Kamenický Šenov pokřtí svou novou knihu

Verze pro tisk |

Nakladatelství Jaroslava Poláka POLART vydává ve spolupráci s Městem Kamenický Šenov knihu „Kamenický Šenov na starých pohlednicích“.


Kniha vychází u příležitosti 90. výročí založení kamenickošenovského muzea a 60. výročí vyhlášení Národní přírodní památky Panská skála.
Slavnostní křest je připraven na pátek 7. června 2013 od 18 hodin v přednáškovém sále Městské knihovny, kde bude připraven i malý literární večer s autorem. Kromě Jaroslava Poláka přijali pozvání i spolupracovníci na přípravě dlouho očekávané publikace, a to šenovští sběratelé starých fotografií a pohlednic pánové Stanislav Kopecký a Pavel Čech a ředitelka Sklářského muzea Helena Braunová.
Knihu pokřtí čestní občané Kamenického Šenova, legenda sklářského umění výtvarník René Roubíček a sklářský podnikatel Peter Rath, potomek zakladatele pobočky vídeňské firmy J.& L. Lobmeyr v Kamenickém Šenově. Peter Rath je držitelem ocenění Ministerstva kultury: Přítel českého umění - Artis Bohemiae Amicis
Pan starosta Kamenického Šenova František Kučera o vytoužené publikaci říká:
„Kniha je komentovanou sbírkou pohlednic dokládající historii a proměny našeho města od 90. let 19. století do 50. let století dvacátého. Hovoří o životě a práci předchozích generací bez rozdílu národnosti. Je uvedena rešerší, zabývající se otázkou, proč se právě Kamenický Šenov, stal centrem zušlechťování skla.
Tato kniha je určena nejen místním obyvatelům bytostně s městem spjatých, ale i návštěvníkům a turistům. Pokud přispěje v poznání naší historie, pak splnila svůj cíl.“
Při příležitosti křtu bude možné si knihu zakoupit za zvýhodněnou cenu 250 Kč (doporučená cena je 299 Kč).

Kamenický Šenov pokřtí svou novou knihu
Nahoru