verze pro tisk |

Ve středu 15. května bude Městská knihovna v České Lípě  poprvé pořádat Noc literatury. Jedná se projekt, který realizujeme ve spolupráci s Českými centry a budeme se tak podílet na evropském čtenářském happeningu, který bude probíhat kromě Prahy také v 8 českých městech a dále na několika místech Evropy.

Budou se číst úryvky z děl současné evropské literatury (určeno bylo 18 titulů, z nichž jsme si pro Českou Lípu vybrali 3 – pro 3 čtecí místa).

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město netradiční akcí.  Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace se usiluje o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

V České Lípě se bude číst v době od 19,00 do 21,00 - začátky v 19.00, 19.30, 20.00 a 20.30.

V Městské knihovně na náměstí T.G.Masaryka bude číst Miroslav Kolář úryvek z románového eposu Jacob se odhodlá milovat dnes již švýcarského autora C.D. Florescu. V Šatlavě Vlastivědného muzea a galerie ve Vězeňské ulici přiblíží  František Zborník poslední chvíle jednoho z předků Pétera Esterházyho, jenž je autorem ojedinělé rodinné mozaiky Harmonia Caelestis. A konečně, ve sklepení Hradu Lipý představí Jiří Gottlieber titul Vědomí konce britského experimentálního prozaika a esejisty Juliana Barnese.

A za zmínku také stojí, že Noc literatury probíhá v  předvečer další zásadní literární akce roku, jímž je největší knižní veletrh v zemi – Svět knihy.
Více o projektu zde.
 

Nahoru