Tana French – V lesích

Verze pro tisk |

Stále se hovoří o skandinávské detektivkářské škole, jejíž produkty se překládají do desítek jazyků, já přináším tip na autorku irskou, jejíž dva romány si můžete půjčit v českolipské knihovně nebo jimi někoho vánočně obdarovat.

Jde o román poměrně rozsáhlý (482 stran) a možná překvapí, že v něm jde pouze o jednu vraždu a pak ještě o jeden dávný případ, který nakonec stejně zůstane zahalen tajemstvím.

Rob Ryan je vyšetřovatelem na oddělení vražd, ale jen málokdo ví, že sám se stal před lety obětí zločinu. Nalezli ho v lese ve zkrvavených botkách, jeho dva přátele nikoliv. Po letech se vrací do míst svého dětství, aby se svou kolegyní Cassií objasnil brutální vraždu dvanáctileté dívky.

A proč je kniha tak dlouhá? Tana French mistrně tahá čtenáře po falešných stopách, které většinou vedou do lesů. Každých padesát stránek se vám jako čtenáři zdá, že už vraha máte, a nevíte, čím se mohla autorka zabývat ve zbytku románu. Více prozrazovat u detektivky nebudu. Už se těším na další knihu s názvem Podoba. Sice prý nenavazuje, ale co kdyby aspoň něco naznačila...

Tana French

V lesích

Argo 2010

Tana French – V lesích
Nahoru