Tenisové jednodenní turnaje na Slovance

Verze pro tisk |

Tenisový spolek TC HORNETS pořádal za podpory Města Česká Lípa přes prázdniny čtyři jednodenní tenisové turnaje v domovském areálu na Slovance v České Lípě. O jednom jsme již čtenáře informovali, který byl koncem června a s dalšími třemi vás teď seznámím.

1. Singl Cup 2019
Tento turnaj jsme naplánovali na 13. července a pozvali jsme všechny zájemce o tenisové singly. Věděli jsme, že mnoho tenistů má plánovanou dovolenou a přesto se nás sešlo celkem 12 soutěžících, většinou tenistů hrajících v naší dlouhodobé soutěži 2.ligu. Přijeli také naši kamarádi z Vansdorfska a Cvikovska.

Hráli jsme vyzkoušeným systémem. Zahájili jsme vylosováním soupeřů do třech skupin a pokračovalo se tenisovým vyřazovacím pavoukem. V turnaji s námi hrála i jedna žena, která promluvila do konečného pořadí v turnaji. Všechny zápasy se hrály na jeden vítězný set a deciding point (rozhodující bod) při shodném stavu v gamu. Urychlil se tím průběh turnaje. Skupinu A vyhrál favorit turnaje z Varnsdorfska Marián Kern před nejstarším hráčem turnaje výborným Karlem Janovským. Skupinu B vyhrál Martin Martinka před Jitkou Goldbrichtovou. Poslední skupinu C, která byla nejvyrovnanější, rozhodovalo mezi třemi hráči celkové skóre. Vyhrál ji Martin Matoušek před Rendou Ötwösem a Danem Kosťunem.

Turnaj velmi ovlivnilo počasí. Vyřazovacího pavouka jsme hráli již za mírného deště, který časem zesílil. Museli jsme dlouho čekat, než byly tenisové kurty hratelné. Velký vliv na turnaj měla také drobná zranění (hlavně svalové křeče) některých hráčů, kteří museli svůj zápas vzdát.

Finále se dohrávalo až mezi pátou a šestou hodinou. Vyhrál ho Marián Kern, který si výhru za svůj výkon zasloužil. Druhý byl bojovník a srdcař Martin Matoušek. Třetí místo překvapivě získala Jitka Goldbrichtová, která měla v pavouku velké štěstí na úbytek hráčů pro zranění. I toto k tenisu patří. Jak se říká – „vydrží jen silní jedinci“ – a to Jitka bezesporu byla a ve skupině to svými výkony dokázala. Turnaj se nám určitě povedl, ač mu počasí v jinak parném létě nepřálo.

2. Debl Cup 2019
Tento turnaj byl naplánován naším spolkem opět na tradiční sobotu dne 3.8.2019. Ačkoliv jsme měli zprvu obavy, jestli se někdo přihlásí, tak nám své přihlášky poslalo 12 velmi kvalitních dvojic. Herní systém jsme neměnili a hrálo se ve 3 skupinách a po nich následoval vyřazovací pavouk. Hraní v gamu na deciding point (rozhodující bod) jsme zachovali a tím měly zápasy přibližně stejnou délku.

Přivítali jsme zde i několik hostujících párů nebo jen jednotlivců, kteří k nám jezdí pravidelně hrát nebo nás navštěvují jen výjimečně. V rozlosované skupině A zvítězila dvojice složená z hráče Nového Boru Vladimíra Jermana, který si vzal mladou Varnsdorfskou naději Jirku Matějku. Těsně druzí byli favoriti bratří David a Josef Benešové. Pořadatel podobných turnajů ve Starých Splavech, Kosmonosích a jiných Lubomír Prokůpek skončil se svým parťákem třetí. Čtvrtí byly mladé naděje – Ondra Jerman s Brychem.

Další skupiny byly také velmi vyrovnané. Ve skupině B postoupili z 1.místa Radek Honzíček s Davidem Gregorem. Druzí byli Marián Kern z Varnsdorfska, který měl za partnera místního bouřliváka Martina Matouška. Třetí skončili možná trochu překvapivě Michal Tupý s Novoborákem Michalem Maškem. Na Tibora Hrdličku s Vaškem Hladíkem z Provodína zbylo 4. místo. Skupina C měla také velmi zajímavé výsledky. Zvítězili v ní Pavel Pekárek s Petrem Sršněm (naši Fognini s Federem-bez nároku na honorář) před herním překvapením Pavlem a Danem Kosťunem (strýc a synovec). Až třetí místo obsadili jedni z favoritů Marek Šedivý s Rendou Ötwösem, kteří prohráli dva vyrovnané zápasy v tiebreaku. Poslední místo ve skupině obsadila také silná dvojice – otec a syn – Michaelové Bergerové z Německa.

Pokračování turnaje vyřazovacím pavoukem přineslo velmi zajímavé výsledky. V zápase o třetí místo zvítězili bratří Benešové nad už trochu unavenými borci – Mariánem Kernem s Martinem Matouškem. Finále bylo už jasnou záležitostí favoritů Radka Honzíčka s nezdolným obranářem Davidem Gregorem, kteří porazili hostující dvojici Vladimíra Jermana s Jirkou Matějkou.

