Muzeum pořádá virtuální procházku Ještědským krasem

Verze pro tisk |

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, Geopark Ralsko, Technická univerzita v Liberci a Severočeské muzeum v Liberci pořádají při příležitosti Mezinárodního roku jeskyní a krasu 2021 virtuální procházku. Mottem Mezinárodního roku jeskyní a krasu je „POZNÁVAT, ROZUMĚT A CHRÁNIT“ a k jeho hlavním cílům patří zejména zlepšit veřejné povědomí o tom, jak se jeskyně a kras dotýkají každodenního života lidí.

K dalším cílům patří podporovat význam jeskyní a krasu prostřednictvím udržitelného rozvoje, zejména pokud jde o kvalitu a kvantitu vody, zemědělství, geoturistiku či ekoturistiku a přírodní a kulturní dědictví. K tomuto mottu se přidáváme i my, a proto vás zveme ve čtvrtek 29.4. od 10 hodin na virtuální procházku Ještědským krasem. Naším průvodcem bude speleolog Ivan Rous ze Severočeského muzea v Liberci, který nám prozradí mnohé zajímavosti nejen o poznávání jeskyní samotných, ale i života v nich. Zastavíme se na atraktivních i méně známých turistických místech, která si představíme z pohledu speleologa a geologa. Dozvíte se, v kterých jeskyních spolupracovali při průzkumu archeologové, či zoologové a jaké učinili objevy.

Provázet vás budou Veronika Ličaverová, DiS. a geolog a speleolog Ivan Rous. Sraz účastníků na lince https://meet.google.com/kjj-vdhf-bzj ve čtvrtek 29.4.2021 od 10.00. Těšíme se na Vás!
Akci doporučujeme žákům ZŠ, studentům SŠ, VŠ a víceletých gymnázií i široké veřejnosti.

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Přihlášení je možné pouze přes uvedené linky, pro bližší informace kontaktujte lektorku Veroniku Ličaverovou, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089)

alt
Nahoru