Knižní tipy ČERVEN

Verze pro tisk |

V červnových novinkách Nakladatelského domu Grada najdete vážná témata, humor a ponaučení. Vyberte si sami.

Ukradené dívky
Boko Haram a teror v srdci Afriky

Bauer Wolfgang
V dubnu 2014 zaútočila teroristická skupina Boko Haram na vesnici Chibok v severovýchodní Nigerii a unesla 276 dívek z místní internátní školy. Wolfgang Bauer, přední německý reportér píšící pro Die Zeit, se do Nigérie vypravil. Niterné rozhovory s dívkami, kterým se podařilo utéct, jsou předmětem jeho nejnovější knihy Ukradené dívky. Kniha je zároveň reportážním svědectvím k tématu stále trvajícího teroru, které vyvolalo velký zájem veřejnosti po celém světě. Titul, jehož práva byla prodána do celého světa, vychází v nakladatelství Grada. Kniha přináší příběhy unesených žen a podrobný popis fungování teroristické organizace Boko Haram. Popisuje historické a politické pozadí teroru a poukazuje na to, jak zničil etnickou a kulturní rovnováhu v jedné z nejrozmanitějších oblastí světa. Je to však také zpověď unesených dívek. Srdcervoucí zpověď, která vypráví o utrpení a násilí, ale i o odvaze. A o naději. Pokud se jen trochu zajímáte o současné dění, tohle je pro vás kniha roku.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Trio pro jednoho
Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky
Kolektiv autorů
Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky. Reprezentativní a exkluzivní barevná publikace rozhodně není souborem odborných studií na téma „balet“, ale vytváří plastický a zajímavý obraz výjimečné osobnosti choreografa, tanečníka i šéfa souboru Baletu Národního divadla. Vychází k završení jeho patnáctiletého působení v těchto životních rolích. Patnáct sezon Národního divadla tvoří páteř „hovorů na dálku“ mezi Petrem Zuskou a osobnostmi, s nimiž je spojen pouty profesními, přátelskými i lidskými. Patnáct rozhovorů s herci, muzikanty, tanečníky a dalšími osobnostmi spjatými s divadelní scénou ukazuje Petra Zusku z nejrůznějších úhlů pohledu a přímo na stránkách knihy tak můžeme zažít něco z tajemného a neuchopitelného kouzla baletu. Rozhovoru se účastní 14 osobností, které se výrazně dotkly životní či profesní Zuskovy cesty (Nina Vangeli, Libor Vaculík, Diana Višněva, Daniel Dvořák, Alexandre Katsapov, Jiří Kylián, Jiří Pavlica, Pavla Zusková, Ctibor Turba, Viktor Preiss, Jan Bílý, Jan Dušek, Jiří Lábus a expost Pavel Šmok). Součástí této knihy je také stručná faktografie jednotlivých sezon a především bohatá obrazová dokumentace – fotografie taneční i osobní.
Vydalo nakladatelství Grada ve spolupráci s Národním divadlem, 2017

Drony – Fotografování z ptačí perspektivy
Co všechno potřebujete vědět o dronech a jejich využití pro leteckou fotografii a video

Juračka Jan Petr a kolektiv
Toužili jste vždy fotografovat nebo natáčet videa z výšky? Bez použití letadla to až donedávna nešlo, ale dnes to pomocí dronu může udělat i nadšený amatér. Neotřelá perspektiva ptačího pohledu má sílu diváka doslova uhranout, usadit ho do křesla a donutit jej sledovat záběry světa, který je shora mnohdy hezčí, půvabnější a mystičtější než z naší lidské perspektivy. Jenomže koupit dron a vyletět z krabice nestačí. Létání s drony má mnoho specifik, bez nezbytných základních znalostí nejen fyziky, ale i správného nastavení kamer, využívajícího každého paprsku slunečního světla, to prostě nejde. Pokud vás drony zaujaly a chcete-li si i vy donést domů z vašeho výletu úchvatné a profesionálně působící záběry, tato kniha je určena právě vám. Napsali ji naši přední čeští odborníci, kteří umí s drony doslova kouzlit, a kteří si nic nenechali pro sebe, včetně svých krušných začátků.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Zalitý kaktus
Neobyčejně humorné příhody obyčejného vozíčkáře

Václav Uher
Říká se, že život začíná ve třiceti. Ale co když může začít i jindy a jinak? Třeba v necelých osmnácti letech pádem ze stromu. Václav Uher – jeden kvadruplegik z čeledi poúrazovité, kůň, který se dostal na vozík kvůli vlastní konině, dává ve své knize nahlédnout do neobyčejného života obyčejného vozíčkáře. Život na vozíku není horší. Je jiný. Vášnivě jiný. A oproti životu před úrazem má jednu zásadní výhodu – ještě nebyl ukončen. A víte, že se dá na vozíku zažít spousta legrace a humorných situací?
Vydalo nakladatelství Cosmopolis, 2017

Štěstí se dá naučit
aneb můj život bez strachu a bez rohlíků

Karel Voříšek
Karel Voříšek popisuje svůj život „bez strachů a bez rohlíků“ s velkou dávkou upřímnosti. Zavede nás do zákoutí svého života, která zatím byla tabu. Nevyhýbá se ani okamžiku, kdy přišel o práci a otevřeně mluví i o svém partnerském vztahu. Přidává recept na to, jak se zbavit různých strachů a obav, jak se naučit žít sám se sebou i s lidmi kolem, recept na lásku a na hádky, i na blbce kolem nás a v nás. Na závěr najdete i malou kuchařku a Karlovo desatero pro život. A to vše s humorem, ironií i moudrým nadhledem.
Vydalo nakladatelství Cosmopolis, 2016

Zen na každý den
Štěstí je teď a tady

Becková Joko Charlotte
Zen na každý den představuje mimořádnou knihu o základních aspektech lidského života, které podává s neuvěřitelnou jednoduchostí. Kniha přináší naprosto jedinečný a přímočarý náhled na otázky týkající se našich vztahů, práce, strachu či ambicí. Vrstvu po vrstvě odhaluje příčiny našich úzkostí a frustrací. Čtenáři často tvrdí, že se jedná opravdu o první knihu, která jim jasně ukázala, jak snadněji žít v dnešní komplikované moderní společnosti. Je zde návod, jak může běžný člověk prožít každý okamžik svého života naplno. Uvidíte sami sebe zcela novým způsobem. Garantováno.
Vydalo nakladatelství Alferia, 2016

Nahoru