Romano suno 2013

Verze pro tisk |

Romano suno znamená v překladu „romský sen“. Cílem literární soutěže je povzbudit ty, kteří romsky mluví, aby romsky i psali – o sobě a svých zkušenostech, o světě, ve kterém žijí.

Pro každý ročník Romano suna jsou vybrána jiná témata. Těmi letošními byla: Kdy jsem se nejvíc bál?, Co by bylo jiné, kdybych se narodil jako Čech?, Kdy mi bylo nejlépe?, Co bych dělal, kdyby se ze mě stal milionář?, Přál jsem si někdy umět romsky?

Své práce do této celostátní soutěže poslaly také děti ze Základní školy praktické v České Lípě – Anežka Cinová, Magda Gurecká, Petra Marcinová a Josef Pechar, aby se zúčastnily již 16. ročníku Romano suno.

Ze stovek prací, které byly do soutěže zaslány, vybrala literární porota 30 prací, které byly oceněny. Dne 11. 12. proběhlo v Americkém centru na Malé Straně v Praze pod patronací paní Táni Fischerové slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Žákyním naší školy se dostalo opravdu mimořádného ocenění. Ve druhé kategorii byla práce Anežky Cinové oceněna 1. místem a ve třetí kategorii prací získala Magda Gurecká 2. místo.
Obě práce byly zařazeny do sborníku příspěvků, který vydává Nová škola, jak v originálním znění, tak v překladu do romštiny a angličtiny.

Oběma děvčatům upřímně blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy.

alt
Nahoru