Vynikající úspěch českolipského tenisu

Verze pro tisk |

O víkendu 21.-23.9. se v Rakovníku uskutečnilo Mistrovství České republiky v baby tenisu, což je kategorie dětí mezi 8 a 9 lety věku. Na tento turnaj se mohly nominovat pouze 4 hráčky z každého kraje a to díky umístění na krajském přeboru konaném v květnu v Ústí nad Labem.

Díky 3. místu z tohoto turnaje se jí stala i českolipská hráčka Barbora Zajícová, která trénuje pod vedením Martina Muzikanta a je členkou spolku Power for Sports. Mistrovství republiky se zúčastnilo celkem 40 dívek a 40 chlapců z celé České republiky. Děti se nejprve utkaly v předem vylosovaných skupinách a podle jasně daného klíče potom dále pokračovaly nebo hrály o další umístění. Dívky ve své separátní soutěži, stejně jako chlapci.

Báře se jako jediné ze severočeského kraje podařilo ze 6 utkání 2 vyhrát a tím se umístit na celkovém 29. místě pro tento rok v celé ČR. Je tedy nejúspěšnějšího reprezentantkou nejen českolipska, ale celých severních Čech. 

Spolek Power for Sports v současné době sdružuje okolo 30 dětí a to převážně s ambicemi k výkonnostnímu tenisu. Mezi ně patří např. i Tereza Sertičová, které se začátkem září podařilo na turnaji v Liberci zvítězit jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhre, kde porazila 2 reprezentantky tenisového klubu Lucie Hradecké, která se zúčastnila jako doprovod svých svěřenkyň. Tereza se připravuje pod vedením Martin Muzikanta a Petra Němečka a je velkým příslibem pro českolipský i severočeský tenis. Čtyřhru pak vyhrála spolu se svou kamarádkou a týmovou kolegyní Lucií Švajcrovou.

Mezi další úspěšné hráče sdružení patří např. Martin a Adam Kecovi, kteří v letní sezóně vyhráli již několik turnajů a to jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře, a to v kategoriích mladší a starší žactvo. Dalším úspěchem dětí tohoto spolku bylo výborné 3. místo Lukáše Baiera na turnaji v Mladé Boleslavi konaného 15.9.2019.

Spolek Power for Sports je doma na tenisových kurtech u Ploučnice a pouze čeká na přidělení identifikačního čísla od Českého tenisového svazu, aby mohl být řádným klubem a účastnit se jak týmových soutěží v naší oblasti, tak být i pořadatelem celostátních nebo oblastních turnajů.
 

alt
alt
Nahoru