Královna marimby

Verze pro tisk |

Ovacemi vstoje a čtyřmi přídavky skončil v úterý 20. září další z koncertů 21. ročníku MHF Lípa Musica. První polovinu festivalu s úspěchem uzavřel recitál a současně český debut mladé francouzské marimbistky Adélaïde Ferrière. Éterická umělkyně s neokázalou virtuozitou a šarmem dokázala, že marimba je velmi zajámavý nástroj skýtající pestrou paletu zvukových barev i dynamických možností a má své právoplatné místo mezi sólovými nástroji. Do posledního místa zaplněný Památník šoa v Liberci, místo velmi sugestivní připomínky vyhlazení židovských obyvatel města, Ferrière okouzlila vkusnými transkripcemi děl Bacha, Debussyho, Paganiniho či Gerschwina, ale také ukázkami ze současné tvroby. Perkusionistka, kterou předcházela pověst neobyčejné hvězdy na poli klasické hudby, ukázala, že je skutečnou královnou hry na tento původem africký nástroj a hvězdou v tom nejlepším slova smyslu. Jiskřivý večer sklidil u návštěvníků velký úspěch a festival si na své konto připsal záslužnou premiéru.

Druhou polovinu otevře Lípa Musica už tuto sobotu 24. 9. v Prysku, kde se se svým novým projektem a svvětovou premiéru úpravy skladby Stabat Mater od MArca Rosana představí vokální duo Kchun.  Vstupenky a další informace na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Královna marimby

Kdyby to nebylo v týdnu, tak bych na ten koncert býval jel. Adelaide je skvělá a ta marimba okouzlující. Musel to být skvělý zážitek, srdečně zdraví David F.

Nahoru