Všichni si dobře zahráli, únava z turnaje byla veliká, ale spokojenost s kvalitou turnaje všechnu únavu zahnala. Hráči si opět mohli ochutnat proslulou pizzu v pizzerii Diego a odjížděli spokojeně domů. Opět nás trochu pozlobilo počasí a mírně sprchlo. Bylo to však o mnoho méně než na předchozím turnaji, tak jsme byli rádi, že jsme nemuseli dlouho čekat na hratelné hřiště.

2. Singl Cup 2019
Poslední letošní prázdninový turnaj pořádaný spolkem TC HORNETS na Slovance se uskutečnil v sobotu 24.8.2019. Zúčastnilo se ho 15 velmi kvalitních tenisových singlistů a měl určitě nejlepší výkonnostní zastoupení z pořádaných turnajů. Počasí nás tento turnaj vůbec nepozlobilo a bylo nádherně tenisové. Ani v tomto turnaji jsme neměnili hrací systém. Hrálo se nejprve ve třech skupinách po 5 nalosovaných hráčích a po skupinách se hrál vyřazovací pavouk. Zápasy se hrály na 1 set s použitím deciding pointu (rozhodující bod) při shodě.

Skupinu A vyhrál jeden z favoritů Varnsdorfský Marián Kern. Druhý skončil s dobrou formou nastoupivší Standa Mejzlík a třetí místní obranář David Gregor. Čtvrté místo obsadil nejstarší hráč turnaje Karel Janovský a na poslední místo ve skupině zbylo na mladou naději Daniela Kosťuna. Skupina B byla velmi zajímavá. Přijeli dva neznámí hráči a kamarádi, kteří spolu často hrají. Los je svedl do jedné skupiny, tak asi nadšení nebyli. Pavel Zemanec z Nového Boru a Petr Bartoníček dnes už sídlící v Praze. Oba se prezentovali hodně obranným stylem, který dělal soupeřům problémy. Pavel skončil ve skupině první a Petr hned za ním druhý. Třetí místo ve skupině vybojoval Pavel „Fabio“ Pekárek, čtvrtý byl hráč z kategorie mladších účastníků Václav Hladík z Provodína a poslední místo obsadil Pavel Cikl ze Cvikova, který s námi hraje také dlouhodobou soutěž. Ve skupině C se výbornou hrou prosadil na prvním místo Štěpán Skrbek. Druhý byl překvapení skupiny Novoborský Michal Mašek. Třetí místo obsadil René Ötwös a čtvrtý srdcař Martin Matoušek. Trochu unaveně působil také velmi dobrý hráč, který obsadil poslední místo ve skupině – Tomáš Pocar.

Karty ve skupinách byly rozdány a 12 soupeřů se střetlo ve vyřazovacím pavouku. I zde se hrála spousta kvalitních vyrovnaných zápasů. Vyvrcholením byla krásná semifinále, která skončila překvapivě. Unavený Marián Kern prohrál „tenisovým kanárem“ s Pavlem Zemancem. Druhé semifinále bylo plné zvratů. Štěpán Skrbek nedopodával s breakem v zádech vyrovnaný zápas s Petrem Bartoníčkem a Petr vybojoval tie-break. V něm se oba tahali o výhru a nejtěsnějším rozdílem 7:5 postoupil do finále překvapivě Petr Bartoníček. 

V zápase o třetí místo se Marián Kern trochu oklepal z únavy a pokusil se porazit Štěpána Skrbka. Sil měl ale málo a prohrál v pěkném kvalitním zápase po boji 6:4. Finále bylo zajímavé zejména proto, že na sebe narazili opět dva velcí obranáři. Hráli opatrnou hru s dlouhými výměnami. Trochu více na síti útočil Petr Bartoníček, ale po většinu zápasu to spíše vypadalo na opatrnou hru. Já sám tomuto stylu moc nefandím a vyznávám útočnou hru. Oběma hráčům opatrný styl přinesl výsledky, poslal je spolu do finále a to se počítá. V dlouhém zápase oplatil kamarádovi porážku ze skupiny a vyhrál Petr Bartoníček nad Pavlem Zemancem 6:3. Oba sympaťáci si vítězství zasloužili a rádi je znovu na našich turnajích uvidíme.

Myslím, že to byl kvalitativně dosud nejlepší turnaj v sezóně a všichni si dobře zahráli. Potěšil nás zájem o tento typ turnajů, tak vás určitě nechceme zklamat a turnaje budeme i nadále pořádat. V září chystáme dva turnaje. Turnaj čtyřher bude v sobotu 14. 9. a turnaj jednotlivců 28. září. Doufám, že nám bude přát počasí i přízeň hráčů. Na rozloučení s letní sezónou budeme pořádat uzavřený turnaj v Novém Boru u koupaliště turnaj „Poslední smeč“ spojený s výlovem rybníka (koupaliště) a rybími hody.

O všech turnajích, výsledcích a vašich možnostech si přijít s námi zahrát se dozvíte na našem turnajovém webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/

za Organizační tým tenisových soutěží na Slovance
TC HORNETS, z.s., Česká Lípa
René Ötwös a Ing. Petr Sršeň
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru