Ohlédnutí za jednodenními tenisovými turnaji na Slovance

Verze pro tisk |

Tenisový spolek TC HORNETS i letos uspořádal v tenisovém areálu na Slovance jednodenní turnaje v tenisové dvouhře a čtyřhře. Oproti minulým letům byl zvolen jiný přístup.

Chtěli jsme, aby přišlo na turnaj co nejvíce hráčů a také kvalitních tenistů. Vsadili jsme na kvalitu oproti kvantitě a vyhlásili jsme pouze jeden turnaj singlový a jeden deblový. Po celou sezónu měli hráči za sebou i před sebou velkou porci zápasů v dlouhodobé soutěži, tak jsme počet turnajů takto upravili. Záměr se vydařil, protože počasí bylo přes celé léto velmi horké, což tenisu také úplně nesvědčí.

Singl Cup 2018

První turnaj byl v měsíci srpnu a byl to turnaj jednotlivců. Sešlo se 14 velmi kvalitních hráčů. Počasí bylo z počátku mírně teplé, ale pak byl turnaj odehrán ve smrtelném vedru. Všichni hráči s menšími nebo většími obtížemi vydrželi. Hráči se nevyhnuli klasickým křečím z nedodržování pitného režimu, ale jinak se nikdo vážně nezranil. Tvůrce nového modelu soutěží Michal Tupý přišel s novým konceptem „švýcarského systému“ pro hraní jednodenních turnajů. Hráči si odhlasovali klasický systém – hraní ve skupinách a pak vyřazovací pavouk, tak jsme nový systém zatím nevyzkoušeli.

Jak jsem již psal, sešlo se 14 zkušených hráčů, někteří také z Rumburska a Novoborska, ale převážně z Českolipska. V první části hráli soutěžící ve čtyřech skupinách, odkud postoupili všichni do vyřazovacího pavouka. Zápas mezi hráči probíhal vždy na jeden vítězný set. Souboje byly vyrovnané a došlo i na překvapivé výsledky. 

V semifinále potvrdil svoji loňskou formu vítěz z loňska rumburský Vráťa Vytejček, který má neuvěřitelnou fyzickou kondici v zápasech a přehrál českolipského hráče Davida Gregora, který se také prezentuje výbornou fyzickou formou, kterou přehrává své soupeře. Ve druhém semifinále přehrál výborně technicky vybavený Radek Honzíček „rumburského srdcaře“ Josefa Mikulejského. V zápase o třetí místo prohrál Pepa Mikulejský s Davidem Gregorem. Finále mělo velmi dobrou úroveň. Byl to souboj útočného tenisu s hráčem, který udrží dlouho míč ve hře a výborně brání. Zaslouženě zvítězil útočnější Radek Honzíček, který přehrál Vráťu Vytejčka těsně 6:4.

Debl Cup 2018

Na září jsme si schovali turnaj pro tenisové debly. V areálu na Slovance se sešlo 10 vyrovnaných kvalitních dvojic. Znovu jsme zvolili stejný systém odehrávání turnajů. Dvojice byly nalosovány do dvou skupin. Zápasy byly odehrávány opět na jeden vítězný set, ale pro rychlý průběh turnaje byl zvolen způsob počítání jako na mnoha deblech profesionálních hráčů. Při shodě v jednotlivém gamu bylo uplatněno pravidlo rozhodujícího bodu (deciding point). Přijímající hráč vybírá, na kterou stranu se bude podávat a následující bod rozhoduje o získání gamu. Zápasy pak trvají podobně dlouhou dobu a zbytečně se neprodlužují při několikanásobné změně na shodu a výhodu.

Do turnaje se přihlásily i dvě rodinné dvojice – jedna dvojice - Ivica Franeta se šikovnou soutěžní tenistkou dcerou Nikol a Vláďa Jerman z Nového Boru se synem Ondrou. Ivica s dcerou se překvapivě dostaly velmi daleko v turnajovém hodnocení. 

Po odehraných skupinách se hrál vyřazovací pavouk, kde došlo k dalším překvapením, protože dvojice byly velmi vyrovnané. O třetí místo bojovali Martin Kalenda a Pavel Pekárek, kteří přehráli mimoňské Petra Striže s Davidem Drahotou 6:1. Finále bylo zajímavé a nevyhrál větší favorit. Zaslouženě zvítězila českolipská dvojice Radek Honzíček s Davidem Gregorem, která porazila Tona Brezulu s hráčem z Doks Sašou Vítkem „Machoněm“, a to celkovým výsledkem 6:2. Hráči, jako již tradičně, dostali k obědu tenisovou pizzu z místní pizzerie Diego. Všichni jsme se mohli po výborném turnaji spokojeně rozejít do svých domovů.

V měsíci říjnu ještě uspořádá ve spřáteleném areálu u koupaliště v Novém Boru tenista a kamarád Vladimír Jerman rozlučkový turnaj s letní sezónou a začne pro tenisty zase zimní přípravná sezóna. Sezóna byla letos náročná a v areálu Slovanky zrovna vrcholí dlouhodobé soutěže tenisových lig. O veškerém dění v areálu se můžete dočíst na našem turnajovém webu http://tenisslovanka.cz/tenis/ , kde získáte i kontakty na pořadatele turnajů, do kterých se můžete zapojit i vy.

Za TC HORNETS z.s. Česká Lípa
René Ötwös a Ing. Petr Sršeň
 

alt
alt
alt
Nahoru