Slunce nad Sklářským městem

Verze pro tisk |

Téměř letní počasí provázelo sklářské slavnosti v Novém Boru, které letos byly součástí Mezinárodního sklářského sympozia IGS.

Od pátečního rána promítalo městské kino pásmo pro děti k oslavě 50 let večerníčka. Ty k jeho narozeninám připravily výstavu obrázků ve foyer kina a vymalovaly mu skleněný dort.

Dospělí si užili páteční večer na náměstí koncerty kapel „Zrní“ a „Už jsme doma.“

V sobotu ráno se rozhořela sklářské pec, která odstartovala celodenní program. Návštěvníci si mohli nejen zakoupit originální sklářské výrobky, ale i vyzkoušet si hned několik sklářských technik: rytí, malování, foukání skla, skládání mozaiky, výrobu šperků a jiné. Na tři desítky sklářských firem i drobných řemeslníků se prezentovaly se svými výtvory na sobotním sklářském trhu. Pro děti byla připravena výtvarná i cirkusová dílna. Na pódiu se střídala hudba mnoha žánrů: Dixieland, pop, rock, experimentální i lidová. Nový žánr „bejby punk“ přinesla skupina Kašpárek v rohlíku, která sklidila velký ohlas. Její šapitó po celý den zastřešovalo umělecké dílny a pohádku.  

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Slunce nad Sklářským městem

Pro příště bych doporučoval užít nový název. Třeba něco jako : Sklářský cirkus v Novém Boru nebo
3 dny s kejklíři, hudebními a jinými zábavními produkcemi .
Jistěže chápu, že IGS má svou jednu část pro přímo zúčastněné a druhou pro zábavu plebsu.Vidím ale
naprosto jasně, že pod hlavičkou města je toho cirkusu nějak přespříliš a čím dál víc a stydím se za to . A taky se ptám, zda je to nutné. Někdejší IGS pořádaná Crystalexem získala svůj věhlas a vážnost jako přehlídka toho, co umí nejlepší skl. výtvarníci s nejlepšími skl. řemeslníky. Prostě IGS měla vysokou úroveň a prestiž . To bylo to nejlepší a je to pryč. Současné IGS je nechutnej guláš . Naši organizátoři z města to neví , neboť tehdy nebyli při tom - vyjma p.Š. Přimlouval bych se, aby se IGS vrátilo ke své podstatě a ten cirkus může město pořádat kdykoliv jindy nebo i několikrát do roku , ne ?

Nahoru

Re: Slunce nad Sklářským městem

A tady to máte , po IGS neštěkne pes.

Nahoru