Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji!

Verze pro tisk |

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica připravil v časech boje s nákazou Covid-19 mimořádný online benefiční koncert s názvem Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji!. Ten se uskuteční za účasti uměleckého garanta festivalu a vynikajícího houslového virtuose Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery ve čtvrtek 30. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Koncert bude streamován prostřednictvím televize RTM+ na facebookové stránce MHF Lípa Musica a dalších kanálech včetně internetové televize Mall.tv, která jej uvede v rámci série #kulturažije. Záznam bude posléze k vidění v televizním vysílání RTM+ i na www.mall.tv. Koncert doprovodí sbírka na dárcovské platformě Donio.cz, jejíž celý výtěžek věnuje Lípa Musica na veřejnou sbírku vyhlášenou Libereckým krajem pro boj s Covid-19 – Liberecký kraj sobě!


„Náš kraj je krásný, plný šikovných lidí, sklářů, umělců, sportovců, firem a společností, které dělají svému kraji dobrou vizitku nejen doma, ale v celém světě. Náš kraj je bohatý na sakrální památky a historické objekty, je mimořádný i z pohledu turistického ruchu. Je to kraj Lípy Musicy, která má díky úžasnému zázemí možnost rozkvétat. Nyní je na čase, abychom prostřednictvím hudby vyslali pozitivní poselství a vzájemně se semkli a podpořili krajskou sbírku. Prostředky poputují tam, kde jsou nejvíce potřeba dle uvážení Libereckého kraje, na který jsme právem hrdí nejen optikou posledních týdnů…,“ říká k projektu Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji! Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica. 

Koncert bude probíhat od 19 hodin a nabídne díla Bedřicha Smetany a Igora Stravinského, v moderované části budou připraveny rozhovory s Martinem Půtou, hejtmanem Libereckého kraje, Ing. Květou Vinklátovou, členkou rady Libereckého kraje, resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitelem festivalu Martinem Prokešem a Josefem Špačkem, uměleckým garantem festivalu. 

„Celá Česká republika se ocitla v mimořádné situaci. Všichni se ji snažíme ustát a minulé týdny ukázaly, že nečekáme, až někdo přispěchá na pomoc, ale sami se pustíme do práce a pomáháme si navzájem. Je v tom naděje, že jsme nezapomněli na slova jako vzájemnost, pomoc potřebným, respekt, soucit, úcta. Liberecký kraj na pomoc proti následkům pandemie vypsal veřejnou sbírku, do které dosud lidé přispěli téměř 1,5 milionu korun. Moc si vážím toho, že také pořadatelé festivalu Lípa Musica chtějí pomoci tím, co umí nejlépe. Tedy hudbou. A je pro mě osobně velkým závazkem, že se rozhodli našemu kraji pomoci také houslový virtuos Josef Špaček a klavírista Miroslav Sekyra. Za celý Liberecký kraj děkuji a věřím, že si lidé nenechají ujít tento mimořádný hudební zážitek a také podpoří pomyslnou vstupenkou naší sbírku“, říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Příspěvky ve výši 100, 300, 500, 1000, 2000, 3000 Kč či v individuálně zvolené výši mohou zájemci již nyní darovat prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz na webu: https://www.donio.cz/lipamusica

MHF Lípa Musica děkuje všem, kteří se spolu s ním připojí k podpoře Libereckého kraje!

alt
Nahoru