Velikonoce na Vísecké rychtě

Verze pro tisk |

20. dubna 2019 / 10 – 16 hodin

Velikonoční svátky oslavíme v sobotu 20. dubna 2019 na Vísecké rychtě v Kravařích od 10.00 do 16.00. Program tohoto dne je určen hlavně rodinám s dětmi, ale i těm, kteří
si chtějí užít atmosféru a tradice jarního venkova.

Velikonoční veselí budou doprovázet rukodělné dílničky, v rámci kterých si budou moci děti i dospělí vyrobit kraslici, uplést pomlázku nebo si zkusit upéct voňavé dobroty. Od 11 hodin vystoupí folklórní soubor Patašpička z Jablonného v Podještědí společně s hudebním doprovodem Lusatia Consort ze Cvikova. Pro návštěvníky si připravili taneční tragédii s prvky frašky dle legendy o sv. Barboře s názvem „Barborky“.

Za účasti obou souborů bude ve 13 hodin vynesena smrtka do Bobřího potoka. K průvodu se může přidat každý, kdo se bude chtít tímto starodávným způsobem rozloučit s uplynulým ročním obdobím a přivítat tak jaro. Pro děti si Divadélko Koloběžka připravilo od 14 hodin pohádku s názvem: „O čarovné vrbě“ (jsou kouzla, která platí jen jediný den v roce – na Velikonoce). Nebudou chybět ani tradiční řemeslné výrobky a občerstvení.

alt
Nahoru